Ambient on/off

Join the new world

 

[URM] Ambasadorių ataskaitos: politinė situacija bei draugiškos šalys

Day 1,931, 16:47 Published in Lithuania Republic of Macedonia (FYROM) by Uzsienio reikalu ministerija


Sveiki,

Ambasadoriai šį kartą Jums paruošė ataskaitas apie politinę situaciją jų ambasadoriaujamose šalyse. Gal ne visur vyksta tokie politiniai karai, kaip mūsų eLietuvėlėje? Taip pat ambasadorių prašiau pasidomėti, su kokiomis šalimis jų šalys palaiko itin šiltus ir draugiškus santykius.

Baigiantis kadencijai noriu padėkoti ambasadoriams, kurie tikrai įdėjo daug darbo, pastangų, palaikė ryšius su mums svarbiomis šalimis bei nestokojo laiko ir energijos dalyvaujant susirinkimuose. Ypatingai ačiū iPSiArt, Boruzelei, nanuks, Lariox, Nutzz bei mano mylimiausiam pacui 🙂

URM komanda

URM - miestiete
vURM - iPSiArt
Apžvalgininkas - freshass
Ambasadorius Rusijoje - Bimbagalvis
Ambasadorius Baltarusijoje ir Ukrainoje - iPSiArt
Ambasadorė Makedonijoje - Boruzele
Ambasadorius Bulgarijoje - Lariox
Ambasadorius Meksikoje - nanuks
Ambasadorius Jungtinėje Karalystėje - tomukas111
Ambasadorius Vokietijoje, Švedijoje (Asgard šalyse) - Nutzz
Ambasadorius Vengrijoje - kiprastkeBULGARIJASveiki čia Lariox ir karštos naujienos iš Bulgarijos. Pirmiausiai pašnekėsime apie Bulgarijos užsienio politiką. Šiuo metu Bulgarija yra paskelbusi NE Graikijai, kurią šią savaitę gana sėkmingai trina kartu su Makedonija. Iš šiaurės bulgarus puola Rumunija, kuri tik pasirašiusi NAP su Vengrija ir atgavusi savo regionus metė NE Bulgarams. Rytuose tiek per RW, tiek per NE, bulgarus kapoja turkai. Taigi, dienelės tikrai nėra ramios - vyksta totalinis karas.

Apturėjom pokalbį su Bulgarijos vURM Epssia, kuris labai detaliai nupasakojo Bulgarijos santykius su įvairiomis šalimis. Kaip žinia, Bulgarija šiuo metu yra CoT narė (kol kas stipriausia, beje), todėl natūraliai dauguma Bulgarijos geriausių sąjungininkių yra CoT narės. Kaip ypatingai draugiška sąjungininkė išskiriama Čilė, kurią bulgarai laiko “ginklo broliais”. Tačiau įdomu tai, kad Indiją ir Rusiją, kurios abi CoT-TWO ašies atžvilgiu yra geriausiu atveju neutralios, viceministras įvardino kaip pačias patikimiausias Bulgarijos sąjungininkes. Nors tai tėra asmeninė Epssia nuomonė, mes visi žinome, kad Bulgarijos-Rusijos draugystė tęsiasi jau labai seniai ir santykiai išlikdavo labai geri net šioms šalims esant visiškai priešinguose aljansuose, todėl toks požiūris bent iš dalies atspindi ir visos bulgarų tautos nuomonę.

Savaime aišku, labai neblogi santykiai ir su pagrindinėmis TWO šalimis. Labai svarbi Bulgarijos partnerė Balkanuose yra Serbija, su kuria jie glaudžiai bendradarbiauja ir kartu krauna visiems malkų. Taip pat labai draugiški santykiai yra ir su Vengrija. Nepaisant to, kad Vengrija praeitą savaitę paliko bulgarus ant ledo pasirašydama NAP su Rumunija, vengrai labai stipriai padėjo kovoti prieš Rumuniją per MPP, kaip beje ir stipriausia TWO narė Lenkija. Su Ispanija bulgarai turėjo tam tikrų problemų dėl Bulgarijos samdinių, besikaunančių ne toje pusėje, tačiau iš esmės santykiai yra geri, ir abi šalys tikisi greitai pamiršti visus nesusipratimus.

Labai teigiamai Epssia atsiliepė ir apie Lietuvą - mūsų pagalba tikrai yra vertinama. Iš tikrųjų, paskutiniu metu mūsų COD ir DO dažnai būdavo užstatyti ant Bulgarijos mūšių, ir visai nenuostabu, kad esame pastebėti.

