Czas finałów

Day 4,402, 14:32 Published in Poland Poland by Damio22

Cześć. Koniec roku już niedługo. A to oznacza często koniec jakiegoś etapu, sezonu, serii... Grudzień to taki czas podsumowań. Dzisiaj o tym.

Numer 246. Zapraszam do lektury!

Przegląd prasy

W tygodniku Memy tym razem znajdujemy art innego typu: Erepublik - przemyślenia po dwóch miesiącach. Ściana tekstu o klikaniu i nie tylko. 😉

Cykl turniejów szachowych, zwycięzcy, nowe zgłoszenia - podsumowanie pierwszego sezonu erepowych szachów. Znajdziecie tam tabelki z wynikami poszczególnych turniejów, klasyfikację generalną, formularz zgłoszeń na nowy turniej.

Skierowanko na losowanko wraca po przerwie. Odcinek #8 jest finałem całej serii. Na pożegnanie zostały wręczone nagrody dla komentujących i endorsujących.

O gazecie

Ciąg dalszy o tytułach moich artów. Dzisiaj kilka ciekawostek.

Tytuł arta zwykle jest po polsku, ale może to być inny język. Jak dotąd trafiły się również tytuły po angielsku, na inne języki jakoś nie było pomysłu.

Zdarzyła się wpadka: pewnego razu art został puszczony z tytułem poprzedniego numeru. Pomyłka została zauważona przez pewnego czytelnika i poprawiłem to.

Czasem nie mam pomysłu na tytuł i dopiero w ostatniej chwili coś mi wpada do głowy. Takie arty mają tymczasowy tytuł roboczy, np. Numer 246. Jeden art został z tytułem roboczym , chociaż dodałem podtytuł - Numer 7 a w nim konkurs.

Zdarzyło się, że tytuł jednego arta był uzupełnieniem drugiego. Chodzi o arty W marcu jak... oraz W garncu.

Q&A

avrukh zapytał: "what does the fox say?"
Odpowiedź: Takie pytanie już padło, ale po polsku - Jaki odgłos wydaje lis? Odpowiedzi szukajcie w numerze 53. na początku Q&A. 😉

Czas na szachy

Informacje o rozgrywkach szachowych (ukończonych, bieżących i tych dopiero planowanych) znajdziecie tutaj.

Szósty turniej szachowy eRepa. Dziewiąta runda - przegrałem z zawodnikiem z Serbii. Na początku popełniłem błąd, mój przeciwnik to wykorzystał i zdominował grę. Teraz mam z nim bilans 1:4.

Podsumowanie. Zająłem miejsce 17. w turnieju z sumą 2 punktów. W całym cyklu jestem na 18. miejscu na 40 klasyfikowanych graczy. Szczegółowe wyniki turnieju macie w tym arkuszu. Tam też, w drugiej zakładce, znajdziecie klasyfikację generalną i podsumowanie sezonu 2019.

Rebusy

Dobry pomysł przedstawił leporis - rebusy z połączone z puzzlami. Najpierw musimy ułożyć układankę, którą jest rebus, a potem rozszyfrować hasło. Wypróbuję to z Drutem kolczastym już w następnym numerze. 😉

Finał Rebusów prostych jak drut będzie w numerze 250.

Eliminacje do Konkursu Piosenki eWizja

Kończą się zgłoszenia do drugiej rundy eliminacji konkursu. Dotychczas mamy cztery propozycje. Możecie zgłaszać swoje ulubione piosenki w komentarzach do 10 grudnia 2019. Na stronie konkursu znajdziecie utwory z poprzednich edycji i nowy regulamin.

Słowo na koniec

Czekam na pytania, komentarze, voty, suby, zgłoszenia piosenek!