Ambient on/off

Join the new world

 

Случај "Lazio 16"

Day 1,890, 08:14 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Only one Macedonia

Не ми се веруваше тоа што видов, па си реков да прашам:
- Дали е ова наш играч или храниме непријатели во нашите воени единици?
Ќе објасни ли некој што се случува?Во неговиот профил Lazio 16 си напишал:

Вели дека друг јазик освен англиски не разбира, што се подразбира дека не знае ни Македонски, а сепак "прозборе" на како што мене ми "звучи" индонезиски јазик. Па дали (Google-translate) фолира или не тој си знае, но јас би рекол само едно:


Незнам дали бев доволно јасен но навистина мислам дека воените единици треба да донесат некои правила во врска со ваквите околности, и ако се докаже некој дека со "наш камен не удира во глава" треба едноставно да се отфрли од единицата, па нека си пука тој пак против нас и нека го носи нашето државјанство, но барем нема нашите воени единици да го ранат за да пука против државата а и нив самите. Точно е дека неможе да се процени наеднаш за какви личности станува збор па спрема тоа да се прави некаква селекција за membership, но после тоа и кога ќе се приложат факти не треба да има изговор од било која страна.

Точно е исто така дека ОВА Е САМО ИГРА но и во играта главната цел е ПОБЕДА а не пораз, што со вакви типови сигурно нема да ја постигнеме. Затоа ако сакате да играме на победа тогаш треба да порабодите на овој предлог.

ЈАС САКАМ ПОБЕДА, А ВИЕ?

Only one Macedonia

 

Comments

mojov
mojov Day 1,890, 10:41

razgledaj mu gi prijatelite i ke vidish deka e stranec od prijatelska drzava.
na profilot ubavo mu pishuva deka si puka za merc. medalot. pukal vo nekoe od nashite vostania protiv nas no taa bitka sme ja dobile nie. ako ne bil toj BH ke pukal nekoj drug i zlatoto ke otishlo kaj drug. sigurno ne mu rekle taka da pravi od negovata MU. i shto da mu pravat sega ? ako go izbrkaat ke si vleze vo druga MU i pak moze taka da pravi. MU se otvoreni za vlez.
4,5 milioni pukal za mkd. a sega za 1m. ke mu zameruvash. o/

Seikot od Trubarevo
Seikot od Trubarevo Day 1,890, 11:06

Nema da go branam, no deckoto e stvarno od indonezija I ne e pukano namerno tuku mu se ima sliceno bag od igrava, imeno pri shaut pukaj za makedonija I link od bitkata, kliknal covekot I mesto za MK mu dalo da puka za gr ali pustil skriptata I dodeka se svestil kasno bilo. Se izvini ali nisto nemoze da smeni vekje. Taka da eve ti odgovor.

serginius73
serginius73 Day 1,890, 13:51

case closed ... i BUUUMM!!! so toa cukot

Butikman
Butikman Day 1,890, 22:38

Mene drugo me e nejasno. 14k sila a samo u 2ra devizija. Rastura tamu.

Sirma Nova
Sirma Nova Day 1,891, 23:23

Mi se cini deka silata ne igra uloga za toa vo koja divizija ke bide tuku levelot, a levelot se kacuva so borbi (experience). Znaci toj moze trenira samo a se bori po potreba ili po medali. o7

Only one Macedonia
Only one Macedonia Day 1,891, 03:09

serineus73 ме изнасмеа со твоето сликовито преставување на "случајот". Немам време да дебатирам многу сега, зошто последниот колоквиумски испит за овој семестар ми е за некој ден, затоа накратко ќе дообјаснам.

Оваа статија имаше за цел да прикаже ПОЈАВА што се случува во воените единици, и ПОСТАПКИТЕ на тие поединци, затоа беше наречена "случај", зошто предмет на дикусија е појавата/случајот а не личноста. Значи дека вакви "случки" ги има многу, а ова е само еден од нив...и најтазе фатен. ))) Спрема тоа нема зошто јас да замерувам некому, или лично се пресметувам, туку укажyвам на негативните ПОСТАПКИ што поединци ги прават и нудам начини како да се решат тие. Но изгледа дека никој не сака да посвети време околу овие појави, и секој сака "фластер на рана" решенија. Сакаат членови кои ќе прикажуваат поголема бројка на членство и прикажуваат штета за единицата, без разлика на која страна е испукана таа штета за да се натпреваруваат една со друга единица, која е "појака", а сето тоа "во прилог" на државата.

Така да ПРОМЕНИ, треба да има, но прашање е дали има кадри кои ќе ги остварат тие промени. )))

Lazio16
Lazio16 Day 1,892, 05:03

i am not an enemy, i see in that BF macedonian will win so i hitin greece side to acomplish my mercenaries..

i am really sory if i attack for enemy side.. i really really sory..

i will give the 3 G if you ask.. but dont say i am an enemy..

Lazio16
Lazio16 Day 1,892, 05:10

i have write in "about me" i am just want to acomplish my merceneries mode.. but still i hit for macedonian without BH in other BF, 4 M damage for macedonian.. i know it is not much.. but macedonian is still my country right now.. if you still upset to me, i will move to other country..

sory for my bad english, and please someone translate that into macedonian language 🙂

Lazio16
Lazio16 Day 1,892, 06:31

http://prntscr.com/q8xr8

just some proof that i am not an enemy.. i know it is not much for macedonia people.. but its all that i can do for now.. if some one want to ask that 3 G i get (in this article BF) i will gladly give it..🙂 so i am really sory..

Only one Macedonia
Only one Macedonia Day 1,892, 08:27

Hi Lazio, I have a better shot than yours. Just wait and see, O.K.? ))))

D S D
D S D Day 1,892, 11:15

deckovo je ok mozam da garantiram za nego deka ne e neprijatel i so golema zelba i merak dojde vo makedonija i mna sledejki me mene zatoa dojde vo mna incidenti se slucuvat i siguren sum deka mozam da mu veruvam

D S D
D S D Day 1,892, 11:21

lazio16 my friend i know that you are friend of macedonia and dont wory to mutch about all people what thay talk if you are sure that you are clear and YAS I BEALIVE YOU

Ivan Makedonski GJP
Ivan Makedonski GJP Day 1,892, 13:10

ne znam dali istoto mu se slucilo ama i ja taka ednas se zaebav i ispukav 180 k za pederite

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.