Na o Bulgarijos mirtinos priešės - tai Turkija ir Albanija. Su šiomis šalimis Bulgarija tiesiog neįsivaizduoja savęs viename aljanse. Kodėl? Pirmiausia dėl RL antipatijų. Apskritai, RL Balkanų užsienio santykiuose vaidina gana svarbų vaidmenį. Neblogas pavyzdys būtų kad ir sakykim dvi panašaus dydžio Eden šalys, Bulgarijos kaimynės - Graikija ir Rumunija. Abi yra priešės, tačiau į rumunus žiūrima gerokai nuolaidžiau, vien dėl RL simpatijų. Tiesa, praeitą savaitę rumunų paskelbtas karas šalies spaudoje yra vertinamas kaip dūris į nugarą, palaidojęs ilgus mėnesius darbo gerinant šalių santykius.

Tiek žinių apie Bugarijos užsienio reikalus. Kad susidarytume šiokį tokį vaizdą apie Bulgarijos vidaus politiką, trumpai jums pristatau didžiausias Bulgarijos partijas.Glasnut na Bulgaria - didžiausia, apie 650 narių turinti partija. Praeituose rinkimuose surinko 25 % balsų. Nepaisant populiarumo, sėkmės pastarųjų mėnesių rinkimuose ir nemažo skaičiaus aktyvių vyriausybės narių, kitų partijų vertinama kaip turinti mažai patirties. Tačiau panašu, kad partijai sekasi neblogai ir ji tikrai turi stiprų potencialą. Kadangi partija nauja, į partijų karus dar nespėjo stipriai įsivelti. Man ji pasirodė panaši į mūsų LTS (nu, gal į LTS po kokio gero pusmečio).NAPRED - 22 % rinkimuose surinkusi, beveik 400 narių turinti partija, o jei tiksliau - tarpusavyje gerai sutariančių, susijungusių partijų aljansas. Taigi partijos idealas - darbas kartu Bulgarijos labui. Faktiškai šios partijos narys yra ir dabartinis CP LitoII, ir URM DarkMistressTheExecutrix, daugkartinis KAM Jorgihnio II ir daugelis kitų įžymių šalies veikėjų. Kaip savo partnerius nurodo BDP, o su NP partija turi tam tikrų nesutarimų.Bulgarian Democratic Party - antra pagal dydį Bulgarijos partija su virš 500 narių. Rinkimuose surinko 20 % balsų. Taip pat labai sena ir turinti daug politikų su patirtim, už tai gerbiama net ir savo oponentų.Nova Bulgaria - kiek daugiau nei 300 narių turinti partija, rinkimuose surinko taip pat 20 %. Ši parija akcentuoja socialinę žaidimo pusę. Daug dėmesio skiria naujokams ir įvairiausiems konkursams, pagyvinantiems žaidimą. Turi nemažai senų, paryrusių žaidėjų (Tablov, GalenaAndrea, Eskapel, Valentin Krustev, Vasil Miloykov, dzunka, amstoyanov). Bendradarbiauja su BNF, o daugiausia oponentų turi NAPRED partijoje.BULGARIAN NATIONAL FRONT - turi apie 350 narių, tačiau rinkimuose surinko tik 12 % balsų. Partijos prezidentas ULTRABOTEV teigia, kad nėra patenkintas tokiais rezultatais, tačiau jie nebuvo netikėti.

Pati partija - kažkas panašaus į mūsų LNP. Tai viena iš seniausių Bulgarijos partijų, įkurta dar 2009 m. Pirmoje vietoje iškelia Bulgarijos interesus, tačiau pasisako už narystę aljansuose kaip būdą būti stipria šalimi ir pasiekti savo tikslų padedant sąjungininkams ir gaunant pagalbos iš jų. Labai aktyvūs seime, dalyvavo beveik visuose Seimo rinkimuose, turėjo nemažai prezidentų ir kitų įžymių Bulgarijos veikėjų (Sturmmann|Y| (Jack Pott), dark3If, Empiree, Greevas, ULTRABOTEV). Vyriausybėje šiuo metu aktyviai nedalyvauja, tačiau dabartinio Prezidento LitoII administracija pakankamai patenkinti, turint omenyje, kad tarptautinė Bulgarijos situacija yra nelengva.Carebears - formaliai šiai partijai priklauso dabartinis Bugarijos CP LitoII. Turi beveik 100 narių. Politikoje ši partija nėra nei iš didžiausių, nei iš aktyviausių. Tai yra vieno stipriausių Bulgarijos MU (kuris taip pat vadinasi Carebears) partija. Tačiau šią kadenciją šaliai vadovauja būtent Carebears atstovas, ir galbūt todėl šios partijos narių vyriausybėje daugiau negu įprastai.

