Bilgilendirme&Teşekkür

Day 2,282, 05:50 Published in USA Turkey by Disisleri Bakanligi

İyi günler.


Şu zamana kadar gelişen olaylarla ilgili bilgilendirme yapmak için bu makaleyi yazıyorum.
Bildiğiniz gibi Görev süresinin ilk günlerinde ittifakların adı daha konulmamıştı.İlk günde Yunanistanın teklifiyle bir görüşme yaptık ve sıcağı sıcağına e-tbmm de MU liderlerine Vekillere ve Parti Başkanlarına bilgilendirmeleri yapıp 1 dönem önce oylama ile alınan kararı yeniletmiş bulunduk ve SIRIUS ittifağına kurucu üye olarak katıldık.(Önceki dönem başkanları hathat ve Seyneym’e,MoFA’lık görevini layıkıyla yerine getirip işleri son noktaya kadar getiren Purebending’e teşekkürlerimizi bir kez daha sunuyoruz)

İlk hafta içerisinde gerekli MPP görüşmeleri yapıldı ve takiben ABD,İspanya,İngiltere,Polonya,Meksika,Endonezya,Letonya,Brezilya MPP leri geldi.Yeni MPP ler için görüşmeler şuan için halen devam etmektedir.

Yunanistan ile MPP yenileme görüşmelerimizin ilk kısmında bize sunulan “Asteria kurucusu 6 ülkeye NE vermeme” güvencesi tarafımızdan reddedildi.Görüşmelerimiz hala devam etmektedir.Bu konuyla ilgili kısa süre içerisinde olumlu/olumsuz bir karar çıkacağını umuyoruz.

Arjantin ile ilgili ise Arjantin hükümeti tarafından hiçbir resmi temas kurulmadı.Sadece bendeniz Tahaua’nın Arjantin Başkanı ile çok önceden beridir devam eden temasları devam etti.Dün verdikleri İran MPP yasası da artık tutumlarını kesinleştirmiştir.Bu arada DiegoJoak ise Arjantin tarafından Türkiye büyükelçisi olarak atandı.

Dün yaşanan ayrı bir gelişmede Polonya başkanının impeach yasasıyla görevden ayrılması oldu.Özel hayatındaki problemler ve işlerindeki yoğunluk sebebiyle istifa eden CP impeach isteyerek görevini devretti.

İrana kaybedilen RW ardından İran tarafından gelen “3k altın verin +BAE bize verin+özür makalesi açın bizde size Holoskoyu verelim” şeklindeki anlaşma öneriside pek tabiki reddedildi.İran konusuyla ilgili çalışmaları MSB ekibimiz devam ettirmektedir .

İran&BAE&SA isyan savaşları boyunca PRİO’larını sürekli bizde tutan,desteklerini esirgemeyen kardeşlerimiz BOSNA&HERSEK,ARNAVUTLUK ve UKRAYNA’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Aynı şekilde yine PRİO’larını bizde tutan,sürekli destek sağlayan,bize güzel mesaj ve duygularını bildiren BREZİLYA Hükümeti ve BREZİLYA halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz.(Özellikle Nicola Tesla ve SuperZubumafu’ya güzel makaleleri için).Güzel bir şekilde başlayan ilişkilerin aynı hızda gelişeceğini umut ediyoruz.
Ayrıca isyanlar boyunca Bizden cephede desteğini esirgemeyen,şartlar ne olursa olsun Türkiyenin yanında olacağını bildiren Arjantin MU’su YAGUARETE ‘ye de teşekkürü borç biliriz.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

We want to thank our friends BIH Albania and Ukraine for their support and giving prio to our battles during the RWs in iran, UAE and SA regions.

At the same time we are very grateful to Brazilian government and people for their backing us with giving again prio, warm messages (especially to Nicola Tesla and SuperZubumafu for their nice articles). We hope to continue our godd started relationships.

We also feel ourselves obliged to thank Argentinian MU YAGUARETE for their full support and shouts saying that they will always be next to Turkey independent from all circumstances.
Also we're grateful to all countries that helped us.

Soru ve görüşleriniz için MoFA ekibimizden herhangi birine PM atabilirsiniz.İyi oyunlar sevgili eTR halkı
eTURKEY MoFA team (Tahaua,Yutukaron,Shodesmeru,Sentin0,Jawek)