Ten Days of Mayhem Turnuvas─▒

Day 3,607, 10:45 Published in Turkey Turkey by MooN-StaR

Herkesin anlayabileceği şekilde, turnuvanın içeriğini (benim anladağım kadarıyla) aşağıya tercüme ediyorum.

Turnuva boyunca bütün yer savaşları askerlerin hasarını maksimize etmek için, savaşılan arazi şekline göre bir takım bazı özel beceriler gerektirecekmiş.

Bir vatandaş savaş becerilerini STR sinin tamamını veya bir kısmını spesifik bir arazi tipine koyarak artırabiliyor (Göz boyama, artırma falan yok aslında).

Burada plato yedekte bekleyen arkadaşlarınızı savaş alanına çağırın diye bir çağrı yapmış. Herhalde str si düşük olup ta savaşamayanlardan bahsediyor. Zira yeni sistemde 40k str maksimum str olmuş olacak. Ve str si 40k ve üzerinde olan biri bu str’nin tamamını bir arazi tipine yatırırsa o arazide max vuruş yapabilecek (Tabii rank farkı damage a yansıyacak)

Savaşlar 14 değişik arazi tipinde geçecek.Savaşın hangi arazide geçeceğine saldıran tarafın askeri liderleri (Diktatör, Başkan, MoD ve MoFA) karar verecek. RW lerde de direniş savaşını açan tarafın askeri liderleri aynı kararı verecek.

Oyuncular mevcut str lerini 14 değişik arazi tipine dağıtabilecekler. Savaş boyunca hasarı hesaplarken str’nin tamamı değil de oyuncunun o arazi tipine ayırdığı str baz alınarak hasar hesaplanacak. (Ör: Benim str 200k ancak mesela Urban arazi tipine en fazla 40k str koyabiliyorum. O arazide savaşırken str 40k olarak alınıp hasar ona göre hesap edilecek) Arazi aşağıdaki tabloda var (Çevirmeye üşendim)Yukarıda da söylediğim gibi str’nizin tamamını veya bir kısmını değişik arazi tiplerine koyabilirsiniz. (Eğer BH girecekseniz bir kısmını koymanın hiçbir mantığı yok. Olabilecek maksimumu koymak en mantıklısı gibi). Str’nizi istediğiniz zaman dağıtabileceksiniz ama bunun içi dağıtılmamış str’niz olması gerekiyor. Yani hergün train yaptığınızda oradan gelen str yi dağıtabiliyorsunuz. Fakat str’yi 1 kere dağıtınca bir daha geri alamıyorsunuz. Ama durun!!11! Hemen üzülmeyin Platoş buna da bir çare bulmuş. Skill resetleme Jetonu! Skilleri dağıttınız ama memnun değilseniz bu jetonu kullanarak hepsini sil baştan tekrar dağıtabilirsiniz.

Her vatandaş başlangıçta avuntu olarak miktarı şu an belli olmayan bir sayıda bu jetondan hediye olarak alacak. Sonra almak isterseniz paraları görelim diyor platoş. Savaş alanında jeton satılacakmış jetonu bitenlere xd.. Bunlar da sınırlı sayıda olacakmış. Öyle istediğin kadar alamıycan heralde.
İşte bu jeton sayesinde daha önce dağıtıp pişman olduğun str nin hepsini geri alıp tekrar dağıtabileceksin.

Her Div için bir skill e dağıtılabilecek maksimum str miktarı da aşağıdaki gibi olacak:
Div 1: 20000
Div 2: 25000
Div 3: 30000
Div 4: 40000


Senaryolar
20000 str ye sahip bir Div 2 oyuncusu isterse tüm str sini bir arazi tipine koyabilir. Bu şekilde BH alma olasılığını artıracaktır.
150k str si ve maverick paketi olan olan bir Div3 oyuncusu str sini 6 farklı arazi skilline bölüştürüp div 1 ve 2 de Bh için at koşturabilir. Örneğin bu oyuncu bir arazi için 25000 skile sahipse bile div 1 e inince ancak 20000 skill varmış gibi vurabilecek.
100k str si olan bir div4 oyuncusu (böyle oyuncu var mı hala xd) maksimum 2 skilli full yapabilecek. Kalan 20k skili de bi kenarda tutup sonra kullanabilir. (Skilli olmayan bir arazide devaca CO açıldığında kullanmak için örneğin).

