Ambient on/off

Join the new world

 

Резултати од конкурсот [TashaMKD]

Day 1,999, 09:20 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by TashaMKD

Драги мои Македонци

Конкурсот што беше објавен пред недела дена
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2254565/1/20
е веќе завршен.

Многу пораки стигнаа, многу се пријавија но само еден условите ги исполнува

за е-Маж

Antic абе срцка е !e-Кум El Che G

Собирај GOLD куме ...бебиња еден фудбалски тим мислиме да направиме
е-Швалер нема !!!!! хахахахха
е-бебе ќе си направиме но и си посвоивме, ветувам дека ке го ранам и збуцкам

Demon hunter Mk
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/7473477
Ах, е- лопови има многу

е-кодоше-полицаецИмаше и такви на кој не им одговараа условитекапетан на единицата КОДОШИhttp://www.erepublik.com/en/main/group-show/3074

Одкако ги објавив резултативе и ова ми го пратија... некој се разочарал ...

Ти, и проклетиот МЕД!


Кога е уништи љубовта во мене
го доби задоволството за себе...
Да...
Без трага и глас,
исчезна твоето ЈАС...
Ти веќе не си ти,
неговиот мед те уништи!
Се продаде..
Да, за злато и мед
го уништи мојот розев свет...
Во црно ме зави
во болка ме удави...
а сега? ...
Сега со него во арката седиш
муабети везден си редиш...
А не знаш мила
дека тој не тркала жива сила!
За него ти си само мета
која без проблем во постела му слета...
ама...
Ќе дојде ден, ке дојде час
ќе сватиш дека неможеш без 'НАС'...
Ќе сакаш да се вратиш
од медот Tи ќе патиш...
но сепак...
ТОГАШ ЌЕ БИДЕ КАСНО, ТОА НЕКА ТИ БИДЕ ЈАСНО!

П.С. На сите одбрани кандидати ќе им пратам по 10 љ7

 

Comments

TashaMKD
TashaMKD Day 1,999, 09:46

Резултати од конкурсот [TashaMKD]

http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2259407/1/20

Nimrod Harris
Nimrod Harris Day 1,999, 09:58

Congrats ? 😃

Zainimous
Zainimous Day 1,999, 10:01

Congrats \o/

TashaMKD
TashaMKD Day 1,999, 10:13

😘

Phantom MKD
Phantom MKD Day 1,999, 10:16

Niso niso ....

Red Stefan
Red Stefan Day 1,999, 10:02

Како бре толку кандидати ниту 1 швалер :Р
Или кога се повеќе поубаво е да се држат во тајност џД

TashaMKD
TashaMKD Day 1,999, 10:10

хехех можда има можда нема хехехехе

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,999, 12:11

nema potreba od sfaler ja obavuvam rabota za 10 sfaleri

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 1,999, 10:05

Cestito o/ 🙂

TashaMKD
TashaMKD Day 1,999, 10:06

Successfully transferred 10 item(s) to Antic Macedonia.
Successfully transferred 10 item(s) to Demon hunter Mk.
Successfully transferred 10 item(s) to Branko C.
Successfully transferred 10 item(s) to Chazzspaz.
Successfully transferred 10 item(s) to 3v3rything.
Successfully transferred 10 item(s) to Andre Kumanovce.
Successfully transferred 10 item(s) to Petar.KaZ1wOw.

Skopsko18
Skopsko18 Day 1,999, 17:20

pusti neso i navaka krizni vreminja se za bebinjata 😃

kokan p
kokan p Day 1,999, 10:35

hahahah

krembananka
krembananka Day 1,999, 10:46

o7

kokan p
kokan p Day 1,999, 10:48

јас овај конкурс го сметам за неважечки нема мој печат...точка 😛

TashaMKD
TashaMKD Day 1,999, 11:13

Што бе коки ... па ти не се кандидираше не изрази желба 🙁(

kokan p
kokan p Day 1,999, 11:44

ај со среќа нека ви е 😛

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Day 1,999, 11:00

o7

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Day 1,999, 11:04

nema mene nema vote 😃

Kanopy
Kanopy Day 1,999, 11:07

големи да растат дечињата, од таква цицка кој нема да порасне : )

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,999, 12:11

ne e se do cickata i to kujkobernikot e 😁))))))))))

mandanata
mandanata Day 1,999, 11:30

И јас би цицал од онаа цицка кј ше е малото 🙂
Dole vladaaaaaaaaaaaa!

miki.RS500
miki.RS500 Day 1,999, 11:45

o7

S P L I N T E R
S P L I N T E R Day 1,999, 12:24

A gde je pecat ?

SrbindosmrtiCCCC
SrbindosmrtiCCCC Day 1,999, 12:24

V36/S2075 Pozdrav 🙂

Petar.KaZ1wOw
Petar.KaZ1wOw Day 1,999, 12:32

eve vote 🙂

El Che G
El Che G Day 1,999, 13:10

хахаха,забеганииииии

CMPT HA HEBEPHA MOMA
CMPT HA HEBEPHA MOMA Day 1,999, 13:15

I'm very disapointed 🙁
LOL

Bojan Koloren
Bojan Koloren Day 1,999, 13:17

o/

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Day 1,999, 15:50

od prva raka da vi kazam deka naskoro stiga noviot clen 😃

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Day 1,999, 15:56

sto mislite sto ce bide masko ili zensko prviot sto ce pogodi ce dobie 100 q7 od tatkoto 😃 😛

TashaMKD
TashaMKD Day 1,999, 16:00

masko zensko zensko masko masko masko zensko pa bliznaci ejeheheehehheeheh

efiljo II
efiljo II Day 1,999, 16:03

Ја ко што ја гледам невестава ко близнаци да носи 🙂 Едното е машко а другото ќе да е женско. Само незнам дали ќе бидат еднојачани или не ама за машкото сум сигурен дека е двојајчан 😛
Ајде давајте сега тенкови пошто погодив 🙂

Light Angel
Light Angel Day 2,000, 03:21

јас мислам ќе биди бисексуалец : ), пушти си сега 100 тенка : )

SaJrUs
SaJrUs Day 2,000, 03:31

Kaj go zede kaj se zapusti be Tasha 😕

TashaMKD
TashaMKD Day 2,000, 03:34

Zastooo ???????????

SaJrUs
SaJrUs Day 2,000, 03:47

apash e toj bre, ke te upropasti...

TashaMKD
TashaMKD Day 2,000, 06:21

Neee greska si : ) Bas e fin 🙂

ApoloBG1
ApoloBG1 Day 2,000, 05:13

Честитооооооооо : )))

AquariusSG
AquariusSG Day 2,000, 05:20

Ееееееееееееее, оти не избра bashtata na grubiq sex за еМаж. Заради това ли се отказва? 🙁((

3opa
3opa Day 2,000, 11:54

и що стана Bashtata na grubiq sex си тръгна и не казва що, а то за какво било
скъсамо сърцето
Bashtata na grubiq sex Day 1,999, 11:12
http://www.bis.bg/files/clubs/1390/a_b491437.jpg 😢((((

serginius73
serginius73 Day 2,000, 18:46

Убаво е кога некој знае да се забавува. ПОбрзајте со свадбата додека не станеш е трудна оти таква на маса не оди... Честитки

Krtesnik
Krtesnik Day 2,001, 03:14

Јас се пријавувам за е-бебе зошто мајката има многу убава цицка

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.