[УДК] Ситуація з Францією [інтерв'ю з MoFA Франції]

Day 4,351, 01:58 Published in Ukraine Romania by Foreign Affairs of eUkraine


Минулого тижня відбувся конфлікт між Україною та Францією, про можливість якого ще недавно ніхто не задумувався. УДК спробував з'ясувати, що про цю ситуацію думає Франція, і звернувся до французького міністра закордонних справ Akaga.УДК: Привіт, Akaga. Я член Українського дипломатичного корпусу – неурядової організації, яка займається комунікацією з іншими країнами та інформуванням населення про ситуацію на міжнародній арені. Можеш дати кілька відповідей стосовно останніх подій?

Akaga: Привіт. Так, спробую відповісти

УДК: Рішення Франції проголосити Іспанію природнім ворогом було досить несподіваним. Чому ви за це проголосували?

Akaga: В нас були старі непорозуміння – колись Іспанія відмовилась нам допомогти. Крім того ми хотіли трохи розважитись за рамками тренувальних воєн. Ми звикли до тролінгу між Іспанією та нами, тож це була більш фанова акція. Франція зайняла тільки один регіон, який не дає бонусів, абсолютно непотрібний, просто щоб подратувати іспанців.
Що важливо, ми не маємо нічого спільного з операціями CODE чи Asteria, ми граємо у свою власну гру.

УДК: Що ти думаєш про конфлікт між Україною та Францією на білоруському кордоні?

Akaga: Не дуже було зрозуміло, чому Україна почала готувати атаку на Білорусь. Єдиним регіоном, який могла атакувати Україна, був той, що переданий Росії у концесію. Після обговорення ситуації з Білоруссю та Росією ми зайняли цей регіон. Україні це не сподобалось і вона оголосила природнім ворогом нас.
Я сподіваюсь, що це не матиме відношення до реального життя, це лише гра, в якій партнерами Франції є Білорусь та Росія.

УДК: Не хвилюйся, ми розуміємо, що це лише гра, і ваші партнери тут не мають відношення до реального життя. А якими ти бачиш стосунки між нашими країнами в майбутньому?

Akaga: Поживемо-побачимо Це військова забавка і в цій ситуації була відсутня деяка ясність причин і рішень, що не дуже добре. Сподіваюсь в майбутньому буде краще.

УДК: Дякую за відповіді. Це можна вважати офіційною позицією Франції?

Akaga: Не думав, що ти запитаєш, тож так, можна Давай, створимо трохи фану

УДК: Ну що ж, якщо потрібна буде якась інформація чи ще щось від України, звертайся, спробуємо допомогти.

Akaga: Дякую, матиму на увазі. До зустрічі.

Окремо хочеться підкреслити рівень парламентаризму у Франції, порівняно з українським. Незважаючи на певні відмінності в поглядах всередині країни, щодо міжнародної ситуації представники опозиційних сил, до яких звертались члени УДК, закликали отримати позицію Франції тільки від офіційної влади.
Дипломат еУкраїни в західній Європі