Rank puanları
Rank puanları total str ye göre hesaplanacak. Yani rank olarak bir kaybımız yok. Ayrıca turnuva boyunca plato %100 ek rank puanı verecek. Bu da normalin 2 katı hızla rank alacağımız anlamına geliyor. (Sadece kara savaşları için geçerli) War stash iniz varsa %10 ek ranki sadece temel vuruşunuza alacaksınız. Katlanmış vuruşa eklenmeyecek war stash ın verdiği ek rank puanları.
Çok açık olmadıysa şöyle örnek verebiliriz: Diyelim sizin hitiniz 200k. War stash yoksa 200k hit 20k rank puanı verir. War stash varsa 22k alırsınız. Turnuvada ise 200k vurunca 22k+20k yani totalde 42k rank puanı alacaksınız.

Epic Savaşlar
Turnuva boyunca bir savaşın epic olması için son 72 saatte gerçekleşmiş olan savaşlardan en yüksek vuruş yapılmış olan savaşın üzerinde bir vuruş yapılmış olması gerekiyor.

Burada dikkat edilmesi gereken olay şu: Eğer bir epic biterse ondan 1 dakika sonra başlayacak savaşın epic olması için artık bir öncekinden daha yüksek vuruş yapılması gerekiyor. Ama aynı anda devam eden savaşların hepsi bir önceki en yüksek hasarlı savaşı baz alarak epic olacaklar.
Örnek vermek gerekirse: Div1 de son 72 saatte en yüksek hasarlı savaşta 10 milyon vurulmuş. Bu 10 milyon geçildiği anca savaş epic olacak. Aynı anda birden çok savaşta 10 milyon geçilirse hepsi epic olacak. Ancak epicler bitince bu sefer en çok hasar verilen savaş eşik değeri belirleyecek. Mesela son savaşta 40m vurulmuşsa artık 40m üzerine çıkmak gerekecek epic yapmak için.

True Patriot Madalyası
Turnuva boyunca bütün TP madalyaları 3 kat fazla cc verecek!!!!!
Durun durun hemen heyecan yapmayın. Buradaki büyük oyunu görmek lazım. Eğer div4 oyuncusuysanız ve str’niz 120k nın üzerindeyse bu size tamamen zarar demek oluyor. Kendimden örnek vereyim mesela; Benim str 200k civarında. Ama bir savaşta bunun en fazla 40k sını kullanabiliyorum. Hasar da kullandığım skille göre hesaplanacağından vuruşum %80 azalacak demektir. Yani örnek olarak tek hitim 1 milyonsa, tek hit 200k vurabileceğim. Yani önceden 100 hitte TP yi alırken artık tp için 500 hit vurmam gerekecek. Platonun verdiği 3x TP yi düşünürsek. Normalde 500 hit ile 5000cc kazanırken artık 500hit ile 3000cc ancak kazanabileceğim.

Tavsiyeler: (Not: bu kısmı ben yazdım, çeviri değil)
1. Str’nizi hemen paylaştırmak için acele etmeyin. Açılan savaşlarda mesela ilk epic olan savaşın hangi arazi tipinde yapıldığına bakın. Onu fulleyin. Gerisini bir sonraki savaş için bekletin. Baştan paylaştırırsanız ve sizin skill arazi tipinde savacş olmazsa jeton kullanmanız gerekebilir boş yere.
2. Eğer rank kasmıyorsanız, ya da bir sonraki ranke çok yakın değilseniz boş yere EB harcamayın. Bu turnuva hiçbir şekilde karlı değil. Sadece str si 120k nın altında olanlar TP madalyasından normalde aldıklarından daha yüksek kazanç elde edecekler. Str si 120k nın üzerindekiler TP madalyasında zarar edecekler.
3. Eğer yüksek miktarda vuruş yapmayı planlıyorsanız, mümkünse ilk epic olacak savaşı kaçırmayın. Çünkü bu savaş bittiğinde bir sonrakinin epic olabilmesi için o savaşın tamamından fazla vuruş yapılmış olması gerekiyor ki, bu çok ama çok zor olacak. Zaten sırf bu yüzden ilk epic olacak savaşta herkes ne var ne yok vuracaktır. Bu da sonraki savaşların epic olmasını imkansızlaştırıyor. (plato bu hatayı görüp değiştirecektir diye umuyorum. Yoksa turnuva boyunca göreceğimiz epicler bir elin parmaklarını geçmez.)
4. BH avcıları patladı. Bu sistemde sadece ff ile BH almak tarihe karışacak büyük ihtimalle. BH almak isteyen mecburen EB yakmak zorunda olacak. Neticede benim 200k str’ye sahip olmam artık pek bir şey ifade etmiyor. 40k str’li biri gelip benimle aynı vuruşu yapabilir. (Tabi benim rankim daha yüksek ise onun farkı olacaktır)
5. Uzun lafın kısası, savaşlarda Rank önem olarak STR’nin baya baya önüne geçti. Kapışacağınız kişinin str’sine değil rankine bakın. Sizden yüksekse bulaşmayın. 🙂