Ambient on/off

Join the new world

 

[VRM] Audito ataskaitos

Day 1,872, 16:11 Published in Lithuania Lithuania by KAM Logistika 5


eLietuvos Konstitucija
VRM statutas

Sveiki eLietuvos žmonės!

Praėjo dar vienas mėnesis, tad kaip visada siūlau susipažinti su auditorių paruoštomis ataskaitomis. Tenka pastebėti, kad po praūžusių švenčių auditorių aktyvumas ženkliai sumažėjo - kažkas gal dar neatsigavo po Naujųjų, kažkam gal sesija prasidėjo.🙂 Dėl to buvo sunkoka surinkti ataskaitas - padėkoti norėčiau Giedrius-Wraith ir Boruzele, kurie jas pristatė laiku.

Šį mėnesį buvo suteikta 13 pilietybių grįžtantiems Lietuvos ir užsienio piliečiams.

Taip pat, kadangi trūksta poros ataskaitų, norėčiau trumpai pastebėti, kad yra stipriai sumažėjęs Tankų rezervo vado marzzz aktyvumas, atliekant praeitą auditą jis atsakė po 3 dienų.

Kultūros ministerija, Migasss teigimu, šį mėnesį surengė 5 žaidimus. Jiems buvo išleista 4500 LTL, 2 gold, 5000 q3 tankų. Likęs biudžetas - 56 337 LTL.

VRM FunnyteVRM komanda

VRM - Funnyte
vVRM ir pilietybių suteikimas - Udra

Auditoriai

KAM - miestiete
LK - Giedrius-Wraith
URM - Funnyte
NM - Boruzele
TR - MartisLTU
KM - Udra
LTB - MindziussLietuvos kariuomenė

Sveiki. Pateikiu ataskaitą ir klausimus, susijusius su mano darbu. Dalis klausimų yra papildyti arba užduoti siekiant išsiaiškinti pastebėtą situaciją, dalis įsigilinti į padėtį, patvirtinti arba paneigti matomus ar numanomus atvejus. Visgi interviu tėra tik pagalbinė medžiaga. Išvados daromos remiantis LK veiklos stebėjimu ir faktų arba hipotezių visuma.

Pirmas klausmas apsilimui-Ar galite pasakyti kiek buvo sunaudota tankų karui su vokieciais iki šios dienos?
sheetuose yra, gali pažiūrėt 😉

Kiek vidutiniskai kariu dalyvauja LK misijose kiekvienoje divizijoje? Pagal pasiskirstyma galit nurodyti kokiu MU zmones sudaro tuos karius? Kiek is ju yra LK MU nariai?
VIdutiniškai sunku pasakyti, nes skirtingu laiku vyksta misijos ir dėl to aktyvumas labai skiriasi. Priklauso ir nuo savaitės dienos, ar tai MPP ar RW kažkoks. Dėl to tokia statistika manau bevertė.
LS, LEO, LKA, LK, Cobra, TU kažkaip nenoriai eina, yra vos keli žmonės
Kiek priklauso LK MU nežinau ir nematau šito klausimo prasmės. Koks skirtumas kuriam MU priklauso?

Ar yra bandoma kalbetis su privaciu Mu vadovybemis. Kokie projektai ar programos yra igyvendinamos norint pagilinti dialoga su stipriausiu buriu armijomis, kad jie aktyvau dalyvautu LK misijose.?
Kiek įmanoma bandau atsižvelgi į jų siūlymus. O kaip pagilint dialogą nežinau, jei jau yra vienas bendras chatas, į būrių chatus sukeliami visi norintys tai aš nežinau kaip padidint tą bendradarbiavimą išlaikant atskaitomybę
Papildyta 1,2div vado Arius Nesakysiu info sekmadieni./ misijoms užsiregistravo iš šių būrių:
COBRA - 5
LEO - 9
LK - 7
LKA - 8
LSA -12
TU - 2
[14:34:24] Arvydas: kolkas

Ilga laika bent spaudoje vis buvo eskaluojamas Cobra MU incidentas. Koks statusas sio MU dabar, ar bendradrabiaujama su Cobra vadovybe?
Su vadovybe nebendradarbiaujama, nes nelabai jie nori deleguoti kitus asmenis negu gliooką ar panterą. Ne kartą esus sakęs, kad jei kas iš to MU nori reprezentuot juos - visada prašom.

