Informacje od Rzecznika Rzadu #5 - dowodztwo ONE, traktat z Holandia...

Day 1,276, 06:02 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu

Dowództwo ONE

Zakończono wybór pozostałych członków dowództwa sojuszu ONE. Wybrano następujące osoby:
aMC angeldav
aMC hunnia91
DIR aVie

Obecnie w dowództwie sojuszu zasiada 8 osób, w tym aż trzech Polaków. Oprócz wspomnianego przed chwilą aViego w dowództwie zasiadają również: staruszek (MC) i StrozeR (ADV). Widać, że ePolska jest obecnie jednym z najważniejszych filarów ONE, czego dowodem jest nasz szeroki udział we władzach sojuszu.Traktat z Holandią

Kongres przegłosował propozycję traktatu z Holandią. Już wkrótce traktat zostanie podpisany przez prezydentów. Szczegóły traktatu już dziś w gazecie MSZ.
Traktat jest dla nas bardzo opłacalny, Holendrom zależy na pokojowych stosunkach z ePolską i w ich interesie nie leży łamanie postanowień tego traktatu.
Główne postanowienia tego traktatu to:
-Holandia zwraca ePolsce 30G
-Oddajemy Holendrom region Northern Netherlands
-Po miesiącu Holendrom zostanie oddany region Eastern Netherlands
-Przez najbliższy miesiąc Holendrzy nie będą wywoływać RW w tym regionie.
-Przez trzy miesiące regiony Southern Netherlands i Western Netherlands będą w posiadaniu PL
-Holandia nie będzie w tym czasie dążyć do odzyskania tych regionów
-Polska przez 3 miesiące nie będzie atakować Holandii
-W przypadku przejęcia regionów objętych traktatem przez państwa trzecie będzie może być wywołana wojna w celu odzyskania regionów.

Traktat zdecydowanie jest dla nas korzystny, przez najbliższe miesiące powinniśmy mieć spokój w tamtym regionie. Holendrzy nie będą łamać postanowień traktatu, bo nie będą chcieli być ponownie wykasowani.Wieści z MEN

Garść krótkich informacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rozstrzygnięto Wielki Konkurs MEN II. Szczegóły w artykule ministerstwa.

Rozpoczęła się akcja promocji kanałów irc przydatnym zarówno młodym jak i trochę starszym graczom. Szczegóły również w tym samym artykule.

Rozpoczynamy pracę nad dużą aktualizacją spisu grup bojowych. Już wkrótce zostanie opublikowana nowa lista.

Kończą się prace nad przenoszeniem ePodręcznika na wordpress.Natural Enemy na Ukrainę

Zostało przegłosowane NE na Ukrainę. Głównym celem tej wojny jest zachowanie bonusu do treningu. Dzięki temu NE nasi obywatele nie będą tracić codziennie 0,5 siły.
Naszym celem nie jest wykasowanie tego państwa. W drodze drobnych wyrzeczeń, Ukrainie zostaną zwrócone regiony. Wkrótce podamy więcej szczegółów.Wieści z frontów

Na koniec wieści z frontów.

Niemcy

Szybka i bezproblemowa wojna z Niemcami zakończyła się wczoraj o 4 nad ranem wygraną Szwedów w Schleswig Holstein and Hamburg. Niemcy nie stawiali praktycznie żadnego oporu i we wszystkich 24 minibitwach straciliśmy zaledwie 120 punktów. Na uwagę zasługuje fakt, że Niemcy wczoraj w trakcie rozmów na temat powrotu na mapę odpalili RW przed jakimikolwiek ustaleniami. W związku z tym próba polubownego rozwiązania sprawy spełzła na niczym. Rozmowy zostały odłożone do czasu lepszego nastawienia do nich ze strony Niemiec. Jednocześnie będziemy utrzymywać wszystkie regiony niemieckie tak długo jak się da zależnie od oporu i sytuacji na frontach.

Zmagania sojuszu

Hiszpania ponownie przejęła inicjatywę na dwóch frontach. Wygrana w Cantabrii z USA (a wczoraj w Castilla y Leon) i w Catalonii z Brazylią ponownie na pewien czas odwróciła losy wojny. Cały sojusz pracuje obecnie nad ostatecznym rozwiązaniem trudnej sytuacji Hiszpanii.

Serbia także odzyskuje region za regionem zarówno w RW jak i w bitwach na dwóch frontach. Dość łatwa wygrana w Raska i wygrana po heroicznej walce w Sumadiji gdzie w dwóch ostatnich mini zmierzyły się największe tanki obydwu sojuszy pozwalają spokojniej patrzeć na sytuacje Serbów. Na froncie z Bułgarią po przegranym ataku na Sofię odzyskano inicjatywę w walce o Eastern Serbia.

Węgry jak Węgry. Raz do przodu raz do tyłu. Przegrana walka o Maramures i utrata Crisany znów odwróciła losy tej niekończącej się wojny. Liczymy, że w dzisiejszej bitwie o SGP po raz kolejny się odwrócą.

Macedonia w chwili obecnej odzyskała inicjatywę w wojnie z Grecją. Wczorajsza bitwa o Western Macedonia dostarczyła wielu wrażeń. Dzisiejszy atak na regiony greckie może okazać się decydujący.

Obiecująco zapowiadają się walki sojuszu ABC. Dzięki naszej pomocy Litwa zajęła Kaliningrad, a Estonia Moskwę. Atakowane obecnie są kolejne rosyjskie regiony Volga Vyatka i Leningrad Oblast. Już niebawem przekonamy się o wyniku tych walk.

W ostatnim czasie Nowej Zelandii udało się wybronić od zniknięcia z mapy za sprawą Chile.

W dniu wczorajszym także Wenezuela w walce z Portugalią obroniła swoją niepodległość. Nie obyło się bez pomocy Polaków! Dziękujemy wszystkim za wkład w wygranie tej bitwy!

I koniec 🙂
Pozdrawiam serdecznie,
Rzecznik Rządu: PrismTank

Czytaj i subskrybuj:
Szatę graficzną wykonał S'til