Dabartinė Bulgarijos vyriausybė yra vertinama gerai visų partijų. Ją sudaro pačių įvairiausių partijų atstovai ir panašu, kad bulgarai tarpusavy sugeba daugiau ar mažiau susitarti (nors prieš keletą mėnesių turėjo gana rimtų problemų su partijų karais) ir dirbti konstruktyviai. Panašu, kad šalyje yra dvi pagrindinės ašys - NAPRED + BDP ir NB + BNF, ir šiuo metu geriau sekasi pirmiesiems. Na o didžiausia partija GnB yra centrinė jėga, nesanti kartu su nė viena iš ašių.

Labai dėkoju Bulgarijos viceURM Epssia, o taip pat partijų atstovams ULTRABOTEV, SinSiruKi, amstoyanov, maloniai atsakiusiems į klausimus ir padėjusiems geriau suprasti Bulgarijos situaciją.


Many thanks to Bulgarian vMoFA Epssia, as well as party representatives ULTRABOTEV, SinSiruKi, amstoyanov, who kindly answered my questions and help to get better understanding of the situation in Bulgaria.


Ambasadorius eBulgarijoje
LarioxREPUBLIC OF MACEDONIA (FYROM)

Makedonija, išgyvenanti nesibaigiančius karus, šalies viduje atrodo gana rami ir pastovi, lyg užsienio politika vidinių dalykų neįtakotų.
Neseniai įvykę kongreso rinkimai savo rezultatais nenustebino. Šalyje jau kelinti rinkimai iš eilės laimi tos pačios partijos. Įdomu, kad partijos prieš rinkimus neasifišuoja, priešrinkiminėmis kovomis, reklaminiais straipsniais spauda netrykšta.

Pirmoje vietoje esanti Obedineta eMakedonija partija, turinti 835 narius, užtikrintai pirmauja surinkusi 32,5 proc. balsų (sausio mėn. ji rinkimus laimėjo surinkusi 34 proc. balsų).
Antroje vietoje Republikanska partija, turinti 402 narius (20 proc. balsų), praėjusį mėnesį buvusi trečioje vietoje (17,5 proc. balsų) ir išstūmusi eVMRO – DPMNE partiją (406 nariai) iš antros vietos žemyn į trečią. eVMRO – DPMNE šį mėnesį surinko 17,5 proc. balsų.
4-5 vieta dalinasi Macedonian Order-United Party (366 nariai) ir Revolutionary Party of MK (333 nariai), surenkančios apie 15 proc. balsų.

Makedonijos Prezidentas BucephalusIII ir Ministras pirmininkas Trajce Petkov yra iš Macedonian Order-United Party; Gynybos ministras Crash and Burn iš Revolutionary Party of MK, o Užsienio reikalų ministras BlackMK iš Republikanska Partija. Svarbiausiuose, pagrindiniuose valdžios postuose rinkimuose daugiausia balsų laimėjusios partijos Obedineta eMakedonija atstovų nėra.

Makedonija pasirašiusi MPP su Austrija, Brazilija, Bulgarija, Čile, Kipru, Olandija, Indija, Indonezija, Latvija, Lietuva, Malaizija, Meksika, Montenegro, Naujaja Zelandija, Paragvajum, Peru, Lenkija, Moldova, Rusija, Serbija, Pietų Korėja, Ispanija, Šveicarija, Tailandu, UK, USA.
Kadangi karai Makedonijoje nesibaigia, ji vertina draugystę su visomis šalimis, galinčiomis reikalui esant padėti. Maloniai atsiliepia apie Lietuvą, džiaugiasi draugyste su mumis ir dėkinga už pagalbą kovose. Vis dėl to, glaudesni santykiai, bent jau paskutiniu metu, yra su Bulgarija, Čile.
Draugystė su Bulgarija nulemta kaimynyste ir istoriniais veiksniais. Vos įsikūrusi Makedonijos valstybė su kaimyne Bulgarija nesutarė, buvo netekusi savo žemių, bet prezidentui Strumjanin pavyko su Bulgarija pasirašyti taiką ir nuo tada šias šalis dažnai sieja kovos su tais pačiais priešais Turkija ir Graikija.