Kodel prasidejus karui su vokieciais praktiskai visa para nebuvo ne vieno zmogaus is LK kuris organizuotu ka nors? Del kokiu aplinkybiu tas ivyko ir kokiu priemoniu yra imtasi, kad tai nepasikartotu?
Nebuvo, nes aš buvau kelyje ir nepasiekiamas. O KAM'o irgi nebuvo. Priemonės - paskirti dar du žmonės, kurie gali rengti misijas per visas divizijas.

Kokiu priemoniu yra imamasi, norint reeanimuot suaktyvinti (GV)-LK MU kareivius?
Nesupratau klausimo
[14:24:18] Žyga: Turi omeny kaip aktyvinami žmonės?
[14:24:34] Vorloniukas: nebelieskit gal to GV? nebėra jo taigi.
[14:24:39] Arvydas: vienas iš būdų - leidžiami straipsniai, kviečiami žmonės
[14:24:40] Arvydas: http://www.erepublik.com/en/article/lietuvos-kariuomen-s-1-2-divizij-sustiprinimas-2184654/1/20
[14:24:53] Žyga: Dar neaktyvūs pramėtomi tiesiog
[14:25:04] Žyga: kaip kitaip aktyvint - na anksčiau buvo premijos pavaduotojams, aktyviausiems
[14:25:09] Žyga: tačiau dabar lėšų tam nėra

Ne paslaptis zyga kad pagaliau eisi pailset nuo sunkaus Lk vado posto, kuri atkentejai jau puse metu. Ar yra uztikrintas organizacijos ir vadovybes darbuotoju “testinumas”? Pasigirsta kalbos kad Lk tera keliu zmoniu projektas, o pats LK laikosi ir gyvuoja deka vieno LK vado entuziazmo?
Tęstinumas užtikrinamas taip kaip visada - renkamas naujas LK vadas. Rinkimus manau pradėsiu po naujų, kokią Sauso 2. Pasitraukus Krienui teks viską man organizuot, bet manau susitvarkysiu. Kelis kandidatus turiu, pats niekur visiškai nedingsiu, pabandysiu kiek galėdamas padėti.

Tarpinės išvados. Jau tą rašiau ir LK chat, bet akcentuosiu, silpną dialogo buvimą is LK pusės. Dažniausia jis neinicijuojamas, bet tiesiog laukiama, kol patys žmonės ar kitų MU vadai pradės patys bendradarbiauti su LK. Kitaip sakant, dialogas vyksta dažniausia tik iš vienos pusės. Pvz., iš LS akademijos yra 12 žmonių misijose, nes tai daroma su LS vadų iniciatyva - kviečiami nariai į LK misijas. Tuo tarpu tarp TU vadovybės ir Lk praktiškai nepalaikomas joks žymesnis bendradarbiavimas ir jų narių tėra 2, nors gali būti 12.

Kita problema - LK aktyvios propagandos nebuvimas. Išskyrus netiketą šį sekmadienį Arius nesakysiu straipsnį, efektyvios reklamos, propagandos spaudoje nėra vykdoma. Ne tik autoritetas, bet ir įvaizdis daug ką lemia. Laikas susigriebti.

Tiesa, reiktų pasakyti, kad po pirmos paros blogo darbo (nedarbo) buvo padarytos išvados ir padidintas vadovybės narių kiekis davė rezultatų. Pvz., antradienį bent 1 žmogus visada buvo LK vadovybėje ir galėjo koordinuoti veiksmus su MU vadais ar bent jau padalinti tankų kareiviams.

Mano patarimas. Tęsti naujų vadovybės narių apmokymus ir priimt vadovaut ar bent pamėgint kuo daugiau jaunų naujų žmonių. Senieji sunkiai begali, o pakeist nelabai yra kam.

Toliau keletas klausimu is zmoniu. Su manim susisieke zmones su ivr klausimais. Vieni buvo net absurdiski tokiu klausimu neklausiu visgi kai kuriuos sklindancius gandus norisi patikrinti. Taigi Pradedam. Vienas is pasiekusiu dalyku…-Ar tiesa, kad LK Mu nariams mokama 3q7 tankau vien uz buvima LK Mu ir twoklikinima, o jie sudalyvauja misijoje gauna 5q7tankus?
Ne, netiesa
[17:17:55] Žyga: Čia GV iš seno likę, bet su LK nieko nesusiję. Dirbantys pas Marių gauna q7 5 tankus, jei sukovoja ir susirašo inf, bet čia LK ne prie ko, privati iniciatyva

