Ambient on/off

Join the new world

 

[VRM] CP Udros kadencijos auditai

Day 1,932, 14:09 Published in Lithuania Lithuania by KAM Logistika 5


eLietuvos Konstitucija

VRM statutas

Sveiki eLietuvos žmonės!

Sveikinuosi su Jumis vėl, tačiau šį kartą jau paskutį kartą. Tikiuosi [VRM] straipsniai Jums dar nenusibodę ir mielai skaitote ir gilinatės į eLietuvos situaciją ministerijose. Mes stengiamės pateikti informaciją auditų, analizių pavidalu, o kaip ją vertinti priklauso nuo kiekvieno mūsų. Šį kartą kviečiu susipažinti su visomis ataskaitomis, kurias pateikė auditoriai. TR ataskaitos nėra, nes kol vyksta LK reforma, TR vadovas nieko nedaro, niekur tankų neišleidžia ir tiesiog nėra nei ką ten tikrinti, nei ką analizuoti.
Tad nieko nelaukus kviečiu skaityti ir išsakyti nusiskundimus, pastebėjimus ar pagyrimus komentaruose...

VRM Pantera7VRM komanda

VRM - Pantera7

Pilietybių suteikimas - Miestiete

Auditoriai

KAM - Sharass

LK - Gliookas II

URM - mygatukas

NM - Boruzele

TR - Pantera7

KM - nanuks

LTB - MindziussLietuvos Taupomasis Bankas

Kadencijos pradžioje, Vasario 6 dieną, LTB sąskaitoje gulėjo 353’701 litas ir 500 aukso , o po 28 dienų – Kovo 5-ios vidurdienį – 370’956 litų bei 600 aukso. LTB per mėnesį papildė 100 aukso užstatas už TU siekiamą organizaciją, tačiau šie pinigai bus grąžinti po 3 mėnesių atgal TU. Per mėnesį LTB išleido 1251 litą CoT, bet negavo jokių įplaukų. MM rezervas per šį laikotarpį išliko pastovus ir nepakito, tad LTB biudžetas papilnėjo 17’255 litais.

Ir vėlgi, kyla klausimas, koks gi šio mėnesio valdytojo nuopelnas, laikant pinigus MM? Per pirmąsias dvi kadencijos savaites jis siekė 3’142 litus, tuo tarpu antrojoje kadencijos pusėje – 15’365 litus. Verta pastebėti, kad ne pirmą mėnesį, pirmosios dvi kadencijos savaitės būna mažiau pelningos nei antrosios dvi. Grįžtant prie nuopelnų, bendras šio mėnesio valdytojo pelnas siekė 18’507 litų (kai Sausio mėnesį siekė 67’114 litus), o tai yra apie 65 aukso šiuometinėmis kainomis.

Valstybės biudžetas

Kadencijos pradžioje, Vasario 6 dieną, Valstybės biudžete buvo 528’273 litų ir 176 aukso, tuo tarpu Kovo 5-ios vidurdienį, jame buvo 558‘174 litai* ir 176 aukso. Per mėnesį, Pezidento Udra dėka, dar labiau sumažintos išlaidos MPP pasirašymui su sąjungininkais - iki 110’000 litų, ko pasekoje, biudžetas buvo perteklinis. Biudžetui puikiai papildė ir buvusi akcija raketų gamykloms, kurios metu eLietuvoje buvo išpirkta nemaža dalis ginklų. Per mėnesį biudžetas iš mokesčių surinko 139’901 litų*, ir tai reiškia, kad jis per mėnesį sumažėjo kiek daugiau nei 6% (tuo tarpu Sausio mėnesio mažėjimas siekė 35%). Drąstiškas MPP mažinimas šį mėnesį atnešė naudos ir biudžetas vėl patapo perteklinis – per kadenciją padidėjo 29‘901 litais.

Žemiau pateikiama lentelė, kaip kito mokesčių surenkamumas per paskutines 5 kadencijas** (litais):*Reiktų pridėti sumą x, išleistą, kai nauji piliečiai prisijungia prie eRepublik. Šios sumos apskaičiuoti beveik neįmanoma. Biudžetas tikrintas Kovo 5 dieną, 13:30.

**Pirmosios pararam kadencijos bei Tautis_LT kadencijos mokesčių surenkamumas pateikiamas 30 dienų, tuo tarpu dviejų ZygaLTU bei pararam antrosios kadencijos mokesčių surnkamumas – 28 dienų, tad vertinant visiškai tiksliai reiktų 25-30 tūkst.Lt mažinti pararam ir Tautis_LT kadencijų mokesčių surenkamumus.

