[Dışişleri Bakanlığı- Turkish Mofa] Dışişleri elçilik Formu (EN-TR)

Day 2,300, 06:49 Published in USA Turkey by Disisleri Bakanligi


Merhaba dostlar ülkemizde geçmiş dönemlerde yapılmış ve oldukça verilmi olan elçilik mevzunu bu dönem tekrar hayata geçirmek istiyoruz.Peki nedir bu elçilik?

Dış İşlerinde aktif rol üstlenmek isteyen vatandaşlar elçilik formumuzu doldurup yakın oldukları,uygun olan ülkelere eTR elçisi olarak atanacaklar.Peki bir elçinin görevleri neler?

Atandıkları ülkenin kanallarında bulunmaları gerek öncelikle,
Ülkenin savaşlarını,açılan önemli makalelerini,halkın nabzını tutacaklar ve bunları haftalık rapor olarak MoFa mız bagaytug a sunacaklar.Mofa ekibimizde her hafta bu raporları düzenleyip bilgilendirme makalesi açacak.Elçi olmak için ne yapmamız gerekecek?

http://tinyurl.com/p3osmg6 Linkteki formu doldurmanız gerekmekte.Oradaki soruları cevapladıktan sonra MoFa ekibimiz bu cevapları değerlendirmeye alıp uygun olanların gerekli ülkelere atamalarını gerçekleştirecek.EN

Hello Dear Friends,

We want this month to redo the embassy project that was realized in previous terms.Ok, What does mean embassy?

The active players who want to be the part of the foreign diplomacy will fill the Ambassador Form and be sent to other lands to serve for eTurkey.Ok, what are duties of an ambassador?

First of all, these people must be active in the channels of the countries where they take service.
They must follow articles, given laws and atmosphere of the service land and weekly give feedback to our MoFA bagaytug. Our MoFA team will publish articles based on this reports each week.
Ok, how one can become an ambassador?

Filling the form under http://tinyurl.com/p3osmg6 link is required. After our MoFA team checks your answers given in the form, we will send you to country where you can have best job.Dışişleri bakanlığı, Turkish MOFA Team

Bagaytug
Veo
SHoDesMeru