Never Surrender

Day 1,540, 09:22 Published in Iran Iran by megahack


قسمت های مختلف این مقاله مجزا می باشند

طرح نظامی رئیس جمهور لهستان برای پاک کردن ترکیه
لهستان: این ماه حذف ترکیه!

رئیس جمهور لهستان در پلن های خود به طور مستقیم حذف ترکیه را بر زبان آورده و مهمترین دلیلش را نیز انتقام گرفتن از خیانت ترکیه به اتحاد عنوان کرده است. البته وی در این مورد از کمک کشورهای دیگه ای مثل مقدونیه و صربستان نیز حرف بمیان آورده است و همچنین گفته است که برخی ارتش های کشورهای ادنی مثل بلغارستان نیز موافقت غیر رسمی خود را در جلساتی اعلام کرده اند. در این میان زمزمه هایی از متحدان جدیدی در اتحاد وان به گوش می رسد. با جنگ های فرسایشی اخیر صربستان -که از قدرت های وان محسوب می شود- تشکیل اتحاد جدید دور از ذهن نیست.
اما رئیس جمهور لهستان در مقاله اش به بحث مهم دیگری نیز اشاره کرده و آن آزادسازی ایران است. به عقیده وی با پاک شدن ترکیه، ایران که مدت زیادی است حذف شده دوباره به نقشه بازخواهد گشت. (ایول دول خارجی به فکر ما هستند!!)
رئیس جمهور لهستان در مقاله اش حمایت چند ارتش بزرگ از این طرح را نیز اعلام کرده است.
حذف ترکیه از نقشه؟

لهستان با قانون دشمنی علیه اکراین اولین قدمش در این راه را برداشت. احتمالا پس از اکراین با حمله به بلغارستان سعی خواهد کرد تا به مرز ترکیه برسد، حال باید دید بلغارستان تا چه مقدار توان مقابله خواهد داشت. از منظر دیگر آیا بلغار دشمن خونی دیرینه خود ترکیه را حمایت خواهد کرد و ترکیه نیز همچنین، آیا همه بازیکنان ترکیه متحد کشورشان در ادن که بارها آنان را به سخره گرفته اند را یاری خواهند کرد یا خیر. دولت ترکیه برای مقابله با لهستان در این جبهه مردد است و هنوز تصمیم قطعی اش را اعلام نکرده است.
تا هفته آتی احتمالا لهستان به ترکیه برسد و هفته های بعد (و هفته پیش رو) شاهد جنگ ها و انقلاب های زیادی در مناطق ترکیه خواهیم بود. علی الخصوص درصورت محقق شدن این نقشه‌ی باز، از فشار جنگهای کرواسی بر صربستان کاسته خواهد شد و شاید در این میان شاهد بیبی بوم در کشورهای مختلفی باشیم.
این مناقشه فرصتی عالی خواهد بود برای کشورهای مستعمره شده ترکیه مثل ایران و امارات تا با انقلاب های پیاپی استانهای خود را آزاد سازند؛ چرا که ترکیه هر قدر قوی باشد نمی تواند همه جنگهایش علی الخصوص علیه اتحاد را مدیریت نماید. ضمن آنکه جریاناتی مخرب ولی کند در داخل خود ترکیه در جریان است که در مجال های آتی عنوان خواهند شد.

اخیراً در مورد ترکیه

ترکیه حدود یک و نیم ماه قبل به اتحاد وان پشت پا زد و به اتحادی که جنگ های شدیدی با اعضایش داشت درخواست عضویت داد، ولی هنوز عضو رسمی نشده است. ترکیه با صلاحدید سران ادن مدتی به صورت آزمایشی عضو اتحاد ادن خواهد بود تا با عضویتش موافقت شود.
یونان و بلغارستان، کرواسی و رومانی از کشورهای صاحب قدرت ادن هنوز تصمیم قطعی خود مبنی بر حضور رسمی ترکیه در ادن را اعلام نکرده اند. به همین دلیل نیز ترکیه تمام توانش را برای کمک به متحدانش صرف می کند تا نظرشون رو جلب کنه. با اعلام کردن پلن رئیس جمهور لهستان توسط خود ایشان مبی بر حذف ترکیه، نماینده این کشور در ادن عنوان کرده تمامی اعضای ادن آماده همکاری با ترکیه در مقابل حملات وان هستند. وی در مقاله اش از مردم خواسته اسلحه و فود و علی الخصوص انرژی بار و بازوکاهایشان را به هیچ وجه مصرف ننمایند و از مردم خواهش کرده متحد باشند (!). ضمن آنکه اعتراف کرده در اتحاد وان کشورهای دشمن زیادی هستند که چشم دیدنش را ندارند!
این نماینده ترکیه در اتحاد ادن در مقاله ای عنوان کرده ترکیه گرچه دوره آزمایشی اش را در اتحاد می گذراند ولی به اندازه اعضای رسمی صاحب قدرت تصمیم گیری و دفاع از منافعش می باشد و این دوره آزمایشی تنها به دلیل ترس از بر هم خوردن توازن قدرت های داخلی "ادن" می باشد که با ورود مستقیم ترکیه ممکن است اتفاق بیافتد.توضیحات!

