Pamietnik dwuklika - cz.23

Day 4,292, 13:46 Published in Poland Poland by archeopteusz

Hej ho hej ho
na pisanie mnie naszło

co oznacza kolejną ścianę tekstu. Gotowi?

1. Sytuacja międzynarodowa - generalnie to bez zmian - Asteria w odwrocie. Jednakoż widzimy pewne ruchy, rzekłbym bardziej pełzające niźli gwałtowne. eRumunia się wyzwala spod jarzma eGrecji - większość ich rdzennych jest już wolnych, nie mniej nie wiem czy to nie zaplanowana akcja, bo widzę już eCro próbuje wkraczać na te tereny. Wcześniej eRumunia na krótko się osiedliła w eWłoszech, nie mniej szybko zostali stamtąd przegonieni.
eBułgaria korzystając z awarii karuzeli o czym można poczytać tutaj zrobiła AS (Air Strike) pod Alpy, gdzie przez jakiś czas się już utrzymują, nie mniej dzisiaj po zaciętej bitwie oddali jeden region eArgentynie, więc całkiem możliwe, iż wakacyjne plany eBułgarów szlag trafi.
eSerbia siłuje się cały czas z eCro na swoich rdzennych, jak na razie bez powodzenia.

2. Na erepboxie, konkretnie tutaj, zostały udostępnione za free (na erepublik.tools jest coś podobnego ale płatne) staty dotyczące marketu tokenów. Dane pochodzą tylko z 5 widocznych ofert stąd też nie widać dużych rozbieżności pomiędzy ceną minimalną a maksymalną. Ciekawe jest za to zestawienie liczby tokenów. Co prawda widzimy tylko różnice pomiędzy liczbą tokenów, która jest na rynku w konkretnych dniach, nie wiemy zatem ile tokenów sprzedano, ile wystawiono a ile zeszło z rynku, bo upłynął okres ważności oferty lub ktoś wycofał ofertę, nie mniej wygląda na to, iż ruch w biznesie jest na razie umiarkowany.
Za kilka dni w sprzedaży będą paczki MP (Maverick Pack) oraz BP (Blitzkireg Pack), ciekawscy mogą uważnie obserwować czy zajdą jakoweś zmiany.
Nie mniej, jako słusznie zauważył Kherehabetebet..., znaczy Kherebetabeth..., no tego, znaczy Kherehabethenan..., no w sumie chyba już załapaliście kto, tak długo jak dostępna jest opcja "podarowania" itemów kupowanych za Euro, tak długo rynek tokenów nie nabierze rozpędu.

3. Całkiem ciekawa kwestia, z którą się spotkałem na discordzie - opłaca się trzymać batony na jakowąś wielką bitwę typu inwazja wrogich armii uzbrojonych po zęby w boty z nalepką "funded by Colin, for CODE use only" czy może jednakoż wydawać na bieżąco?
Otóż moim skromnym, dwukliczym zdaniem, sprawa wygląda tak:
- jak sobie jesteś Legendą XX, nie chce Ci się farmić za dużo, brak Ci czasu, a może jesteś już znudzony i czekasz na coś naprawdę dużego, aby się "wypruć z batonów" lub też nie brak Ci waluty i nie musisz kosić medalów TP na potęgę, to rzeczone batony możesz sobie gromadzić - jak je wydasz kiedyś tam w jakiejś super mega- wypaśnej bitwie z TP - ok, gromadź,
- w każdym innym wypadku - NIE.
Nie mniej żeby nie było za prosto - jakiś zapas batonów mieć musisz, jednak nie po to aby sobie leżały bezczynnie, tylko po to żeby mieć co przepalać na bieżąco oraz na potrzeby eventów.

