[EM] Mokesčių sąvokos ir jų reikšmės

Day 1,212, 10:41 Published in Lithuania Lithuania by LT News


Sveiki, su jumis Ekonomikos ministerija. Šį kartą mes atnaujiname "Mokesčių sąvokos ir jų reikšmės" straipsnį.


Pajamų mokestis (Income tax) nustatomas seimo narių naudojantis: valstybės valdymo funkciją (Country administration)

1. Šis pajamų mokestis yra nuskaitomas nuo darbuotojo atlyginimo. T.y. jei jūsų ar jūsų darbuotojo alga yra 30LTL, tai nuo jo nuskaičiuoja tiek, kiek yra nustatyta seimo šiai sričiai, t.y. jei jūs dirbate maisto kompanijoje, tai nuo jūsų būtų nuskaičiuojama 15% pelno mokesčio ir iš 30LTL algos, į rankas begausite tik 25,5 LTL.
- Lietuvoje, stengiamės laikyti visoms sritims vienoda pajamų mokestį, bet užsienyje dažnai juos būna gana skirtingos, taigi prieš darbinantis į kita užsienio įmonę nepamirškite pasižiūrėti koks yra taikomas pajamų mokestis šiai sričiai. Taigi ne visada aukščiausias atlyginimas darbo biržoje būna geriausias jūsų pasirinkimas, nes nuskaičius šį mokestį kuris kai kur siekia net 40% į rankas galite begauti vos kelis „centus“.
- Iš šios nr.2 pajamų mokesčių (Income tax) dalies valstybė gauna didžiąja dalį pajamų. Bet yra
„gudruolių“ kurie bando dalinai apeiti ir šį mokestį mokėdami minimalia alga, o likusia dalį „vokeliuose“ per tiesiai darbuotojams į rankas pinigų pervedimą (ypač tai taikoma įmonėse kur apmokama pagal darbuotojo produktyvumą ar dirbant pagal susitarimus vienas kito įmonėse.
Tačiau džiugina tai, kad tokie nesąžiningi darbdaviai, bei analogiškai darbuotojai neretai būna suspenduoti, vien dėl nuolatinio donate - daug paskyrų (account) turinčiam žmogui (mulčiui).

2. Šis pajamų (income tax) mokestis yra tiesiogiai susiejęs su minimalios algos mokesčių (minimum wage, nustatomas seimo narių naudojantis: valstybės valdymo funkciją (Country administration)



- Taigi, kas kart dirbdami turėsite sumokėti minimum 0,90 LTL mokesčių, šis mokestis netaikomas jei jūs dirbate savo įmonėje, kaip įmonės valdytojas (work as manager).

Importo mokestis (Import tax) nustatomas seimo narių naudojantis: valstybės valdymo funkciją (Country administration)

- Šis mokestis padidina prekės kaina turguje, kai įmonė pardavinėja savo produkciją naudodamasi licencijomis už Lietuvos ribų. Šis importo mokestis atitenka tai valstybei kurioje yra pardavinėjama produkciją.
Pavyzdžiui, Jei estas nori pardavinėti Lietuvoje savo Q5 batonus, kai Lietuvoje batonu kainos 5,57LTL+PVM(7😵=5,96LTL, tai estas turės juos dėti į turgų 4,84LTL+Importo mokestis(15😵+PVM(7😵=5,96LTL.
- Kaip matome nemaža pranašumą prieš importuotojus turi vietiniai verslininkai. Taigi nuo šio mokesčio priklauso ar norime turėti nacionalinį produktą ir remti savus verslininkus, o gal įsileisti importuotojus ir turėt pigesnę produkciją.
- Šis mokestis yra pirmasis faktorius į kurį reikia atsižvelgti prieš perkant eksporto licenziją.
- Šį mokestį apeiti galima tik per Juodąjį turgų (Black Market), t.y. perkant produkciją užsienyje/Lietuvoje ir per pardavinėjant produkciją kitos šalies gyventojams naudojantis donate paslaugomis ar tiesiog įdedant į šalies kurioje esate vietinį turgų.
Šis mokestis taip pat yra tiesiogiai susiejęs su šalies valiutų kursu monetary market), kuo aukštesnis valiutos kursas (defliacija) tuo labiau užsieniečiui apsimoka importuoti savo produkciją, ir atvirkščiai, kuo žemesnis tuo labiau apsimoka eksportuoti (infliacija). Atrodytu kad visada apsimoka turėti patį mažiausi kursą (infliacija), bet tokių atveju e-Lietuva aukso atžvilgiu surinktu labai nedaug mokesčių, taip pat darbas su stiprintuvais (booster), treniruotės su stiprintuvais (booster), „tankinimas“ kare, bei aljansai (MPP) taptu prabangos dalykų.
Valiutos kursą (infliacija) labiausiai įtakojantis veiksniai:
1. Administracijos atnaujinimai.
2. Šalies verslininkų eksportas, bei importas.
3. Nacionaliniai bankai, mūsų atveju Lietuvos Taupomasis Bankas (LT😎.
4. Aktyvus tiesioginiai karai.

Infliacija (Inflation): nurodo eRepublik prekių kainų pokytį aukso atžvilgiu (pinigų nuvertėjimą) per paskutines 7 dienas. Aukšta infliacijos lygi sukelia padidėjusi pinigų pasiūla (LTL). Pinigų vertės kilimas aukso, bei produkcijos atžvilgiu vadinamas defliacija (erepublik atžvilgiu – tai skaitoma kaip minusinė infliacija).

Pridėtinės vertės mokestis (PVM) (VAT) nustatomas seimo narių naudojantis: valstybės valdymo funkciją (Country administration)

- Šis mokestis padidina prekės kaina turguje, nesvarbu ar pardavinės vietinis verslininkas, ar užsienietis eksportuos į Lietuvą, ji turės vis tiek sumokėti.
Pavyzdžiui, jei kompanijos valdytojas įdeda maistą parduoti į turgų už 1LT, tai prie šios kainos prisidės PVM 7%, ir turguje produkto kaina jau bus 1,07LTL, kai produktą nupirks už 1,07LTL, įmonė gaus tik 1LTL, o 0,07LTL nukeliaus į valstybės iždą.
- Šis PVM mokestis taikomas tik pagamintai produkcijai, žaliavoms (grūdams, geležiai ir t.t.) šio mokesčio iš vis nėra.



Naudinga informacija:
Ekonomikos ministerijos wiki



[EM] Ekonomikos ministerijos komanda:
Straipsnį parengė - Ministras: TcTarget (skype: gedasrag)
Vice ministras: Amigos (skype: justass10)
Padėjėjas: Lapinaz (skype: lapinaz10)