Bet imonese savikaina net lenkijoje yra vid max 2q7 tankai zmogui. Is kur paimat likusi 1 arba 3q7 tankus?
Dalis nesusirašo, tai jie nieko negauna
[17:20:06] Žyga: čia jau Mariaus klausk, iš LK nieko negauna
[17:20:22] Giedrius: ta Prasme, pvz dirba 20zmoniu, 10uzsiraso o 10ne?
[17:20:26] Žyga: aš pats kokį kartą per savaitę teprisimenu 😃
[17:20:29] Žyga: jo, kažkas tokio
Papildyta liduijimas: Arvydas Arius nesakysiu Dalis nesusirašo, tai jie nieko negaunagaliu ir aš patvirtinti, aš pas jį dirbu ir kokius 3 kartus pamiršau užsirašyt pas ji, tanku negavau |-( O kas dėl gandų apie nemokamus tankus, tai norėčiau aš juos pamatyt ... praverstų prie ūkio ... čia trumpam sugrįžau prie klausimo, sorry

Ar tiesa, kad valstybines organizacijos yra naudojamso LK tikslais neduodant uztai jokio uzstato? Pagal kokia tvarka ar isakyma yra paskirtos organizacijos Lk veiklai jei taip yra?
LK organizacijos ir yra LK organizacijos. Jos naudojamos pvz. pokšto LTB spekuliacijoms arba restarto projektam (kai žmogus persikuria acc)
[17:23:46] Žyga: daugiau niekam jos nenaudojamos
[17:23:53] Žyga: nebent laikraščiam valstybiniams
[17:24:47 | Edited 17:25:02] Giedrius: Pasitikslinu vienintele org naudojama LK yra Pokstoq naudojama org?
[17:26:04] Žyga: ne, dar kelios organizacijos yra naudojamos restartam, laikraščiams
[17:26:18] Giedrius: Ar gali pasakyti kokios ir kam jos atsakingos?
[17:27:27] Žyga: KAM laikraštis KAM ministro
kitas aš prižiūriu. T.y. pasijungiu goldą persiųst tiem žmonėm ir tiek.
šiaip org ir jų savininkams yra atskiras sheetas
VRM dar orgnizacija VRM ministro kuruojama

Papildyta, gauta info LT saugumo tikslais neviesinama. Medziaga perduota LTB auditoriui ir VRM.

Vienas zmogus informavo, nzn ar tai tiesa, kad Lk vadovybes vadas ar nariai kai kurie gauna privilegijas arba kai kuriems duodamos organizacijos kaip draugams paspekuliuoti MM, kiek tiesos yra tokiuose ganduose?
niekas niekam neduoda organizacijų
[17:29:34] Giedrius: cia vienareiksmiskai taip?
[17:30:22 | Edited 17:30:31] Giedrius: ta prasme niekada nera buve jokiu isimciu?
[17:31:46] Žyga: Na org slatažodžius žinau aš ir Krienas. Visų organizacijų, nes slaptažodžiai laikomi pašte, prie kurio pasijungti galiu tik aš ir jis. Yra buvę, kad norėjom organizaciją panaudot gold perkėlimui (dėl to, kad Marius norėjo vieną įmonę perkelt man), bet Seimas užprotestavo prieš tai, kad LTB paskolintų pinigus, tai taip ir nepanaudojom.

Kokie ateities planai ir vizija susijusi su LK. Ar ji turi likti. Gal geriau atskirti GV kaip MU, o Lk padaryti labiau logistiniu organu?
LK ir yra logistinis organas, prie ko čia GV apskritai nesuprantu. Ateityje manau LK turi likti kaipo toks logistinis organas, kuriuo yra ir dabar, nebent keisis mechanika kažkokia. O viziją palikim būsimam LK vadui, o ne man 🙂

Kada paskutini karta atnaujinti pries 3 metus kurti LK statutai? Jei ne kas tai turetu padaryti? Jei informacija mano netiksli prasom patikslinti.
LKT statutas nepamenu kada atnaujintas, bet realiai ten nėra ką atnaujinti
[17:40:46] Žyga: o LK statutas neseniai atnaujintas
[17:40:54] Žyga: tuoj, pabandysiu tiksliau pasakyt
[17:41:35] Žyga: Liepos 5 jei neklystu
[17:41:53] Žyga: 17*
LKT - 1358 dieną

