Sınırlarımızdaki Tehlike!

Day 4,380, 06:10 Published in Turkey Turkey by MightAndMagic
Selamlar aziz eTR'li vatandaşlarım,

Yakın zamanda Asteria'nın defansif moddan çıktığına şahit olduk. İç anadolu'ya kadar gelen bir Sırbistan-Fyrom-Portekiz üçlüsü, Karadeniz'e periyodik saldırılar gerçekleştiren bir Bulgaristan ve son olarak Çin'e 4lü koordine AS gerçekleştiren bir Asteria ile karşılaştık. Asteria'nın bu agresif tutumu yüzündeki şirin gülümsemeyi hırçın bir ifadeye bıraktı...Defansif moddan çıkan Asteria'dan eTR de hiç kuşkusuz nasibini aldı. İç Anadolu'ya gelenleri nasıl tepeleyip gönderdiğimizi zaten biliyorsunuz. Karadeniz'i ise almayı hiç başaramayan bir Bulgaristan var. "AS senin neyine a bulgur?" dediğinizi duyar gibiyim... Çine yapılan bu AS'leri gerçekleştiren ülkeler sırasıyla Sırbistan, Romanya, Bulgaristan ve Portekiz. Sonuç; Portekiz inmeyi başaramadı, diğer 3ü indi ve 3 gün içinde hepsi atıldı. Demek fal baktırsalar 3 vakte kadar yol görünecekmiş...

Bu agresif saldırılar karşısında sadece savunma yapmak bize yakışmazdı... Ayrıca ordularımız huzursuz, genç subaylar rahatsızdı. Uygun bir cevap verilmeliydi. Bu sebeple bir kabine toplantısı gerçekleştirdik ve her şeyi enine boyuna konuştuktan sonra hesabı Bulgaristan'a kestik. Neden?

1) Bulgaristan eski hükümetlerinden birinin eTR hükümetine barış görüşmeleri sırasında yaptığı hainlikten sonra "Holy F*** Train" adını verdiğimiz treni kurduğumuzu iki önceki makalede anlatmıştım. Bu tren neticesinde Bulgur savaşamıyor, rw başlatamıyor, dow NE veremiyor, meclise sahip olamıyor, AS yapamıyor, kısacası tüm egemenlik hakları rafa kaldırılıyordu. Yalnız bizler merhametli oyuncular olarak bu treni gerekli ceza kesildiğine kanaat getirdikten sonra sonra kaldırdık.


Bulgaristan - eTR barış görüşmeleri temsili
Bizim treni kaldırmamızla beraber bulgur kendi topraklarında kendi trenini kurdu ve bu treni bize saldırmak için kullanmaya başladı. Tamam savaş alanında taktikler el değiştirir, bu doğaldır. Ama neden iyi niyeti suistimal ediyorsun e-bulgur?

2) Bulgaristan'la savaşmaktan hayli sıkıldık. Dinamik bir oyun olması için barış elimizi de uzattık. Ama bunlar hep havada kaldı ve ters tepkiyle karşılaştı. İşin özü yine saldırı aldık Bulgaristan'dan. Bu şekilde devam eden sonsuz bir döngüye girdik.

3) Bulgaristan üzerinde Asteria'nın kurduğu tren sadece bizi değil müttefiklerimizi de tehdit ediyordu, elimine edilmeliydi.

Tüm bu sebepler neticesinde fatura Bulgaristan'a kesildi, yerli ve milli trenimizi Bulgaristan üzerinde kurmak üzere tüm planlar yapıldı. Oyun hamuru gibi ordan oraya kaçan bulgarı yakalamak kolay değildi. Kovaladık, kovaladık olmadı. AS yapmak zorunda kaldık ama sonunda yakaladık.

An itibariyle Holy F*** train tekrar kurulmuş, Bulgaristan'ın bütün orjinal bölgeleri hakimiyetimiz altına girmiştir. Bulgaristan silinmeden hemen önce AS yaparak hava yoluyla Romanya'ya iltica etmiştir. Bu mülteci faaliyetlerini ne zamana kadar devam ettirebilecekleri kamuoyu gündemini bir süre daha meşgul edecektir.

Bütün bu uğraşlar sonunda sınırlarımız tekrar güven altına alınmıştır. Vatana millete hayırlı olsun.

Sevgiyle kalın