[GIDA] Громадсько-наукова Історико-дослідна Академія

Day 2,586, 03:11 Published in Ukraine Hungary by Nickvadro


Пройшло вже декілька часу від моєї пропозиції про створення певного громадського об’єднання на перехресті РЛ та е-життя. Ця пропозиція отримала підтримку на 50% більше, ніж було охочих приєднатися до цього проекту раніше, що можна розглядати як "доказом необхідності". 🙂
Хоча на практиці реалізувати задум складніше, ніж із позиції висування цієї ідеї, оскільки люди є «люди».🙂 Але на цей момент можу нашій е-громадськості репрезентувати нове громадсько-наукове утворення, що являтиметься недержавною та позапартійною організацією – громадсько-наукова Історико-Дослідницька «Академія» (ГІДА).Прошу сприймати слово "Академія" умовно. 🙂 Тобто не вкладати в нього змісту із реального життя чи проводити певні паралелі в "Новому Світі". Будемо розуміти цей термін приблизно так як його розумів Платон в 380-х роках до н. е. 🙂Орієнтованими сферами діяльності цієї «Академії» буде:

1. Наукова діяльність, а саме дослідницька у галузі історії та е-історії.
2. Освітня діяльність, яка буде прямо залежати від запитів та проблем е-громадськості.
3. Демографічна діяльність, що залежатиме від "інтелектуальної зацікавленості" в скап-чаті ГІДА.Принципи на яких основується діяльність ГІДА:

- відкритість для кожного, хто зацікавлений історією та е-історією (незалежно від віку, статті чи освіти і т. д.). 🙂
- пошук е-носіїв історичної інформації, яка може бути використаною для написання е-історії та оформлення пропозиції (олдфагам) вступу до «Академії» із цією метою.
- пошук осіб, що перебувають під грифом «Dead citizen» із оформленням пропозиції приєднання до чату «Академії».
- приєднання осіб, що непоінформовані про «eRepublik», але зацікавлені в історичних (чи інших суспільствознавчих, політичних чи гуманітарних) наукових дискусіях до чату «Академії» через систему «особистого Skype-спілкування».
- вільне вираження своєї думки + помірковане ставлення до флуду та тролінгу. 🙂Тимчасово головуючим органом ГІДА є Вища Вчена Рада(ВВР), яка складається:

Президент – Nickvadro
Віце-Президент – Izjaslav.
Канцлер - Povitrulya.
Віце-канцлери: CerezaR, Superpixie.

Цей тимчасовий склад ВВР сформований за принципом: «проявлення громадської активності – запорука правлінню». Це склад ВВР буде діяти до прийняття Статуту, розробка проектів якого приймається зі сторони членів «Академії».Вступ в ГІДА відбувається:

Для «ерепівців» через звернення кандидата до члена ВВР із зазначенням: свого скайпу, RL-самопрезентації та мотиву вступу.
Статус члена Академії набувається кандидатом після приєднання до скап-чату.Специфічним підрозділом ГІДА являється ЕКІТЕ (еКлуб істориків та еісториків)- Геополітичний центр вступ до нього відбувається через приєднання до його скап-чату.
Отримання чи позбавлення членства відбувається за принципом голосування членів клубу.
Претендент на членство повинен бути адекватним при спілкуванні та мати зацікавленість до інтелектуального саморозвитку.
Оскільки даний «клуб» створюється на перехресті РЖ та е-життя, тому його ціль дуалістична (двоєдина). А саме ціль – де-юре (для eRepublik): розробка нової ігрової геополітичної концепції для е-світу та е-історіописання. Де-факто – «все дозволено для інтелектуального саморозвитку».Наразі проект ГІДА-ЕКІТЕ нараховує 21 особу. 35 % із них мають чи здобувають історичну освіту. Також наявні представники інших народів серед «цього інтелектуально налаштованого українства», що дає основу заявити про відкритість проекту для вмотивованих гравців різних е-націй для приєднання до проекту та участі в ньому.
Інший факт - наявності осіб, що знаходяться поза erepublik (незареєстровані в грі) та тих хто припинили грати (аккаунт знаходиться під грифом «Dead citizen») наштовхує на думку, що в майбутньому «Академія» буде для е-громади виконувати "людсько-зберігаючу функцію". 🙂
Отож, цей проект немає ніяких обмежень чи обов’язків його учасників (типових для МЮ чи партії), крім «створення інтелектуального клімату та проявлення громадської активності». 🙂Для шаутів:
[GIDA] Громадсько-наукова Історико-дослідницька Академія " eRepublik"
http://www.erepublik.com/en/article/-gida-erepublik--2479156/1/20