Ambient on/off

Join the new world

 

[URM] Kur einam toliau?

Day 1,821, 12:46 Published in Lithuania Republic of Macedonia (FYROM) by Uzsienio reikalu ministerija


Labas vakaras ponios ir ponai,

Ilgą laiką Lietuvoje netyla kalbos apie Lietuvos galimą pasitraukimą iš ABC. Nėra čia ką vynioti į vatą, nemažai lietuvių yra nepatenkinti arba mūsų broliukais latviais, arba sesutėm estais, o gal net abiem mūsų ABC sąjungininkais. Todėl URM norėtų paskatinti piliečių diskusiją dėl Lietuvos ateities perspektyvų tarptautinėje arenoje. Norėčiau su jumis aptarti keletą galimų variantų. Kam nusibos skaityt, tradiciškai - pabaigoj apklausa.ABC (Lietuva, Latvija, Estija)Dabartinis aljansas turi labai rimtą pliusą - jis turi tvirtą RL pagrindą, mūsų šalys yra panašios, todėl jas dažnai vienija panašūs tikslai. Tačiau kaip žinia mūsų kaimynai yra mirę. Latvijoje bei Estijoje CP, KAM ir URM pareigas atlieka po vieną asmenį. Spauda yra visiškai išmirus - 5 straipsniai per dvi dienas pas juos yra neįtikėtinai daug. Paskutiniu metu abi šalys bankrutavo ir visiškai neturi pinigų. Latvija yra PTOinama baltarusų, o Estija - suomių. Galima būtų sakyti, kad aljanso parnerės turi problemų, ir tai nebūtų pakankamas pagrindas pasitraukti. Tačiau paskutinių daugelio mėnesių patirtis yra tokia, kad mūsų sąjungininkės nelabai ką nori ir keisti.

Sunkiausia padėtis su Latvija, kuri ne kartą mus yra pakišusi. Prisimename, kaip latviai į Pabaltijį atvedė rumunus. Visai neseniai Latvija sustabdė Lenkijos NE Švedijai laiku nepasitraukdama iš užimtų regionų, nors buvo apie tai ne kartą ir mūsų, ir lenkų perspėta. Ir tai tik pora pavyzdžių. Darbas su Latvija yra iš tikrųjų sudėtingas, paprastai su arogancijos ir nekompetencijos priemaiša. Gal šiuo požiūriu aš ir subjektyvus, tačiau ranką prie širdies pridėjus, manau, kad latviai yra tikrai prasti sąjungininkai.

Estai nusiteikę žymiai geranoriškiau, tačiau yra taip stipriai išmirę, kad dažnai net nėra kam atstovauti jų šalį. Todėl nieko daugiau kaip ping-pongas su Suomija jie nesugeba suregzti.

Pats ABC aljansas yra pasaulio provincija. Mes esam maži, atsiskyrę ir tikrai ne tiek įdomūs kam nors kiek galėtume būti. Mano asmenine nuomone - ABC mes padarėm viską ką galėjom, bet šis variantas visiškai išsisėmė.TWO (Lenkija, Serbija, Vengrija, Ispanija)Jei, tarkim, išeitume iš ABC, tai iš karto kyla klausimas - o kur eiti? Pirmas atsakymas, ateinantis į galvą matomai yra TWO. Tai iš esmės yra aljanso ONE atgimimas. Su ONE, kuris subyrėjo prieš kelis mėnesius, pas mus buvo puikūs sąjungininkai. Jo narės - vienos iš stipriausių pasaulio šalių, labai dažnai mums padedančios mūšiuose.

Tačiau čia yra rimtas minusas - tos šalys mums per didelės. Mes būtume ne daugiau kaip jų satelitai. Mūsų stojimo atveju, mus galėtų priimti ne į tikruosius narius, bet į satelitus. Satelitinės šalys turi tik pusę balso ir tikrai mažai įtakos TWO. Tačiau net ir dėl mūsų stojimo į TWO su satelitinės šalies statusu, niekas ten entuziazmu netrykšta. Labai norint mus ten greičiausiai priimtų, tačiau neaišku ar to mums reikia.

