Şamar Oğlanının Hikayesi/Küba'nın İşgali

Day 4,343, 01:15 Published in Turkey Cuba by Duman the Magnificent

Değerli eTr halkı

Öncelikle şunu söylemek isterim; MaM'ın makalesinde Küba hakkında yazılanlar tamamen doğru ve gerçeği yansıtmaktadır. Fakat MaM'ın da söylediği gibi bu ilk değil ve olayların iç yüzünü sizinle paylaşmak isterim.

Çoğunuz beni Muffin/Ego Sum/Küçük prens adlarıyls tanıyorsunuz. Sık hesap değiştirmem nedeniyle bağlantı kuramayabilirsiniz.

Yaklaşık olarak 8-9 aydır Kübanın yönetiminde başkan yada başkanı yönlendiren pozisyonunda görev alıyorum. Bereket ki Türkiye ile 3 kere gerilme döneminde olduk ve hepsi benim başkanlığıma denk geldi.

Şunu belirtmek istiyorum; Küba bir asteria ülkesi değildir

Ülkemi her zaman asteria ve code ittifakının dışında kendi tamamen tarafsız olmaya çalışan Orion ittifakına göre davrandım. Malesef askeri hiç bir gücü olmayan kimseye de sataşmayan şuncuk Kübamızın kara bahtı code-asteria çatışmasından dolayı gülmedi.

eTr ne zaman portekize girecek olsa üstümüzden geçmek istedi. Hem de kendi ittifakından geçebilecek rotası olmasına rağmen !? Neden? Kübanın karşı koyacak gücü yoktu ve kolay lokmaydı. İstenildiği gibi at koşturulabilirdi Küba üstünde.

Orion dışında desteklediği (resmi olarak, bireysel olarak asteria için savaşan gruplar ülke içinde mevcut ama asla resmi olarak desteklemedim) tek müttefik Portekizdir. Çünkü doğal sınır olduğu için her zaman tw partneriydil ve kim küçük Kübayı tehdit etse koşulsuz şartsız her zaman Portekiz bizi karşılıksız destekledi.

eTr bizi gücü sayesinde her zaman Portekizi satmaya zorladı. Üzgünüm Portekizli dostlarım ama biz de sizi satmak zorunda kaldık. Çaresiz. Üstelik eTr bizi yol olarak kullanmakla kalmayıp olan 3-4 twmizi de bozarak kendi işini halledip gidiyordu.

Son eTr'ye yol vermemizde MaM bizzat bir iyilik borcumuz olsun dedi ve şuan Kübayı işgal ederek iyilik borcunu ödüyor sanırım.

Peki bu kez ne oldu?
Azıcık düşünebilen herkesin tahmin ettiği gibi eTr-Küba arasında bir savaşın Küba açısından binde bir dahi şansı yoktur. Ama buna rağmen bu kez gururumuzla eTr'ye istediği yolu vermedik. Neden?

-Bizi her defasında aba altından sopa gösterip silme/aylarca silik kalmakla tehdit etmenizden bıktık.
-Biz yol vermedik diye tw partnerlerimizi silmekle tehdit edip bizle tw yapmamaları konusunda tehditlerinizden bıktık.
-Her girip çıkmanızda arkanızda bıraktığınız enkazı düzeltip tam yoluna koyduktan sonra tekrar bozmanızdan bıktık.

Biz bu hamleyi yaparken silinmeyi göze aldık zaten ama bu kez en azından gururumuzu satmadık. Siz de şunu kendinize sorun asteria mı bu oyunu zulüm/zorbalıkla oynuyoydu yoksa siz mi?
Lütfen tüm eTrliler de tasmalarını birkaç saniye çıkarıp kendine sorsun bu soruyu 😊

Sonsuz saygılarımla,
Duman