[President] Dobra a spatna zprava

Day 2,441, 14:31 Published in Czech Republic Czech Republic by Bootcha


Drazí občané,

všichni jste očekávali, že můj článek vyjde dříve, ale já měl dobrý důvod, proč s jeho vydáním vyčkávat. Nechtěl jsem být pouze poslem špatných zpráv, a proto jsem musel s vydáním počkat až do této chvíle.Začněme nejprve s tou špatnou zprávou. Všichni jsme byli ve velkém očekávání, že se nám může po půl roce podařit opět získat kongres. Nakonec nám kongres utekl o pouhých pět hodin. Odhlasovat jsme ještě stihli, ale jak vtipně poznamenal Red Duck, Poláci nám ukradli hlasovací urny. Rozhodli se, že nás obsadí ještě před kongresem, a tím nás potrestají za zradu.Zradou v jejich očích bylo podepsání ochranného paktu se Srbskem, Francií a Argentinou. Již několikrát jsme se pokoušeli dohodnout s Polskem na podmínkách, za kterých by mohly vedle sebe existovat oba národy. Ačkoliv se polský prezident dušuje, že tentokrát by nám laskavě nechali region na volby, ale my jim vrazili nůž do zad, nikdo tomu již nevěřil. Pokaždé dohoda padla na tom, že "my bychom vám region rádi vrátili, ale kongres nám to neodhlasuje", anebo s námi vůbec nemluvili a jakoukoliv snahu podepsat ochranný pakt s jejich spojenci blokovali. Poláky zajímají jen vlastní zájmy a jak se chovají ke svým spojencům se můžete podívat na mapu. Jak dopadlo Německo, Nizozemsko nebo Británie? Proto jsme se rozhodli vzít pevně osud do vlastních rukou.

Potřebovali jsme mít aspoň jeden region 26. ve 2 hodiny herního času, tedy ve 3 odpoledne. Bohužel ani desetimiliardový štít, ani spojenci nedokázali čelit polské převaze, pro které jsme byli jasnou prioritou a nebyla šance, jak prodloužit poslední bitvu do požadované hodiny. Mohli jsme nastavovat další CO, ale bylo by to již jen plýtváním státních peněz. Konečné výdaje za obranu se pohybují okolo 50 tisíc korun, bližší informace by měl přinést Ministr obrany ve svém dalším článku.

V posledním měsíci jsme ale ukázali, že umíme i bojovat a musím přiznat, že jsem na všechny hrdý, jakým způsobem se postavili na odpor agresorovi. Samotní ePoláci nemají úctu k soupeři a neustále nás ve svých článcích uráží. Prosím, nedopřejte jim to potěšení a neukažte jim svou slabou stránku. Teď musíme opět začít tvrdě pracovat, ale máme na co navazovat.Slíbil jsem i jednu dobrou zprávu, kvůli které jste museli čekat tak dlouho na vydání tohoto článku.

Naše snaha v posledních týdnech neušla ani našim přátelům v zahraničí a s radostí vám mohou oznámit, že Česká republika byla přijata do aliance LETO.

Tento týden se nám podařilo korunovat snahu předchozích vlád. O vstup do LETO se naše republika snažila již od začátku roku, ovšem teprve nyní se nám díky změně příjimacího řízení podařilo uspět.V řádu několika hodin by měl přijít návrh na připojení do naší republiky a já jej podepíši. Během úterý se tedy staneme oficiálně 13. členem této aliance.

Tato nová role nám kromě vylepšení naší vyjednávací a vojenské síly přinese i nové povinnosti. Povinnosti k našim novým spojencům a k důvěře, kterou do nás vložili. Pro lepší budoucnost České republiky v alianci LETO!

Hail LETO!
Hail Czech Republic!