Ambasadorė eMakedonijoje Boruzele


Meksika

Meksika šiuo metu išgyvena puikius laikus. Prieš kelias dienas prisijungusi dar vieną Kolumbijos regioną, šiuo metu turi didžiausią plotą šalies istorijoje. Sėkmingai malšinami daugiausiai gyventojų turinčios Kolumbijos sukilimai leidžia ramiai gyventi. Juolab paskutines pora savaičių daug naujokų pradeda gyvenimą erepublik'e. Dar prieš mėnesį buvę 15 pasaulyje pagal gyventojų skaičių, dabar yra 8. Tai užtikrina šviesią ateitį šaliai.

Meksikos politinė situacija
Čia kiek daugiau painiavos. Praeitoje ataskaitoje paaiškinau apie frakcijas Meksikos politinėje padangėje. Didžiausia partija yra LH, turinti 346 narius bei 12 mandatų seime. Antra pagal dydį PMM su 239 nariais turi 7 mandatus (apie ją šiek tiek vėliau). Trečia PPS su 149 nariais ir net 9 mandatais. Ketvirti PNM - 119 narių ir 7 mandatai. Penketuką užbaigia partija Alternativa su 112 narių bei 5 mandatais.

Kaip praeitoje ataskaitoje minėjau(ir auksčiau) apie įvykusį PTO antroje pagal dydį PMM partijoje. Būtent šis PTO sumaišė kortas seimo rinkimuose. Jų metu antra pagal dydį partija liko vos trečioje vietoje, mat dalis jos narių balsavo už kitas partijas arba išvis nebalsavo. Taigi seime šiokia tokia sumaištis.

Atrodo šios partijos vargai nesibaigs iki sekančių PP rinkimų, mat prezidento rinkimuose PP parėmė Meksikoje prieštaringai vertinamą Pedro Perales Escalona iš Alternativa partijos. Būtent jis ir įvykdė PTO PMM partijoje ir iškarto atsistatydino perduodamas PP įgaliojimus daugiausiai xp turinčiam partijos nariui, kuris, galima sakyti, buvo plano dalis.

Meksikos užsienio politika
Buvau išleidęs straipsnį, kuris puikiai atspindi dvi figūras užsienio polikoje - sesę Venesuelą bei amžinąją priešę Kolumbiją. Būtent su kaimyne Venesuela meksikiečiai yra pasidalinę Kolumbiją, o jų artimus santykius puikiai iliustruoja tai, jog Meksikos KAM yra venesuelietė Edith. Šių šalių santykiai yra labai artimi. Prieš kelias dienas Kolumbijai pavykus atgauti vieną regioną iš Venesuelos, Meksika nedelsiant paskelbė NE ir užėmė tą regioną. Taigi, galima sakyti, kad jas vienija bendra priešė Kolumbija ir sąjungos tikslas - laikyti Kolumbiją okupacijoje.

Su kitomis šalimis nėra tokių artimų santykių, bet paprašyti paminėti kelias artimesnes, meksikiečiai išskyrė Čilę, Makedoniją, Bulgariją, Ispaniją bei Vengriją.

nanuks
Ambasadorius eMeksikojeTikimės, kad Jums buvo įdomu. Ačiū, kad skaitėte!

su šypsena
URM komanda

 

Comments

BlMBA
BlMBA Day 1,931, 22:51

o7

Tadeush Kosciushko
Tadeush Kosciushko Day 1,932, 23:13

Ў

WafreyBG
WafreyBG Day 1,932, 23:25

o7

Rytu aukstaitis
Rytu aukstaitis Day 1,932, 01:43

Vote!

epssia
epssia Day 1,932, 02:21

voted! Whenever you need any help, contact me in game/irc again : ) I'll be glad to help you

EmuSV
EmuSV Day 1,932, 03:38

o7

auris0
auris0 Day 1,932, 05:41

o7

Iliya The Great
Iliya The Great Day 1,932, 08:11

о7

LitoII
LitoII Day 1,932, 08:27

a nice one guys : ))
voted hard !

WolfLT
WolfLT Day 1,932, 08:47

o7

SinSiruKi
SinSiruKi Day 1,932, 11:13

о7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.