LK yra nepolitine organiacija, bet siuo metu CP kuris visu pirma yra politinis asmuo , tp yra ir LK vadas. Ar nereiketu atskirti siu 2 instituciju, kad nebutu supainioti abieju instutucijus interesai. Juk Lk atsakingas kaip ir turetu buti CP-vyr ginkluotu pajegu vadas, dabar LK yra atsakinga tarsi sau patiems?
Noriu pabrezti, nera klaidingu ar teisingu atsakymu. yra tiesiog atsakymai arba jusu nuomone, cia ne egzaminas:)
[17:48:57] Žyga: Niekur nėra parašyta, kad LK vadas negali būt CP. LK nėra vien LK vadas. O atsakinga LK ne tik LK vadui ar CP, bet ir visai tarybai, kurią sudaro exCP. Taigi, jei jau exCP (politikai, anot klausimo) priklauso kariuomenės tarybai ir prižiūri LK, dalyvauja jos veikloje, tai aš nematau problemos dėl ko LK vadas negali būt CP. LK yra apolitiška ta prasme, kad niekas negali LK vardu agituoti balsuot už kažką ir panašiai. Juk dėl to ir buvo skandalas kai Magnusas kaip LK vadas pasakė nebalsuot už gliooką. Aš taip nesielgiu berots. Jei jau nori pilno nepolitiškumo, tai LK nariai, vadai turėtų nepriklausyt partijoms, o čia manau nesąmonė.

LK vadovybe ir patarejus pagrinde sudaro kiek pastebejau beveik vien LNP zmones. Pokstasq LNP (LTB valdytojas) Marzzz Tanku rezervas LNP,Krienas, Magnus DUX LNP, jus pats kolega LNP ir t.t Cia tik sutapimas. Kodel Lk vadovybeje nera kitu partiju arba MU vadovybes atstovu, galinciu kazka keisti LK strukturoje ar itakoti ja, o ne tik patarineti Lk vadu chate?
<<< Pokstasq LNPaš esu nepartinis, jeigu ką
[18:05:00] Žyga: Marius SOL
[18:05:08] Žyga: Krienas išėjo, bet šiaip nepartinis
[18:05:43 | Edited 18:06:24] Giedrius: ok pridedu prie klausimo. Visgi nors ir nepartiniai oficialiai, jus esate buve LNP arba prijauciantys LNP tai tiesa ar melas?
[18:07:51] Žyga: Vadovybėje yra:
Funnyte (SOL)
Arius Nesakysiu (LTS)
Geranoris (LMS)
Magnus Dux (LNP)
Marzzz (SOL)
Raima (nepartinis)
Vorloniukas (LNP)
Udra (LLS) palikt ar nepalikt spręs jau kitas LK vadas, bet jei likčiau aš - pasilikčiau jį
Noblas (SOL) taip pad kaip Udra
[18:07:59] Žyga: Du LNP nariai, kaip matai
[18:08:10] Žyga: tai kur čia vien LNP?
[18:08:18] pokštas: čia mitas tiesiog toks ir tiek
[18:08:30] Žyga: tai jo, nežino nieko ir peza žmonės 😃
[18:08:49] erep: Tautis_lt: mane pamiršai 🙂 aš ir nepartinis
[18:08:49] Žyga: Iš visų top 5 partijų žmonės yr
[18:08:58] Žyga: Tauti, tu Tarybos narys, ne Vadovybės

Pastaba. Tautis_LT ir Nukainotas šį vakarą paliko Lietuvos kariuomenės tarybą, o LK vadas patikslino, kad suklydo, ir Udra bei Noblas turėtų būti laikomi ne Vadovybės, o Tarybos nariais. [Funnyte]

hm cia visai neseniai atejes pries kelias h klausimas
[18:11:44] Giedrius: zyga tau asmeniskai. Is vis nemanau kad cia su mano darbus susije bet jei zmogui reikejo paklausti:) bus itampai numalsinti
Na ir paskutinis klausimas uzduotas pries pora valandu. Viena zaideja prase istardyti jus del nekaltu mergeliu incidenta, ka ji turejo omenyje ir kuo jus su tuo susijes.?
Nefiksavo auditorius atsakymo

Kokia itaka daro LK taryba einamajai salies valdziai?
GW, prašau patikslint - Taryba, Vadovybė ar kartu žiūrint?
[18:16:21] Žyga: nors realiai atsakymas bus toks pat
[18:16:38] Žyga: Kaip mes galima daryt įtaką tam, ką žmonės išrenka į CP ar Seimą?
[18:19:10] Giedrius: turima omenyje LK taryba

