Ambient on/off

Join the new world

 

[VRM] Audito ataskaitos

Day 1,824, 13:04 Published in Lithuania Lithuania by KAM Logistika 5


eLietuvos Konstitucija
VRM statutas

Sveiki visi!

Su Jumis sveikinuosi kaip naujai išrinkta Vidaus reikalų ministrė. Šiek tiek pasikeitė Ministerijos darbuotojų sudėtis - keletas išėjo, juos pakeitė nauji veidai. Pristatau VRM komandą ir jų pateiktus ministerijų auditus. Deja, kol kas pora auditorių dar nepateikė savo ataskaitų, tad straipsnis jomis, tikiuosi, bus papildytas bent vėliau.

VRM FunnyteVRM komanda

VRM - Funnyte
vVRM ir pilietybių suteikimas - Udra

Auditoriai

KAM - iPSiArt
LK - Udra
URM - Toras5
NM - RickFick
EM - martuxx
KM - miestiete
SD - Funnyte
LTB - MindziussLietuvos Taupomojo Banko auditas

LTB Valdytojas – pokstasq

LTB biudžetas

Šį kartą trumpai apžvelgsime, kas įvyko per pastarąsias 10 dienų. Nagrinėjamas laikotarpis (Lapkričio 6-15 dienos) LTB buvo labai ramus: neįvyko jokių pervedimų į arba iš mūsų pinigų saugyklos. Tik pastarosiomis dienomis LTB Valdytojas turėjo šiek tiek darbo, kadangi už 1500 aukso buvo nupirkti mūsų saugomi apie 0,5 mln litų. Lapkričio 6-ąją dieną Lietuvos Taupomajame Banke buvo 1‘794‘781 litų ir 412 aukso (iš jų 1 mln litų padėtas MM). Tuo tarpu šiuo metu (Lapkričio 15 dieną) LTB turi 1‘828‘640 litų ir 400 aukso (iš jų 1 mln litų padėtas MM). Nesunkiai galime pastebėti, kad per 10 dienų LTB turtas išaugo 33‘859 litais, bet sumažėjo 12 aukso (kas šiuo metu verta ~5 tūkst. litų). Galime pasidžiaugti – bendrai paėmus mūsų turtas šioje organizacijoje išaugo ~28‘859 litų.

Valstybės biudžetas

Nors tai ir nepriklauso mano audituojamai sričiai, visuomet įdomu, kaip kinta mūsų šalies finansai. Valstybės biudžetas per nagrinėjamą laikotarpį nuo 396‘103 litų ir 176 aukso išaugo iki 432‘501 litų ir 176 aukso* (*Lapkričio 14 dieną). Tai reiškia, kad jis išaugo 36‘398 litais arba ~3‘640 litų per dieną.

Apibendrinimas

Bendras LTB ir Valstybės biudžetas per 10 dienų išaugo maždaug 65‘257 litais (*Valstybės biudžeto duomenys imti Lapkričio 14 dieną) – tačiau tai didelė suma – vienareikšmiškai spręsti negalime. Turėtume pasidžiaugti, kad turime didėjantį bendrąjį biudžetą bei atsakingus asmenis skirstančius mūsų valstybės lėšas.

Iki kito susitikimo!
Mindziuss
Kultūros ministerija

Ministras – Migasss
Pavaduotoja – Akviliutte
Darbuotojai – malfame, Money_boy, InUrFaceChimp, zDunz, Grigas, Nerolat, Pijust1

Finansai

Akviliutte pervedė Migui 56 500LTL. Taip pat Migas pasiturinčius paskatino paremti Kultūros ministeriją ir buvo surinkta 1000LTL bei 10 000 Q3 maisto. Kol kas Kultūros ministerija neišleido nė cento.

Dabartiniams konkursams žadama išleisti:
1. Grožio konkursui 5000LTL iš ministerijos biudžeto bei 4500 Q5 maisto iš privačių rėmėjų.
2. Piliečių medžioklei 2000LTL ir 2000 Q3 maisto iš ministerijos biudžeto.
3. Ar esi protingesnis už septintoką konkursui labai sunku nuspėti finansavimą, bet jeigu vienas žmogus atsako į visus klausimus, jam bus išmokėta 2000LTL ir 2000 Q5 maisto (pagal pateiktas taisykles). Nors ministras teigia, kad ministerija skirs 2000LTL ir 5000 Q3 batonų iš ministerijos lėšų. Paklaustas iš kur gaus Q5 batonų, ministras teigė, kad pats finansuos jei prireiks ir staiga susipranta, kad Q3 batonai – tai tiesiog nesusipratimas.

