"Hot Summer" - Yeni Detaylar (#2)

Day 4,607, 10:34 Published in Turkey Russia by Schizomescal

Selamlar.

"Hot Summer" etkinliği ile ilgili yeni bir bilgilendirme yayınlandı, sizlerle bu detayları paylaşmak istedim. Bazı karanlıkta kalan noktaların anlaşılabilmesi açısından faydalı bir açıklama yapmışlar.


Arazilar ve Saldırı Stratejileri

Arazilerin saldırı stratejisi saldıran ülke tarafından seçilecek. Direniş savaşlarında saldıran taraf; direnişi başlatan taraf olarak değerlendiriliyor. Hükümet görevlileri savaş haritasından hem geçmiş, hem şimdiki savaşlar için strateji paneline ulaşabilirler.

Bir roundda savaşılırken tüm kara divisionları aynı 2 arazi üzerinde savaşacaklar. Sonraki round, stratejide belirlenen sonraki araziler üzerinde savaşılacak.

Bir arazi stratejisinin geçerli sayılması için tüm kullanılabilir arazi türleri seçilmiş olmak zorunda. Anladığım kadarıyla hükümet görevlileri sadece hangi roundda hangi arazi üzerinde savaşılacak, bunun sırasını belirleyebiliyor. Yani bir arazi türü belirleyip, tüm roundlarda aynı araziyi kullanmamız mümkün değil. Bu da bir döngüye bağlanmış, savaş uzarsa arazi sırası en başına dönüyor. Bu stratejiler önceden belirlenebiliyor veya savaş sürerken değiştirilebiliyor.

Hava savaş bölgelerinde arazi kavramı yok.

Örneğin:
Saldırı stratejisi: Industrial, Urban, Suburbs, Airport, Wasteland, Mountain, Beach, Swamp, Hills, Jungle, Forest, Desert, Plain, Mud

ise;

Tüm kara divisionları için kullanılacak olan araziler:

Round 1: Industrial & Urban
Round 2: Suburbs & Airport
Round 3: Wasteland & Mountain
Round 4: Beach & Swamp
Round 5: Hills & Jungle
Round 6: Forest & Desert
Round 7: Plain & Mud
Round 8: Industrial & Urban (tekrar)

oluyor.


Arazilerde Savaşmak

Ülkeye-özel Legend bonusu (level başına %10) arazilerde savaşılırken etkili olmayacak. Bu durum rank puanları için de geçerli.

Arazilerde savaşılırken sadece Deploy modu kullanılabilir olacak.

Araziler için maksimum hasarınız önceki açıklamada da belirtildiği gibi, str'niz üzerinden değil arazi yetenek puanınız üzerinden hesaplanacak.

Bombaların hasarları normal savaştakilerle aynı olacak ve yetenek puanınıza bağlı olmayacak, sabit hasar verecekler.

Eğer Maverick Pack sahibi değilseniz kendi divisionunuz dışındaki arazilerde savaşamayacaksınız.

True Patriot madalyası ilerlemesi de arazideki yetenek puanınızla vurduğunuz hasar üzerinden hesaplanacak.


Epic Savaşlar

Bir divisiondaki en fazla birikmiş hasara sahip olan savaş bölgesi (saldıran ve savunan toplamı) epic duruma gelecek, yani harcanan her 10 enerji için 2 prestij puanı verecek. Bununla birlikte, aynı divisiondaki diğer 2 savaş bölgesi de epic duruma gelecekler. Bu olay hava bölgelerinde de geçerli.

Kara savaş bölgeleri normal mekanikleri kullanarak, yani epic sınırını geçerek de epic duruma gelebilirler. Bu durumda aynı divisiondaki diğer 2 savaş bölgesi de epic duruma gelecek.

Örneğin;
- Division 1 - X savaşının standart bölgesi (arazi savaşı olmayan) anlık olarak gerçekleşen tüm division 1 savaş bölgelerindeki en yüksek hasara sahip.

Bu durumda X savaşının tüm division 1 savaş bölgeleri (Standart, Arazi A ve Arazi 😎 epic duruma gelir.

- Division 1 - Z savaşının standart bölgesi (arazi savaşı olmayan) en yüksek hasara sahip savaş bölgesi diyelim. Z savaşının tüm division 1 savaş bölgeleri (Standart, Arazi C ve Arazi D) epic duruma gelecek. Bu durumda biraz önce bahsettiğimiz X savaşının division 1 üzerindeki tüm savaş bölgeleri (Standart, Arazi A ve Arazi 😎 epic durumunu kaybedecek.


Yeni detaylar hakkında anlamadığınız bir nokta olursa özelden veya makalede yorum olarak sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Sevgiler.