Endgame

Day 4,396, 00:57 Published in Poland Poland by Damio22

Cześć. W grze nadchodzi czasem taki moment, który decyduje o wyniku całej rozgrywki. Końcówka gry, ostatnia faza, decydujące starcie.

Numer 244. Zapraszam do lektury!

Przegląd prasy

Cześć i czołem - poradnik, jak wstawić obrazek w artykule. 😉

Czas na szachy

Informacje o rozgrywkach szachowych (ukończonych, bieżących i tych dopiero planowanych) znajdziecie tutaj.

Szósty turniej szachowy eRepa. Ósma runda - przegrałem z zawodnikiem z Serbii, który wygrał w tym roku cztery turnieje. Gra była bardzo wyrównana, przesądziła dopiero końcówka. Dejan to skomentował: "weve reached endgame, my plan is ruined" - dotarliśmy do końcówki gry, mój plan legł w gruzach. Dla mnie to komplement. 🙂 Rozgrywki możecie śledzić w tym arkuszu.

Drut kolczasty

Łamigłówka rzeczywiście okazała się trudna, ale mamy zwycięzcę! Jest nim avrukh, który w drugim dniu konkursu podał rozwiązanie: Red Hot Chili Peppers.

Wyjaśnienie:
"Red" jak Red z serialu Z Nation, "Hot" jak hot dog, "Chili" jak chili con carne, "Peppers" jak Pepper Potts z filmów Marvela. Nie tak oczywiste, co? 😉

Co do filmów z uniwersum Marvela, pamiętacie inny rebus z tym związany?

Eliminacje do Konkursu Piosenki eWizja

Zaczynamy zgłoszenia do drugiej rundy eliminacji konkursu. Możecie zgłaszać swoje ulubione piosenki w komentarzach do 10 grudnia 2019. Na stronie konkursu znajdziecie utwory z poprzednich edycji i nowy regulamin.

Słowo na koniec

Czekam na pytania, komentarze, voty, suby, zgłoszenia piosenek!