[18:19:22 | Edited 18:19:41] Giedrius: ar ji nedaro spaudimo paciam CP isrenkamam ir nevarzo jo veiksmu?
Nevaržo, kaip ji gali varžyt?
[18:20:47] Žyga: Patariam ir tiek, sprendimą visada priima CP

Dekui uz kantrybe ir atsakymus. Zinau kaikurie buvo is ties sunkus.🙂

Sekančios išvados: Kadangi jau ir taip ilgas tekstas. Susumuosiu rezultatus. Kaip bebuūtų, Lk yra gana artimai susieta su politika. Vien faktas, kad tarybą sudaro buvę prezidentai. O prezidentas yra politikas visu pirma, tikrai įtakoja ir pačią LK. LK taryba yra aukščiausias LK vadovybės organas. Siulyčiau keisti Lk vado rinkimų sistemą, nes LT gaunasi savotiška dvivaldystė: LK taryba gali įtakoti esamo CP sprendimus ir daryti jam spaudimą, pvz., renkant naują LK vadą.

Klausimas dėl organizacijų saugumo sumetimais perduotas VRM ir LTB auditoriui, bei mano ataskaitoje audito neviešinamas, kol nebus patikrinti faktai. Be to, yra galimybė, kad paviešinta info gali kelti galbūt ir nedidelę, bet visgi grėsmę informacijai apie Lietuvos finansus. Kadangi pagrinde esu LK auditorius, vykdyti dar ir LTB auditą yra ne mano kompetencija.

Visiškai nepasitvirtino sklandę gandai apie LNP monopolizavima LK institucijos. Dėl davinių LK Mu viduje kyla klausimų, bet kadangi nesant paciam LK-buvusiame GV MU, informacijos patikrinti giliau nelabai išeis. Be to, yra liudininkas, patvirtinantis LK vado žodžius, todėl aš savo ataskaitoje sukčiavimo faktų nematau ir pasitikiu jų pateikiama informacija.

Apibendinimas:
Klausimai išties buvo sudėtingi, tačiau Lk gana geranoriškai beveik be incidentų kantriai atsakė į juos. Todėl jiems tenka padėka už kantrybę. LK kaip institucija nėra pakankamai tobulai funkcionuojanti ir tikrai yra ką galima tobulinti. Dalį to jau išvardijau tarpinėse išvadose. Dalis papildomų pasiūlymų galbūt bus siūloma ir ateityje (auditas daromas sekmadienį, 30 d.). Visgi bendrą LK organizacijos veiklą vertinčiau teigiamai, nes nepaisant nesklandumų, darbai ir veikla yra vykdoma. 6/10 balų.

Pagarbiai LK auditorius Giedrius-WraithKrašto Apsaugos ministerija

Pirmos dvi kadencijos savaitės praėjo ramiai ir pakankamai lengvai Krašto Apsaugos ministrui Noblui, kadangi Lietuva padėjo sąjungininkams. Antroji dalis, kaip neslepia pats Noblas, buvo ne iš lengvųjų. Lietuva kariavo su Vokietija ir Švedija, teko padirbėti rimčiau, ieškoti sąjungininkų, dalinti tankus, samdyti kitų šalių MU.

Kaip teigia ministras, viskas praėjo sklandžiai, CoT smarkiai prisidėjo prie Lietuvos pergalių prieš Vokietiją ir Švediją. Noblo nuomone, esame teisingame alianse, kuris puikiai koordinuoja savo veiksmus.

Ministras prisipažįsta, kad KAM pareigos reikalauja nemažai laiko. Kartais nurodymai vėluodavo, nes nebuvo nei ministro nei Vorloniuko prisijungusių, tačiau, kaip pasakojo Noblas, jie stengėsi juos atnaujinti kuo dažniau. Be to, ministras Vorloniuką išvadino tinginiu.

Paklaustas apie išdalintus tankus, ministras ne iš karto susigaudė. Nemažai informacijos pateikė klaidingai – tai paaiškėjo patikrinus visus dokumentus. Pats Noblas prisipažino, kad jam sunkiai sekasi susigaudyti tose lentelėse.

