Erepublik Tarihi 3

Day 4,345, 04:39 Published in Turkey Turkey by Imam Efendi

Dr. Erol yeni bir mezhep kurup kendini halife ilan edince platoçun aylardır ugrasıp da beceremedigi büyük savas kendiliginden baslayacaktı. Türkiye de 3 farklı mezhep olusmus ve bu 3 grup birbirlerine üstünlük saglayarak hem ülkenin tamamına, hem de halifelelik makamına sahip olmak istiyordu.

Dr. Eröl önderligindeki grup öncelikle paraya tapan lazolar ile savasmıs ve onları hezimete ugratmıstı. Saf kalan lazolar küçük gruplar halinde farklı ülkelere kaçısırlar. Esir düsen Ertugrul Han aylar sonra serbest kalacak ve yurtdısına dagılan grubunu yine tek çatı altında toplayacaktır.

Bu sırada savas dısında kalmıs olan, Melihmessi ye baglı bir grup ise sınırlarda pusuya yatmıs kaçanları tek tek avlayarak tecavüz ediyor ve kendi ekibine tabi olmasını saglıyordu. Bu grupların basında Badeci Kloraq Hoca bulunmaktaydı.

Dünyada mezhepler arası savaslar devam ederken çok para harcanmıs, çok hileler yapılmıs ve bunun sonucunda ise birçok oyuncu oyunu bırakma kararı almıstır. Mesela ülkemizde lazolar savas sırasında birçok sahte hesap olusturuldugunu iddia etmis ise de, Dr.Eröl o hesapların dead citizen olmus evliyalar oldugunu ve kutsal savaslarında Allah ın yardımında yanlarında oldugu konusunda platoç u ikna etmistir.

platoç zati o dönemde oyunu bırakanların derdinden hileleri görecek halde degildir ve kazandıgı para ile oyuna getirecegi yenilikleri düzenlemektedir. Kazandıgı tüm para yine bitmis ama gelecege dair umutları tükenmemistir.

Moskof adlı ülkeyi oyuna dahil eder. Moskof ülkesinde oyuna baslayan ilk canlı ise Eldarion olacaktır. Uzun zamanda baska kimse o bölgede oyuna baslamaz. Eldarion yokluktan maymun ile mi sevismiz bilinmez, kisa zamanda bölgede insana benzeyen minik minik lakin tuhaf yaratıklar türemeye baslayacaktır. tövbe yarabbim evlat olsa sevilmeyecek garip canlılardır.

Eldarion yavrularından en bilinen ve günümüze dek yasayan yaratık Afatdede dir. Epartizan ın atalarınında neandertal denilen bu yaratıklardan oldugu bilinmektedir. Hatırlarsınız Epartizan geçtigimiz senelerde edevlet sitesinden atalarını arastırmıs ve atavatan Moskofa dönme kararı almıstı.

Bu sıralarda lazolar göç ettigi ülkeleriı yakıp yıkmakta, o topraklarda yasanmaz hale getirmektedirler. Kavimler göçü adı verilen bu dönemde göçe zorlanan Gotlar, Saksonlar, Vandallar Moskof a yakın bir cografya da bir arada yasamaya baslar. Frank ve Cermen gibi kabileler sanki Allah ın bir lütfu yolunu kaybedip batıya Avrupa ya göç ederler.

Avrupa ya göç edenler zamanla medeniyete kavusurken, Moskof yakınlarında yasayan Sakson halifesi Tayyar, komsu Got kabilesinin halifesi Dudullu'ya asık olur ve evlenirler. Bu iki kabilede arasında erkek erkege evlilik yaygınlasır ve nasıl becerdilerse soyları üremeye devam etmistir. Bu evliliklerden meydana gelen canlılara da homosapiens adı verilir.

Vandallar da ise peygamberligini ilan eden Napan Lut Hazretleri bu sapıklar üzerine seferler düzenlemis ve soylarını tarumar etmistir. Tayyar esir düser ama Napan'ın peygamlerligini tanıyınca bagıslanarak Vandal kabilesine dahil olur. Dudullu ise Peygamberi sallamaz ama zaten belanı bulmussun diyerek ve genç Vandalların aklını çelmesin diye Kıbrıs'a sürülür.

Bu masal çıgrından çıktı arkadaslar, Ben o dönem önde gelen Halifeleri sıralayayaım sonra gusül tazelemek üzere müsaadenizi isteyeyim.


Badeci Kloraq Hoca:

Kendisini inci mezhebine baglı bir seyh olarak tanıtıp, kurdugu dergahta müritlerini sıradan geçiren sahte halifedir. Müritlerini sıra ile Sır Magarası adını verdigi magarada badeleme ve tabi olma adını verdigi evrelerden geçiren Kloraq, tüm evrelerden basarı ile geçen müritlerine pij adını verir. Pijlik halife ve seyhten sonra en yüksek mertebedir.


Napan Hoca ve Kedicikleri

Kedicik adını verdigi müritleri ile dini bir gruptan ziyade Allahsız bir grup olurlar. Mart ayı kutsal aylarıdır ve ayinlerini evlerin çatılarında düzenlerler. Yeni dogan üyelerini kutsal saydıkları rakı ile yıkayıp vaftiz ederler. Sonra rakı ziyan olmasın diye bebecigin her tarafını yalayarak kendilerinden geçerler. Son olarak kafalarını kendilerinden geçercesine ve bayılana dek sallayarak zikir ederek törenlerini tamamlıyorlar.

Bu süreç 5 martta sona erer ve o gün uyanan kedicikler ilk is ülke yönetimini ele geçirirler. Sonra Napan seqs serbest der ve hayvan gibi karsılarına çıkan ve nefes alan her türlü canlı ile soylarını devam ettirmek için cinsel iliskiye girerler. Avkat ülke basganı olduktan sonra 5 mart bayram olmaktan çıkmıs ve yas ilan edilmistir.

Cübbeli Öteki Hoca

Kurdugu tekkesine Hacoguz'dan baska mürit katılmadıgı için önde gelen halifelerden ziyade dassagh geçilen biri olmustur. Kutsal deve sidigi içmek, arap götü yalamak bilinen bazı ibadet türleridir.

Devam Devam