Nuveikti darbai

Paklausus ministro, ką jie nuveikė per dešimt dienų (nuo lapkričio 6d iki 16d) buvo atsakyta,kad paleisti trys konkursai. eLietuvos Grožio konkursas, Piliečių medžioklė bei Ar esi protingesnis už septintoką. Tačiau šie visi konkursai buvo paleisti per paskutines dvi dienas ir nei vienas iš jų dar nėra pasibaigęs. Be viso to, konkurse “Ar esi protingesnis už septintoką” neveikia dalyvio anketa jau beveik parą laiko (lapkričio 17d).

Kyla klausimas, kokius darbus padarė ministerija per pirmas aštuonias dienas? Ministro atsakymas: „Kadangi mūsų komanda nauja, mums reikėjo susibendravimo ir veiksmų plano. Kitaip tariant – apsipratome“. Iš esmės ministras teisus, jie vakarais pokalbių kambaryje tiesiog pliurpdavo ir atliktų darbų per pirmąsias aštuonias dienas nėra. Auditorės požiūriu, kai yra tokia plati ir didelė komanda, ministerijai apsvarstyti idėjas ir galimus projektus turėtų užtekti ir mažiau laiko.

Tikslai

Kaip ministras pasakojo, ateičiai yra sugalvoti dar du konkursai. Pats asmeniškai Migasss galėtų juos bent tris pristatyti mūsų visuomenei, tačiau to neleidžia padaryti finansai – valstybės finansavimas ministerijai yra nutrauktas. Ministerija labai laukia privačių lėšų.

Papildoma informacija

Ministerijos darbuotojai bendrauja gražiai, aktyviai. Pokalbių kambaryje yra visko, išskyrus pokalbiai apie partijas ir karinius būrius – tai buvo griežtai uždraustos temos. Įkėlus mane, auditorę, į pokalbių kambarį vieno iš darbuotojų buvau sutikta taip: „miestiete atsivilko“. Paklausus ministro, ar toks sutikimas yra tinkamas Kultūros ministerijos darbuotojui, Migasss ilgai išsisukinėjo nuo tiesioginio atsakymo į klausimą, kol galiausiai sutiko, kad ministerijos darbuotojui taip elgtis negalima.

Nors neabejoju, kad keletas darbuotojų tikrai išsako savo mintis ir idėjas, tačiau ne visi. Užklausus ministro, ką kuris žaidėjas pasiūlė – tikslaus atsakymo nebuvo galima išgirsti: „kalbant apie naujus žaidimus, jų nuomonė itin vertinga“.

Vertinimas

Ministerijos darbą vertinu gerai. Džiugu,kad ministras entuziastingas ir ieško lėšų, privačių finansų, kad eLietuvos visuomenė galėtų dalyvauti įvairiuose konkursuose. Taip pat verta pagirti šią ministeriją vien už tai, kad ji dirba: visi žinome, kad Kultūros ministerija praeitą kadenciją buvo neveiksni.

Ministerijai reikėtų pasitempti ties tikslumu su finansais – nors viskas atrodo skaidru, tačiau nesusipratimų ir klaidų neišvengta. Taip pat skatinčiau didesnį aktyvumą, nes kadencijos pradžioje daugiau nei savaitę ministerija nelabai ką veikė išskyrus plepėjo pokalbių kambaryje. Taip pat kai kuriems darbuotojams siūlyčiau apgalvoti, kaip Kultūros ministerijos darbuotojas turi bendrauti su kitais.

su šypsena,
miestiete
Užsienio reikalų ministerijos auditas

Ministras - Lariox
Viceministras - Tautis_LT

Turbūt didžiausios šios savaitės diskusijos buvo apie ABC alijansą ir Lietuvos pasitraukimą iš jo. Latvija tapo baltarusių PTO auka, o ir estai elgiasi ne ką geriau. Kuo toliau, tuo labiau ABC ritasi žemyn. Nesimato beveik jokios iniacityvos, o Latvija ir toliau neklauso mūsų patarimų ir kiaulina kitoms šalims. Su šalimis buvo kalbėta dėl aljanso panaikinimo, bet nei latviai, nei estai to nenorėtų.