Šį mėnesį KAM išleido 14‘274 tankus mūšiuose su Švedija ir Vokietija. Ministras teigia, kad reikėjo tokių išlaidų, nes buvom užėmę dviejų šalių teritorijas. Noblas pripažįsta, kad buvo galima išvengti išlaidų už tankų dalinimą naudojant CoT formą, tačiau išbandyti reikėjo viską.

Karą ministras vertina puikiai: „Parodėm visiems, kad esam pajėgūs muštis ne tik su Baltarusija“.su šypsena,
miestiete
Naujokų ministerijos audito ataskaita

2013-01-04

Nors praėjęs laikotarpis buvo šventinis, atrodytų - ne darbas galvoje, tačiau Naujokų ministerija savo įsipareigojimų nepamiršo ir toliau dirbo. Reguliariai išleidžiama Naujokų ministerijos informacija naujokams, Bimbagalvis savo laikraštyje išleido gidą naujokams.

Toliau vykdomos šventinės misijos naujokoms, kurių dalyviai už sėkmingai įvykdytas užduotis apdovanojami tankais ir bandelėmis. NM ministrė miestietė užtikrino, kad iki šios kadencijos pabaigos stengsis atsiskaityti su visais misijų dalyviais.🙂

Didelio susidomėjimo sulaukė NM organizuotas kalėdinės dainos konkursas. Per gana trumpą laiką užsiregistravo 39 dalyviai, siūlantys NM pasiklausyti jų dainų. Atmetus žaidėjus, kurie atsiuntė pasikartojančias dainas, akcijos dalyviai sulaukė dovanų po 250 q2 maisto (tam išleista 367,50 Lt), o už straipsnio v+s dovanų pirkimui išleista 135,47 Lt.

Bimbagalvio olimpiados projekto klausimas liko neišspręstas. Taip atsitiko todėl, kad Naujokų ministerijoje išsiskyrė nuomonės dėl tikslingumo naujokams kariauti ir rinkti XP. Šio projekto svarstymas nukeltas į kitą kadenciją.

Sulaukus pažadėto NM finansavimo, seife 🙂 gulintys pinigėliai liko nepajudinti, todėl NM ministrė džiaugiasi, kad dirva kitos kadencijos darbui ir akcijoms gerai paruošta 🙂. Naujokų ministerija šią kadenciją baigia palikdama 2186,37 Lt suaukoto turto.

Belieka padėkoti Naujokų ministerijai už aktyvų ir nuoširdų darbą mažųjų eRepublik gyventojų labui bei palinkėti, kad gerų norų ir teigiamų rezultatų ministerijai nepritrūktų ir sekančią kadenciją 🙂

NM auditorė BoruzeleUžsienio reikalų ministerija

URM - Udra

Stebint UR ministro darbą bei pasiklausus jo kolegų galima teigti, kad ministras dirba puikiai. Kadangi eLietuva jo kadencijos metu buvo bandomajame laikotarpyje patekimui į CoT aljansą, nemažą laiko dalį užėmė kontaktų su šio aljanso šalių atstovais mezgimas, pagalbos jiems derinimas. Visa tai tam, kad eLietuva įrodytų, jog yra verta tapti pilnaverte CoT nare. Taip pat dirbama ties MPP sudarymu.

Kadencijos metu pasirašyta daug atgarsių sulaukusi sutartis tarp Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos. Jos tikslas - bendradarbiavimo ir kultūros tarp minėtų šalių skatinimas. Be to, ministras aktyviai dalyvavo karinių veiksmų planavime, ieškojo užsienio šalių pagalbos.

Visos kadencijos metu ministrui nepavyko įgyvendinti vienos jam paskirtos užduoties - parašyti straipsnio su padėka sąjungininkams.

VRM FunnyteLietuvos Taupomojo Banko auditas

LTB valdytojas – pokstasq

Kuo toliau tuo greičiau laikas lekia... Štai ir vėl prieš jūsų akis dar viena LTB ataskaita – apžvelgsime, kaip kito finansai antrosios iš eilės ZygaLTU kadencijos metu. Vėlgi, būta įtemptų mūšių, kur teko gerokai paeikvoti valstybės lėšas. Šį mėnesį tankų rezervui skirta 300’000 litų, kurie daugmaž visi ir buvo sunaudoti (TR apskaita vesta, bet neatnaujintos suvestinės). Taip pat, per mėnesį (tiksliau – nagrinėjamą laikotarpį – 28 dienas) buvo pasirašyta 18 MPP – lygiai tiek pat kaip ir praeitą kadenciją. Žvilgtelkime kur konkrečiau mūsų eLietuva paskutinįjį mėnesį leido pinigus.

