Aslında Lazokrasi Dediğin...

Day 4,550, 02:09 Published in South Africa USA by Cavushh

yaaa Efendiler,
Bir hayal ki cihana değer sözünden yola çıkarak, yıllardır uğraştığınız Lazokrasinin aslında hiç var olmadığı konusunu anlatacağım size. Zahir midir hayat? Gerçek mi? Gerçek dedikleriniz ne kadar geçerlidir?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RaJHr9ThK5k[/youtube]

Efendiler,
Lazokrasi MAMADO nun hayalinden ibarettir, yanlızca aklındakilerdir.
Zamanında 12 yaşlarında esmer kara kaşlı kara gözlü bir yiğit çocuk varmış taaaa Çorum'da. İstanbul'a göçmüşler ailesiyle. Zaman odur ki yoksulluk fakirlik bırakmamış yakasını bu yağız delikanlının.
Hastalanmış. Amansız Hastalıklara yakalanmış ve Yataklara düşmüş.
Bir daha hiiiiiç kalkmamacasına yatmış bizim ki. Ağzını hiç açmamış. Gözleri konuşmuş. Düşündükleri kafasında başka bir cihan başka bir derya kapısı açmış ona. zaman içinde zaman
sanki insepşın.


Mesela
Tazanotto
Ufakken bir bilgisayar alınmış buna. Kullanmaya ne hacet artık. Kullanamaz ki. Canı sıkılmasın diye karşısına koymuşlar bilgisayarı. Ekranda bir takım veriler.
Bilgisayar devamlı olarak işlem yapıyor.
Taz ismini takmış ona MAMADO. Tazmanya canavarından. Sonra otomatik işlemleri yaptığından, Tazanotto olmuş. Bütün gün işlem yapıyor Tazanotto. Hesap- Kitap. Savaşlar, analizler, para...

Mesela
CarterarthuRs
Evin kedisi. Hiçbir yerden eksik olmuyor. Kah pencere kenarında, Kah masa üstünde. Gözleriyle takip edemiyor MAMADO onu o kadar hareketli ki. Nerede bir yiyecek görse değiştiriveriyor yerini.
Hatırlayın oyunda ki CarterarthuRs'da bH almak için ordan oraya koşup duruyor, cepheden cepheye. ve Kedi gibi her zaman aç, her zaman atik.

Meselaa Diaoblus1907
Duvarda bir forma var, Takımını söylemeyeyim ama siz anladınız. İşte o forma Diaoblus1907.
Zaman zaman ortaya çıkar, Fener maçları gibi haftada 1-2. Ama ortaya çıktığında bütün ilgi onun üzerindedir. Çoğunlukla üzer gerçi, diğer sevenleri gibi MAMADO'yu da kanser edercesine hemde ama..
olsun.
Gelmeyen, gelemeyen başarısızlıklara rağmen forma Ruhtur mamado için. Hatırlayın, en eski üyelerindendir Lazokrasinin, tıpkı Fenerbahçeyi çok küçük yaşta tutmaya başlaması gibi.

Meselaa
S E R H A T var.
MAMADO'nun yatak kumandası. O kadar uzun süre yatmıştır ki artık tutulmadık yeri kalmamıştır. Taa 18 Ekim 2010'dan beri yatmaktadır. Serhat işte bu yatmalara bir çözüm olmuştur.
Aslında başkası için alınmıştır bu vahim kazandan aylar önce Haziran 11 2010'da ama artık MAMADO'nun en büyük destekçisidir. Cephelere bakarsanız mesela kazanılacak olanlar Serhat tarafından
çevrilir hep. Aynı MAMADO'nun yatak sayesinde sağa sola çevrilmesi gibi.

Meselaaaaa
Örtmen var. Fizik Tedavi eve gelen görevli.
Bir sürü yeni hareket öğretmiştir yaklaşık 10 yılda MAMADO'ya. Öğretmeyi seven bir insan. Gözleri ışıl ışıldır birşey anlatırken. Kendince bir kısaltma bulmuştur ona MAMADO.
Öğrendikleri bu 3 harfle sınırlı değildir ama, alfabeyi yeniden keşfetmiştir resmen. Yanlızca fizik hareketleri değil, okuldan geri kalmasına çok üzüldüğü için temel bilimleri de anlatır ufaktan.
Hatırlayın oyunda, MBC örtmen rolünde.
24 kasımda onun gününü kutlar Lazokrasi, dışarıdan kimse bilmez herkes ona salar cc leri tankları.

Mesela bravefighter,
bakmayın havalı isimlerine. Oturdukları binanın zemin katındaki bakkal var. Her gün bu bakkalın sepet salan müşterilerine "Sal,Sal" deyişlerini duyuyor bizim ki. Bakkal o sepetten o sepete koşup duruyor bütün gün. Önceleri fighter savaşı demiş ama sonra onu gözünde daha bir yüceltmek için bravefighter demiş MAMADO. Biliyorsunuz oyunda aynı şekilde her shouta sal sal her yoruma sal sal demekten bir türlü alamıyor kendini.

Mesela
vee..
Kürşad TÜRK
Yattığı pencere uzaktan bir okulu görmektedir MAMADO'nun. Hiç gidemediği, talebesi olmadığı, nice potansiyel arkadaşlarının olduğu o okul. ve Okul bahçesinde bir bayrak. TÜRK Bayrağı.
İşte ona Kürşad TÜRK demiş MAMADO.
Dalgalandıkça Dalgansın bu vatanın üstünde.


en sonda da
Çavuş
Bildiğiniz üzere yattığı yatakta çavuşu tokatlamaktan asd.çkşlasjdhabsjdnkasmdasd
lannnnn bu espriyi yapanı 😃 😃 😃 😃 😃 açsldkşjahsdjasknd
öyle birşey yok
hikayede çavuş yok.
bir çavuş var
o da benim başkada yok.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6PFbI8Rdpq8[/youtube]


to be continued...