Mėnesio apibendrinimas

Per šį mėnesį bendras LTB ir Valstybės biudžeto prieaugis siekė daugiau nei 48 tūkst.Lt – šiek tiek prasčiau nei per prieš tai buvusią kadenciją. Šį mėnesį vertėtų padėkoti Prezidentui Udra, kurio dėka sumažinus MPP skaičių, valstybės biudžetas tapo perteklinis. Taip pat nepamiršti padėkoti ir valdytojui pokstasq, kuris ir toliau sėkmingai saugojo LTB biudžetą. Šį mėnesį tiek LTB biudžeto tiek Valstybės biudžeto valdymą vertinčiau gerai, kadangi abu biudžetai, kad ir po nedaug, tačiau augo.

Iki kito karto!

LTB auditorius Mindziuss
Naujokų ministerijos audito ataskaita

2013-03-05

Naujokų ministerija dirba nesustodama, todėl naujieji eRepublik gyventojai be dėmesio nė trumpam nebuvo palikti 🙂

NM ir toliau reguliariai ministerijos laikraštyje pateikia informaciją naujokams, organizuoja jiems misijas ir apdovanoja už sėkmingą dalyvavimą.

Neliko nepastebėtas Bimbagalvio straipsnis „Karas ir Taika. MPP“, kuris nušvietė ne tik patį MPP, bet ir su juo susijusius dalykus. Straipsnis įdomus ir informatyvus ne tik naujokams, todėl Bimbagalvis sulaukė ne vieno pagyrimo žodžio 🙂

Reikšmingiausias praėjusių savaičių įvykis – Baby boom. Kartu su projektu buvo užpirkti NM straipsniai su informacija, fresho iniciatyva sukurtas pirmos dienos gidas naujokams. Kaip jau buvo minėta, paleistas botas išsiuntinėjo 50.000 žinučių, raginančių ir kviečiančių prisijungti į mūsų gretas, tačiau rezultatas nėra toks džiuginantis, kokio mes laukėm ir slapta tikėjomis, bet tikrai nepavadinsim jo blogu. Į eRepublik minėtu laikotarpiu užsiregistravo 200-250 žmonių (turbūt dar pamenat laikotarpį, kai gyventojų ne tik kad nedaugėjo, bet ir mažėjo, o paskutiniu metu gyventojų skaičius smarkiai nekito), tad dabartinis NM (o kartu ir mūsų visų) tikslas yra juos įtraukti į žaidimą, siekiant kad jų registracija ir aktyvumas nesibaigtų dar nepajutus visų šio žaidimo malonumų ir intrigų 🙂

Šioje srityje didžiausios viltys dedamos į naujokų mokytojus, mentorius. Mentorių programoje iki šiol dalyvavo Bimbagalvis, danisltu ir ZygaLTU. Gaila, bet vienas iš labiausiai atsidavusių mokytojų ir mentorių Bimbagalvis traukiasi, tad kitiems darbo tik daugės... Baby boom laikotarpiu šiems žmonėms darbo netrūksta, nes išaugęs naujokų skaičius reikalauja atitinkamų mentorių pastangų, laiko jiems ir dėmesio.

Trumpai apie NM finansus. NM biudžetas yra toks:

1) Orgoj turtas nejudinamas, joje saugoma 21105,5 Lt ir 1,5 aukso;

2) Šį mėnesį Naujokų ministerijai danisltu paaukojo 10.000 Lt, 7.000 Lt iškeliavo į Eksui už bendrą NM ir KM projektą. Likutis - 4,344 Lt, kuris dar sumažės po likusios dalies prizų naujokams už įvykdytas misijas persiuntimo.

Drąsiai galima pasakyti, kad fresho vadovaujama Naujokų ministerija entuziastingai dirbo ir savo išsikeltas užduotis sėkmingai vykdė, naujokams tinginiauti ir nuobodžiauti neleido 🙂 Kaip jau matėm, NM komanda šią kadenciją įdėjo didžiules pastangas naujokų forumo atgaivinimui, Baby Boom projektui ir pagaliau pačiam naujokų mokymui. Naudingi, įdomūs ir informatyvūs ne tik straipsniai su informacija naujokams, jų apmokymu pirmąją dieną žaidime, bet ir miestietės, Bimbagalvio straipsniai. Naujokų ministerijos darbu visi džiaugiamės ir dėkojame jos komandai už atsidavimą ir nuoširdžias pastangas rūpinantis eLietuvos ateitimi 🙂

NM auditorė BoruzeleKrašto apsaugos ministerija

Kaip sakoma, vienas lauke ne karys... Bet ministras šį mėnesį vienas pilnai apsiėjo su KAM ministerija, leido nurodymus, dalyvavo reikiamuose pokalbiuose su CoT aljansu. Dėl taikos periodo ši ministerija apleido savo sudėtingesnes funkcijas, ofisai apaugo voratinkliais...