LTB biudžetas

Kadencijos pradžioje, Gruodžio 6 dieną, LTB turėjo 827‘341 litų ir 400 aukso. Po 4 savaičių – Sausio 3 dieną, jame gulėjo tik 189‘674 litų ir 500 aukso. Per šį laikotarpį į LTB įplaukė vidurio mėnesio ataskaitoje minėti 41‘000 litų ir 330 aukso už įmonių projektą*, 80 aukso iš LTS partijos nario „iš gero širdies“ bei antroje kadencijos pusėje gauti pinigai iš Lithuanian Shadows būrio už organizacijos nuomą (1667 litai). Per mėnesį išleista 300‘000 litų tankų rezervui, o 9‘000 litų skirta CoT dalinimui. Galiausiai, nereiktų pamiršti ir 500‘000 litų, kurie paguldyti į MM rezervą.

Skaičiavau kelis kartus, ir visvien netikėjau gautais rezultatais.. Per mėnesį LTB biudžetas neteko 637‘667 litų, tačiau priaugo 100 aukso. Šio mėnesio duomenys yra tokie: LTB šį mėnesį išleido 309‘000 litų bei 500‘000 litų padėjo į rezervą, o gavo tik 42‘667 litų ir 410 aukso (auksas konvertuotas maždaug 357 litai už auksinį) įplaukų. Tai reiškia per mėnesį valdytojo investavimas LTB atnešė maždaug 17‘997 litų pelną. Galime padėkoti jam.

*41’000 litų ir 330 aukso buvo grąžinti už seniai vykdytą įmonių projektą - žaliavų įmonių keitimą piliečiams iš Q3 į Q4. Šis projektas buvo vykdomas 2011 metų spalio-gruodžio mėnesiais. Apie projektą plačiau gali pasiskaityti seimo nariai www.erepublik.lt forumo archyve arba paspaudę šią nuorodą. Dėl iškilusių klausimų kreiptis į mane arba Magnus Dux.

Valstybės biudžetas

Kadencijos pradžioje, Gruodžio 6 dieną, Valstybės biudžete buvo 501‘036 litų ir 176 aukso, tuo tarpu Sausio 3 dieną, jame buvo 528‘938 litų ir 176 aukso. Per mėnesį išleista 180‘000 litų pasirašant MPP su sąjungininkais, 20‘000 litų skirta Naujokų Ministerijai. Per mėnesį biudžetas iš mokesčių surinko 227‘362 litų**, o tai reiškia, kad papilnėjo 27‘362 litais – 3,5 karto mažiau nei praeitą kadenciją. Vertėtų susimąstyti – mokesčių surinkimas, o tuo pačiu ir biudžeto prieaugis, jau ne pirmą mėnesį iš eilės stipriai krenta..

**Reiktų pridėti sumą x, išleistą, kai nauji piliečiai prisijungia prie erepublik. Šios sumos apskaičiuoti beveik neįmanoma.

Mėnesio apibendrinimas

Per šį mėnesį bendras LTB ir Valstybės biudžeto prieaugis siekė 45’359 Lt., tuo tarpu ZygaLTU pirmosios kadencijos metu ši suma viršijo 128 tūkst. Lt, o Tautis_LT kadencijos metu – 50 tūkst. Lt. Šį mėnesį valstybės finansų valdymą vertinčiau teigiamai, kadangi ne pirmą mėnesį iš eilės bendras biudžetas didėjo. Vis dėl to, kitam prezidentui siūlyčiau ieškoti būdų, kaip padidinti biudžeto surenkamumą, bei galbūt sumažinti lėšas skiriamas tankų rezervui. LTB valdytojo darbą vertinčiau teigiamai - ne pirmą kartą jo atnešama nauda papildo LTB biudžetą.


