Ambient on/off

Join the new world

 

{Seimas} "Seimas eina!" arba rami Seimo kadencijos pabaiga

Day 1,894, 10:35 Published in Lithuania Lithuania by miestiete
Po vadinamojo „Seimo skandalo“, Seimo nariai parodė pasitikėjimą manimi ir išrinko mane į Seimo Pirmininkes. Nors mano kaip SP kadencija truko itin trumpai, tačiau šiokio tokio veiksmo buvo. Jį trumpai ir apžvelgsiu: Seimo nariai aptarė Organizacijų skyrimo tvarką, suteikė Kultūros Ministerijai finansavimą bei pritarė forumo administratoriaus keitimui.

ORGANIZACIJŲ KLAUSIMAS

Seimo forume vyko aptarimas dėl Organizacijų skyrimo tvarkos. Ją inicijavo mūsų prezidentas pararam. Jo pasiūlymas buvo toks:
1. ORGANIZACIJOS yra valstybės nuosavybė.
2. Jų naudojimo eigą sprendžia seimas.
3. Į organizacijas turi teisę TOP 5 (ir 100 narių turinčios) esančios partijos.
4. Partijai iškritus iš top 5 organizacija automatiškai atiduodama partijai atėjus į top 5. Pinigai ir auksas pervedamas tuometiniam iškritusios partijos prezidentui. Auksas kad neužtruktu ilgai perdavimas verčiamas į valiutą tuo metu esančiu kursu.
5. Nuo šio įstatymo įsigaliojimo datos, naujos partijos gavusios organizaciją, privalo palikti 40 goldo užstatą, jis bus grąžintas po dviejų mėnesių.
6. Kiekviena partija gali turėti tik vieną organizaciją. Auksas užstatu laikomas LTB.
7. Kiekvienas būrys esantis TOP 5 ir darantis ne mažiau 50 000 000 per dieną žalos, bei turintis pas save ne mažiau 50 žmonių, taip pat gali turėti organizaciją, palikdamas 100 aukso užstatą, kuris po 3 mėnesių bus gražintas.
8. Užbaninus tiek partijos, tiek MU organizaciją, nei viena iš išvardintų organizacijų į naują pretenduoti negali, taip pat jiems negražinamas užstatas.
9. Valstybinėms organizacijoms, tokiom kaip KAM, KM, URM, VRM ir LK organizacijos suteikiamos neatlygintinai.


Magnus Dux pasiūlymas:
Kas liečia LK organizacijas, tai jei pokštas jomis vis dar naudojasi, galima būtų įteisinti kokią formulę - 10% pelno - LK, 20% - sau, 70% - LTB ar pan. (skaičiai - grynai atsitiktiniai); be to, dalį organizacijų reik palikt ir restartinimo projektui.

Lurk:
Jei organizacijos vardas yra keičiamas pirmą kartą (už 5g), keičiančioji pusė turi sumokėti 45g kompensaciją LTB. Plius žmogus nors kartą gavęs ban (perm ar temp) už multi neturėtų galėti gauti priėjimo prie org.

TcTarget:
Nesutinku su tavimi Ramas (Lurk), aš gi ir buvau blokuotas prieš 3+ metus, ir tai nereiškia kad aš esu nepatikimas valdyti org.

Po šiokių tokių diskusijų, kurių tikrai nebuvo daug, pararam pateikė galutinį Organizacijų skyrimo tvarkos aprašą:
1. ORGANIZACIJOS yra valstybės nuosavybė.
2. Jų naudojimo eigą sprendžia seimas.
3. Į organizacijas turi teisę TOP 5 (ir 100 narių turinčios) esančios partijos.
4. Partijai iškritus iš top 5 organizacija automatiškai atiduodama partijai atėjus į top 5. Pinigai ir auksas pervedamas tuometiniam iškritusios partijos prezidentui. Auksas kad neužtruktu ilgai perdavimas verčiamas į valiutą tuo metu esančiu kursu.
5. Nuo šio įstatymo įsigaliojimo datos, naujos partijos gavusios organizaciją, privalo palikti 40 goldo užstatą, jis bus grąžintas po dviejų mėnesių.
6. Kiekviena partija gali turėti tik vieną organizaciją. Auksas užstatu laikomas LTB.
7. Kiekvienas būrys esantis TOP 5, turintis pas save ne mažiau 50 žmonių, taip pat gali turėti organizaciją, palikdamas 100 aukso užstatą, kuris po 3 mėnesių bus gražintas.
8. Ar būriui suteikti organizaciją sprendžia seimas balsavimu. ( Būrio vadas prašo pas CP organizacijos, CP perduoda šį prašymą SP, kuris sukuria temą seimo forume dėl balsavimo ar suteikti organizaciją būriui ar ne).
9. Užbaninus tiek partijos, tiek MU organizaciją, nei viena iš išvardintų organizacijų į naują pretenduoti negali, taip pat jiems negražinamas užstatas.
10. Valstybinėms organizacijoms, tokiom kaip KAM, KM, URM, VRM ir LK organizacijos suteikiamos neatlygintinai.
11. Likusios organizacijos pereina LK ir LTB žinion spekuliuoti MM ir vykdyti projektus.
12. Jei organizacijos vardas yra keičiamas pirmą kartą (uz 5g), keičiančioji pusė turi sumokėti 45g kompensaciją LTB.


