56. cikk: Hogyan lehetsz sikeres katona?

Day 1,987, 11:05 Published in Hungary Hungary by Schelling




Kezdőknek szóló cikkeim sorát egy újabb darabbal bővíteném. Ezúttal a katonai sikerhez vezető utat keressük.



ÖSSZEGEZVE
Œ
Aranyszabály: üss rendszeresen és minél többet.
‹ŒŽ‘‹ŒŽ‘‹ŒŽ‘‹ŒŽ‘
Œ1, Csatlakozz egy katonai egységhez.
– üss a napiparancs szerint
– teljesítsd a huszonöt ellenfelet

2, Szerezz elegendő élelmet.
A, a szociális minisztériumtól, állami osztásokból
B, századtársaidtól
C, önellátásból

3, Fejleszd fel edzőtermedet.



A katonai sikerességnek több fokmérője van: a rang, az erő, a medálok esetleg a katonai egységen belüli tisztség. Az egymással való versengésnek így nem egy érvényesülési terepe akad. A magánérdek-közhaszon elve nagyjából, de persze nem tökéletesen áll erre a versengésre.

Aranyszabály: üss rendszeresen és minél többet.
Rendszeresség tekintetében a legjobb, ha nem hagysz ki egyetlen napot sem. A magára valamit is adó MU-k támasztanak is aktivitási követelményt. Például úgy, hogy maximálják az inaktivitás időtartamát, és azon túl előbb figyelmeztetik, majd rosszabb esetben elbocsátják tagjaikat. A távolmaradást csak előzetes bejelentés esetén tolerálják. A napi minél több ütésed azon áll, miképp alakítod ki RL időbeosztásodat. 500 vagy több betölthető energia mellett kis odafigyeléssel nem megerőltető a 180 feletti napi rendszeres ütésszám. A mai keretfeltételek mellett ez a 21. szinten elérhető – ami aktív katonáskodás esetén két-három hetes játékidőt jelent.

Csatlakozz egy katonai egységhez.
A katonai egységhez való csatlakozással olyan előnyöket érhetsz el, amiket MU-n kívül nem.
üss a napiparancs szerint
A napiparancs szerinti ütés a közösséghez tartozás minimális tette. Az azonos helyre bevitt ütés a közösséget erősíti. Érvényes ez a katonai egységre, és annak országára. Van olyan MU, amelyik csakis az országa oldalán, és olyan, amelyik a szövetségesekért is üt. Az utóbbiak követhetik a HM előírásait, vagy saját elveiket. Ritka az olyan katonai egység, ahol a napiparancsnak ne volna jelentősége – vagyis ahol nem foglalkoznak az állításával és nem várják el a tisztek a tagoktól az ide való ütést –: nem is igazi közösség az.
teljesítsd a huszonöt ellenfelet
A napiparancs mennyiségi teljesítése jutalommal jár. Öt bazókaalkatrészt és egy csokit kapsz érte. Az alkatrészek helyett korábban teljes fegyvert lehetett kapni, és ez előnyös volt. Azonban az volt a hátránya, hogy – fegyverhasználat híján – kénytelen voltál azt nap-nap után elhasználni, nem lehetett felhalmozni. Az alkatrészeket ugyanakkor fel lehet halmozni, de az öt alkatrész nem jelent szükségképpen egy új fegyvert. Az egy-egy bazókával nyert harmincezres sebzés és a garantált három ellenfél segítség a harci tapasztalat gyűjtésében, a DO teljesítésében. Több bazóka egyidejű használatával pedig akár BH-medált is lehet szerezni.
A csokik leginkább küldetések teljesítésekor, illetve sürgető helyzetben jöhetnek jól. Ritkábban BH-záskor. Egyéb alkalommal való fogyasztásuk nem javallott.