در مورد مقاله نماینده ترکیه باید ذکر شود نماینده ترکیه در مورد اتحاد ادن با احتیاط حرف زده و حتی به کشورهایی که هفته های قبل بازیکنانش حملات شدیدی می کردند با احترام برخورد کرده، این نشان می دهد تو دل سران ترکیه ترس بزرگی رخنه کرده که ناشی از احتمال عدم قبولیشان در اتحاد است. ولی ادنی ها قبلا هم همینکارو با بلغار کردن اما بلغار و ترکیه خیلی فرق دارن.
همچنین این نماینده از ابتدای مقاله تا انتهایش با زیرکی سعی کرده همه چیز را عادی و شرایط را بسیار عالی برای عضو شدن در اتحاد جلوه بدهد ولی ناخودآگاه حداقل در شش مورد تاکید داشته که هیچ مانعی بر سر راه وجود ندارد، همین تاکیدهای بی مورد دلیل شائبه ای هست مبنی بر وجود مشکلاتی در موافقت ترکیه در عضو شدن. ضمن آنکه وی دلیل هرگونه مخالفت با عضویت ترکیه را به مدیریت ادن نسبت داده. فراموش نشود ایشان مشاور رئیس جمهور ترکیه نیز می باشد و سخنان وی را از می توان از جانب رئیس جمهور ترکیه دانست.
در مورد رئیس جمهور ترکیه با صحبت های رد و بدل شده شفاهی (شات ها) وی همانند دولت قبلی مخالف اکید آزادسازی ایران می باشد ولی آدم خوبیه! در کل برخی از بازیکنان ترکیه مخالف نگه داشتن مناطق ایران هستند بنا به دلایلی خاص ولی فعلا این موضوع اهمیتی ندارد.


حرفای یک آدم مجازی!

حدود یک و نیم ماهی هستش حذف هستیم و هنوز داریم دنبال راه می گردیم تا برگردیم.
ایران مجازی چیه اصلا؟ وجود خارجی دارد؟ البته که نه! ایران مجازی نتیجه تفکرات همه‌مان است.
ولی گاهی مجاز را با واقعیت می آمیزیم. در صورتی اینجا به ما ارث نمانده، ما خود اینجا را ساخته ایم و می سازیم. از بدو حضورش تا الان افراد زیادی ایران را پرورانده و به تازه واردان رسانده اند، هستند افرادی که همه تاریخ ایران مجازی را به چشم دیده اند.
ایران مجازی به تنهایی برایم مفهومی ندارد، وقتی برای من قابل احترام میشه که مطمئن می شم شخصی هست که این تفکر رو قبول کرده. اونوقته که وقتی داریم ازش دفاع می کنیم حس غریبی همراهمون میشه.
با حذف شدنش ناراحت شدم. ولی الان خوشحالم، خوشحالم از اینکه می بینم عده ای هستند که میدانو به هر دلیل خالی نذاشتن، خوشحال از اینکه می بینم هنوز هستند افرادی که سیتایزن خارج گرفتنه اند و فراموش نکرده اند که اینجا فقط بازی هست و باید ازش لذت برد، خوشحالم از اونی که زندگی خودشو برای این بازی قربانی نمی کنه و برای مدتی ورک ترینی میشه یا کلا بازی رو ترک می کنه. اینجا یه بازیه فقط، بازی ای که همه به یک دلیل و اونم لذت بردن ازش داخلش شدن و هر کس با دلیل خودش ادامش داده.
لطفا شخصیت منفی گالیور نباشیم تا بگیم امام می گه نمی شه و نعره ها بکشیم. ممکنه تا چند ماه دگه هم روی نقشه نیاییم، ممکنه فقط بتونیم چند روزی روی نقشه بیاییم ولی مهم نیست، مهم کنار هم بودن است. مهم تلاش ما هست و لذتی که از این تلاش به دست می آوریم. مهم حسی است در درونمان که برخلاف واقعیت مجبور به سرکوبش نیستیم. آزاد هستیم.