Dėl išėjimo iš ABC buvo pradėti svarstymai, kuris aljanas mums tiktų. Gal vis dar besikuriantis aljanas TWO (buvęs ONE), bet mūsų įtaka nebūtų didelė, o gal CoT (Circle of Trust) - su šiuo aljansu Lietuva nemažai bendravo. Beveik visos CoT sudarančios šalys yra mažos, tad mūsų balsas būtų svarus, o pirmininkavimas vyksta rotacijos būdu.

Na o pabaigai, ministerijos pokalbių kambaryje prasidėjo valymas. Ministras Lariox žada dalyvaujančių žmonių skaičių sumažinti iki 3 ten daugiausiai dirbančių žmonių, nes visuose susirinkimuose dalyvavo daugiausiai 3-5 žmonės.

Auditorius
Toras5Ekonomikos ministerija

Ministras- Perkuns
Darbuotojai - nėra

Ministras jokių tikslų neturėjo, pasak jo, vienintelis sprendimas ekonomikai atgaivinti yra išimti visus produktus iš turgavietės ir sudėti atgal didesnėmis kainomis, savaime suprantama jis to nepadarė.

Per savaitę jis parašė 1 straipsnį, kuriame ganėtinai išsamiai aptarė ginklų, maisto ir jų žaliavų gamyklų atsiperkamumą, pasakė, ką gaminti apsimoka ir ko ne. Davė kelis patarimus naujokam.

Nedavė jokių pasiūlymų seimui.

EM darbą vertinčiau 7 iš 10.

Straipsnis

Auditorius
martuxxStatistikos departamentas

Darbuotojai - axemas ir kleitas

Per pastarąsias porą savaičių spaudoje pasirodė tik vienas Statistikos departamento straipsnis, kurio autorius - axemas. Jame jis pristato naują savo kūrinį - apklausų sistemą. Jos pagrindinis privalumas - kad vienas žaidėjas gali prabalsuoti tik vieną kartą, kadangi sistema reikalauja sugeneruotą kodą įvesti į savo profilio aprašymą eRepublike. Manau, kad tai puikus projektas, kuris tikrai pravers ateityje rengiant referendumus, oficialias apklausas ir pan.

Kleitas kol kas jokių statistinių analizių nepateikė, tačiau teigia, kad nuolat renka duomenis (analizuoja žaidimo puslapyje esančią informaciją, už žaidimo ribų esančias statistikos svetaines bei užsienio spaudą) ir šiuo metu analizuoja juos netrukus išeisiančiam straipsniui.

FunnyteKrašto apsaugos ministerijos auditas

Audituojamas laikotarpis: 2012 m. lapkričio 6 d. - 2012 m. lapkričio 15 d.

Ministras: Mindziuss. Viceministrai: Tautis_Lt ir Vorloniukas

Sąskaitos likutis lapkričio 6 d.: 0 Lt
Planuojamos pajamos 2012 lapkričio 6 d. – gruodžio 5 d.: 0 Lt

Dabartinė KAM komanda pasidalino darbus taip:
Ministras Mindziuss - realiai stebi situaciją tarptautinėje arenoje, dalyvauja pokalbiuose su sąjungininkais dėl pagalbos jiems ir kitų šaliai svarbių karinių sprendimų, taip pat dalyvauja Vyriausybės darbe pristatydamas KAM poziciją ir siūlymus dėl pagalbos sąjungininkams, MPP, prireikus – užsienio politikos klausimais.

Viceministras Tautis_Lt - prižiūri vykstančius mūšius, kad laiku galėtų keisti karinius nurodymus, diskutuoja IRC diskusijų chatuose, susirenka karinio pobūdžio informaciją apie situaciją ir naujienas, planus, stebi užsienio šalių atitinkamų pareigūnų, karinių būrių vadų shout‘us ir, prireikus, informuoja ministrą ir Prezidentą.

Viceministras Vorloniukas – išleidžia ir keičia karinius nurodymus piliečiams.

