Ambient on/off

Join the new world

 

Второ Претседателско Обраќање [TashaMKD]

Day 1,854, 13:15 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Narodna Banka na Makedonija


Второ Претседателско Обраќање [ТashaMKD]Драги Македонки и Македонци,

Во ова второ мое обраќање ќе Ве запознаам со стореното до сега на оваа влада, но и за плановите во блиска иднина.

Како и секогаш до сега, ќе повикам на обединување на Македонците, закопајте ги секирите, најдете заеднички јазик.

Слободно контактирајте ме во било кое време. Ги повикувам исто сите претставници на сите партии и единици слободно да ме контактираат за било кој проблем.

отворен е канал на Ризон.. #public.gov.mk посетете не !!!

ЗАЕДНО СМЕ ПОСИЛНИ

ВЕРА И НАЦИЈА
ПРЕД IНТЕРЕС И ПАРТИЈА

Започна борбата со африканците, тоа е тоа што го сакавме, иамме граница со гејците.. ете ја.. сега е на нас да се докажеме и да го изгазиме патот.. а и гејците.

Групата ментори успешно е формирана. Работи со полна пареа. Пријавени се над 100 ментора, и сите посвоија бебиња. Ве повикувам за да се пријавите и Вие

Линк за пријава за ментори:

ПОСВОEТЕ е-БЕБЕ / БИДИ МЕНТОР [TashaMKD]
http://tinyurl.com/mentori-prijava
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2174813/1/20
ЗАПОЧНА ТОА ШТО ГО САКАВМЕ! Сега имаме отворен пат и граница со гејците. Одиме задно, силно и сложно против нив. Пратете ги ударите редовно, следете ги наредбите. Секој испукан тенк треба да е на вистинско место.

Статии редовно се објавуваат.

Морам да изразам разочарување од самиот конгрес на РМ.

На состанок на владата, по предлог на SaveAss, а со подршка на целата влада, мене, а особено советниците кои се во политиката и економијата на е-реп од самиот почеток, беше донесено решение да се намалат даноците за оружје. Јас ВЕДНАШ го известив конгресот за одлуката и во целост да го подржат законот. НО, како што гледате, законот не помина.

Ако конгресот нема доверба во мене и во мојата влада, Ве молам поднесете ми импич и одберете влада која ќе ја следите!!! Во вакви времиња не е потребна недоверба од страна на конгресот кон владата !!!

Наредбите мора да се почитуваат!


Нови бебиња на сите страни!
Благодарност до Sarmetina и неговите статии со кои поттикна нов baby boom.
Сите ние го подржуваме во целост и помагаме.

Благодарност до El Che G кој успешно ги организира, рани и подржува бебињата.Ве молиме: Донирајте на Ел Че.. кој колку може!!!

Благодарност до Efiljo кој помага во поделбите на бебињата од сите единици и е еден од тие кои редовно ми дава отчет на донираните средства.

http://prntscr.com/m3te4
http://prntscr.com/m3trl
http://prntscr.com/m6uec
http://prntscr.com/m6uh6
http://prntscr.com/mafh5
http://prntscr.com/mdo9s
http://prntscr.com/mdoee
http://prntscr.com/mdoic
http://prntscr.com/mdoos
http://prntscr.com/mgt1n
http://prntscr.com/mgt45Ќе повторам, најмногу ми е жал што министерството за правда започна со работа, но поради тролање на нашите моравме да го затвориме. Сеуште не е најдено трајно решение, затоа што имаме проблем со креирање на весник на некоја од организациите. АКО НЕКОЈ ЗНАЕ КАКО ДА КРЕИРАМЕ ВЕСНИК НА ОРГ НЕКА МЕ КОНТАКТИРА !!!

Ова министерство, во краткиот рок кога работеше, имаше успех кој се виде уште првиот ден. Министерството пријави грчки статии кои веднаш потоа беа избришани.TashaMKD
Претседател на Македонија
Второ Претседателско Обраќање [ТashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2177357/1/20
-shout-
 

Comments

Narodna Banka na Makedonija
Narodna Banka na Makedonija Day 1,854, 13:16

Второ Претседателско Обраќање [ТashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2177357/1/20
-shout-

Aleksandra Dimanovska
Aleksandra Dimanovska Day 1,854, 13:16

prva 😃

MKDpedza
MKDpedza Day 1,854, 13:19

o/

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Day 1,854, 13:20

o7

ajvaRmen
ajvaRmen Day 1,854, 13:24

o7

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,854, 13:33

o/

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD Day 1,854, 13:34

o7

Jurukov
Jurukov Day 1,854, 13:38

o7

brmmmkd
brmmmkd Day 1,854, 13:41

o7

Vasko Ivanov
Vasko Ivanov Day 1,854, 13:43

o/

kokan p
kokan p Day 1,854, 13:44

o7

4a4arA II
4a4arA II Day 1,854, 13:45

da ziveat trolovite so go zatvorija ministerstvoto za pravda

efiljo II
efiljo II Day 1,854, 13:45

о7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,854, 13:48

If you want something said, ask a man;

if you want something done, ask a woman.