Deja, tačiau tokiai Organizacijų skyrimo tvarkai Seimo nariai nepritarė. Nors balsavimas vyko tikrai apylygiai:Buvo ir keletas pasisakymų, kodėl balsuota prieš tokią skyrimo tvarką:

Lurk: Kol nebus punkto, kad banintiems už multį nors kartą (perm, temp) negalima turėti priėjimo prie organizacijos, tol nesutiksiu.

TcTarget: Apribota skaičiais žmonių kiekiai (100 žmonių partijoje, 50 MU), po kelių mėnesių partijos gali nebeturėti nei pusės žaidėjų (masiškai visi meta žaidimą, dėl pernelyg didelio atotrūkio tarp mastercardu ir eilinių žaidėjų - STR, EXP, Q7 įmonės).

Bimbagalvis: Prabalsavau už, bet kai ko tikrai trūksta. Partija ar MU turi egzistuoti nemažiau kaip metus laiko. Užstatą didinčiau iki 100 g ir jis nebūtų gražinamas. Valstybei priklausančiams MU (KAM, URM, NM, KM ir t.t ) būtų draudžiama užsiimti spekuliacija.

Sharass: Dar kyla klausimas, o tai jei partija yra TOP 5, bet narių mažiau nei šimtas, kaip tada? Netinka tas punktas dėl 100 narių visai. Be viso to, turi būti punktas apie lietuvišką partiją, nesusaistytą priešingais interesais mūsų šaliai.

Mindziuss: Lietuvos Tėvynės Sąjunga yra už Organizacijų skyrimo tvarkos nustatymą, tačiau prieš šį pateiktą pasiūlymą. Nelogiška nustatyti 100 narių ribą partijoms ir 50 narių ribą MU. eLietuvoje aktyvių piliečių skaičius mažėja, tad nereikia sprausti į tokias ribas.
Trūksta apibrėžimų kada partija tapusi TOP5 gauna organizaciją. Siūlymas - kai partija išsilaiko 3 mėn TOP5, tuomet ji gauna organizaciją.
Esame vienareikšmiškai už mokesčio nustatymą organizacijoms. Išankstiniais Pasitikėjimo Apklausos duomenimis tik 22,6% apklaustųjų atsakė, kad tokio mokesčio nereikia, 17,4% neturi nuomonės, 60% mano kad reikia įvesti mokestį. Valstybės mokesčių surenkamumas smunka ne vieną mėnesį iš eilės, ir šį mėnesį sieks mažiau nei 450 aukso per mėnesį. Manau papildomi iki 100 aukso per mėnesį už organizacijas - nemaža suma.
Nereikia žiūrėti, kiek pelno uždirba organizacijos ar pan.. Partijų seimo nariai per mėnesį gauna 200G, tad galėtų 1/4 savo medalio atseikėti už organizacijos nuomą. 10 G - partijai nėra daug, o valstybei 10 x 10 yra nemažai.
Nežinau, ar vertinga daryti, kad negali valdyti ban'inti asmenys. Jei negali - atsiras tokių, kurie vistiek prisijungs, kitiems nežinant.KULTŪROS MINISTERIJOS FINANSAVIMAS

Pasiūlymą pateikė EmuSV – dabartinė Kultūros ministrė:
KM konkursų, kuriems reikalingas valstybės finansavimas planas Sausio mėnesiui:
1) 8 ball pool turnyras 2000 cc
2) CS’o turnyras 2000 cc
3) Dainos konkursas 2000 cc
4) eLietuvos muzikinio klubo viktorinos 2000 cc
5) NM ir KM projektas naujokams BB metu 2000 cc
Konkursų eiga: Vienas konkursas per savaitę, muzikinio klubo viktorinos vyksta kiekvieną savaitgalį
.