و هیچوقت تسلیم نخواهیم شد.

سیتایزن ایران یا خارج بودن، برای ایران یا ضد ان جنگیدن، تازه وارد یا کهنه کار بودن، دختر یا پسر بودن، فعال یا دو کلیکی بودن، رئیس جمهور و یا سرباز ساده بودن مطمئناً هیچ کدام این حقیقت را کتمان نخواهد کرد.
با صدای بلند فریاد بزن، در میدان نبرد چندمیلیون دمیج بزن، برای آن معلولی‌ که در واقعیت بی ارزش است زمان باازشت را خرج کن، هر آنچه خواهی انجام بده ولی خودت را فراموش نکن.
جنگ لیائینگ، صمیمیتی را که حتی از صدها کیلومتر میان ایرانیان احساس می شد، گرمایی که حداقل در روزهای جنگ همه آن را درک کردند. حتی اگر از همه بازی زده بشوم تنها چیزی خواهد بود که هیچ زمان برایم بی ارزش نخواهد بود.
ولی حیف اکنون خود را نیز فراموش کرده‌ایم.
تازه واردین، لطفا دوام!

این میان از تازه واردینی که از حذف کشور ناراحت هستند خواهش می کنم تا بازی را ترک نکنند و حداقل با ورک و ترین ادامه دهند زیرا همه می دانیم بیش از اینکه امیدی به شخص داشته باشیم باید به قدرت نهفته مردم ایمان داشته داریم. می خواستم بگم به هیچ شخصی توهین نکنند ولی تا بحال از تازه واردان همچین چیزی نشنیده ام و توهین ها فقط برای کسب قدرت بوده اند! این دنیا متفاوت از دنیای واقعی می باشد.تازه واردین در چند هفته گذشته مشکلات زیادی داشتند که ناشی از عدم فعالیت وزارت آموزش می باشد. شاید هم ماه های گذشته بیبی بوم داشتیم که این تعداد زیادشون بهم نامه دادن و تنها من تصور می کنم --آموزش-- غیرفعاله!یه توضیح کوتاه به شما تازه واردان عزیز!

سوالاتتونو حتی اگه فکر می کنید جزئی هستند بپرسید. اگر وقت دارید در فروم ایرانیان هم عضو بشین و در تاپیک بپرسین تا هر وقت تونستین آنلاین بشین جوابهاتونو بگیرین. ضمن آنکه اکثریت صفحات ویکی سایت با تلاش گروه ترجمه ویکی و بازیکنان فعال دگه ای به فارسی ترجمه شده است. می توانید همیشه ازش استفاده کنین چون فیلتر نیست:
wiki.erepublik.com
درضمن تانک های ما چون خارج هستند دلیل نمی شه که ایران مجازی مدافع نداره و شما از بازی زده بشین! سر موقعش همه بازیکنانمون متحد میشند تا برای ایران بجنگند. درضمن شما به موقع خود تاثیرتون بیشتر از تانکها خواهد بود.این ها فقط تعداد کمی از سوالاتی هستند که فکر می کنم بهتره سایر شهروندان جدیدمون هم ببیند:در مورد ماموریت ها

اکثر سوالات در مورد ماموریت ها بود. این صفحه ویژه ماموریت ها شامل پیش نیازها و جوایزشان به فارسی می باشد. هر کدام نیاز به توضیح داشتید می توانید از من یا هر کس دیگری بپرسید.

و یه توضیح "آمریکای جنوبی" کشور هایی مانند "برزیل، پرو، شیلی، آرژانتین و..." هستش.

