Sistemin Kölesi Yöneticiler Ve Yandaşları

Day 4,341, 04:09 Published in Turkey Philippines by mmi13
Al Gülüm Ver Gülüm

30 Mayıs 2013 tarihinde oyuna başladım gördüğüm manzara gurur vericiydi dünya haritasında toprak üstünlüğü Türkiye’nindi. Kendi coğrafyamızın hiçbir toprağı kaybedilmemişti. Oyunu çok oynamak nasip olmadı 6 sene sonra yeniden oyuna başladım acemi olarak, tekrardan teşekkür ederim yardım sever bir arkadaş ile olan sohbetimde tamamen milli duygularla yazmış olduğum makalemin oyun stratejisine ters olduğunu anladım. Oyun strateji sininde bana ters olduğunu anladım.
Örnek vermek gerekirse bitmek üzere olan Osmanlı İmparatorluğunu masa başlarında kendilerini ve çevrelerini yükseltme çabasında olan kunduzların bölüştüğü gibi diplomatik ortaklık ile yapılan savaşların sonuçlarının savaşılmadan belirlendiği bir stratejinin içerisinde olduğunu anladım. İlk makalemi milli duygularla yazarken ikinci makalemi aynı milli duyguları koruyarak yazıyorum üst seviyelerde olan yönetici grubu ve yandaşlarının aynı şekilde politik düşünceyi besleyen diğer partilerin yanında olmayacağımın sözünü veriyorum.
Ben ve çevremin hızlı gelişimi, aldığım madalya ve ödülleriyle gurur duymak yerine atalarımızın miraslarını oyunda olsa koruyarak ve yücelterek, gerçekte yapılması imkânsız olan Türk topraklarının diplomasi ile Yunanistan’a verilmesine muhalif olacağımın sözünü veriyorum.
Ne mutlu Türk'üm diyene

Şuraya ufak bir alıntı düşmek isterim tarih tekerrür edermiş.
27 Nisan 1920 günü Azerbaycan meclisinde Azerbaycan’ın Komünist Rusya’ya teslim olup olmaması konusu tartışılır. Komünist milletvekili Ali Haydar Karayev, devlet başkanı Mehmet Emin Resulzade’ye bağırır: “Azerbaycan’ın Komünist Rusya’ya teslim olmasını kabul etmezsen senin gözlerini oyarım!” 1920'de Kızıl Ordu temsilcilerini Bakü'ye çağıran ve Azerbaycan'ın bağımsızlığını sona erdiren Ali Haydar Karayev, parlamentoda Karabağ'ın Ermenilere verilmesini teklif eder... Atatürk'ün yakın dostu, muhabbetliği, kurtuluş savaşında Türkiye'ye 500 kg altın gönderen Neriman Nerimanov, Ali Haydar Karayev'e tarihi bir yanıt verir bu iğrenç teklif üzerine: "Ali Haydar! Karabağ senin g…tün değildir her gelene veresin!" diyerek o alçağa gereken dersi vermiştir.