Iki kito karto!
Mindziuss
Galiojantys įstatymai:
eLietuvos Konstitucija
VRM statutas
Seimo statutas
LTB statutas
URM statutas
EM statutas
KAM statutas
IM statutas
LK statutas
KM statutas
NM statutas


Noriu padėkoti visiems skaičiusiems, jūsų klausimų ir nuomonių lauksime komentaruose. Taip pat atsisveikinu kaip VR ministrė - jau po kelių dienų mano vietą užims kitas žmogus, didžiausios sėkmės darbuose jam. Dėkoju visiems auditoriams, kurie dirbo kartu šį laiką, ir ypač tiems, kurie pateikdavo ataskaitas kokybiškai ir laiku.🙂

Geros dienos,
VRM komanda

 

Comments

malfame
malfame Day 1,872, 16:49

o7

neriustLT
neriustLT Day 1,873, 00:16

o7

D..C
D..C Day 1,873, 00:22

Voted, visos ataskaitos saunios

Lurk
Lurk Day 1,873, 01:31

gaila kad surinkimas is mokesciu krenta, prie boto buvo geriau 🙂

BlMBA
BlMBA Day 1,873, 01:53

v

D..C
D..C Day 1,873, 03:42

Dar viena pastabele tokia... jeigu jau buvo samdomas uzsienio MU, tai salia tu isduotu tanku jiems, butu visai ydomu pamatyt ir ju padaryta infl

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,873, 03:45

prie boto buvo geriau x2

ačiū auditoriams už ataskaitas o/

Sharass
Sharass Day 1,873, 04:33

Giedrius-Wraith reikėtų pakoreguot gramatiką, kai kur yra lietuviškos raidės, kitur nėra... Kaip suprast?

LS HQ
LS HQ Day 1,873, 04:56

Sharass atsakau. Mano ataskaitoje neturejo but lietuvisku raidziu, bet VRM ministre cenzuravo:). Pokalbio atsakymus privaloma det orginalo kalba, kad nebutu isvedziojimu ar spekuliaciju. Netgi ir su klaidomis jei taip pateikiama:)

Sharass
Sharass Day 1,873, 04:59

Būtų smagu jei pradėtum rašyt lietuviškai visur;) Akį rėžia

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,873, 05:14

na gerai, pora klausimu kam ministerijai, ten kazkokie 9k litu kazkokiam tai vujciciui uz dalinima, gal placiau? buriai samdomi buvo lenku, ar buvo pries tai bandyta susisiekti su LT buriais tam reikalui? nebandau cia kazko apkaltinti, tik siaip idomu, nes pirma karta matau toki irasa.

miestiete
miestiete Day 1,873, 06:31

man ministras Noblas pasakojo, kad tie 9000LTL buvo sumokėti Valeri nanchev už tai, kad jis dalino tankus už Lietuvą per CoT formą.
Dėl Lietuvos būrių nežinau, gal ministras pasakys 😉

pantera7
pantera7 Day 1,873, 07:02

Tikiuosi naujai išrinktas LK vadas bus palankesnis COBRAI ir bus linkęs dirbti su jos vadais (:

Ačiū GW už auditą;)

Noblas
Noblas Day 1,873, 07:36

Į klausimus neatsakinėju ir plačiau nieko neaiškinu. o7

gliookas II
gliookas II Day 1,873, 07:59

GW labai dekingas uz audita. Labai daug dalyku akivaizdus

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,873, 11:24

va kaip cia pasirodo:) i klausimus neatsakineju nieko neaiskinu, tai kad toks tavo darbas sunau. naudoji ne savo lesas, o musu lesas, tai ir malonek paaiskinti kam jas naudoji... tokio chamizmo jau senai nemaciau, isvis suzvaigzdejot jus ten ziuriu. tai maciau ten lietuviu dalino, jiems buvo mokama, kiek pats sau mokejai uz dalinima, o jeigu nemokejai, tai kodel jam mokejai, ar cia tokie naujo alajanso istatai ar kas?

Akviliutte
Akviliutte Day 1,873, 13:53

As neradau ar istiesu nera ataskaitos apie KM?

Funnyte
Funnyte Day 1,874, 13:06

Pora žodžių pradžioj yra, deja, auditas nebuvo atliktas.

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,874, 13:50

Dėl tos formos - šiaip čia visi tiek moką už jos naudojimą. Ji tiesiog sutikrina CS, buvimo vietą, ar sukovojo etc. Anot CoT MC ir kitų žmonių su kuriais kalbėta - tie pinigai atsiperka, nes nešvaistomi tankai. Ne mes vieni taip darom, lenkai, BG ir kitos taip pat moka už tai. Tai nereikia čia pykt dėl to. Dėl LT MU - nu tai linką turėjot į formą, užpildot ir gaunat tankus. Užsienio MU kalė už FF, jūs irgi galėjot, mažiau dar darbo dalintojam jūsų.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.