Beje, TWO formaliai dar nėra įkurtas, viskas tik juda ta linkme. Šio aljanso susikūrimo, o juo labiau stojimo dar tektų palaukti net jei toks variantas mums tiktų.CoT (Bulgarija ir kt.)Šis aljansas taip pat susideda iš proExONE šalių, t.y. mums tinkamas pagal ideologiją. Jį sudaro mažesnės - maždaug mūsų dydžio šalys. Iš didesnių yra tik Bulgarija, Čilė ir Indonezija. Su šiuo aljansu mes taip pat nemažai kalbėjome. Ten mes esame laukiami, turėtume lygias teises su kitomis šalimis. Pirmininkavimas aljansui vyksta rotacijos principu, todėl ir Lietuvai neišvengiamai tektų papirmininkauti.

Minusai yra tokie, kad aljansą sudaro nemažai šalių, ir nemažai iš jų turi savo karų. Todėl prioritetą gauti būtų sunku. Kita vertus, dabar jo išvis negauname. Tačiau mano nuomone, įstoję į CoT mes taptume tarptautiniais žaidėjais ir kurtume pasaulio istoriją, o ne tik Baltijos jūros regiono. Negaliu pasakyti, kad tai būtų pats teisingiausias sprendimas politiškai, tačiau žaisti manau tikrai būtų įdomiau visiems.Su ABC buvo aptartos šios temos, tačiau latviai ir estai entuziazmu keisti aljansą nedega ir apskritai man pasirodė gana abejingi šiam klausimui. Bet net ir pasitraukimo atveju, jų mes nepaliekame. Jie ir toliau išlieka mūsų labai artimi draugai.

Taigi, tokie būtų pagrindiniai variantai. Prašom visų išsakyti savo mintis commentuose ir sudalyvauti APKLAUSOJE.
Tai nėra referendumas. Jei CP ir URM matys prasmę keisti aljansą (atsižvelgę ir į jūsų pamąstymus bei apklausos rezultatus), balsavimas būtų teikiamas Seimui.

Su meile 😘**
Lariox
 

Comments

TheUnit H. Pacas
TheUnit H. Pacas Day 1,821, 13:04

Gana svaigintis, jau erzinti pradedat...

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,821, 13:13

HP, ko rūkėi, kad apsvaigai?

Lariox o7

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,821, 13:13

/gliookas II mode on
gėdingas pasiūlymas!
/gliookas II mode off


taip negatyviai apie LV nebūčiau rašęs, bet ko gero 1kadencija yra per mažai, kad jie išvestų iš kantrybės 🙂
Tiesa, ABC yra beveik mirusi. Tiesa, komunikacija suaktyvėja, tik jei kažkuriai šaliai reik pagalbos, strategijos kuriamos pagrinde LT pajėgomis (kada ABC BC buvo ne lietuvis?) ir net tų strategijų estai nesugeba porą dienų išgirst, o latviai paklausyt.
Mums svarbiausia neskubėt šiuo metu. Turim laiko

Udra
Udra Day 1,821, 13:19

Tauti, o ko laukt ? Sakai gali kas pasikeist artimiausiu metu ?

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,821, 13:21

Negali ir neskeis, nebent prabus jie, o kuo toliau, tuo mažiau tas tikėtina.

Monkey. D. Luffy
Monkey. D. Luffy Day 1,821, 13:21

Udra, kaip straipsnyje ir rašyta, TWO nėra pilnai susiformavęs, žinomos tik 4 narės. Tai iš ties nėr kur ir skubėt mum..

kamikadze77
kamikadze77 Day 1,821, 13:24

jei toke padetis su abc reike judeti. nezinau su kuo ir kur eiti ne mano kompetencije . zinau kad reike judeti nes niekas nevyksta nuobodoka. seip zaidime reike karo. turejom pertrauka ok ir uztenka laikas kaska daryti.

Lari0x
Lari0x Day 1,821, 13:27

Monkey, tikrųjų TWO narių skaičius yra galutinis. Dar nori prisijungti UK ir kitos exProONE, bet kaip satelitinės narės.