Kadencijos tikslai:

1. Išspręsti problemas su Asgard;
2. Aptarti visuomenėje klausimą dėl Lietuvos narystės aljansuose

Nuveikti darbai:

Dėl pirmojo klausimo, galima konstatuoti kolektyvinį – CP, URM ir KAM indėlį į bendrą rezultatą. Buvo intensyviai bendradarbiaujama su sąjungininkais, pirmiausia – Lenkija aukščiausiame lygmenyje. Rezultatai – Lenkija iš pradžių užėmusi Švediją, puolė ir lengvai okupavo Suomiją drauge su Estija. Nors Lenkija Švedijai leido išvaduoti žemes, tačiau panašu, kad Švedija toliau kariauti noro neturi. Baltarusija, kaip žinia, kadencijos pradžioje surengė referendumą, kuriame dalyvavusi absoliuti dauguma piliečių pasisakė už išėjimą iš EDEN aljanso. Kadangi Baltarusija nepratęsė MPP su Švedija, galima konstatuoti, kad kol kas ABC ir Asgard karas baigėsi visiška ABC pergale.

Antruoju klausimu, vėlgi indėlis yra kolektyvinis – CP, KAM ir URM. Po derybų su įvairių aljansų atstovais, tautai pasiūlyta padiskutuoti ir pareikšti savo nuomonę dėl Lietuvos narystės aljansuose, kaip matyti iš šios apklausos rezultatų, dauguma lietuvių palaiko narystės CoT aljanse idėją. Kol kas nėra iki galo aišku, kaip susiklostys klausimas dėl Lietuvos narystės ABC aljanse, kadangi pastaruoju metu Vokietija pateikė netikėtą pasiūlymą prisijungti prie aljanso ir tai yra klausimas, kurį būtina aptarti tiek ABC viduje, tiek ir su artimiausiais sąjungininkais.

Kariniai nurodymai piliečiams yra leidžiami, tačiau pastaruoju metu nereguliariai (paskutinis išleistas prieš 5 d.). Iš dalies tą galima paaiškinti tuo, kad ABC aljanso šalys šiomis dienomis aplamai nekovojo, o kiti Lietuvos sąjungininkai pastaruoju metu turėjo labai nedaug karų. Per 9 dienas išleisti 3 kariniai nurodymai piliečiams.

Šiuo metu KAM ministras Mindziuss RL gyvenime turi svarbių reikalų, taigi nuo penktadienio iki kito ketvirtadienio (1829 Erepublik dienos) jį laikinai pavaduoja jo pavaduotojas Tautis_Lt.

Subjektyvus auditoriaus įvertinimas: 8,5 balo (gerai-labai gerai)

Rekomendacija: Surasti papildomų žmonių, kurie galėtų padėti viceministrui atnaujinti karinius nurodymus piliečiams kiekvieną dieną.

Auditorius iPSiArtLietuvos Kariuomenės auditas
Sveiki!

LK statutas
LK Tarybos statutas

LK ir 4 divizijos vadas - ZygaLTU
1 ir 2 divizijos vadas - Arius Nesakysiu
3 divizijos vadas - Kipras Telisauskas

Paskutiniu metu misijų skaičius žymiai sumažėjo. Per 18 dienų 1\2 divizija surengė 7 misijas, 3 div. - 6 misijas, 4 div - 9 misijas. Tai LK taupymo požymis. LK vado teigimu, misijos rengiamos tik esant poreikiui, kai paprašo sąjungininkai ir tik atitinkamose divizijose. Truputį apie kiekvieną:
1\2 divizija - pastabų nėra. Tankai už misijas tvarkingai surašyti, be to, padarytas atnaujinmas registracijos formoje, kur nuo šiol reikia surašyti nužudytų oponentų skaičių (kills).
3 divizija - tankų išėmimo dokumentą pildo tik pavaduotojas Geranoris. Jo misijos sutvarkytos puikiai. Pastebėjau, kad LK Vadas pervedė 3 divizijos vadui 500 tankų, turbūt iš jų jis ir rengia misijas (už kurias papildomai nepasirašo). Nepasirašyta už 1812d. (87 tankai) ir 1821d. (67 tankai).
4 divizija - šios kadencijos metu neįvesti nei vienos misijos tankai. Buvo misijos: 1821 (181tankas), 1819d. (125 tankai), 1814d. (172tankai).
140 tankų LKA išduoti tik kartą, nors turėtų būti išduodami kas savaitę.

Reziumė: Tvarkingai tankus tvarko tik 1\2 divizijos vadas. Šiam reikalui reiktų skirti daugiau dėmesio.

LK Vado teigimu, didžiausia bėda yra lėšų stygius. Sumažėjus misijų skaičiui kariai nelaimingi, neišnaudojamas pilnas potencialas. Stengiamasi išlaikyti aktyvią 1\2 diviziją ir naujokų susidomėjimą, rengiant misijas ten kuo dažniau.
Laiko trūkumo Vadas nejaučia, CP ir LK Vado darbas panašus, nereikia papildomai ieškoti informacijos, tad Vadas jaučiasi spėjantis visur, išskyrus misijų dokumentų (‘sheet’ų’) tvarkymą. Ateityje Vadas tikisi pradėti nuomoti turimas organizacijas ir iš šių lėšų dažniau rengti misijas.

