Ambient on/off

Join the new world

 

[sarmetina] Дали сте расположени за бебиња?

Day 1,845, 16:11 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by sarmetina
[sarmetina] Дали сте расположени за бебиња?
http://www.erepublik.com/en/article/-sarmetina-1-2171892/1/20

Ако скролнете малку надоле по архивата на моите артикли ќе најдете еден во кој пишувам дека Веќе нема да организирам прилив на бебиња. (скролајте ме мрзи да линкувам) Стварно мислев така но во последниве неколку дена добив голем број пораки во кои играчите повикуваат на нов Бејби Бум.
Бидејќи знам дека тука сум еден од ретките кој може да ја користи моќта на медиумите за да донесе прилив на нови играчи, пишувам статија за да ве прашам:

ДАЛИ СТЕ РАСПОЛОЖЕНИ ЗА НОВ БЕЈБИ БУМ

Кога ќе напишам расположени, се мисли колку од вас се подготвени да споделуваат линкови по своите ФБ профили, на Твитер и на фан страните со кои располагаат. Јас сум спремен да донирам храна, по некое оружје, паричиња, само јас сам не можам да споделувам линкови бидејќи немам толку ФБ профили. ПОследниот ББ помина очајно, донесовме 20 играчи и од нив, никој не помина 10 левел, а да не зборуваме за повеќе.
Ако сте спремни да пукнете едно 7-8 споделувања на линкот преку профилите со кои располагате на социјалните мрежи, тогаш да правиме организација, доколку не, никому ништо, да сме живи и здрави.

Бидете поздравени и очекувам коментари и шаути за да стигне текстов до повеќе еМакедонци.

[sarmetina] Дали сте расположени за бебиња?
http://www.erepublik.com/en/article/-sarmetina-1-2171892/1/20
 

Comments

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,845, 16:13

Имам страни 2 со по 6700 и 22.000 ... Ама слабо оди некако брат 🙁
иначе сум заинтересиран !

Davorsk8
Davorsk8 Day 1,845, 16:14

Секако!

о7

TRTE T
TRTE T Day 1,845, 16:14

треба и тоа како!

ајде удри нова тура

о7

S P L I N T E R
S P L I N T E R Day 1,845, 16:15

Sakameeee 😃

Plainswalker
Plainswalker Day 1,845, 16:15

знаеш сам како се случи единствениот вистински успешен baby boom

makedonec 21
makedonec 21 Day 1,845, 16:18

Ne
igrava propaga za sto ke nosis novi eBebinja?? + mislis deka nekoj ke se potrudi da go spodeli linkot n fb ili slicno ??.. sam znaes kako pomina posledniot BB.. Kraj.

Ace Veles
Ace Veles Day 1,845, 16:20

pozdrav za zelbata da pomognes , denes ispadna statija deka ne ocekuvaat golemi promeni na pocetok na slednata godina pa taka da ako se planira nekoj BB neka bide odma za da mozat barem malku da navlezat u igrava , iako jas sum za posle promenite za da mozat da pocnat da ucat eden modul a ne dodeka vlegle u sema na edniot im ide drug i samo ke se otkazuvaat

Drente
Drente Day 1,845, 16:21

јас цел ден нудам храна за 1 лајк на страна ...10 луѓе одвај се јавија и тоа што им треба леб на никој друг не му чуе така ке е и со ова ...

BalkanskaEbanka
BalkanskaEbanka Day 1,845, 16:28

Јас имам страна од 6000+ фанови можам да споделувам


@Drente храна има секој.... понуди 5-10q7 тенкови ке видиш како сите ќе ти гласаат

SaJrUs
SaJrUs Day 1,845, 16:28

Placeme za eden Baby boom

samo napred o/

4leks4nd4r
4leks4nd4r Day 1,845, 16:32

dajte im tutorial i za 5 minuti se 20 lvl

Angelique.A
Angelique.A Day 1,845, 16:32

ne

Kicmata
Kicmata Day 1,845, 16:33

NE !!!

Cistace
Cistace Day 1,845, 16:41

NE BE! Pusti luge neka ziveat raat, ne im treba ova go*no

Intel Makedonecot
Intel Makedonecot Day 1,845, 17:01

i da pustime na fb slabo ke bide.. poubavo da sobereme pari i reklama na TV 😁

DGKukusev
DGKukusev Day 1,845, 17:24

Planiraj me za hrana i Q4 oruzje, mislam deka nema da imam problem...
potrebna e sveza krv
o7

Aspadora
Aspadora Day 1,845, 19:09

Ocajni sme za eden bb 😁))

Stole Lazarov
Stole Lazarov Day 1,845, 19:17

@Sarma

Nedela dena unapred da kazes druze.

Da mozeme da se spremame site.


Mislam deka sega sme pomudri i ke zadrzime i obucime poveke luge.

A i igrata e pointeresna vo poniskite delovi.

Ako treba pomos bilo kade pisi

o7


p.s. SITE SME DECA NA SARMA

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,845, 19:21

V

Singham
Singham Day 1,845, 19:22

DA

FemaleMacedonianPower
FemaleMacedonianPower Day 1,845, 19:23

DAAAAAAAAAAAAAA

TheMarko
TheMarko Day 1,845, 19:25

Uuuuu spremni!

