Bora Sipahi | UDP Genel Başkan Adayı #2

Day 4,313, 15:15 Published in Turkey Turkey by Bora Sipahi


UDP Genel Başkan Adayı ve Global Gazete yazarı Bora Sipahi ikinci bir adaylık yazısı yayınladı, içeriği tam olarak şu şekildeydi;

Ey asil, dürüst, çalışkan ve demokrat parti üyelerimiz!
Temel vaatlerimi zaten bir önceki konuşmamda bildirmiştim.
Seçimlere son 3 gün kala bu vaatlerin devamını getirmem gerektiğini düşündüm ve sizlerin karşısına çıkma şerefine yeniden sahip oluyorum.

Biliyorsunuz ki 3 gün içerisinde demokrasiyi en güzel şekilde temsil etmeye çalışan partimizin genel başkan seçimleri gerçekleşecek. Ve tamamen adil ve tarafsız şekilde gerçekleşeceğine eminim.

Ben vaatlerimi buyurdum, sizin isteklerinize nasıl karşılık vereceğimi sizlere basın organlarına haykırdım. Ama benim de sizlerden bu 3 gün sonrası için isteklerim var efendiler!

"Abimiz" veya "Tecrübeli Adam" kavramlarını bir yana bırakıp, genç beyinlere ve yenilikçi fikirlere şans verin.
Her ne kadar partimizin yeni bir üyesi olsam bile, beni destekleyenlerin bildiği üzere kolay öğrenen ve sorumluluklarını yerine en iyi şekilde getirebilecek bir insanım.
Evet biliyorum, karşımda çok sevdiğiniz ve güvendiğiniz istikrârlı bir aday var. Kendisinin seçilirse partimiz için elinden geleni ardından koymayacağına da eminim, ama kalıplaşmış fikirlerden ve politikalardan kurtulup, yenilikçi fikirlere ve genç beyinlere ihtiyacımız var bence.
Partimizin adında geçen "Demokrat" kavramını en iyi şekilde yansıtabilecek bir genel başkana ihtiyacımız var, o başkanın ise ben olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu seçimi kaybedebiliriz, gerçekçi düşünmek lazım. Ama kaybetmenin, bir daha ki seçimlerde kazanma şansımı artıracağını düşünüyorum.
Bu sebeple bu seçimlerde kaybedersem bir daha ki seçimlerde karşınızdayım, onda kaybedersem bir dahakinde, onda kaybedersem bir dahakinde ve her seferinde daha fazla umutla ve daha güçlü bir irade ile karşınıza çıkacağım.

Ama gerçekten beklediğimiz sonuca ulaşır ve seçilirsem, Partimiz için elimden gelenin en iyisini yapacağım, partimizi zirvelere taşımak için elimden geleni yapacağım. Partimiz dışında Devlet Yönetiminde söz sahibi olabilmek için türlü politikalar uygulayacağım.
Vaatlerimi önceden belirtmiştim, eğer önceki yazımı okumadıysanız göz atabilirsiniz.

En önemlisi ise, partimizin asıl ilkesi olan Demokrasi'yi ülkemizde en iyi şekilde muhafaza etmeye çalışacağım...

Seçim umarım Ulusal Demokrat Partimiz için hayırlı olur, esen kalın dostlarım.

(Edit: 1. Adaylık Makalem)