Taip pat toliau vykdomas projektas, kuriame aukšo lygio, bet mažai jėgos turintiems žaidėjams padedama susikurti naują vartotojo paskyrą ir išsaugoti turtą. Šiuo projektu asmeniškai užsiima LK Vadas naudojant kelias iš turimų organizacijų. Kolkas vykdomas pirmasis bandomasis projekto etapas, o jam pasisekus jis bus tęsiamas ir plečiamas.

Plačiau ir papildomos lentelės sekančioje ataskaitoje.

Dėkoju skaičiusiems, iki kito karto!
Pagarbiai
vVRM UdraGaliojantys įstatymai:

eLietuvos Konstitucija
VRM statutas
Seimo statutas
LTB statutas
URM statutas
EM statutas
KAM statutas
IM statutas
LK statutas
KM statutas
NM statutasDėkoju visiems skaičiusiems. Jei kilo klausimų, norite kažką pasitikslinti, turite pasiūlymų ir idėjų, o gal radote klaidą ar netikslumų - jūsų nuomonių laukiame komentaruose. Taip pat noriu paminėti, kad VRM į komandą mielai priimtų naujų auditorių, tad jei norite prisidėti prie ministerijos veiklos, aktyviau įsitraukti į žaidimą, o gal tiesiog susirasti bendraminčių - rašykite man į PM.

Su pagarba,
VRM komanda

 

Comments

Lari0x
Lari0x Day 1,824, 13:07

: *

THE SPIRIT III
THE SPIRIT III Day 1,824, 13:44

o7

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,824, 13:51

o7

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,824, 14:03

kur LK auditas?

Funnyte
Funnyte Day 1,824, 14:11

Udra žadėjo pateikti šiandien vakare, truputį vėluoja.🙂

Sharass
Sharass Day 1,824, 14:59

Žyga, išskirtinai po Funnytes VRM straipsniu tavo palaikantis komentaras... Šlykštu.

Funnyte, tu ne prie ko;) Sėkmės dirbant:)

Funnyte
Funnyte Day 1,824, 15:33

O ko Vaisalgui ar Lariox nieko nesakai?

D..C
D..C Day 1,824, 17:14

Pasiilgau Panteros audito : (

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,824, 17:38

deja bet eLietuvos savininkams neitinkantys zmones, pasirodo negali audituoti:(

BlMBA
BlMBA Day 1,825, 23:52

+v

Migasss
Migasss Day 1,825, 00:10

Pararam, ko tu nuolat nepatenkintas?

auris0
auris0 Day 1,825, 01:48

o7

iPSiArt
iPSiArt Day 1,825, 01:50

Pararam užsikrėte Delfi komentatoriaus pozicija - viskas blogai, dėl visko kalta valdžia. Labai greit pamiršo tą pamoką, kurią pats gavo būdamas valdžioje - kai tokie patys komentarai ėjo jo atžvilgiu, buvo žiauriai nepatenkintas.

Be galo paprasta - paimi ir rašasi po kiekvienu straipsniu po "n" komentarų kaip kažkas blogai. Paprasta. Daug lengviau nei pačiam pabandyti padaryti. Nes padaryti dar reikia ir mokėti (ar bent mokytis) tą daryti, ir stengtis.

Sharass
Sharass Day 1,825, 01:52

Funnyte, nes Žyga išskirtinai mane trolina..

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,825, 03:22

STV, nes tu pasižymi išskirtiniais gebėjimais kalbėt nesąmones

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,825, 03:23

dėl KAM audito, konkrečiai dėl nurodymų leidimo.
Kaip jau sakiau auditoriui nurodymai kartais neleidžiami ne dėlto, kad nėra kam jų išleist, bet dėl to, jog dažnai tebūna vienas arba du mūšiai, kuriuose išvis įmanoma kovot iš Lietuvos ir tie patys mūšiai nėra kažkios ypatingos svarbos. O leist nurodymus tik tam, kad jie kabėtų spaudoje...na nžn, gaila laiko šiek tiek. Bet pastaba teisinga- nurodymai ištiesų apleisti (tik paaiškinau priežastis kodėl)

Funnyte
Funnyte Day 1,825, 04:05

Straipsnis papildytas LK auditu.