Diskusijos šia tema vyko aršiai ir jų buvo daug – dėl to verta pasidžiaugti. Tačiau nemažai Seimo narių pasisakė prieš finansavimą, nes biudžeto surenkamumas mažas, kiti galvoja, kad prizai yra per dideli. Tačiau balsavimo metu dauguma visgi pasisakė už finansavimą:Pinigai persiųsti Kultūros ministrei – EmuSV.


FORUMO ADMINISTRATORIAUS KETIMAS

Pasiūlymą pateikė Naujokų Ministras Freshass:
Šiuo metu www.erepublik.lt forumas yra neveiksnus ir turi daug problemų: nėra galimybės tinkamam naujų narių registracijai, begalės klaidų.
Taigi, ar sutinkate, kad šio forumo priežiūra iš dabartinio administratoriaus Nukainoto būtų perleista Arius Nesakysiu, kuris šiuo metu turi tam reikalingų žinių ir gebėjimų ištaisyti esamas problemas. Arius Nesakysiu įsipareigoja iš savo lėšų išlaikyti esamus resursus ir atlikti reikiamus administravimo darbus neatlygintinai
Su priežiūros perdavimu bus perduota:
1. Domeno perleidimas
2. Duomenų bazė
3. Forumo failai
Tada forumas bus perkeltas į naują serverį, tačiau visi duomenys ir registruoti nariai išliks.


Beveik vienareikšmiškai komentaruose Seimo nariai pasisakė už. Tačiau balsavimo metu atsirado prieštaraujančių:Šiuo metu erepublik.lt forumas jau yra sutvarkytas. Forumą administruos ir iš savo kišenės išlaikys Arius Nesakysiu.


MPP

Pasirašyti trys MPP: su Peru, Paragvajumi ir Vengrija.
Vienas seimo narys buvo prieš MPP su Peru.


BLEVYZGOS

miestiete: Kas gyvas, suteikit pilietybę Nexrow žaidėjui
Sharaas: (hug) sveikas grįžęs, mano sūnau 😃
Sharas: mano e-sūnus 😉
Migasss: ??
Migasss: Nexrow senesnis už tave 🙂 gerokai
Sharass: pavyduoliai
Archi Tektas: e-žmoos neturi, o jau sūnų turi
Sharass: įsivaikinau
Migasss: Čia būtų tas pats, kaip tu dabar įsivaikintum ką nors iš senelių namų.

Sharass: ką Seimas?
Gintaras Volkvicius: seimas eina
Sharass: medaus kopinėt? 😃
Gintaras Volkvicius: ne, seimas einaSu šypsena
Seimo Pirmininkė
miestiete


 

Comments

TcTarget
TcTarget Day 1,894, 10:40

Šauni apžvalga.

EmuSV
EmuSV Day 1,894, 10:49

o7
Šaro perliukai vadinasi paskutinė pastraipytė ^^

Manncius
Manncius Day 1,894, 11:28

Gerai kad nepritare tai org nsm..... Pakol nebus 10 G mokescio uz orgas kiekviena menesi ir 100 g negrazinamas uzstatas negalima priimti jo....

Fantizija
Fantizija Day 1,894, 11:34

o7
Straipsnis puikus, o Sharass blevyzgų karalius 😃

freshass
freshass Day 1,894, 11:41

Turėtų būti kiekvieno SP pareiga bent jau kadencijos pabaigoje pranešti ką veikė ir kokius įstatymus priėmė ar atmetė seimas. Dėl ko Lietuvoje viskas vyksta atvirkščiai?🙂 Vote

Archi tektas
Archi tektas Day 1,894, 11:47

Už Šaro kozirius!!! o7

auris0
auris0 Day 1,894, 12:13

o7

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,894, 13:09

jo del orgu ten geras, norejau atiduoti seimui ta sprendimo laisve, bet kadangi seimas nenori, tai gerai palikit cp spresti tai:)) tct nebalsavo nes jo nebuvo itrauktas punktas i ta, bet kad lurko nebuvo itrauktas kuris preistarauja tct tai dzin. zodziu feilinot ten juodai:))

neriustLT
neriustLT Day 1,894, 23:24

o7

LS HQ
LS HQ Day 1,895, 00:08

Magnus Dux pasiūlymas:
Kas liečia LK organizacijas, tai jei pokštas jomis vis dar naudojasi, galima būtų įteisinti kokią formulę - 10% pelno - LK, 20% - sau, 70%

zjbys:). As tai siulau iteisint formule 10$ is biudzeto valstybei, 20% ministerijoms o 70% sau:)). Jau kartais nebesuprantu ar jis ten rimtai ar juokauja. Bet vagys- visada sukauja- tai vis privatus MU :DD

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.