Güneş Doğar Her Gün Yeni Bir Umutla

Day 4,348, 04:58 Published in Turkey Turkey by EmilyanoZapata

Her sabah uyanıldığında bakılan camdan veya her gün kahve veya çay içilen kupadan da bellidir ki hayat bir kaostan oluşan düzendir. Kaos ne alaka diyenler için aynı şeyi yapmak için bile binlerce kombinasyon vardır. Örneğin kahvenizi fincanınıza boşaltırken dahi bir takım farklı yollardan geçebilirsiniz ama sonuçta hedef bellidir.

Bizim de buradaki hedefimiz tamamen şahsi olarak bellidir. Kurtuluşa giderken dahi oluşacak kaosu da kendi yolumuza ve kendi çıkarımıza ve milletimizin ve fikirlerimizin çıkarları uğruna her şeyini feda etmiş toplumumuza adayacağız. Çıkarlarımız ise geçmişten gelen daima her devrimci bilinçle yoğurulmuş bireylerimiz gibi daima ilerici ve aydınlık emellere ulaşmaktır. Bu yolda daima karşımıza kaostan beslenip bizi ezmek isteyenler olacaktır. Ama unutmayın her kaybettiğimizde yeniden başlarız ve kaosu yolumuza deva etmeye çalışırız ama onlar kaybederse onların sonu olur.


Bu kadar kaostan bahsetmek yeter diye düşünüyorum. Biraz da şahsi düşüncelerimi size aktarmak isterim. Bu yozlaşan dünyanın her bir çeperinde sanmayın ki çiçeklerimiz bitmez bir daha. Sanmayın ki çocuklarımız oğullarımız kızlarımız yeni bir heyecanla yeni bir dünyaya gülümsemez bir daha. Burdaki en büyük ihtiyaçta gene kendi bütünlüğümüzde ve kendi irademizdedir. Bu süreçte kendini sosyalist veya komünist olarak nitelendiren insanlar daha doğrusu kendini bu bilinçle hücre hücre ilmek ilmek yetiştiren insanların şovenistliği bir kenara bırakıp diğer insanlığı da bu bilgileri aktarması ve -savaş ve diğer faaliyetler durumunda- insanı insan olduğu için sevmesi gerekmektedir.


Bu bilinçle gelişen bünyemiz daha da ileri gidip geçmişte yapılan hatalarımızı sahiplenerek gerekirse daha fazla gulag oluşturarak gerekirse daha fazla kültür devrimi yaparak her bireyin sosyalist düşünceyi iliklerine kadar hissetmesini sağlamalıyız. Bizi bu yoz dünyadan kurtaracak olan bu düşüncedir.
Yüz çiçek yan yana açsın, yüz fikir birbiriyle yarışsın diyerek daha da ilerlemeli ve kendini yönetici diye sınıflandırılan ama gerek partinin gerekse devrimci halkın kanını emen her türlü şahısları paçalarından tutarak indirmeliyiz.


Yaşasın Marksist Leninist Maoist Devrimci Mücadele


Yaşasın Halkların Eşitliği ve Kardeşliği