Sharass
Sharass Day 1,825, 04:20

Žyga, man atrodo jog tau nepatogu yra diskutuot su manim, nes įlindau ten kur LNP turi amžiną įtaką - LK, jos vadovybė ir organizacijos...
Jei viskas būtų švaru ir teisinga, normaliai ir išsiaiškintume. Bet dabar tavo atsakas meta šešėlį ant visos LK ir LNP...

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,825, 04:37

Ką tu čia vėl nusišneki? Nežnai iš kur orgos, neklausai kai sakau. Ir prie ko LNP ir LK? Pasakiau kas yra LK HQ, pasitikrink iš kur ten žmonės.

iPSiArt
iPSiArt Day 1,825, 05:47

STV, kada kažką rašai, tu bent pasiskaityk LK ir LKT statutą (kaip buvęs VRM ir auditorius nuorodas žinai) - kas gali sudaryti LKT, tada kas jai konkrečiai priklauso, o tada rašyk.

Atėjęs į gyvatyną perėmei ne pačias geriausias jų vadų tradicijas.

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,825, 07:16

ipsi gerus mokytojus turejau delfi komentatorius matyt uzkietejusius, vienas is ju pats buvai, tai negali pykti, kaip ismokinai taip ir dirbu:)) migasai kodel tu visada bandai uzloti ant manes? nepatinku as tau:)) gerai

kamikadze77
kamikadze77 Day 1,825, 09:57

taigi lietuva nuejo ziemos miegui. tik politikai gal dar astriau drasko viens kitiem akis)) as manau kad reike mums kuo greiciau kito alianso! gero karo! ir gal maziau bus lojimo vieniem ant kitu. manau kad jei nepuoli priesu leidi jiem atsigauti, o kai atsigaus atsisuks pries mus tai kam laukti kaip antim ezero vidury per anciu medziokle. i musi lietuvei! ))))

Sharass
Sharass Day 1,825, 10:01

iPSiArt, kas man iš tų statutų? Čia kalba eina apie organizacijas, kurios nėra įtrauktos į statutus jokius. Pagrindinė mano mintis Seimo diskusijoje buvo ši: Adminai paliko visas organizacijas kaip valstybines (http://wiki.erepublik.com/index.php/Organization). Tai ir partijų, ir LK organizacijos yra nacionalinės ir tiesiogiai pavaldžios CP, kuris gali adminų pareikalauti, kad duotų jam prisijungimus. Viskas. Aš apie tai kalbėjau ir mane apipylė purvais, vienas Čekuolis žino kodėl...

pantera7
pantera7 Day 1,825, 10:26

"Ateityje Vadas tikisi pradėti nuomoti turimas organizacijas ir iš šių lėšų dažniau rengti misijas."

oho kaip LK Vadas kalba, nes, rodos, pinigai už valstybinių orgų nuomą turėtų eiti į valstybinį biudžetą, o ne į LK. ar čia jis jau viską vienoje vietoje suplakė..

D..C Ir Pararam, ačiū už palaikymą, bet gaila, kad vien dėl asmeninių ambicijų tokiu būdu nusprendė susitvarkyti su nepalankia LK auditore.

kriste ir darius
kriste ir darius Day 1,825, 12:30

Panele Fainyte ! ...galima butu suzinoti .... kada konkreciai buvo pervestos lesos ponui M.Šveikui .... kulturos ministras Migas Šveikas su aSkyliute buvo pastebeti valiutinej perkantys auksa didelem sumom ... is kur pas knygrauzi tokie pinigai ?... su aSkyliute aisku ...nikas isduoda

iPSiArt
iPSiArt Day 1,826, 23:42

STV, tada tu man atsakyk į klausimą - prie ko čia LNP ir LK? Jei turi pretenzijų LK ir LKT - tai tu ir aiškinkis su jais nekaltindamas visų aplinkui. Kuo čia dėta LNP? Tuo kad ZygaLTU, budamas LK vadas yra LNP narys? O jei būtų LTS narys, tada būtų galima kaltint kad LTS monopolizavo valstybines orgas? Pats žinai kad LK neturi nieko bendra su jokia politika ir yra nepriklausoma nuo renkamų valdžios organų politinės valios. Nuo partijų - taip pat. Tai kam tu čia politikuoji ir kaltini?

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.