[УКП] Бліц-інтерв'ю із очільниками альянсу Root

Day 2,602, 19:17 Published in Ukraine Hungary by Nickvadro
Анотація

Спеціально для Вас, Депаратамент Зовнішньополітичних Відносин УКП представляє бліц-інтерв’ю очільників альянсу Root, а саме: Secretary General LucasFTM та dSG xSteviex.
Інтерв'ю було взято протягом 25-29 грудня минулого року. 🙂 Читаємо уважно!За Вашим бажанням, будь-ласка, коротко розкажіть про себе.

xSteviex: Обійдемося без цього (:
LucasFTM: Я - Бразилець в RL, хоча почав грати в eШвейцарії. Я - політик, військовий командир і дипломат.

Як на мене, Пане xSteviex, фундація сучасного зовнішньополітичної системи еГрузії це робота зокрема Ваша та ряду Президентів еГрузії. Які головні вектори (орієнтири) е-грузинських міжнародних відносин сьогодні?

xSteviex: Грузинська спільнота, яка тільки почала бавитися у гру, не розуміла ще, що до чого. Вони були зелені; і на початках в більшості обговорювали та розказували свої ідеї мені, а я був в ролі наставника - розказував їм що можливо, що добре, а що нереально. Звісно, для мене, як для українця, в ідеалі це був вектор проSirius - Україна+Туреччина, й ті країна з якими у мене був хороший контакт. Тобто, це був мій суб'єктивний ідеал міжнародної політики для Грузії, але я його нікому не нав'язував. Я слухав, що хочуть грузини і старався виконувати їхні задач, у нас були плани і в Астерію, і в Аврору, і на той час переговори були з усіма, і все пробувалося. З Сербією навіть було підписано МПП, а дальше не пішли ми. Потім дякуючи агресії Росії та й підлості болгарської сторони, - у нас не було вибору, - і ми були вимушені шукати підтримки в проSiriusі, тим самим відкинули остаточно решту варіантів.

Що Ви можете сказати про створення Альянсу та його перші кроки в е-світі?

xSteviex: Я час від часу контактував з Лукасом, в минулому він в Siriusі відповідав за блок проSirius-країн. Можна сказати, він і є засновником альянсу; це була його ідея, як мені відомо. Теми наших розмов були малозмістовні, я питався, що мене цікавило. Але в один день я йому написав, що Грузія хоче тісно працювати з проSirius, після цих слів він сказав, що хоче зі мною поговорити на ІРЦі, де він мене запитав: «чи не хоче Грузія увійти в альянс?». Першочергово в альянс мали увійти крім Литви, Боснії, Швейцарії, Словаччини, Естонії і Південної Кореї ще й Латвія та Кіпр. Латвія в останню хвилину відмовилася і пішла в Пасифіку, а Кіпр віддав перевагу позаблокової країни. Грузія не входила у список засновників альянсу, бо в нас був договір, що ми приєднаємося через пару днів після заснування альянсу. Перші кроки альянсу були легкі на мою думку, у нас була 100% підтримка на той час потужного альянсу Siriusа, справи у нас йшли добре, а то й ідеально… Дії кооперувалися з Siriusом, йшла робота в середині альянсу. Мені на той час було важкувато, я довго не проявляв активності в альянсі, але потім взявся за це, так як треба було працювати над іміджем Грузії.

Коли Ви очолили Альянс, Пане SG?

LucasFTM: Я перейняв на себе керівництво країн ProSirius в травні, а заснував Root в липні. Взагалі Root був створений, щоб збільшити співпрацю і єдність між країнами, які мали одну орієнтацію з давніх пір.

Як Ви оцінюєте розпад Siriusу? На Вашу думку, що призвело до розпаду цього альянсу.

xSteviex: Я ніколи не був у чатиках Siriusу і не бачив, що там творилося. Лише чув від наших, що там жах… Я також не застав війни ТВО і КОТа, і не застав утворення Siriusа, так як більше року я не грав в цю гру. Я не знаю, в яких відносинах були ці країни до того і на скільки вони дружньо кооперувалися під час Siriusа. Все ж таки, схиляюся до цього, що атмосфера в середині альянсу не була аж такою дружньою і члени альянсу були розбиті на групи ексОНЕ і ексЕДЕН. Але все-таки, деструктивна політика деяких польських політичних діячів стала епілогом альянсу. І мені це було неприємно…
LucasFTM: Відсутність об'єднання із-за жадності для бонуса убила Sirius.

Мати причетність до керівництва альянсом - це можна вважати досягненням одної із головних висот міжнародної політики, і варто оцінювати глобальні помилки сусідніх альянсів для конструктивності власного альянсу, щоб запобігти його розпаду. Одною із помилок в керівництві альянсу Sirius можна вважати домінування Польщі (а точніше СПоланду) над співдружністю членів альнсу. Яким чином керується Ваш альянс, щоб запобігти кризу управління? Наприклад, в керівництві Пасифіки будь-яке рішення приймається після консенсусу держав-засновниць альянсу. А які механізми управління наявні у Вашому керівництві альянсу?

