Yeni başlayanlara çağrı: Radikal Sol Parti'ye gelin

Day 4,348, 13:41 Published in Turkey Turkey by ZeyHawk


Radikal Sol Partiye katılım çağrısı

Oyuna yeni başlayan, eskiden oynayıp yıllar sona yeniden oyuna dönen ve tüm baby diyebileceğimiz oyuncuları, Radikal Sol Parti altındaki dostluk ortamına katılmaya çağırıyorum.

Radikal Sol Parti, zamanında eTürkiye'ye damgasını vurmuş, içerisinden çok güçlü oyuncular çıkarmış köklü bir parti. Son birkaç yıldır yeniden canlanan partiye, bu sene çok sayıda yoldaşımız katıldı ve hep birlikte daha da güçlendik.

RSP, son dönemde parti üye sayısının üzerinde aldığı oylar sayesinde kendine e-mecliste sürekli kendine yer bulan, hatta çoğu zaman ana muhalefet partisi konumunda olan bir parti.

RSP, hükumetten bağımsız olması ve gerektiğinde korkusuzca muhalefet yapabilmesi ile her yönden birbirine benzeyen diğer partilerden de ayrılmakta. Ancak, bu gerekli-gereksiz her şeye muhalif olduğumuz anlamına da gelmiyor, çünkü akılcılık parti politikalarında önemli bir yer tutuyor. Bu sayede, aynı zamanda mecliste uyumlu bir şekilde diğer partilerle birlikte çalışabilmekte ve hükumetin önerilerine olumlu oy kullanabilmekteyiz.

Meclis'in ötesinde, parti içi demokrasi çok iyi bir şekilde işliyor ve farklı yoldaşlar farklı zamanlarda parti yönetiminde olabiliyor, her dönem meclis seçimlerine aday gösterilen kişiler de farklı oluyor.

RSP'de yeni başlayan oyunculara yaptığımız ekmek ve ev destekleri, onların daha hızlı gelişimine katkıda bulunuyor ve meclis seçimlerinde deneyimli oyuncuların yanında yeni başlayan oyuncuları da aday gösteriyoruz.

RSP, ERepublik'in bir oyun olduğunun farkında olan ve oyuna eğlenceli katkılar sunan ya da oyunla ve hayatla ilgili bilgilendirme haberleri hazırlayan üyelere de sahip. RSP aynı zamanda ciddi bir parti, mecliste meclis üyelerine yapılan hakaretlere sessiz kalmayan, gerektiğinde linç edilme ve meclis gruplarından kovulma pahasına kendi seçilmiş üyelerine arka çıkan, hükumetin kararlarını sorgulayabilen bir parti. Ama arkadaşlar kusura bakmasın, parti ismini enteresan şekillerde değiştirmek gibi eğlencelerimiz yok (bkz. https://www.erepublik.com/en/main/rankings-parties/1/43, Ulusal Demokrat Parti -> Grup Seks Partisi).

Elbette, RSP devrimci bir parti. Dünyaya "sol"dan bakan ve bu sayede bazen merkezde yer alanların konumları gereği göremediklerini görenlerin partisi. Gerçekten de solun farklı kesimlerinden yoldaşlar, RSP'de bir arada bulunuyor, diğer partilerden farkımız biraz da buradan geliyor sanırım. Ancak, bugüne kadar kapımızı kimseye kapatmadık, duruşumuzu ve politikalarımızı beğenen herkes parti çatısı altında kendine yer bulabilir, partiye zarar verici söylem ve davranışlarda bulunmadığı sürece ayrımcılığa maruz kalmaz ve tüm yoldaşların haklarından ve yapılan dağıtımlardan yararlanabilir.

Buraya kadar sabredip okuduysanız, teşekkür ve tebrik 🙂 ederim.

Ayrımcılığa, tahakküme ve emperyalizme karşı Radikal Sol Parti'de buluşalım!