Na o šai mūsų gerbiamas ministras tebestovi pasiruošęs ginti mūsų šalį vos tik bus paskelbtas karas 🙂Pagarbiai,

auditorius Sharass


Kultūros ministerija

Ministrė – malfame

Darbai

Per kadenciją buvo suorganizuoti ir pabaigti šie konkursai:
DISCO TŪSAS!!! Muzikinį vakarą jau tradiciškai organizavo klubo savininkas Archi tektas. Šįkart, kaip kompensaciją už vis rečiau vykdomus vakarėlius buvo daugiau dainų nei įprastai. Per vakarą atspėta net 19 dainų, kas reiškė 190 q7 tankų iškeliavimą į dalyvių sandėlius.
eMiss rinkimai Konkursą organizavo Vilkas Pilkas. Konkursas sulaukė 4 dalyvių. Jo nugalėtoja tapo EmuSV ir būtent ji atstovaus eLietuvą tarptautiniame konkurse. Be šios privilegijos, gražiausia elietuvaitė laimėjo 3 000cc. Antroje bei trečioje vietose likusios Akirute bei Giedre Armani pasidalino atitinkamai 2 000 bei 1 000cc.
Counter-Strike 1,6 turnyras Konkursą organizavo Mygatukas. Techniškai sudėtingiausias turnyras. Turbūt dėl to ir buvo sąlyginai nebaigtas. Išvydome vos kelias „oficialias“ dvikovas tarp komandų, o entuziazmui išblėsus buvo sunkoka surinkti 6 žmones vienu metu prie žydrųjų ekranų. Būtent dėl to mygatukas ir nutraukė turnyrą, išdalindamas prizus iš asmeninės kišenės.
Esi kietas? (rašinio - komikso konkursas). Konkursą organizavo akviliutte. Dalyvių tikslas - parašyti kokią tai istoriją pagal akviliuttės nupieštus perzonažus. Konkursą laimėjo Falling Bridge, pasiėmęs 6 000cc prizą. Likusieji dalyviai pasidalino 5 000 q3 maisto.
Šiuo metu vis dar vyksta:
►[http://www.erepublik.com/en/article/-km-m-nesio-geriausieji-po-pirmojo-etapo--2219444/1/20] Mėnesio geriausieji.]/url] Konkursą organizuoja Eksas, merkasz ir pijust1. Šio konkurso tikslų planą galima rasti šiame straipsnyje. Konkursas truks netgi mėnesį ir pareikalaus net 10 000cc iš KM biudžeto. NM taip pat skyrė 7 000 naujokų divizijos nugalėtojui.
Biudžetas
Kadenciją pradėjus malfame, KM biudžetą sudarė 56 837LTL, 27g, 300 Q7 tankų bei 12LTL ir 5g esantys organizacijoje. Tiesa, 60 tankų žadėjęs žmogus taip jų ir nepadovanojo, todėl jų liko tik 300.
Kadencijos metu buvo išleista 19 000LTL, 190 Q7 tankų bei 3 000 Q3 batonų iš KM iždo(neįskaičiuota privati parama konkursams)
Kadencijos metu buvo surinkta: 2 795LTL, 728 Q2, 3408 Q3 ir 771 Q5 maisto(800LTL surinkti už kultūros nesilaikymą įskaičiuoti).
Šiuo metu biudžete yra: 40 632LTL, 27g, 110 Q7 tankų, 728 Q2, 408 Q3 ir 771 Q5 maisto bei 12LTL ir 5g esantys organizacijoje, kuri šią kadenciją nebuvo naudojama.

Apibendrinimas

Kultūros ministerija buvo itin aktyvi pirmoje mėnesio pusėje. Greičiausiai mažas dalyvių skaičius konkursuose numušė motyvaciją, bet konkursų skaičius vis tiek išlieka didelis. Puikiai atliktas darbas.
Sekančiai kadencijai reikėtų didesnio aktyvumo, nes pastarąsias porą savaičių KM pokalbių kambarys buvo itin tylus, kas turbūt ir sąlygojo ramesnę antrą kadencijos pusę.

