MLM | Mälumäng! Võida 1000 krooni!

Day 3,287, 07:37 Published in Estonia Estonia by MeelelahutusministeeriumPärast pikka vaikust on Meelelahutusministeerium tagasi, sel korral mälumängudega.

Rahva meele lahutamiseks on otsustanud riik viia läbi erinevatel teemadel harivaid mälumänge. Osavõtlikkuse suurendamiseks on välja pandud motiveeriv auhind, sel korral on see suurusega 1000 krooni. Küsimused koostas Vambola Vikat.

Tänase mälumängu teemaks on muusika. Mälumängu võitjad teeme teatavaks järgmisel nägalal.

1) See Eesti laulja on laulnud väga paljudes erinevates ansamblites nagu näiteks Pop-Pojad, Kooma, Hallo, Haak, Psycho, Prohvet ja paljudes teistes. Lisaks kõigele muule on ta istunud 6 aastat elust Itaalia vanglas ning avalikult obstsöönsustega kommenteerinud Eesti päevapoliitikat. Kellest on jutt?

2) Pea kõigil suitsetajatel on taskus tulemasin, välgumihkel või siis lihtsalt mihkel. Slängis on aga tulemasina nimena levinud sõna tšäks. Millest või kellest on tuletatud sõna tšäks? (olgu siinkohal kõigile meelde tuletatud, et teematikaks on muusika)

3) Kuna tema vennatütar oli Mäo mõisa omanik, siis veetis just see kõrgelt tunnustatud vene helilooja mitmed suved just Mäo mõisas korraldades seal ka arvukalt kodukontserte. Peterburi Konservatooriumis oli mitmete Eesti heliloojate õppejõuks. Tema käe all õppisid Rudolf Tobias, Artur Kapp, Mart Saar, Mihkel Lüdig ja paljud teised. Kes on see helilooja?

4) 1901. aastal salvestati ühe ja sama isiku poolt maailma esimene eestikeelne kui ka esimene soomekeelne heliplaat. Ajaloo vingerpussina polnud solist aga ei eestlane ega soomlane. Mis rahvusest oli see laulja?

5) Paljudele võib parmupill tunduda üksluise rütmipillina, millega midagi mõistlikku peale pinistamise pole võimalik teha. Siiski on parmupilliga võimalik mängida ka noote. Siit küsimus - kui suure noodiulatusega on parmupill?