Szerezz elegendő élelmet.
A, a szociális minisztériumtól, állami osztásokból
Az állam legyen az elsődleges forráso😛 azért, mert az ingyen van, nem várnak érte viszontszívességet, és bizonyos életkor után nem élhetsz vele. Ha a 30. szintet még nem érted el, akkor jogosult vagy naponta kérvényezni ellátmányt. Ez a szociális minisztérium jelenlegi anyagi körülményei közt napi 8 Q6 tankot és 750 energiát jelent. Ez a napi maximális 240 ütés ~31%-a. Az állami ellátmány csupán némi fáradságba kerül: ugyanis cseten lehet igényelni a #szocmin szobában 16 és 22 óra között.
B, századtársaidtól
A századtársak szívesen fogadják, ha segítséget kérsz tőlük. Ők is voltak kicsik, pontosan tudják, milyen nehézségekkel jár az indulás. Ráadásul nehéz is mostanában aktív kezdőket találni. Szinte biztosra vehető, hogy akad egy öreg harcos, aki a Q2 gyára napi termelését neked fogja fenntartani. Nyersz további ~17-33%-ot. Vagy még többet.
C, önellátásból
A V2 bevezetésétől fogva ösztönöznek az önellátásra. A gazdasági helyzet azonban mára jelentősen megváltozott. Munkásokkal termelni csak Q7-es gyárban lehet, vagy időnként még ott se. Menedzseri munkával piacra termelni Q5-Q6 gyárban éri meg. Az alatt veszteséggel jár. De mert a cégfejlesztés költséggel jár, nem is igen éri meg belevágni ezeknél alacsonyabb szintűekre. Mi tehát az ajánlatos? Amennyiben él még az a szabály, hogy a kezdő játékosok kapnak egy Q1 kajagyárat, akkor azt érdemes megtartani és üzemeltetni. Cégfejlesztési akció idején pedig 11 aranyért felhúzni Q2-re. Ezzel a termelékenysége ugyanis éppen megduplázódik. Ezzel a minimális befektetéssel – bónuszoktól függően – napi 400-800 energia betöltésére alkalmas élelmet nyerünk. Vagyis napi 40-80 ütésre elegendőt, ami a lehetséges 240-nek ~17-33%-a. Q3-as céggel 600-1.200 energia nyerhető, ami 25-50%. A Q3-as cég 27 plusz aranyba kerül és másfélszer annyi energiát nyerünk vele (+50😵, egy Q2 cég alaptól való felhúzása viszont 21 arany és kétszer annyi (+100😵 lesz vele a termelésed. (Céget a piacról is szerezhetsz, igaz, kicsit drágán, viszont így a valuta bennmarad a gazdaság vérkeringésében.) Ha bízol a gazdasági modul jövőbeni feltámadásában, akkor a cégedet felfejleszted, és nem építesz újat. Ha csak az önellátásod a fontos, akkor éppen fordítva, több Q2-t építesz. Ha abszolút pesszimista vagy, egy darab Q2 céget akkor is érdemes szerezned.

Summa summárum: ne vegyél kaját a piacon! Fenti három forrásból is megszerezheted a napi szükséglet legalább ~65%-át – ami 155 ütést jelent. Ha bónuszokkal jobban állunk, tehetősebbek a századtársaid és többet termelsz magadnak, akkor bőven elérheted a maximumot.

Fejleszd fel edzőtermedet.
Minél nagyobb az erőd, annál kevesebb energiából (ütésből) teljesíthetsz adott számú, pl. 25 ellenfelet. (Pontosabban: minél kisebb az erőkülönbséged az ellenfélhez képest.) A napiparancs vagy küldetések teljesítésekor ez előny. Ráadásul az erőgyarapodással medált is szerezhetsz. Az edzőtermek fejlesztési költsége így idővel megtérül. Az alap edzőterem 4-es szintre fejlesztése – akcióban, természetesen – csupán 240 nap alatt nullszaldósra kijön. (Megerősítésként lásd Nolmut minapi cikkét.) Utána hasznot termel ameddig csak játszol. Ha div1-2-ben BH-ra is hajtasz, akkor a következő fejlesztési akció idején feltétlenül kérj kölcsönt edzőteremre, legalább Q3-ra! Az idő gyorsan telik, aktív harctevékenység mellett pár hónap alatt el lehet érni a div3-at. Nekem 26 hónapba telt, úgy, hogy 18 hónapig egyáltalán nem harcoltam. A kölcsön miatt pedig ne aggódj: hamar összegyűlik annyi, hogy vissza tudd fizetni. Az edzőterem korai felfejlesztése kulcskérdés a jövőd szempontjából!

