DEFTERLERİ DÜRÜYORUM

Day 4,313, 11:46 Published in Turkey Cuba by KipcakHan

Merhaba pek değerli eTR vatandaşları ve az değerli dış mihraklar,

Bugün kim kimdir, kim necidir adlı serimizde kısa bir yolculuğa çıkacağız.

Kimisi uzun yıllardan beridir aramızda mimlenmiş kimseler, kimisi ise Asteria'nın emriyle muhalefeti gazlayıp içteki birliği bozmak için görevlendirilmiş kimseler, kimisi de madalyonun diğer yüzünü yeni çevirmiş kimseler.

Küsküyü elime alıyorum ve listemizin ilk sırasında bulunan isim Turan Partisi'ne Denix90 nickiyle giren, Albus gibi bilindik eTr düşmanlarını vatandaşlığa almak isteyip yüz bulamayınca partiden ve ülkeden ayrılan daha sonra farklı bir hesapla tekrar eTR sahasına adım atan EMPEROR.

Peki kim bu EMPEROR?

Güzel soru. Turandaki körü körüne muhalefet ettirebilme görevini başaramayınca UDP'ye geçiş yapan (farklı hesapla), oradakileri derin bir çukura çekip neye muhalefet ettiğini bilmeyen bir muhalefet yarattı. Amacı UDP'de başkanlığı ele geçirip Turkuaz Hareket'i yeniden canlandırarak avanelerini ve kendisini tanımayanları bu çatı altında toplayıp aktif bir oluşum kurmaktı. UDP'de başkanlığı ele geçiremeyeceğini anlayınca da (bunu başkan yapmayacak kişilerin olması sevindirici.) Kut Partisi'ne doğru yol aldı. Her şey hazırdı artık, müritleriyle birlikte Kut Partisi'nde mücadele vermeye karar verdi.(Kimisini de kandırmış olabilir hepsinin günahını almayayım 🙂 )

- "Satırlarca yazacağına bunun ne cacık olduğunu bize tek fotoğrafta anlatsaydın ya birader!" diyenleriniz olabilir. Onu da yapalım, bizde hizmet tükenmez.Ekseriniz ne olduğunu anlamıştır. Anlamayanlar için bilale anlatır gibi şu makaleyi bırakayım:
https://www.erepublik.com/tr/article/lazocracy-est-imperare-orbi-universo-1-2486451

Sanırım şimdi her şey daha net görünüyor. Büyük resim ortada(Oyun böyük yeğenim)

Bu konuda mutabık olduğumuza göre sıradaki şanslı ismimize geçmekte bir sakınca görmüyorum. Yeni ismimiz cünyırgillerden hacoguzogulları.
Üstte anlattığım şahsın getir götür işlerini yapması için görevlendirilmiş kişi ya da kendine görev edinmiş de olabilir. (ne olduğu belli değil bunların xd)

Cünyır hacoguz harıl harıl bu değirmene su taşımakta ancak taşıma su ile değirmenin dönmeyeceği kaidesini hırsından görememekte. Off, yine çok karıştı olaylar. Neyin hırsı ki bu?

Aa, ben cünyır hacoguzun kıçına tekmeyi basıp partiden şutlandığını anlatmadan geçmişim bu konuya. Ee tabii hırs yaptı bu noktadan sonra. Fevri kararlar alan kişiler daima yanlış kişiye-oluşuma hizmet ederler.cünyır hacoğuz burada partinin sonunun geldiğini bize bildirmiş. Haberi aldığımda bir elimde çay mabadımı koltuğa sermişken ne kadar üzüldüğümü tarif edemem. Keşke bize de haber verseymiş bu kararı alırken çok bencil davranmış açıkçası.

Neyse sadede geleyim. Çağrım kendi partim dahil, tüm muhalefet parti ve adaylara.

Muhalefet partiler olarak elbette ki yanlış olan yerde yanlış diyeceğiz. Usulsüz bir durumda ismi geçen kişileri uyaracağız. Her partide kaliteli, ne yaptığını bilen, aklı başında insanlar olduğunu biliyorum.
Yukarıdaki şahıslar gibi insanları galeyana getirip, sanki karşımızdaki kişiler düşmanmış gibi davranmayalım.

Güçlü ve sağlam kurulmuş olan düzenler ancak ve ancak içten yıkılabilir. En basit örneğiyle Türkiye'deki siyasi partileri ele alalım. İktidar olan bir parti ancak içten çatırdarsa oy kaybı yaşar. Her dönemde bu şekilde olmuştur.

Parti fark etmeksizin eTR çatısı altında çok güçlü bir irade oluştu. Aylar süren savaşlar sonucu diz çöktüremeyince son çare içe yöneldiler. Muhalefet ile iktidarı birbirine düşürüp kaos ortamından yararlanmak istiyorlar.

Yeni ülke başkanı mevcut iktidardan da çıksa, muhalefetin dinamik, güçlü ve oyun mekaniklerine hakim yeni herhangi bir adayından da çıksa eTR olarak üstümüze düşen gören seçilene destek vermektir.


Son olarak cünyıra tekrar dönüyorum. Partimizin sallandığını hatta yıkılıp biteceğini söylüyor. hadsiz cünyır unutma ki koçun da taşakları sallanır ama düşmez.

Not: Typeous hesabı sonradan almış. Yanlış alarm olmasın, lazo değil xd