"Alebo czemu, jestem emocjonalnie przywiązany do moich batonów, no i tak ładnie wyglądają na półce w magazynie, oh ah"

Opcja pierwsza - przepalasz batony na bieżąco - potrzebujesz zatem jakowegoś zapasu batonów, aby pierwszego dnia WC je przepalić w jakimś epiku, najlepiej w epiku do TP, a potem przez cały tydzień odzyskujesz batony z WC (Weekly Challenge). W kolejny tydzień robisz to samo i tak aż dojdziesz do jakiego wyznaczonego celu. Co to daje? Przyrost rangi oraz przyrost expa - im więcej tym lepiej.
Oczywiście trzeba skalkulować jaką ilość batonów możemy przepalić, ile jesteśmy w stanie odzyskać, jak nam może w tym pomóc zakup paczek/paczki i czy w ogóle chcemy się w to bawić. Pomocny tutaj będzie kalkulator by Zordacz. Zachęcam do pobawienia się owym narzędziem i policzenia sobie co się opłaca, a co nie.

Opcja druga - zapas na eventy - co jakiś czas nasz miłościwy Plato z łaski swojej wielkopanieńskiej, organizuje eventy. Często polegają one na eventowych zmianach w WC, np. do każdego zdobytego batona dostajemy dodatkowy item odnawiający +50 energii albo jest większa ilość epików, albo bitwy w których mamy nawet +3 PP (Prestig Points) za jeden hit.

Mając zapas około 300-500 batonów, w zależności od tego na czym konkretnie będzie polegać event, możemy liczyć na to, iż ukończymy całe Weekly Challenge i zdobędziemy medalik WC, czasami również skina do wykorzystania w podglądzie bitwy. Co więcej - da się to zrobić bez jakiejkolwiek aktywnej paczki na koncie, co mi samemu się kilkukrotnie udawało, zanim zainwestowałem w zestaw PP/BP/MP.
Tylko wtedy oczywiście musimy się pojawiać w grze częściej niż dwa razy dziennie na 5 minut 😉 No i cały czas używać głowy, kalkulować, pytać się jak czegoś nie wiemy.

Gracze bawiący się tylko w bitwy powietrzne mogą natomiast wykorzystywać batony na bieżąco do zdobywania medali SH - za każdy medal dostajemy 30 golda, paczka z 10 podwójnymi batonami kosztuje 39 gold, jest tutaj zatem pewne pole do kombinowania.

4. "A bostery, panie, bostery do dmg, te pan wiesz do bitew lądowych, takie niby rakiety z procentami - co z nimi?"
Zasada ta sama - nie chomikujemy w nieskończoność tylko używamy. Z WC lecą bostery +50% (tylko bitwy lądowe), z eventów czasami bostery +100%, bostery są również w paczkach do kupienia za gold, które pojawiają się 4 razy w roku.
I teraz tak - bostery +50% staramy się zużywać na bieżąco, w szczególności wtedy kiedy mamy full hp/jesteśmy tuż przed wbiciem kolejnego levela/chcemy zdobyć BH. Bostery +100% zużywamy kiedy jest jakaś "grubsza akcja" tzn. kiedy wbijamy kilkaset batonów, np. na początku WC lub w czasie jakowegoś eventu.
Zostawiamy sobie 1-2 bostery +100%, aby w razie prawdziwej wojny, w sensie nie treningowej, zużyć je na chwałę ePL.

5. Spotkałem się również z pytaniem jaki jest maksymalny regen, tzn. ile maksymalnie energii może nam przybywać co 6 minut.
Liczymy zatem, pomijamy ewentualny wpływ eventów, które dają tylko tymczasowy efekt:
- +10, które "czy się stoi, czy się leży" dostaje każdy,
- +2 za każdy aktywny domek, czyli maksymalnie 5*2 = +10,
- +2 za ustanowienie rezydencji w jakimkolwiek regionie,
- +20 z paczki PP (Power Pack),
- +50 z osiągnięć z WC - tyle się zdobywa po wbiciu 20 000 pp.

Łącznie daje to nam +92 do regena.


Ku chwale zasobu!