KM auditorius
nanuks

URM (MoFA) – Užsieno reikalų ministerija (Ministry of Foreign Affairs)

Po mano pirmosios ataskaitos krito ir pirmoji auka URM. Iš jos pasitraukė ArnasLT. Pasitrauke pats, niekas jo neišmetė, todėl palinkėkime sėkmės, gal ambasadoriavimas ne jo sritis 🙂

Antrą mėnesio dalį ministerija ūžė net labiau nei pirmąją. Kartais apimdavo neviltis pamačius 1000 neperskaitytų žinučių.. Surinkimai vyko sklandžiai, dalyvaudavo beveik visi ambasadoriai (tomukas111 buvo sunkiai pastebimas). Susirinkimus vedė ministrė miestietė, tiesa vieną vakarą ją pavadavo CP Udra. Ir visai neblogai pavadavo.

Išleistas dar vienas ataskaitų rinkinys, tema - vidinė politinė situacija bei šalys draugės ambasadoriaujamoje šalyje.

Apibendrinant, galima sakyti, kad URM šį mėnesį prisikėlė iš mirusių, ir matė mirusiųjų prisikėlimą (lariox). Tikėkimės, kad naujasis ministras pratęs darbus, ir URM darbuosis dar aktyviau (jei tai įmanoma).
Auditorius,
mygatukasLietuvos Kariuomenė

Pirmoji mėnesio savaitė buvo aprašyta šiame ankstesniame VRM audito ataskaitų straipsnyje

Antroji savaitė LK buvo kur kas ramesnė. Dėl to, kad būrių, kaip tokių, nėra apskritai, o bus tik vėliau, tai karo reikalų ir vėl negalime aptarti, nors be galo norėtųsi.
LK ministras puikiai susitvarkė su naujuoju LK statutu. Šis parašytas išties profesionaliai ir tam reikia būti dėkingiems ne tik L vadui, bet ir jo padėjėjams. Paminėtos klaidos dalinai ištaisytos.

LK statutas, kaip LK reformos kertinis akmuoja, yra didelis žingsnis link numatomų permainų. Ar jos įvyks - parodys laikas, o kol kas statutą privalo išnagrinėti, priimti arba atmesti Seimas. Sveikintinas proveržis, nes statuto negali priimti ir kurti institucija pati sau, bandant ir kitus žmonės priversti laikytis primestų taisyklių.
LK vadas išleido ir informacinį straipsnį visuomenei, siekdamas supažindinti su reformos eiga bei naujuoju, manomai galutinės versijos, statutu.

Bendrai šiam mėnesiui LK vadui pritrūko greičio, bet kokybės pakako pilnai, konfliktų valdymo sugebėjimų taip pat užtektinai. Tad ir kadencija yra vertinama gerai, linkint sėkmės tolimesniuose darbuose.

Auditorius,
Gliookas II
Galiojantys įstatymai:

eLietuvos Konstitucija

VRM statutas

Seimo statutas

LTB statutas

URM statutas

EM statutas

KAM statutas

IM statutas

LK statutas

KM statutas

NM statutasNoriu padėkoti visiems perskaičiusiems šias ataskaitas, jūsų klausimų ir nuomonių, pastabų visada lauksime komentaruose. Taip pat norėčiau išreikšti atskirą padėką Sharunui už atnaujintus eLietuvos organizacijų prisijungimų duomenų turėtojus ir visai šauniai VRM komandai 2 mėnesius buvusiai kartu.

Geros dienos,

VRM komanda
 

Comments

Sharass
Sharass Day 1,932, 14:23

o7

Rytu aukstaitis
Rytu aukstaitis Day 1,932, 21:54

o7

DrMonte
DrMonte Day 1,932, 22:44

o7

BlMBA
BlMBA Day 1,933, 23:24

v

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,933, 03:21

voted

auris0
auris0 Day 1,933, 04:34

o7

WolfLT
WolfLT Day 1,933, 06:31

mane vis dar juokina, kad yra galiojantis statutas ministerijos, kurios net nėra 😃

EmuSV
EmuSV Day 1,933, 14:04

Tai šią kadenciją atsinaujina ministerijos : ) atsinaujins ir kitos vėliau.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.