Aspadora
Aspadora Day 1,845, 19:27

U VEST I DNEVNIK NA NASLOVNA LEPIME i iame senior citizen navala 😛

aquaMKD
aquaMKD Day 1,845, 19:32

Даааааа ама преко FB тешка работа браат - место на некоја голема собиранка да се начукаме до даска, би можело да одвоиме и да испиеме некое пиво помалку а заштедените пари да ги собереме и да платиме некоја реклама на тв. Знам дека тоа е многу скапо ама еве и една друга алтернатива : Може да се соберат играчи на eRep од секој град па да собереме пари и да пуштиме некоја реклама или оглас преку некоја од локалните телевизии.... ова е мое мислење во 5 сабајле - сабота 😁 pozz od aquaMKD

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,845, 19:52

da

tomibair
tomibair Day 1,845, 19:55

ako imate vrski po mediumi, neka kazi latas, 2 zbora na vesrtite vo 7, neka kazi milenko, oti patriot e golem, neka napraj edna emisija neka vini lugje, ne ke go kosta mnogu, i taka isti mu se emisiite so mirka i onaj zaspaniot, ni gi kasat madlacite na sekoe, koj drug, janko jadi burek neka potspomni vo ta emisijata pred kompjuter so ja vodi, i ke vidis + 10 iljadi odma , taka se praj

tomibair
tomibair Day 1,845, 19:56

posto nie ako ni kazi nekoj obicen ne go ebavame, ako ni kazi jekoj nadreden, nodzete mu gi bacvame.

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,845, 21:32

абе ќе пукнам, ама ме иритира тоа што твојта страна е ептем провладина, да не речам пролаташка.

Speedy fTfL
Speedy fTfL Day 1,846, 00:56

Cistace + 10249821907548123675081084701268412789654210471280

El Che G
El Che G Day 1,846, 01:10

any place any time

VAse the Great
VAse the Great Day 1,846, 01:29

Ne sum mnogu po fb, twitter i ostanati socijalni mrezi, ama moze da obucuvam i pomagam nekolku novi bebinja koga vekje ke se zaclenat na eRepublik

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,846, 01:43

PA NEMA DA POMINAT NITU PRVI LEVEL KOGA TE INTERESIRA SAMO ZLATOTO DA SI GO SOBERES TREBA DA IM DONIRAS ZA DA GI ZADRZIS

Strumjanin
Strumjanin Day 1,846, 01:46

Ajde, kje se aktivirame i nie penzionerite za takva rabota! ; )

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,846, 01:47

SARMATA IMA PREKU 200 BEBINA KOLKU OD NIV SE AKTIVNI NE ZNAM MOZEBII IAS SUM EDEN OD NIV AMA ZNAM DEKA NISTO NE NAPRAVIL ZA DA GI ZADRZI TUKA OSVEN STO ZLATO MU NOSAT NIKOGAS NE IM DONIRAL A SITE NEGVI BEBINA GI GLEDAM PO SAUTI MOLAT I PLACAT ZA LEB NE E CELTA SAMO DA DONESES NEKOGO TUKA POGOLEMA I POVAZNA CEL E DA GO ZADRZIS DA OSTANE

Strastniot
Strastniot Day 1,846, 01:52

jas imam edno bebe doma, dosta e zasega...

Stef40
Stef40 Day 1,846, 03:03

o7

Felllix
Felllix Day 1,846, 03:04

V

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 1,846, 03:07

мене ми изумреа 90% од рефералите сега остааа само 4 најжилави момци : )
Пробувам во повеќе наврати да донесам играчи ама ретко кој стигнува до стадиумот да смени аватар : )

ова ми е најновиот играч http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/6758373
ве молам додадете го за пријател и да го окуражиме да смени барем аватар : )

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 1,846, 03:09

П.С. мора да поработиме на наталитетот... гаси компјутерот и засукај јорганот : )

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,846, 03:16

Не.

Jurukov
Jurukov Day 1,846, 03:17

o7

no tesko brat da se donese taa energija koja bese

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Day 1,846, 03:28

Spored mene prvo treba da se napishe statija za pochetnici a potoa baby boom da se pravi.. 🙂

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Day 1,846, 03:30

Аминта те молам не си ги рекламирај мултињата тука : PPPP

Сарма брат, ако можеш организирај едно гостување кај Јанко, да јадеме бурек малце : )

Еве јас се пријавувам со уште еден, најмногу уште двајца да бидеме гости xD

Само да ми кажеш навреме да имам време да се избричам :PPP

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Day 1,846, 03:31

А за спамање на фејзбук но проблемо ман, има да ги изгору 😁)

DA. DA
AJDE NISTO NE GUBIME
samo ke domieme POSILNA MAKEDONIJA

Kostadin Kacarski
Kostadin Kacarski Day 1,846, 04:15

da da

sarmetina
sarmetina Day 1,846, 05:13

Многу хејтери .... многу...

Еве ЗОКИ ќе донесе реферали, а јас еве пред сите кажувам дека ќе им праќам на сите по 500 здравје дневно 2 месеци...

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,846, 05:19

БејбиБум - Да или Не ?!
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2171926/1/20

busavg
busavg Day 1,846, 05:26

o7

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,846, 06:17

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.