Ambient on/off

Join the new world

 

1 милијарда помалку штета од Грција. [lazarosaMKD]

Day 1,825, 08:16 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by lazarosaMKD
недела, 18 ноември 2012
статија бр.114


Пред 3 дена направив споредба помеѓу Македонија и Грција во поглед на финансии, број на војници, направена штета дневна/неделна/месечна итн.,
па да видиме колку се променила состојбата со почетокот на војната.

(ДЕ)МОТИВИРАЧКА СТАТИЈАБРОЈ НА ВОЈНИЦИ

ДЕН 1824

Македонија 2205 војници. (пред 3 дена сме имале 1965 борци)
Грција 2414 војници. (пред 3 дена имале 2133)


НАПРАВЕНА ШТЕТА

ДЕН 1824

Македонија 2 332 244 170 штета. (пред 3 дена 2 021 048 050)
Грција 3 356 814 380 штета. (пред 3 дена 2 402 551 500)

ТОП 5 ЗЕМЈИ ПО БРОЈ НА БОРЦИ ПО ДИВИЗИИМакедонија - на 5-то место во Д4.
Грција - на 3-то место во Д3.

ТОП 5 ЗЕМЈИ ПО НАПРАВЕНА ШТЕТА ПО ДИВИЗИИМакедонија - 5-та во Д3.
Грција - 4-та во Д1, 2-ра во Д2, 2-ра во Д3, 4-та во Д4.

ТРЕНИНГ ЦЕНТРИ

116 играчи со македонско државјанство тренирале со 4 Q4 центри.295 играчи со грчко државјанство тренирале со 4 Q4 центри.

За да имаме поточна статистика и да се вклучени и играчите со туѓи државјанства на следниов линк има објаснување кој код треба да го ставите на вашиот профил за да egov4you ве рачуна како играчи од Македонија.
egov4you with real citizenship
 

Comments

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,825, 08:20

1 милијарда помалку штета од Грција. [lazarosaMKD] http://tinyurl.com/b72del9

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,825, 08:24

Барам невини.

Bojan aKa T-MaC
Bojan aKa T-MaC Day 1,825, 08:25

да не забораваме 3/4 месеца се без никаква битка за 4/5 дена кога ќе ја изретчат зимницата исто така да исапдне статистика ќе видиме како стојат реалните бројќи

Strastniot
Strastniot Day 1,825, 08:32

Бојан +1

Ќе ги видиме за 4-5 месеци кога ќе ги потрошат зимниците, има да патат на пролет гејците...

п.с А и јас се секирам дали ќе ми стигне туршијата и бочката вино до на пролет, некако малце ставив годинава...

Macedonian Power
Macedonian Power Day 1,825, 08:33

pred dva dena bev u srbija i COD bese vostanie so BIH prvin, a posle so Hrvatska vo koe srbite imaa 50-60 poeni prednost i dominiraa. Vo istoto toa vreme Makedonija i Bugarija izgubija teski bitki od gejcite vo koi retko nekoj srbin da pukase, da ne go spomnuvam vostanieto u crna gora.

KADE SE TIE TOLKU MNOGU DOBRI SOJUZNICI PORADI KOI SE ISPOKARAVME I SE UNISTIVME ZA DA IM JA DADEME APULIJA???

Macedonian Power
Macedonian Power Day 1,825, 08:34

а од табелите се гледа дека цело време пукаат некаде, освен у д2 каде се втори, у секоја друга дивизија се први по инф. КАДЕ ПУКААТ НАШИТЕ '' НАЈДОБРИ ПРИЈАТЕЛИ И СОЈУЗНИЦИ " ???

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Day 1,825, 08:40

Bi trebalo Sajrus da se prasa kade i za kogo pukaat Srbite. On taka dobro ja redese so niv.

MarkoStojsic
MarkoStojsic Day 1,825, 08:44

Како сломити Србију?
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2158845/1/20

Patriot Chuni
Patriot Chuni Day 1,825, 08:48

Here we go again on our own... goin' to be erased like we know... like a bastards we were born to fight alone

The Argead
The Argead Day 1,825, 08:54

Туторијал за младите играчи[TW news]:http://www.erepublik.com/en/article/-tw-news--2159394/1/20

D S D
D S D Day 1,825, 09:20

Macedonian Power +1

smekerot
smekerot Day 1,825, 09:45

o7

El Che G
El Che G Day 1,825, 09:46

а колку турски тенкови имаат јужно државјанство?

Mitko Makedonecot
Mitko Makedonecot Day 1,825, 11:11

Aj sega edno retoricko prasanje . Ako Grcija e pojaka od nas momentalno, dali e pojaka od Makedonija+ Bugarija, posto vo dvete bitki tepat vo site divizii sto e malku stinkifull.
Logikata nalaga deka nivnite sojuznici mavat za niv a nasite si gi "mavat" po doma i ich ne im chue?

GoodBeer
GoodBeer Day 1,825, 11:18

Уште не си се откажал ?

kmm225
kmm225 Day 1,825, 11:32

Decki edno prasanje, a sto e
[egov#MU]1924[/egov]

VAse the Great
VAse the Great Day 1,825, 13:32

Ај остај што направиле 1 милијарда повеќе, абе види колку се дисциплинирани, постојано ѕидот е околу 50% не се издувуваат како нашата багра например .

Wildrunner
Wildrunner Day 1,825, 16:41

purvia den na voinata bjaha napravili milsja che 6 miliarda dmg, prosto se bjaha izljali brutalno.

nie ne si dadohme chak tolkova zor

dneska zagubihte bitkata shtoto polovinata cot bieshe v chili da zatvorim voinata tam. ima njakoi organizacionii problemi, nadjavam se skoro neshtata da trugnat v druga posoka

Commander Vic
Commander Vic Day 1,826, 05:33

iame problem so organiziranosta toa e se!

The Optimizer
The Optimizer Day 1,826, 06:15

Затоа давајте злато за унапредување на центрите за тренинг.
Јас имам:
1. Q3
2. Q3
3. Q1
4. Q4.
Ако ви текне да дадете барем пола злато за една Q4 надградба (за време на попуст е некаде 22 злато), одлично ќе ми дојде.

MightyRed7
MightyRed7 Day 1,826, 10:41

ehee pa pola ne se zacleneti na egov kako na primer ja 😃

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,826, 15:01

не мора да си зачленет

doktor dominator
doktor dominator Day 1,835, 02:34

statistikta e odlicna
odlicna statija
mora da se podobruvame
osobeno da nadgraduvame trening centrite
plus ima dosta makedonci so stranski drzavjanstva

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.