Ambient on/off

Join the new world

 

[SaJrUs] Вонредно ВАЖНО Претседателско обраќање

Day 1,787, 21:02 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Narodna Banka na Makedonija


Здраво браќа и сестри Македонци!!!


Го пишува ова за да ве подготвам за денешниот ден, денес ќе имаме уште едно враќање на регион, знам дека веќе преку глава ви е дојдено верувајте и на мене ми е ама МОРА уште ова да пробаме.

Ако ова не успее Американците ке дојдат на Балкан а тоа не смееме да си го дозволиме не само ние тука и нашите сојузници.
Ве молам денеска СИТЕ буквално СИТЕ мора да учествуваме во ова, секое непочитување на наредбите ке биде предавство на вашите колеги и другари.

Прво ќе ни треба 10 луѓе да го кренеме востанието пред да нападнат Американците, значи кој може да поджи востание уште сега нека се пресели во Corsica, обештетување ке се изврши стандардно како и досега (пратете СС во НБРМ)

Значи заборавете на ДО, заборавете нА БХ заборавете на било што друго освен ПУКАЊЕ ЗА ФРАНЦИЈА и одцепување на регионот воедно и одцепување од Америка.

Ова ке ја стави Америка во незгодна ситуација со оглед на тоа што ке мора повторно да прогласи НЕ над Франција и да изгуби МПП а за нас ќе биде одлично бидејќи ќе не остави 1vs1 со Албанија

ДЕНЕС МАКЕДОНИАЈ ПУКА ЗА ФРАНЦИЈА!

ДЕНЕС МАКЕДОНИЈА ОДЛУЧУВА ЗА СВОЈАТА СУДБИНА!

ДЕНЕС МАКЕДОНЦИТЕ КЕ ПОКАЖАТ ОД ШТО СЕ НАПРАВЕНИ!МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА!!!

SaJrUs o/
 

Comments

Narodna Banka na Makedonija
Narodna Banka na Makedonija Day 1,787, 21:02

[SaJrUs] Вонредно ВАЖНО Претседателско обраќање
http://www.erepublik.com/en/article/-sajrus-1-2136987/1/20

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,787, 21:19

ebago

SaJrUs
SaJrUs Day 1,787, 21:23

Ако знае некој кога заврши точно предходната битка за Corsica тогаш ке може да се подржи востанието!

ajvaRmen
ajvaRmen Day 1,787, 21:25

Абе шефе, Америка нема МПП со Франција

AlexSkopje
AlexSkopje Day 1,787, 21:32

o7

Eraclev
Eraclev Day 1,787, 21:37

o7

HAIL MACEDONIA
HAIL INDONESIA
HAIL LiGAP

We will help you to liberate that region..
TODAY MAKEDONIA FIGHT FOR FRANCE !! IN Corsica

Alphonso Gabriel
Alphonso Gabriel Day 1,787, 21:46

o7

Volk No1
Volk No1 Day 1,787, 22:05

o7

Stole Lazarov
Stole Lazarov Day 1,787, 22:10

o7

igor.decko.1970
igor.decko.1970 Day 1,787, 22:21

taka e ama amerite ke udiraat za nas zaedno so gaycinjata i drugite pedercinja : )

Jurukov
Jurukov Day 1,787, 22:24

o7

Dunci
Dunci Day 1,787, 22:31

vote

BlackMK
BlackMK Day 1,787, 22:36

o7

warriorMKD
warriorMKD Day 1,787, 22:46

o7

warriorMKD
warriorMKD Day 1,787, 22:49

Нападот на Corsica заврши во 02:20:14 по ереп или 11:20:14 по наше време 🙂

Stef40
Stef40 Day 1,787, 23:15

o7

VojnikMs
VojnikMs Day 1,787, 23:44

o/

smekerot
smekerot Day 1,787, 23:47

o7

dasboot.mkd
dasboot.mkd Day 1,787, 23:47

da ne se zaboravat novite RW pravila

Resistance War updates
Starting today we made a small adjustment to the current Resistance War rules.

If a country starts a Resistance War against an invader and loses the battle, the resistance force will have to wait 24 hours before starting a new Resistance War against the same invader.

This cool down period will be applied to all the original regions of the countries under the occupation of that invader.

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,787, 23:48

KOGA KE BIDE VOSTANIETO DA SE PRIPREMAM ZA FRANCIA KE PUKAM ZBOG MERCENARY OGLEDAJTE SE NA MENE MALKU

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Day 1,787, 23:48

Ова е тоа шо ни треба - навремена информација за да има доволно време статијава да влезе во топ 5 и што повеќе Македонци да ја видат.

