Yeni dönem ve Sıcak gelişmeler

Day 4,341, 22:09 Published in Turkey Turkey by MightAndMagic

Selamlar aziz eTR vatandaşları;

Kötü bir haftayı geride bıraktık... Bizim taktiğimizi bize karşı uygulamak isteyen Asteria/Hydra ittifakları Sırbistan öncülüğünde Marmara'dan giriş yaparak İç Anadolu'ya kadar geldiler. Uzun süreli olmayan bu işgali engellemek için emek harcayan tüm eTR vatandaşlarına ve bizimle maksimum seviyede koordinasyon sağlayan müttefiklerimize teşekkürü bir borç bilirim.

"Bizim taktiğimizi bize karşı uygulamak istediler" Nedir bu taktik?

Bulgaristan'ı tek başımıza sildiğimiz bir dönemde, NAP (Saldırmazlık antlaşması) için bizimle irtibata geçen Bulgaristan hükümeti ile bir araya geldik.İyi niyet göstergesi olarak özgürleşmesine izin verdiğimiz toprak parçasını kullanarak NE insiyatifini ele alan ve iletişim kurduğumuz grubu hiçbir şey söylemeden terk eden Bulgaristan'a bir ders vermek amacıyla çalışmalara başladık.

Gün aşırı isyan savaşı başlatan Bulgaristan hükümetinin elinden bu şansı almak için Bulgaristan içerisine TWlerimizi (antreman savaşı) kullanarak 5 müttefikimizi soktuk. Bu şekilde 6 bölgesi olan Bulgaristan'ın her bölgesinde bir başka ülke bulunuyor ve 24 saat dolmadan yine kendi aramızda bölgeleri değişiyor, böylece isyan başlatılmasına izin vermiyorduk. Hainlik yapan Bulgaristan'a çok iyi bir ders verilmiş, ve ellerinden savaşma yetileri alınmıştı. Orduları dağıtılmış, çaresizlik içindeydiler.

Ulkelerin birbirilerini takip ederek ilerlemesi sebebiyle Tren taktiği olarak erep tarihine geçen bu stratejiyi pek tabii ki düşmanlarımız da görerek adapte oldular. Bir çok müttefik ülkenin kendi arasında üst seviye koordinasyonunu gerektiren bu taktiğin tembelliğe toleransı yoktur, bir ülke yanlış yaptığında tren raydan çıkar ve tüm sistemin tekrar kurulması gerekir.

CODE ittifakı olarak lale devrini yaşadığımız günlerde bir anlık dalgınlıktan faydalanan Asteria güçleri, Bulgaristan üzerinde kurduğumuz treni bozmuş ve aynı treni eTR'de kurmak istemişlerdir. Şu an her şeyin kontrol altında olduğunu bilmenizi isterim.

Sıcak gelişmeler

Portekiz / Küba Seferi

Topraklarımıza girme cesaretini gösteren ülkeleri teker teker ziyaret edeceğimiz aşikardır. Bunlar Sırbistan, Fyrom ve Portekiz üçlüsü olmak üzere sırasını beklemekteler. Şu an baktığımızda Fyrom zaten core bölgesini kaybetmiş, Sırplar ise komşu ülkelerle savaşlar veriyor. Öte yandan Portekiz sırtını denize dayamış, rahat rahat yaşamına devam ediyordu. Biz de o zaman Portekiz'den başlayalım diyerek çalışmalara başladık.

Venezuela'dan sınırımız olan Portekiz'e saldırmaya çalıştığımızda önümüze Küba çıktı. Sınırımızı keserek savaşı durdurmak istediler. Üstelik bu konudaki ilk sabıkaları değil. Sürekli aynı hamleye maruz kalmak istemediğimiz için Küba'yı da Portekiz torbasının içine koyarak ikisini beraber silmek için planlarımızı revize ettik. Öncelikle bizim lütfumuzla Israil'de antreman savaşı yapmakta olan Küba'nın bu savaşının sonlandırılması için girişimlerde bulunduk. Bundan sonra USA ve ismini daha sonra açıklayabileceğim 2 müttefikimiz ile daha iletişime geçerek Küba'nin uzun süreli silinmesi için gereken planları yaptık. Şu an bu planlar hayata geçmiş ve Küba silinmenin eşiğine gelmiştir.

Aynı anda Portekiz'e yaptığımız hava saldırısıyla bölgeyi temizleme kararlılığımız sürüyor. Portekiz topraklarında bulunan Rusya ve Italya'nın da bölgeden çıkarılması için gerekenler yapılacaktır.

Küba savaşı
Portekiz Savaşı


Ispanya seferi

Portekiz'i savunmaya çalışan bir diğer ülke normalde tarafsızlığını ilan etmiş olan Ispanya oldu. Artık tarafsız değil Asteria ülkesi olduğunu belirten Ispanya'ya ittifakımızın verdiği cevap gecikmemiş, Şili gereken hamlede bulunmuştur. Ispanya'ya uygulayacağımız bir dizi yaptırım planı ittifak içerisinde konuşulmaktadır.


Fransa ile Antreman Savaşı

Fransa ile ping-pong tarzı bir TW ayarladık. Bunun detayları MoD ekibi tarafından duyurulacaktır.

Sevgiyle kalın