LucasFTM: Root - дуже несхожий альянс на інші альянси, тому що ми не концентруємося на відданні наказів нашим націям, а перш за все переслідуєм ціль - «щоб допомогти їм». Взагалі слово "Правила" рідко вживається серед нашого альянсу.
xSteviex: У нас все по старій демократичній схемі, всі країни рівні, якщо одна проти - значить питання закривається, правда у нас не було ще таких випадків крім деяких, але це не було нікому в мінус. А так, якщо важлива задача - робиться зустріч на ІРЦі з усіма політичними представниками країн Rootа і ми обговорюємо питання, якщо потрібно голосування - голосуємо. Комунікація альянсу на вищому рівні. У нас є чатики в скайпі, ІРЦі і масове повідомлення в еРепабліці. З комунікацією проблем немає жодних, як для мене це одна з важливих речей. Також варто зауважити, що при владі Root країн одні і ті ж люди, прямо таке дикторське коло. Ми за цей довгий час одне одного вже знаємо, - і в чатиках вирує дружня неформальна атмосфера, навіть на тих самітах, все починається зі жартів і «дружніх підколів». Мені здається, такого не було в Siriusі, там всі були надто серйозні і не було подібної дружньої атмосфери. Закінчую розхвалювати Root (:
xSteviex: На рахунок Пасифіки, для мене цей альянс унікальний, можливо таке і робили раніше, але я такого не бачив. Країни засновники - Росія і США мають більше прав в альянсі по статуту і вони диктують всю політику решті, і та решта, погодилася на таке. Тут немає рівності, тут є строга ієрархія. Плюс сама політика Пасифіки специфічна, як недавно мені казали самі представники російського уряду, вони як Інь і Янь. США, яка проАстерія і Росія, яка проAurius. І такий, грубо кажучи «двоголовий» альянс успішно живе на політичній арені.

Членами Вашого альянсу є малі держави е-світу, що змушує Ваш альянс постійно орієнтуватися на альянс із сильними членами. На сьогодення який альянс Ви вважаєте Вашим орієнтиром?

LucasFTM: Ми маємо багато орієнтирів. Root не шукає союзників за межами саме сформованого альянсу, щоб захистити себе… А шукає дружби і співпраці, яку ми підтримуємо серед наших лояльних реальних друзів, незважаючи на їх альянс або їх вподобання.
xSteviex: Як вам сказати, альянсів немає. Є вектор АSiriusу, тобто на членів ексSiriusу і Аврори. Більшість країн Rootу, звісно має тепліші відносини з Польщею, так як історія. Грузія єдина в альянсі, якій близькі ексЕДЕН країни дякуючи політиці, яку ми проводили, та і РЖ чинниками, колись РЖ відносини з Україною також відіграли суттєву роль на політиці Грузії, тобто самі грузини хотіли бути ближчі до українців.

Будь-ласка, окресліть відносини альянсу із іншими альянсами та внутрішні відносини між державами-членами альянсу.

LucasFTM: Відношення в альянсі основуються на доброзичливих стосунках, що призводять до швидких обговорень та рішень. Ми не маємо, фактично, багатьох прямих відносин із іншими альянсами, оскільки більшість з наших іноземних розмов є безпосередньо між державними урядами наших націй. Хоча ми не маємо ворожих відношень ні з ким із наявних альянсів.
xSteviex: Відносини у нас дружні в середині між членами Rootа, наше спілкування в чатиках мені деколи нагадує дружбу старих шкільних друзів, якби це зараз не прозвучало пафосно. А так, я не знаю, які країни з ким контактують за межами Rootа. Як я вже казав, більша частина лояльна до того ексSirius блоку, де Польща+Іспанія, а так, відносини будуються у межах АSiriusа, плюс-мінус країн мертвих альянсів, чи нейтральних країн.

Не всі міжнародні аналітики очікували розпад Siriusу саме в 2014 році. Які орієнтовні цілі ставилися на цей рік в блоці альнсів Sirius-Root і що вдалося досягти, а що ні?

LucasFTM: Починаючи з початку ми були незалежним альянсом. Root був «прикриттям» для Sirius, але ніколи не був їх «під-альянсом», подібно до Asteria-Leto, від того проблеми Sirius ніколи не впливали на Root взагалі.
xSteviex: Я не можу дати відповідь на це запитання. Так, як Root-Sirius не проіснував аж так довго; і тоді я не так активно ввів політику в альянсі. Я не думаю, що були якісь конкретні цілі. Root себе все таки позиціонував, як окремий альянс, а не як «академія для Siriusа». У нас з ними була воєнна кооперація, але в більшості ми ввели свою політику.

Чи вбачаєте політику розширення альянсу доречною на цей час? Які країни вбачаєте можливими кандидатами в члени альянсу?

LucasFTM: Ми працюємо над цим; проте це - внутрішня інформація тільки.
xSteviex: Про це вже давно мова йде на Root-зустрічах і кандидатів поки є 4. Правду кажучи, не знаю, чим це закінчиться, нові країни всім подобаються; і ніхто не проти їхнього членства в альянсі… Назви країн я звісно не буду розголошувати, конфіденційна інформація альянсу (:

Коротко, Ваші орієнтовні цілі на 2015 рік.

xSteviex: Назву банальні речі: звільнення Швейцарії від Словенії і Угорщині. Закрити вже довготривалу війну з Фінляндією. Скоро мають дійти кінця переговори з Тайванем і повернення до Північної Кореї частину її корінних регіонів. Звісно, забезпечити всім конгрес. Можливо членство нових країн. Тут важко щось сказати, бо плани доволі часто міняються у нас, так як еСвіт такий багатогранний і непередбачуваний, та і Астерії потрібні будуть нові суперники, а то вони один одного почнуть ще жерти, можливо ще щось побачимо новеньке.
LucasFTM: Ах! Я не використовував час, щоб розбити цілі. Я тільки дозволяю речам траплятися природно😛

Питання задавав Керівник ДЗВ УКП Nickvadro


Для шаутів:
[УКП] Бліц-інтерв'ю із очільниками альянсу Root
http://www.erepublik.com/uk/article/-root-2484312/1/20