[ICS] Aranybánya, airstrike, ukránok stb.

Day 1,952, 07:25 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Egy bejelentéssel kezdeném: a mai napon, a délután folyamán lemondtam kommunikációs miniszteri posztomról, így sajnos nem találkozhattok általam írt közlönnyel a közeljövőben. Lemondásom oka magántermészetű, így nem is kívánok róla részletesebben beszélni. Ettől függetlenül, ha valakinek valami kérdése van a helyzettel kapcsolatban, vagy általában bármiről, szívesen válaszolni fogok neki, ha megkeres vagy PM-ben, vagy cseten.

De ennyit a magánügyekről, térjünk inkább át a cikkem valódi témájára, a legújabb admini akcióra, az aranybányákra. Bizonyára mindenki tudja miről van szó, ezért csak röviden írnám le. A lényeg, hogy az országokat szétosztották csoportokra kontinensenként és minden földrészen lesz majd egy győztes, aki az adott időszakban a legtöbbet sebzi. Ennek a győztesnek a fővárosába le lesz rakva egy aranybánya, amit valamilyen módon (egyelőre általam nem ismert módszerrel) ki lehet majd bányászni és így lehet majd némi extra aranyra szert tenni. Maga a lelőhely 100 ezer aranyat fog tartalmazni, tehát viszonylag tekintélyes összeget.

Ezzel együtt újra megnyitották az airstrike-ra való gyűjtést és most egy darabig nyitva is marad. Itt jegyezném meg, hogy mindenképpen szükséges lenne, hogy összegyűjtsük a megfelelő pénzt, illetve kajamennyiséget, mert nekünk csak és kizárólag a légicsapás által lenne esélyünk aranybányát szerezni. De ha esetleg nem is erre használjuk fel, másra is jó lehet még.

Szóval a bányák. Nos, az európaira nyilván semmi esélyünk az ég egy adta világon, mert a szerbek 2-3-szor annyit tudnak ütni egy átlagos napon, mint mi, de még a lengyelek is kétszeresen vernek, így ez közöttük fog eldőlni. Ráadásul megindult a goldturizmus is, főként a szerbek irányába történő ÁP-váltásokkal, egyszóval úgy néz ki, hogy honfitársaink is a szerbek győzelmére voksolnak. Ahhoz tehát, hogy nekünk Európában legyen bányánk, el kéne foglalni a szerbek (vagy a lengyelek) fővárosát, ami nyilván lehetetlen. Előfordulhat, hogy valamelyik ellenséges ország megpróbálja elvenni a szövetségesünktől ezt, de ehhez mindenképpen többfrontos összecsapás kell, amibe akár mi is bekapcsolódhatunk adott esetben a szerbek oldalán.

Az ázsiai bánya helye is biztos, mégpedig Pekingben, Kína fővárosában. Ezt megszerezni senki sem fogja tudni, airstrike segítségével sem, hiszen láthattuk a lengyel akción, hogy mennyire esélytelen egy előkészítetlen támadás az EDEN kínai bázisa ellen. El is könyvelhetünk hát egy bányát az EDEN-nek, ami azért is jó nekik, mert számtalan nagy tankjuk és iparmágnásuk kínai állampolgár, így nem csak a kínaiak fognak részesülni belőle, hanem a fél EDEN.

Az amerikai bányára több jelentkező van. A legvalószínűbb befutó az USA, de van némi esélye még a braziloknak, az argentinoknak, vagy Chilének. Ha az amerikaiaké lesz, akkor azt szintén nem fogja senki elvenni airstrike-al, mert az USA arról híres, hogy egy csatát mindenki ellen ki tudna tankolni, márpedig ahhoz, hogy az amcsi fővárost elvegye valaki, közvetlenül az USÁ-ra kell légicsapást tolni, mert ha valaki az ország széléről akar megindulni, igen sokat kell haladnia, mire eléri a fővárost. Itt nyilván elsősorban EDEN országokra gondolok, hiszen az USA a CoT tagja, ráadásul nehezíti a potenciális támadók helyzetét, hogy a szomszédos országok is szinte kivétel nélkül erős, szövetséges országok, így melléjük airstrike-olni sem lenne könnyű. Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy valaki bead rájuk egy légicsapást, úgy időzítve, hogy pont ki tudják termelni a bánya egy részét és másnap már vesztik is a területet.

Az érdekességet az utolsó két bánya, az afrikai és az óceániai adja. Az előbbit véleményem szerint Dél-Afrika fogja nyerni, míg utóbbiért nagy harc lehet Új-Zéland és Ausztrália között.

Az afrikai bányára rengeteg jelentkező van. Kapásból ott vannak a brazilok és az indók a CoT részéről, illetve az uruguayiak az EDEN részéről. Nekik földrajzilag előnyük van, de bárki más is érkezhet Airstrike-al. Véleményem szerint, ez az egyetlen hely, ahova nekünk esélyünk van megérkezni. Persze rendkívül jó időzítés és maximális odaadás szükségeltetne, de sajnos nincs más opció. Arról ne is beszéljünk, hogy mennyi nehézség lenne a megérkezés után, mind diplomáciai, mind pedig katonai téren.

Az óceániai bánya szinte biztosan a CoT tulajdonába kerül. Ha ausztrál lesz, akkor vagy Chile, vagy az indók szerzik meg, ha pedig új-zélandi, akkor pedig szintén nem tartom elképzelhetetlennek, hogy Chile megszállja a szövetségesét a "nagyobb jó" érdekében. Az ausztrálok esetében ráadásul bárki is akarna airstrike-al érkezni, vagy Indonéziára, vagy Chilére kellene adnia, viszont rögtön háborúba keveredne a másikkal is, ami eléggé megnehezítené a berendezkedést. Amennyiben a kiwik nyerik a bányát, elképzelhető, hogy vagy egy TWO, vagy egy EDEN ország fog érkezni légicsapással. Ez gyakorlatilag bárki lehet, sőt, a kettő nem is zárja ki egymást. Elképzelhető, hogy a sziget két végébe érkezik a két támadó, majd az új-zélandiakon kívül egymással is meg kell ütközniük az aranyért. Chile még ez esetben is bezavarhat a képletbe.

Összefoglalva: nekünk kevés az esélyünk a bányát megszerezni, de a légicsapásra mindenképpen megéri összegyűjteni a pénzt. Remélem a kormány fog szervezni valamiféle akciót erre nézve.

Ami az ukránokat illeti, sajnos lesz kongresszusuk. Miután hatalmas csatában elvesztettük Dniprot, megszerezték a kezdeményezést az MPP-s csatában és elfoglalták Slobodát is. Ebben a csatában sajnos ők kaptak EDEN segítséget, míg a mi szövetségeseink mindenhol le voltak kötve a szokásos kongresszus előtti felhajtásokkal. Sajnos ez törvényszerű. Amelyik szövetség sok országot tart megszállva, az problémákkal szembesül a választások előtt, amikor mindenki kongresszusra hajt. Eddig mi sikerrel ellenálltunk az ukránoknak, most sajnos nem sikerült. Ez van.

A helyzetet konszolidálni kell, ezért muszáj lesz visszavenni a kezdeményezést a közvetlen csatában, ami szinte biztos, hogy éjjel fog indulni, miután látták, hogy elég gyengék vagyunk az éjjeli időszakban.
Abban lehet bízni, hogy a választások elmúltával abbamarad az intenzív támogatásuk az EDEN által és akkor visszatér minden a normális kerékvágásba.

Maradok tisztelettel:
Istencsaszar