Freedom Fighter madalyası nedir? Nasıl alınır?

Day 4,586, 09:47 Published in Turkey Russia by Schizomescal

Selamlar.

Özellikle son baby boomdan gelen arkadaşlara ve diğer bilmeyenlere Freedom Fighter madalyası nedir, nasıl alınır açıklamak isterim.Freedom Fighter madalyası


Yukarıda görmüş olduğunuz madalya; direniş savaşlarında (Resistance War veya RW olarak da bilinir) direniş tarafında belli sayıda düşman öldürdükten sonra sizlere verilen ve 1000 CC kazandıran bir ödüldür.

Bu ödülü her aldığınızda sonraki Freedom Fighter madalyanız için yerine getirmeniz gereken şartlar güncellenir ve; ya düşman sayısında, ya da savaş sayısında artış olur.

Profilinizde Freedom Fighter madalyasının üzerine gelerek sonraki kazanım için hangi şartları yerine getirmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Her ödülü kazandığınızda yeni madalya için gereken şartlar;
- Önceki madalyanızda 25 düşman şartı varsa yeni düşman şartınız 50,
- Önceki madalyanızda 50 düşman şartı varsa yeni düşman şartınız 75,
- Önceki madalyanızda 75 düşman şartı varsa yeni düşman şartınız 25 ve katılmanız gereken savaş sayısı da öncekinin bir fazlası olarak güncellenir.

Daha önce bu madalyayı hiç kazanmamışsanız başlangıç şartlarınız 3 adet direniş savaşında 25 düşman öldürme olur.

Yeni başlayanlara yalnızca hava savaşlarında savaşmalarını önerdiğimiz için en azından savaşlarda bu madalyayı kovalarlarsanız hem gelişiminizin üstüne ödül kazanır, hem de enerjinizi biriktirip bir anda vurma konusunda alışkanlık kazanmış olursunuz.

Peki bu ödülü kazandıracak savaşları nereden bulacağız?

Savaşlar sayfasına girip, filtreleri yukarıda kırmızıyla göstermiş olduğum seçeneklere ayarlarsanız Freedom Fighter şartlarına uyan hava savaşlarını görüntülüyor olursunuz. Burada ufak bir püf nokta var.

Enerji limitiniz büyük ihtimalle 600 veya altı olduğundan, eğer öldürmeniz gereken düşman sayısı 25 üzeriyse büyük ihtimalle tek seferde şartı yerine getiremeyeceksiniz. Bu sebepten dolayı eğer düşman sayısı 25 üzerindeyse sadece ilk hava raundunu gerçekleştiriyor olan savaşlarda düşman öldürmeye başlayın.

Örnek göstermek gerekirse, bende şu anda gösterilen savaşlar şunlar;Benim yerine getirmem gereken şartlar da şunlar;Görmüş olduğunuz üzere 6 adet savaşta 75 düşman öldürüyor olmam gerekli ve ben 5 tanesini tamamlamışım. Eğer yeni bir savaşa giriyorsam, kazanan tarafın skorunun 33 altında olan savaşlara girmeli ve vurmaya başlamalıyım. Çünkü tüm enerjimi kullansam bile maksimum 40 düşman öldürebileceğim ve madalyayı tamamlamak istiyorsam tek savaşta 75 düşman öldürmem gerekiyor. Uygun olan savaşları ilk resimde kırmızıyla işaretledim.

Vurduktan sonra tekrar enerjimi doldurana kadar hava raundu bitmiş olacağından, 75 düşmana tamamlamak için sonraki hava raundunu bekleyeceğim ve kalan 35 düşmanı sonraki hava raundunda öldüreceğim.

Peki enerjiniz çoktan doldu, ama sonraki hava raundu henüz başlamadı. Enerjinizi de doldukça vakit kaybetmeden harcamanız gerekli, bu durumda ne yapacaksınız?

Şartları tamamlamanız için kaç düşman kaldıysa düşman sayısı * 30 gibi kaba bir hesaplama yaparak size gereken enerji sayısını hesaplayıp, bu enerjinin fazlası olan enerjiyi başka hava savaşlarında harcayabilirsiniz.

UNUTMAYIN, Freedom Fighter olarak sayılması için savaşa direniş tarafından, yani saldıran taraftan girmelisiniz! Savaşan tarafların üzerine geldiğinizde direniş tarafı "Resistance Force of xxx" olarak gözükür, oradan anlayabilirsiniz.

Herhangi bir direniş savaşı bittiğinde Freedom Fighter madalyası için katkı sağladıysa sistem size alttaki gibi bir mesaj gönderir.Umarım yeterince iyi anlatabilmişimdir. Sorularınızı veya yanlış gördüğünüz yerleri yorumlara yazarsanız cevaplar ve düzeltirim.

Sevgiler.