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,821, 13:35

so TWO tai nėra ko eit, nes kaip teisingai parašyta - būsim antrarūšiai. Lenkai padeda ir taip, palaikysim su jais ir toliau santykius, tad TWO realiai mums ir nėra naudingas netgi.
Palaukt reiktų dėl dviejų priežasčių:
a)artimi įvykiai - Asgard reikalai (ką jie siūlys mainais už taiką, kokios sąlygos ir t.t. čia iš vienos pusės naudingiau kaip ABC būt, iš kitos pusės jei būtume ne ABC gal gautume daugiau naudos, nes iš viso ABC su mumis labiausiai skaitomąsi). Asmeniškai man dar įdomu

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,821, 13:38

...kur link pasuks vokiečiai. Čia gal ir nėra susiję tiesiogiai su CoT ar ABC, bet tai švedai vieninteliai mūsų priešininkai o juos pajudinus neišvengiamai turim sieną ir su vokiečiais;
b)long-run įdomu kas bus su Bulgarais pvz. CoT yra braškėjęs anksčiau ir nors viskas lyg ir ok dabar, bet įtarimai likę. Jei dauguma nuspręstų už CoT, tai reiktų mest pajėgas į ten ir bent mėnesį stebėt narių nuotaikas spaudoje. Karų eigą ir t.t. Žodžiu su CoT tektų labai atidžiai dirbt prieš stojant

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,821, 13:48

Tauti, mes ir žadam dirbt, siekt kuo geriausio rezultato. Niekas niekur aklai neina, dėl to bandom kelt diskusijas, kad nuomones pažiūrėt : )

LS HQ
LS HQ Day 1,821, 14:16

Na, tiketina, kad situacija po kazkiek laiko pasikeis TWO atzvilgiu.🙂 Jei jau reikia kazka keist tada keiciam i ta Cot. aisku man kazkaip kalti pries latvius ir estus nesmagu...o ateityje taip gali nutikti.🙂 bet cia zaidimas:). o svarbiausia cia ne latvija ar estija bet si virtuali Lietuvos valstybe ir jos bendruomene.

Noblas
Noblas Day 1,821, 14:28

Žyga multis o9

malfame
malfame Day 1,821, 14:28

Lariox o7

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,821, 14:29

Noblas tai lėvas multis, neklauso ką rašyt

BlMBA
BlMBA Day 1,821, 20:27

pasirinkimas sudetingas, is vienos puses - salys, kurios salia yra geriau, is kitos puses - buti satelitu kaip ir nera prasmes dideles. Tad belieka, jeigu keisti CoT, o Latvija ir Estija gali ir ten stoti arba tapti satelitais pvz. TWO.

danisltu
danisltu Day 1,821, 21:23

"Prisimename, kaip latviai į Pabaltijį atvedė rumunus."

Kiek pamenu tuo metu kai buvo paskelbtas rumunu NE latviams, vyko Maskvos regiono RW, kuris nebuvo pagrindinis prioritetas Lietuvai. Tuo metu Lietuva buvo grazinusi viena regiona Baltarusijai ir buvo 1 regionas likes, kuris turejo siena su Bulgarija ir musu prioritetas buvo kazkoks bevertis musis. Aisku Latviai patys uzsipuole Rusija, kaip visada, bet reikia suktis is padeties.

O..I
O..I Day 1,821, 22:22

Noriu paklausti, ką šiame žaidime reiškia "t.y. mums tinkamas pagal ideologiją"?

Perskaičius straipsnį natūraliai kyla klausimas, ar nėra daugiau variantų? Bent jau teorinis juoko formoj vienas iš variantų yra eiti vieniem prieš visus. Čia karinis žaidimas, tai tikrai netruks TP medalių. 😉
O jeigu rimčiau, gal yra tokia galimybė perimti brolių/sesių valdymą? 🙂 Suprantu, kad sudėtinga būtų išsilaikyti, bet gal tai paskatintų juos suaktyvinti?

Lari0x
Lari0x Day 1,822, 23:39

visoks, "tinkamas pagal ideologiją", turėjau omeny, kad mes galim stoti aljansą nepereidami į priešų pusę. Variantų daugiau nėra. Dabar esame ABC, mums draugiški yra TWO (exONE) ir CoT. Priešiški aljansai exTerra ir Eden - į juos tikrai neisim.
Būti vieniems irgi yra variantas, bet tai nebūtų prieš visus, o daugiau laviravimas. Bet tai per daug nesiskirtų nuo dabartinio buvimo ABC. Koordinacijos ir naudos iš sąjungininkų beveik nėra, todėl realiai esam vieni.