😛

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,854, 14:05

Ме нема мене како МЕНТОР нема ниту ВОТЕ !

unity.one
unity.one Day 1,854, 14:23

o7

Baniran na pravdina
Baniran na pravdina Day 1,854, 14:25

o7

Angeldim
Angeldim Day 1,854, 15:29

Impich odma za dogovorot so Albanija !

TRTE T
TRTE T Day 1,854, 18:07

o7

El Che G
El Che G Day 1,855, 03:39

o/

XherrzMKD
XherrzMKD Day 1,855, 03:42

o7

nd89
nd89 Day 1,855, 03:53

o7

truba66
truba66 Day 1,855, 06:20

o7

Trolldor
Trolldor Day 1,855, 06:28

o7

mkdfighter97
mkdfighter97 Day 1,855, 06:28

IMA MKDPEDZA IMA VOTE

Bojan aKa T-MaC
Bojan aKa T-MaC Day 1,855, 06:30

" Ако конгресот нема доверба во мене и во мојата влада, Ве молам поднесете ми импич и одберете влада која ќе ја следите!!! Во вакви времиња не е потребна недоверба од страна на конгресот кон владата !!!

Наредбите мора да се почитуваат! "

Kongresot ne e dolzen da pocituva naredbi i kako e mozno da mu se naredi na kongresmenite da ne glasaat po nivna odluka tuku po necija druga togas neka se odkazat od kongresmenskite mesta ako samo izvrsuvaat necija naredba

2ra rabota dogovorot so Alabnija ne zasluzuva mesto vo ovaa statija da se dade info sto i kako i zosto go dava narodot regionot i sto dobiva za vozvrat ili sto gubi ako ne se dade. Da bide informiran narodot od prva raka t.e od prtsedatelot na drzavata

AexiI Kong
AexiI Kong Day 1,855, 06:38

Makedonija pod vecno ropstvo od zenite .🙂

Da zivee Zenskata Vlada .🙂

HAIL predsedatelkata i HAIL za site zenista vo Vlada

super ste .🙂

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 1,855, 07:51

o7 🙂

The Best 89
The Best 89 Day 1,855, 10:34

o7

MacedoniaFORCE
MacedoniaFORCE Day 1,855, 11:17

o/

ORIGINAL MKD
ORIGINAL MKD Day 1,855, 11:19

o/ pile , sto znaci toa sto sum so rozevo u toa screenot haahahah ?

DGKukusev
DGKukusev Day 1,855, 11:22

Ме нема мене како МЕНТОР, а сум
o7

SaJrUs
SaJrUs Day 1,855, 11:31

o7

Bubo.
Bubo. Day 1,855, 11:36

Me ima mene u screenshoots, ima vote o7

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Day 1,855, 11:43

Две работи:
- Ме нема на листата за ментори, не знам зошто... бебе си добив и си го гледам.
- За законот за импорт такс, уште тврдам дека е лош, ама еве сега на второ гласање ќе ви помине. За една недела ќе разговараме за резултатите.

Импич нема да добиеш зошто имаш супер идеи и сакам да ги видам остварени. А ако мислам дека некој закон е лош, пак ќе гласам против и ќе ви кажам и зошто...

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Day 1,855, 11:50

а за апелот за послушност, хехе...

нема авторитети, само аргументи!

IceMannnnnnnnn
IceMannnnnnnnn Day 1,855, 11:55

o7

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,855, 12:18

"""најмногу ми е жал што министерството за правда започна со работа, но поради тролање на нашите моравме да го затвориме."""

Штета ако тоа си го сфатила како тролање, треба некој од владата за мулти да го банираат?

Утре некој ќе отвори ник Народна Банка на Македонија xD

porucnik mamli
porucnik mamli Day 1,855, 13:17

prvoto bebe e nesto skiseleno...

Branislav 1995
Branislav 1995 Day 1,855, 13:59

o7

Ivan Bot
Ivan Bot Day 1,855, 14:02

lazarosa ni dade ideja smesta nekoj da napravi nick narodna banka na RM : )

Angelique.A
Angelique.A Day 1,856, 08:21

V

Igifcc
Igifcc Day 1,856, 10:18

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.