میخام گلد خریدن یاد بگیرم
آموزش خرید گلد از مقالات رئیس جمهور گذشته و ویکی:
http://www.erepublik.com/en/article/pejmaaan-10--1869441/1/20
http://wiki.erepublik.com/index.php/Buy_gold/%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

بهترین پول ماله کدوم کشوره؟
بهترین ارز رو نمی شه دقیق گفت چون هر ساعت حقوق و قیمت گلد تغییر می کنه. ولی فعلا تا سه روز همه حمله می کنند به بازار ارز تا گلد بخرین. الان بهترین زمان هستش تا گلدهاتونو آب کنید. بعد از چند هفته با افزایش قیمت طلا و کاهش نقدینگی دوباره تو یه موج دگه اکثر بازیکنان حمله می کنند با بازار صرافی تا ارز محلی داشته باشند (برای حقوق کارمندا و لند زدن و خرید و مهریه زن مجازی! و ...) با این اوصاف مطمئناً سود می کنید.
ترکیه، لهستان، چین، صربستان، بلغارستان، کرواسی، آمریکا و مقدونیه و... از کشورهایی هستند (بودند) که ارز محلیشون ارزش بیشتری داره (داشت). فعلا باید چند روز صبر کرد تا بازار ارز و طلا دوباره عادی بشه.

هیچی سرم نمی شه!
منم همینطور! البته روزهای اول ورودم! این مقاله شاید کمکت کرد لینک . به آرشیو مقالات پدر آموزش ایران و متین و اونیکی وزرای آموزش فعال مراجعه کنید.

من همیشه فود و اسلحه کم میارم.

سعی کن چند روز حقوق روزانتو برای غذا ذخیره داشته باشی و به غیر جنگهای مهم سعی کن بدون اسلحه بجنگی تا پیشرفت کنی.

تجهیز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ای عزیزان دل! ای تازه واردان! ای قبله عالم ها! به خدا من تجهیز نمی دم! خودم فود رازانمو با حذف ایران نمی تونم تامین کنم چه برسه برم با اسلحه بجنگم! اسلحه مال تانکها هستش!
تجهیز یعنی دادن سلاح و یا فود در حین جنگ های مهم و و یا در مواقع خاص توسط دولت (یا توسط ارتش های خصوصی مایه دار، افراد شخصی و...) برای تاثیر گذاری بیشتر در جنگ؛ یعنی نمی شه همیشه تجهیز داشت. گرفتن تجهیز شرایط متفاوتنی نیاز داره که مهمترینش قدرت نظامی هستش. شرایط تجهیز توسط فرد تجهیز دهند اعلام میشه. تجهیز گرفتن چیز زیاد مهمی نیست که با نگرفتنش پیشرفت نکنین پس اگه تجهیز نشدین ناراحت نباشید.

من ادامه بدم؟!

O_o
آره! حتما! حتی شده ورک و ترین روزانه! ایران مجازی به نیروی تازه نیاز داره برای ایران بزنن تا به تانکهایی که برای ایران نمی زنند.


این سیستم های دفاعی و خونه و بیمارستانو می شه خرید ؟ به چه دردی می خورن؟

سیستم دفاعی و بیمارستان فقط توسط "رئیس جمهور" اونم با طرح از مجلس می شه خریدشون.
بعد از خرید لایحه داده می شه و اگه رای بیاره اون منطقه صاحب بیمارستان و سیستم دفاعی می شه.

اگه تو منطقه صاحب بیمارستان و دفاعی جنگ بشه بسته به راندی که بیمارتان و سیستم دفاعی نصب شدن میشه از بیمارستان ولنس مجانی گرفت (کیو یک 10 تا کیو پنج پنجاه تا سلامتی میده) سیستم دفاعی هم قدرت دفاع رو بالا میبره، ولی بعد جنگ هم بیمارستان تموم میشه هم سیستم دفاعی
معمولا بیمارستان تو دقیقه اول جنگ تموم می شه چون همه فوری ازش استفاده می کنن. چون بیمارستان کیو پنج در کل می تونه 25000 واحد سلامتی به سربازای مدافع بده. بعد از اینکه 25000 سلامتی داد خود بخود خراب میشه .

خانه هم نسبت به کیفیتش سلامتی میده، که البته مختص بازیکنای مایه داره
خانه کیو یک روزانه 10 سلامتی و کیو 5 روزانه حداکثر 50 سلامتی می ده
خانه کیو یک بعد از 10 روز تموم میشه و کیو 5 بعد از 50 روز غیب می شه!

