Ambient on/off

Join the new world

 

Последен Поздрав [VOIX]

Day 1,876, 10:28 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Voix of Macedonia

Здраво Македонци!

Втора статија пишувам денес... но оваа е последна за секогаш...

Знам дека многу пати сум напишал дека е крај..., но секогаш тоа било на збор... изгледа денес последен ден ќе се дружиме.

Ги избришав сите фирми и со нив собрав 3600 злато, тоа злато го претопувам во МКД и сите ќе му ги донирам на деда_мраз, деновиве тој ќе направи голема поделба... дали ќе биде поделбата во МКД или во тенкови на вас останува да одлучите...

Статијата на деда_мраз


Тоа е последното нешто што ќе го направам за еМакедонија. Не го пишувам ова во нервоза или такво нешто... баш напротив. Посмирен сум од кога и да е и одлучив дека е доста. Во животот, а и во играва сите доаѓаме и си заминуваме. Запознав одлични дечки со кои ќе продолжам да комуницирам и понатаму во животот. Сеуште се надевам и во моето збогување дека ќе ве оставам како МАКЕДОНЦИ и како ништо друго!

Исто така сакам да ги поздравам сите Бугари, Срби, Чилеанци, па дури и моите непријатели.

Ако сум му згрешил нешто на било кого, тоа било ненамерно.

Искрено се надевам дека од моево откажување ќе произлезат убави работи... искрено се надевам дека нешто оставив овде јас.

Поздрав Македонијо! Македонија вреди да се борите за неа...

П.С - Акаунтот нема да го дадам на никого... ќе умре...о/

 

Comments

Voix of Macedonia
Voix of Macedonia Day 1,876, 10:29

Последен Поздрав [VOIX]
http://www.erepublik.com/en/article/-voix-1-2190235/1/20

Krvnikot
Krvnikot Day 1,876, 10:30

Prv i posleden

StoleAmpov
StoleAmpov Day 1,876, 10:31

o7

Drente
Drente Day 1,876, 10:31

sedi ne praj gluposti

Grand Admiral Kristijan
Grand Admiral Kristijan Day 1,876, 10:31

o7
Mi bese cest sto te zapoznav.Se najdobro vo RL

DarkoDimovski1
DarkoDimovski1 Day 1,876, 10:32

о7 бато.

00000000000000000
00000000000000000 Day 1,876, 10:32

mene da mi gi pratese jebote Pozdrav i poprav in RL

Money Rules the World
Money Rules the World Day 1,876, 10:32

o7

Bofal
Bofal Day 1,876, 10:33

voix eve krvnikot ke ti go dademe zemi so nego raspravaj se

bibermk
bibermk Day 1,876, 10:33

los poteg voix, poz i sekoe dobro

CSKABG
CSKABG Day 1,876, 10:33

o7

Faceless Man
Faceless Man Day 1,876, 10:33

Slikata e photoshop voix ne si odi : )

humbled
humbled Day 1,876, 10:33

Респект!
о7

SaveAss
SaveAss Day 1,876, 10:33

Колку и да изгледа чудно, ова е најправилната одлука за,тебе и онака не ти беше местото тука - знаеш што мислам.

Поздрав о7

Petrov MKD
Petrov MKD Day 1,876, 10:33

оваа игра полека почнува да заличува на гробница сите умираат

Dimitar III Makedonski
Dimitar III Makedonski Day 1,876, 10:33

o7

iYiJosse
iYiJosse Day 1,876, 10:33

o7 and good luck in RL !

SKOPJE 5
SKOPJE 5 Day 1,876, 10:33

o7 Se najdobro u RL 🙂

Ivan3232
Ivan3232 Day 1,876, 10:33

o7
Sefe...

S P L I N T E R
S P L I N T E R Day 1,876, 10:34

Si mislev deka se zaebavas ama izgleda definitivno si gi zgresil apcinjata od sabajle ... i koga si resil veke se najdobro vo RZ o7

Poozy
Poozy Day 1,876, 10:35

o7

T110E5
T110E5 Day 1,876, 10:37

daj go profilot na nekoj. neka sluzi pak za eMakedonija, ako stvarno se otkazuvas

kokan p
kokan p Day 1,876, 10:38

nemojj be 🙁 eve jas sum dvoklik i mi e ubavo
ama ne se otkazuvaj sekogas ke pomognes negde

PROTOTYPE POWER
PROTOTYPE POWER Day 1,876, 10:38

o7

Ghost of Styx
Ghost of Styx Day 1,876, 10:38

Sea site ke mu gio doniram na deda mra i za kraj ke go baniram 😁🙂

ako si odi da ne si odi sam 🙂🙂

PutinPOWER
PutinPOWER Day 1,876, 10:39

o7

Kanopy
Kanopy Day 1,876, 10:39

Welcome to the club ; )

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 1,876, 10:39

иако не се согласувам и не те оправдувам.... чим така си решил - секое добро и со среќа!

пиши контакт во ПП да ти ојдам на кафе во Гостивар : )

Stef40
Stef40 Day 1,876, 10:39

o7 eden Gunner pomalce ali toa e

so srekja vo RL

attitt0
attitt0 Day 1,876, 10:39

Стой не оставяй играта!

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Day 1,876, 10:39

ФОТОШОП!!!

Лаже не му верувајте xD

NO CARRIER
NO CARRIER Day 1,876, 10:41

o7

ShmBigger
ShmBigger Day 1,876, 10:41

о7

CHEVEYO
CHEVEYO Day 1,876, 10:41

pozdrav brate samo jako!!!

MartinVT
MartinVT Day 1,876, 10:42

o7

vevekoko
vevekoko Day 1,876, 10:42

voix ne si odi

The Best 89
The Best 89 Day 1,876, 10:43

mi bese cest. so sreka i ponatamu vo RL.

viljus1
viljus1 Day 1,876, 10:44

o7

GhanimaAtreides
GhanimaAtreides Day 1,876, 10:44

o7

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Day 1,876, 10:45

штета...

Djuk75
Djuk75 Day 1,876, 10:46

Cuja oti ke ima zgolemuvanje na ePenzijata i pravo trcash vo penzioneri.

Starikot
Starikot Day 1,876, 10:46

Pozdrav i se najdobro o/

iTHOR
iTHOR Day 1,876, 10:47

o7

Karatekid8
Karatekid8 Day 1,876, 10:48

So srekja vo RL

o7

ivan.sk
ivan.sk Day 1,876, 10:48

hmm
srekjno togas neka e vo RL

Princess of Nigeria
Princess of Nigeria Day 1,876, 10:48

o7

Reptileee
Reptileee Day 1,876, 10:48

o7

gospodinotbitola
gospodinotbitola Day 1,876, 10:49

Pozdrav!

dasboot.mkd
dasboot.mkd Day 1,876, 10:49

so sreka vo RL!
o7

The Argead
The Argead Day 1,876, 10:51

Stvarno me razocara sto si odis bez da go fanis CP medalot.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.