Antroji paskaita: Laikraščio kūrimas, straipsnio rašymas (pagrindai)

Day 1,085, 11:17 Published in Lithuania Lithuania by Nexrow

Labas vakaras, brangūs skaitytojai.

Kadangi Jūsų tarpe yra ir visai naujų žaidėjų, manau, reikia parodyti pačius laikraščio kūrimo bei straipsnių rašymo pagrindus. Galbūt ne visiems tai bus įdomu, kai kurie jau tai tikriausiai žinote, tačiau pasikartoti bei pasidalinti savo žiniomis tikrai nepakenks.

Laikraščio kūrimas

Jei skaitėte nors kiek papildomos literatūros forume, Wiki ar kituose puslapiuose, jau esate šiek tiek susipažinę su žaidimo mechanika. Žinote, kad laikraščio kūrimui reikia išleisti 2 auksinius. Naujokams tai gali būti nemaži pinigai, todėl dar kartą pakartosiu tai, ką sakiau pirmosios paskaitos metu: neskubėkite kurti savo laikraščių, jei jų dar neturite.

Šiuo metu, dėl pasikeitusios žaidėjų lygių skaičiavimo metodikos, laikraščiui sukurti reikia, kad Jūsų žaidėjas būtų bent 9 lygio (turėtų 30 patirties taškų). Žinoma, visada galite kurti laikraštį per organizaciją, tačiau iš to ne daug naudos dėl šių priežasčių:
- Organizacija negaus Media Mogul medalio (MMM), net jei ir surinks 1000 prenumeratorių. Lobių žemėlapį gaus, tačiau medalio ne.
- Organizacijos kūrimas kainuoja 5 auksinius. Anksčiau ar vėliau Jums greičiausiai teks ją sukurti, tačiau jaunystėje tai tikrai dideli pinigai.
- Iki 15 lygio Jums nėra leista disponuoti auksu. Todėl net jei ir sugebėsite sukurti organizaciją (nežinau, ar tai leidžiama, ar ne), vis tiek negalėsite pervesti į ją tų dviejų auksinių, kurie reikalingi laikraščio kūrimui.

Tiesa, reikėtų paminėti, jog dabar žaidimo administracija šiek tiek apribojo spaudos laisvę – pilietis iš savo laikraščio gali rašyti straipsnius tik toje šalyje, kurios pilietybę turi. Dėl šios priežasties, norint parašyti straipsnį užsienyje, labai pasitarnauja organizacija – ji neturi pilietybės, todėl gali rašyti bet kur. Tad gerai apsvarstykite, ar Jums svarbiau medalis (labiau butaforinis, praktiškai nenaudingas), ar galimybė rašyti straipsnius, kur norite.

Norint pasiekti savo laikraštį reikia sekti šiuos paprastus žingsnelius:
My Places > Newspaper
Jei dar neturite laikraščio, tai nuėję šiuo keliu rasite tik vieną mygtuką: „Create new”. Paspaudę šį mygtuką, kaip jau tikriausiai supratote, pradėsite kurti savo laikraštį. Galėsite pasirinkti laikraščio pavadinimą bei logotipą. Deja, labai gaila, bet laikraščio pavadinime negali būti vartojami lietuviški rašmenys.

Tačiau nebijokite – nei pavadinimas, nei logotipas nėra amžini. Juos visada galėsite pakeisti. Kad tai padarytumėte Jums tereikės tik, atsivertus savo laikraštį, susirasti mygtuką „Edit newspaper details” ir galėsite atlikti kokius tik norite keitimus.

Straipsnio rašymas

Norėdami parašyti straipsnį, turite atsiversti savo laikraštį ir paspausti mygtuką „Write article”. Tai padarę, prieš save pamatysite eRepublik teksto redagavimo įrankį. Funkcijų jame nedaug, tačiau tai nėra labai didelė problema – pagrindines funkcijas ne taip ir sunku atlikti rankiniu būdu.

Tačiau didžiausia šio redagavimo įrankio problema yra pastovus serverio duomenų atnaujinimas. Dėl to, jei berašydami užtruksite per daug ilgai, Jūsų straipsnis tiesiog dings, o Jūs būsite nukreiptas į pagrindinį žaidimo puslapį. Jei taip atsitiko, neišsigąskite – paspauskite mygtuką „Atgal“ (angl. „Back“) ir Jūsų naršyklė Jus sugrąžins į Jūsų straipsnį (tas pats galioja ir rašant komentarus).

Tačiau vis dėlto, kad išvengtumėte tokių situacijų, patariu straipsnius rašyti kokioje nors kitoje terpėje. Tam yra daug įrankių. Populiariausiais, manau, galima pavadinti MS Word, Notepad programas ar Google docs.

Išspausdinę straipsnį, visada galite jį ištrinti arba redaguoti, naudodamiesi mygtukais “Delete” bei “Edit”.

Namų darbai

Esu tikrai patenkintas, sulaukęs visai nemažai namų darbų. Kai kurie iš jų buvo galbūt kiek blankesni, kai kurie įdomesni, tačiau kol kas aš jų viešai vertinti neplanuoju. Tai nėra kažkoks Jūsų įgūdžių patikrinimas. Tai greičiau noras pažinti Jus. O jei norėsite, tai vėlesnius, rimtesnius namų darbus galėsiu ir pakomentuoti savo straipsniuose arba privačiai.

Na, o šį kartą namų darbas bus labiau teorinis, o ne praktinis.
Štai, paskaitykite šiuos Wiki straipsnius:
Kas tai yra laikraštis, kaip jį sukurti ir tvarkyti
Kas tai yra straipsnis, jo dalys bei tvarkymas
Straipsnio rašymas, modifikavimas bei įvairūs priedai


Na, šiam kartui, manau, pakaks. Kitą paskaitą turėčiau išspausdinti po dviejų ar trijų dienų. Jos metu papasakosiu ir pateiksiu keletą naudingų patarimų apie tai, kas, mano manymu, turi būti pats svarbiausias dalykas bet kuriam lietuviui, rašant bet ką, pradedant straipsniu, baigiant pokalbiu „chate“. Manau suprantate, apie ką aš 🙂

Prašau nesidrovėti ir klausti, jei kas nors neaišku, ar manote, kad kažką pamiršau.
Dėkoju Jums už dėmesį.
Pagarbiai,
Nexrow