گلد داشته باشم بهتره کارخونه آپ کنم یا زمین آهن بگیرم ؟

برای آپگرید کارخونه باید منتظر آفرهای اپلاتو موند، وقتی آفر می ده می شه مثلا کارخونه ای رو که 20 گلد نیاز به آپ داره با 12 گلد آپگرید کرد. الان یعنی روز 1,540 تا سه روز آپگرید داریم!
بهترین زمین آهن همون 7500 ریالی هستند.
برای گفتن این که چه چیزی منفعت داره بهتره چند روز صبر کنیم تا بازار عادی بشه چون فعلا هیچ چیزی ثابت نیست. ولی آهن تا حالا ضرر نداشته .
ارزش پول ترکیه نسبت به طلا بالاست (ارزش طلا پایینه تو ترکیه) به همین دلیل زمین زدن با پول ترکیه (و کشورهایی مانند اون) ضرره.

تخریب مزرعه

فقط مزرعه هایی رو می تونی تخریب کنی که خودت ساخته باشی، یعنی ادمین بهت هدیه نداده باشه.
درضمن بعد از تخریب نصف هزینه ساختش به همراه 1000 ریال بهت میرسه. (این هزار ریال قضیش مربوط میشه به قبل از آپدیت، هزینه لند خالی بود که الان حذف شده ولی هنوز هزینش مونده). برخی کارخانه ها و مزرعه ها قابل تخریب نیستند. هیچ کدام از مزرعه ها هم قابل فروش نیستند فقط کارخانه هارو می شه فروخت و مزرعه هارو میشه تخریب کرد.
در مای کمپانی بر روی آیکن منفی ( - ) برای تخریب یا فروش و بر وری آیکن سطل زباله سطل زباله کلیک کنین و کارخونه ای رو که می خواین
رو انتخاب می کنی بعدش گزینه
Dissolve company
مزرعه و یا کارخونه رو تخریب می کنه و نصف هزینه ساختشو بهت بر می گردونه. در مزرعه ها 1000 ریال پول اضافی هم می ده.
This building cannot be sold nor dissolved.
یعنی نه می تونی اونو بفروشی نه می تونی تخریبش کنی.
از اون ساختمانهایی هستش که ادمین داده. همه چندتا از اینا دارن. فقط اونایی رو می تونی بفروشی که خودت ساخته باشی


سلام داداش من عضو قدیمی ایریپابلیک بودم جدیدا دوباره اومدم میشه راجع به گردانها بگی یکم؟ ممنون

سلام
هر ارتش از یک فرمانده
دو (یا یک یا صفر) جانشین فرمانده و به تعداد گردان ها یا کمتر کاپیتان تشکیل می شه. هر گردان یک کاپیتان داره که 15 هر ماه میلادی با انتخابات تعیین می شه . کاپیتن می تونه برای گردانش اردر تعیین کنه.
هر گردان ظرفیت 50 نفر داره.
30 نفر عضو معمولی و 20 نفر فقط با دعوت می تونن عضو بشن. هر وقت 30 نفر معمولی پر بشه اتوماتیک یه گردان جدید ایجاد میشه. همه اعضای گردان می تونن به دیگران دعوت ورود بدن
با شکست دادن 25 نفر در اردر ارتش یک انرژی بار و یک عدد از تمام تکه های بازوکا هدیه داده میشه. بیشتر از 25 نفر هر چقدر بزنی (50 ، 75، 100، 125، ...، 2500،...، 1000000 یاد معادلات ریاضی به خیر، دلم براتون تنگ شده!) دگه نمی تونی چیزی هدیه بگیری.
فرقی نمیکنه که تو کدوم گردان باشی ولی کاپیتان گردان بصورت مستقیم می تونه از هر گردان برات دعوتنامه بده.
الان ایران 7-8 ارتش داریم یکیش دزت لاینز هست :‌D
تا زمانی که در دزرت لاینز پیشمون هستین در خدمت هستم :دی

منابع:
1 2 3 4 5 6=کانالهای آی ار سی
و ...

مگاهک، روز 1540 دنیای مجازی
megahack, Day 1,540 of the New World © (2/7/2012)