Személy szerint azt gondolom, eddig tart az a minimum, amit mindenképp érdemes elérni, és nem is túl nehéz. A következő három pont inkább csak a tökély beteljesítése.

Szerezz elegendő fegyvert.
A fegyver beszerzése kényes ügy, de nem lehetetlen. A fegyvergyártás még siralmasabb állapotban van ugyanis, mint a kajagyártás. Piacon semmiképpen se vegyél fegyvert, és ha nincs még céged, ne is építs vagy vásárolj. Forrásod legyen az állam és a század. És persze ha fegyverre vágysz, a legegyszerűbb, ha bazókát használsz. Kezdőknek jó taktika lehet azon nyomban összeszerelni egyet-egyet, amint összegyűlik az alkatrész hozzá. Fegyverek révén többet sebzel ugyanakkora energiafelhasználás és ütés mellett.
Megemlítendő, hogy sokan vannak, és nem csupán kezdő játékosok, akik puszta kézzel ütnek, éppen fenti okok miatt.

Teljesítsd a fontosabb küldetéseket.
A küldetések közt rendszerint akad pár hasznos is. Olyan, ami rangpontot ad, erőt, csokit, vagy bazókát. Az ilyeneket, ha képességeid megengedik a teljesítésüket, ne szalaszd el.

Gyűjts medálokat célzatosan.
A medálok gyűjtése aranybevétellel és mások megbecsülésével jár együtt. Céltudatossággal a szerzés időtartama és esetleges költsége csökkenthető. A medál maga pedig ösztönöz az aktívabb harctevékenységre, az általa nyert arany pedig a katonai teljesítmény fokozására fordítható.



Fentebbiekben is előkerült a kérdés, mire érdemes költeni. A kérdést körüljárandó korábban már elkövettem egy cikket. Röviden azt lehet mondani, hogy valutát raktárra (ha nem cégezel, 2-3 kicsi raktár is elég), aranyat Q2-Q3 cégre és edzőterem-fejlesztésre érdemes. A kísértés már nem olyan nagy fegyvernyersit előállítani. Ha viszont megbízható hadügyes forrásaid vannak, még érdemes lehet RW-indításba beszállni. A további felesleges aranyak elköltéséhez követheted HUpakolás, Decsi Dani vagy szerénységem példáját. (Ez a három alternatíva.)



EZ ITT A REKLÁM HELYE

Nincs még katonai egységed? Nem találtad meg a kedvedre valót? Ha csak a top ötöt ismered, nem is csodálom...

Itt a lehetőség, hogy két fantasztikus MU közül válassz.

– kutya vagy?
– esetleg két farkad van?
– vagy csak állati egyéniséged?
– Djozike az istened?
Hupákolás az urad?

Ha fentiek közül legalább egyikre igen a válaszod,
akkor vár téged is a Birodalmi Falka!


De ha nem, akkor a kérdés az, hogy:

– egalitariánus vagy, vagy egyenesen e-komcsi / hippi / anarchista?
– bal oldalt ver a szíved (a forradalomért)?
– egy szimbólumaiban is alternatív, egyéni katonai egység tagja akarsz lenni?
– egy kicsi közösséget keresel, ahol mindenki ismer mindenkit?
– vagy csak a szerepjáték hajt?

Akkor neked találtuk ki a Vörös Századot!