о7

BlackMK
BlackMK Day 1,787, 23:53

Ако не го вратиме од прва ќе имаме 3 војни 🙁

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,787, 23:54

DRUG PAT PISUVAJ SO SIFRI OVA SEKOJ DUSMAN KE GO RAZBERE

SmkD
SmkD Day 1,787, 23:55

o7

Aexil Kong PRC
Aexil Kong PRC Day 1,788, 00:16

o7

Detonator69 MKD
Detonator69 MKD Day 1,788, 00:23

o7 a za da organiziram nemozam!

Felllix
Felllix Day 1,788, 00:25

o7

Alex Zvezdev
Alex Zvezdev Day 1,788, 00:25

о/

marjansp
marjansp Day 1,788, 00:34

Ако мислите денеска да го вратиме регионот, најдобро (читај неопходно) ќе биде да кренеме уште едно паралелно востание кај нас и таму да ги усмериме дво-кликерите, зошто кога станува збор за ДО и ТП имаме многу "неинформирани " војници.

Dejan Stefanovski
Dejan Stefanovski Day 1,788, 00:44

Види Сајрус, секоја чест на упорноста и ТРЕБА да ја изгубиме границата со Америка, ама јас да се нервирам веќе НЕ, ќе си собирам пари и злато (ако не окупираат ќе си играм нешто друго).

Инаку зашто има наопаку родени - кажи им дека треба за нас да пукаат и мислам дури тогаш ќе пукаат за Франција (како MadMax на пример)

Alex Zvezdev
Alex Zvezdev Day 1,788, 00:45

3а Чилито.... о7 Alex Zvezdev Изпраща отчет 23/25 ; )
Щета: 741305
ИзпратеН отчет

Spidercho wrote 6 minutes ago
Македония или Русия?

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2137025/1/20

помислете! Old
12 minutes ago·Vote

pop trajan
pop trajan Day 1,788, 00:53

o7

BugsMoney
BugsMoney Day 1,788, 01:03

о7

ааа сега нека пукаат и казни.. тројца од иста едница ако бидат фатени како пукаат спротивно од наредбите казна за цела единица односно од 2 Удари нема да добијат рефунд..
нема оправдување ми беше ДО , после откако ќе смени командирот ДО тогаш ќе пука

Со новата промена во врска со востанијата ако сега од прв обид не го ослободиме треба да чекаме 24часа до следното и за тоа време американците ќе не нападнат и пропадна се.. така да мора построго и поорганизирано

MADALEX
MADALEX Day 1,788, 01:09

BugsMoney e vo pravo!
Mora da ima kazni!
Ne znaev, DO mi e ne pali veke!
Plus digajte odma vostanija na USA vo Acquantan, Vorlberg I Deutsewitz da ne znaat od vostanija kaj im e gazot a kade glavata!

NaskoBg
NaskoBg Day 1,788, 01:11

Aide boi...so vas sme

VladoMKD1
VladoMKD1 Day 1,788, 01:56

o7

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,788, 02:02

""""" значи кој може да поджи востание уште сега нека се пресели во Corsica, обештетување ке се изврши стандардно како и досега (пратете СС во НБРМ)""""""


за ова востание не мора да има рефунд зошто има добри шанси да е успешно, ниедно востание не е со 100% шанси па ни ова ама не е како востание само колку за одвлекување на штета ;😉)

Saskobt
Saskobt Day 1,788, 02:09

o7

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD Day 1,788, 02:13

ako e sega vo 11:20 ja bi podrzal ama imam 0 cc 🙂

tigar1971
tigar1971 Day 1,788, 02:16

o7

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,788, 02:17

@lazarosaMKD + 11111111111111111111111111111111111111111


се рефундира ако е неуспешно .

jimjohnbigs Day 1,788, 02:25

Comment deleted

jimjohnbigs Day 1,788, 02:26

Comment deleted

United Macedonians
United Macedonians Day 1,788, 02:44

o7

GokaGrozni
GokaGrozni Day 1,788, 02:54

Аман бе луѓе, читајте статии .. и да се одсечеме веќе еднаш, преку тасета со ВраќамеРегион-шаути.

Zivko Najdanov
Zivko Najdanov Day 1,788, 03:02

o7

VAse the Great
VAse the Great Day 1,788, 03:24

Ова се е во функција на планот на Лазароса, ама времето не гази....надежта последна умира !
ХЕЈЛ ТХЕ ПРЕЗИДЕНТ !

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,788, 03:26

Политички Измени 1788[Дедо Мраз™]
http://www.erepublik.com/en/article/-17881-2137115/1/20

D I K T A T O R
D I K T A T O R Day 1,788, 03:40

А што бутур освојувавме региони за сега да бегаме!!!!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.