Si te mesoni per te luajtur Erepublik

Day 1,736, 02:35 Published in Albania Albania by DoRi94
Pershendetje lojtar te rij gjeja me e rendesishme eshte te mundoheni me te gjitha forcat tuaja te mesoni lojen sepse shqiperia ka nevoj per ndihmen tuaj ne kete loje ,,per te jua lehtesuar sado pake fillimin e lojes sepse eshte pak i veshtire une kam pergatitur nje artikull per ju si te nisni lojen ju thjesht ndiqni keto hapa 1 nga 1

Hapi 1
Klikoni tek ky linku http://www.erepublik.com/en/main/group-show/1713
dhe bejini JOIN sikurse e tregon dhe fotoja me poshte


Hapi 2
Tani klikoni tek ajo si duket si shtepi ku une e kam futur ne nje katror te VERDHE
Pasi te klikoni tek Katrori I VERDHE do ju dali kjo pamje sikurse eshte ne foto.

Hapi 3
E shikoni ate Krahun si eshte ne nje katror te KUQE klikoni ne te dhe mrapa ndiqni hapat sikurse vijojne ne fotot meposhtePastaj klikoni perseri siper misionit per te marre shperblimin


Hapi 4
Klikoni tek ajo shtepia si eshte ne katror te Verdhe
Pastaj kur te ju hapet faqja pakashum sikurse ne foto poshte kliko aty ku e kam futur ne drejtkendesh me ngjyre JESHILE sikurse e shikoni ne foto

Pastaj do ju hapet nje faqe sikurse eshte ne foto poshte
Por ju ne ato lufterat si jane me nje grusht sikurse eshte ne katrorin e kuqe mos u futni aty .. por klikoni tek nje lufte tjeter si kane ate shenjen si eshte ne KATRORIN e VERDHE dhe klikoni FIGHT

Pasi te keni klikuar tek FIGHT do ju dali keshtu sikurse poshte ne foto Tani si te luftoni klikoni tek ai Drejtkendeshi i me ngjyren e VERDHE edhe bejini FIGHT
Kur te ju maroj energjia klikoni tek ai katrori si eshte me te KUQE sikurse ne foto poshte
Edhe kur te ju maroj ushqimi do keni Energji Bars dhe klikoni ne to sikurse ne foton poshte dhe vazhdoni keshtu derisa te keni vrare 10 kundershtrare
Kur te ju dale nje pamje e tille sikurse eshte ne KATRORIN E KUQE poshte mos klikoni kurr ne te sepse GOLD eshte shume i rendesishem nuk ja vlen te japesh 0.5 gold per 10 Energji, Sepse cdo 6 minuta mundesh te konsumosh FOOD(ushqim) dhe merr 10 Energji


Hapi 5
Pasi ti keni vrare 10 vete klikoni prape tek ajo si shtepi ku e kam futur ne ngjyre te KUQE, Dhe pastaj kliko aty ku eshte ngjyre BLU ku Shkruan Become A Member
Pasi te klikosh Become A Member do te dali nje foto e tille
sikurse poshte dhe klikoni tek katrori i kuqe CLOSE
Pastaj klikoni tek misioni si e keni tek ajo fotoja siper me ngjyre JESHILE per te marr shperblimin do ju dali nje foto sikurse meposhte
Hapi 6
Klikoni atje ku eshte si shtepi ku e kam futur ne katror me ngjyre te VERDHE dhe pastaj klikoni aty ku eshte me ngjyre te kuqe dhe futuni ne lufte dhe vritni 5 vete pastaj klikoni prape tek ajo shtepia ku eshte ne katror te verdhe dhe mrapa klikoni tek misioni per te marr shperblimin

Tashme e keni mesuar se ju jane misionet lete te vazhdojme me misionin e rradhes ndiq hapat sipas fotove


Tani kthehuni prap tek misioni edhe klikoni ne te per te marr shperblimin


Hapi 7
Tani kthehuni tek home dhe klikoni tek katrori i KUQE ne foton poshte.
Pasi te keni kryer Katrorin e kuqe pastaj klikoni tek misioni si eshte ne katror te VERDHE
Kur te kryni edhe misionin ne katror te verdhe ateher futuni e luftoni tek katrori JESHIL luftoni shume shume shume derisa te ju marojn energjit dhe te keni shkuar level 18-20,, shenim dhe kujdes mos e perdorni GOLD per energji sikur ju thashe dhe me lart.Tani Ndiqni fotot dhe nese ndonjerin nuk e keni plotesuar akoma lexoni cfare ju mungon dhe e keni marr experiencen me e gjet ne loje .. ose per ndryshe komentoni ne murin e Albania D-1 ose me qoni mesazh mua tek ky linku http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/6253016 sepse une do jeme aty per te ju ndihmuar per cdo kerkes nese jam ne linje.. ndiqni fotot dhe bejini dhe ju
Kliko tek ky mision sikurse shikoni fotonMisioni ne rradhe kliko siper fotos se tij


MISIONI TJETERDuroni se po i shkojme fundit misioni i rradhes

klikoni perseri siper misionit me marr shperblimin

Misioni i rradhes nese nuk e keni plotesuar ateher futuni e luftoni qe ta plotesonifutuni tek home tek ajo si eshte si shtepi dhe nese e keni keshtu si eshte ne foto poshte bjerini tek katrori i kuqe per ndryshe futuni e luftoni deri sa ta plotesoni

Klikoni pastaj tek misioni ne foto dhe ketu mbaron puna ne diten e pare 😛KJO NE FOTO QE PO JU JAP TANI ESHTE PER DITET E TJERA SI TE BENI BUKE DHE STRENGTH KLIKONI TEK 'MY PLACES' DHE MRAPA SHIKONI FOTOT

TEK NGJYRA E KUQE PRODHON BUKE DHE ARME
TEK NGJYRA E VERDHE PRODHON STRENGH(FORCE)
TEK NGJYRA E JESHILET SHIKON CFARE KE NE MAGAZINEN TENDE
TEK NGJYRA KAFE THJESHT PER QEF SEPSE SKENI PUNE ME TE NJE HERE


Pastaj do ju mbesin kto 2 misione qe do i kryni ne ditet ne vazhdim
Shenim Shqiperine e ndihmon nese luan cdo dite dhe forcohesh sa me shumeKeshilla e fundit dhe me e rendesishmja mos hapni 2 apo 3 apo 4 adresa dhe ti nisni vetes ALL GOLD sepse ADM e lojes do ju bllokojne lojen dhe nuk keni me te drejte te luani me ate adres por vetem te hapni te re prandaj mbani vetem 1 adres ne loje qe te jeni mbrenda rregullave dhe mos hapni 2-3-4 apo ku ta di une sa. sepse shume vete jan detyru me e fillu nga fillimi sepse ju kane blloku adresat sepse kane thyer ligjet e lojes duke hapur me shume se 1 adres ne loje dhe kane shkemby ALL GOLD ndermjet tyne.
Shikoni ne foto poshte nje person si eshte perjashtuar nuk eshte i vetmi por jane me miliona prandaj mbani vetem 1 adres dhe te qete ne mendjen tuaj.


Te gjithve ju falenderoj si keni marre mundimin me e lexu deri ne fund dhe shpresoj tju keme ndihmuar sado pake ,,, tani kerkoj nje nder nga ju bejini copy URL se linkut dhe ruaje ne PC, Laptopin tuaj dhe kur te vije nje i ri ne loje tja jepni kete link qe te mesoje sado pake te luaj lojen Faleminderit dhe nje here gjithe te mirat

Me Respekt
DoRi94