O..I
O..I Day 1,822, 00:32

Dėkui, Lariox už atsakymą. Turėjau įtarimą, kad religiniai ir etniniai klausimai ne itin turi atsispindėti 🙂

Tai ar mums nepavyktų su latviais ir estais padaryti kažką panašaus, ką vokiečiai su danais yra padarę?

Lari0x
Lari0x Day 1,822, 00:51

Nemanau. Su latviais buvo didelių problemų net dėl logiškų, abiems pusėms naudingų regionų mainų. Didelę dalį latvių sudaro "patriotai", kurie visada kala savo originalių regionų RW, nepaisydami karinių nurodymų. Todėl kad Latvija savo noru pasirašytų tokiam variantui, negali būti nė kalbos.
Su estais susitarti teoriškai būtų įmanoma, bet irgi sunku, kadangi Estija už tą pačią Daniją yra gerokai didesnė. Apskritai, konfederacijas nėra lengva sukurti ir išlaikyti. Todėl mano atsakymas būtų ne.

Rytu aukstaitis
Rytu aukstaitis Day 1,822, 01:52

Jei latviai ir estai tokie nesukalbami,tai mano nuomone belieka stoti į CoT.Nors šiaip jau pasisakyčiau už ABC išsaugojimą,nes sunkūs laikai ateina ir praeina...

M'anvydas
M'anvydas Day 1,822, 03:04

Pritarčiau stojimui į CoT, blogiau nei dabar tikrai nebus. Verta pabandyti.

O..I
O..I Day 1,822, 03:35

Na, taip, su broliais reikia arba abipusiai sutarti, arba eiti savais keliais. Į TWO nenaudinga, nes kaip minėta, su Lenkais ir taip geri santykiai, o ir su kitom TWO šalim normaliai sutariame. Lieka CoT 🙂

valrusas
valrusas Day 1,822, 06:18

Istokim is ABC,nueisim i kita seima. O su latviais ir estais,paprasciausiai uzkariausim ir bus jie laimingi.

iJokimas
iJokimas Day 1,822, 07:59

Nejuokaukit, vyrai.
Palaikyti galime nebent TWO aljansą.

TheDpsLTU
TheDpsLTU Day 1,822, 08:02

ABC! yra labai nenaudingas, nes neturime pries ka kariauti is vienos puses Meska, is kitos Bulbos su kurioms pakariaudovome iki kol jie ismoko pasinauduoti diplomatija... Svedai, iskarto Vokieciai... Apie Lenkus net nekalbu, nera tame naudos... Tai Lieka Latvia ir Estija, arba rinkti air attack ir sauti i P.Amerika, ar Balkanus-Vidurinius rytus tai butu smagu, bet ar pajegtume?

MrEdo123
MrEdo123 Day 1,822, 08:26

stot vieningai visu ABC, o kur tai px. Vistiek situacija regione nesikeis, o stojant kartu ant ledo nepaliekam ir nieko neisskaudinam. Ir vilkas sotus, ir avys sveikos, ir piemens pasturgalis sveikas.

Bruolis
Bruolis Day 1,822, 08:44

Siulau sutarpininkauti dėl estu su suomiais taikos ir imti bulbas, ir laikyt kiek eina pastoviai per daug nesvaistant pinigu tegul jie rupinas savo diplomatija arba tiesiog nustoti ginti tiek latvius tiek estus jie tegul sau, o mes pasidalinkim su kokia vidurio europos valstybe bulbas ir sedim pastoviai RW musiuose bus kur kariaut. Ir sioki toki bunasa gamybai gausim.

R1991
R1991 Day 1,822, 10:08

arba stengtis padėt ypač Latvijai arba stot į COT, bet labiausiai norėtųsi, kad latviai sustiprėtų ir galėtume su jais kartu būt sąjungininkais 🙂

MindeSuminde
MindeSuminde Day 1,822, 12:32

Ponai ir ponios.Rimties truputi.O jeigu LDK sukurti?Gan smarkus aljansas but.

LTEmperor
LTEmperor Day 1,822, 14:42

Is rasinio susidaro ispudis, jog latviai zaidime lygiai tokie patys kaip ir realiame gyvenime. proExONE aljansas man atrodo patraukliai, bet tuo paciu butu smagu bendradarbiauti ir su TWO aljansu. Gal ne visuose musiuose, bet bent jau nemaisyt vieni kitiems.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.