Pastırmaları Kim Yedi?

Day 4,193, 11:57 Published in Turkey Turkey by Mehmet HAKPEREST

Atasözleri ve deyimler belki dikkat etmesek de veya sürekli duyduğumuz için bize sıradan ve külfetli gelse de o derece değerli ve anlamlı ki.. Atalarımız sanki her yaşanan ve yaşanacak olaya özel tabirler kullanarak geleceğe miras bırakmışlar..

Bununla ilgili birçok örnek verebiliriz..Ne gibi mi mesela :
''Abdal ata binince kendini bey sanır,şalgam aşa girince yağ oldum sanır''
''Acemi marangozun talaşı tahtasından çok olur.''
''Aç gözünü,açarlar gözünü''

Bunlar gibi birçok güzel atasözü ve deyimlerimiz var..
Birde mesela ''Kirli çamaşırların ortaya dökülmesi'' diye bir tabirimiz vardır bizim..Sanırım son günlerde en çok kullandığımız ve aklımıza çalınan söz budur..İşte Kastamonu Belediyesi yerel seçimlerde bir partiden diğerine hemde ittifak halindeki diğer partiye geçtiği halde olanlar olmuş dostlar..

Ne mi olmuş?Haber aynen şöyle:

''31 Mart seçimlerinin ardından Kastamonu'yu ...'li belediye başkanı Tahsin Babaş'tan devralan ....’li Galip Vidinlioğlu, belediyenin geçmişten kalan 78 milyon 490 bin 859 TL borcu olduğunu açıkladı. Yeni yönetim faturaları incelerken 100 bin liralık pastırma faturası da buldu. “Biz ..... İttifakı'nın her zerresine uyduk ve uyacağız. Liderlerimizin talimatları ile yerel siyasetimizi şekillendireceğiz” diyen Aydın, “Kastamonu Belediyesinde 100 bin TL'lik pastırma yemişler, nerede yediniz o pastırmaları? Biz, ......... İttifakı hatırına birçok şeyi görmezden geliyoruz. ifadesini kullandı.''

Bundan sonra fazla söze gerek yok sanırım dostlarım..Hergün böyle haberler geliyor..Bunlar zaytung haberleri değil Türkiye haberleri maalesef..Çok fazla yorum yapmadan yine değerli bir atasözümüzle kapatalım bence konuyu.

''Güzelliğinle övünme bir sivilce yeter,Malın mülkünle övünme bir kıvılcım yeter.''