Ambient on/off

Join the new world

 

[Pomaranczowy Goniec] Projekt "Dziennikarze" czas zacząć!

Day 1,945, 11:59 Published in Poland Poland by Kelemvor Lyonsbane


Uruchamiamy kolejny projekt pomagający rozwijać się młodym graczom, zgłębiać tajniki gry, uczyć się kreatywnego myślenia i przelewania jego efektów na elektroniczny papier. W ramach projektu "Dziennikarze" będziemy publikować w naszej gazecie cykle artykułów naszych młodych członków o wybranej przez nich tematyce. Pierwszym z naszych Dziennikarzy jest CiachoCiasteczkowy, który z racji tego, że posługuje się płynnie językiem francuskim i niemieckim, postanowił relacjonować nam co dzieje się w tamtejszej prasie i społeczeństwie

Witam

Dziś przedstawię wam sytuację z dwóch krajów. Sytuacje polityczne, wojskowe, rozkazy itp.

Francja

We Francji ostatnio dużo dzieje się przez wojnę Polsko-Ruską. Wszędzie widać propagandę. Francuzi zapowiedzieli nam, Polakom, zemstę i kontratak na zabrane im wcześniej regiony. Dokładnie przeczytałem rozkazy z dnia 14.03.2013 - ktoś sie bardzo postarał. Wszystko obraca się, jak to mówią Francuzi, "O matkę Rosję". A dlaczego? Tego sam nie wiem, może Francja i Rosja mają jakieś układy, a może po prostu Francja chciała wykorzystać okazję.

Ale jaki był plan Francuzów na ten dzień? Już mówię. Chodziło o to, żeby Polacy skoncentrowani się na walce z Rosją, a Francuzi mieli zmobilizować armie i odbierać nam regiony, które im zajęliśmy. Jednak plan nie do końca się udał… Po pierwsze, Rosja nie wygrała bitwy o Northern Russia, ale też Francuzi nie zdołali przejąć jakiegokolwiek regionu.

Tutaj link rozkazów Francuzów: http://www.erepublik.com/pl/article/-rf-infodef-northern-russia-14-03-2013-15-09--2227753/1/20

Niemcy

W Niemczech powstała partia "eDeutsche Friedensgesellschaft", na polski "eNiemiecka Partia Przyjaźni". A co w tej partii jest dziwnego? W samej partii nic, ale w tym, co chcą osiągnąć. Cele tej partii są bardzo rzadkie, jak na eRepa. Na przykład, chcą pozbyć się wszystkich fabryk broni i zastąpić je fabrykami jedzenia (głównie chodzi o fabryki należące do Ministerstwa Obrony). Dotychczasowe zapasy broni, po części będą oddawane cywilom, po części sprzedawane za granicę.

A najbardziej ciekawy cel to przyjazna rewolucja bez użycia broni, ale np. za pomocą strajku. Pierwsze komentarze są bardzo negatywne, ale mnie by bardzo ciekawiło czy można osiągnąć dużo siłą słowa, a nie bronią. Jak ktoś kiedyś mądry powiedział "pióro jest silniejsze od miecza". Ciekawe czy jakby nad takim krajem, panował jakiś mądry i sprytny władza, to czy ten kraj, zamieniłby się w kilka mniejszych państw, czy w ogromne imperium. Co wy o tym myślicie ? Napiszcie w komentarzach.

Link do tematu niemieckiego: http://www.erepublik.com/pl/article/gr-uuml-ndung-der-edfg-2228364/1/20

Pozdrawiam Ciacho CiasteczkowyW ostatnich wyborach prezesem Pomarańczowej Alternatywy został Lesqx, przed którym (oby) wspaniała kadencja 😛 Gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy za oddane tamtego dnia głosy o7Poniżej zobaczycie liczebność członków w polskich partiach, przy czym uważajcie na skalę, bowiem można się pomylić w porównaniach międzypartyjnych. W razie wątpliwość - wykresy te nie służą temu, a pokazaniu wewnętrznej tendencji. Bardziej globalne spojrzenie będzie w dalszej części.

Chyba nie ma potrzeby pisać, komu przybyło, a komu ubyło ludzi, ponieważ to jasno jest przedstawione na wykresach. O powodach takiego, a nie innego stanu, pewnie nawet dana partia nie wie. Można wspomnieć, że gwałtowny spadek członków w PPC to rezultat powstania Partii Dobrych Ludzi, która to ściągnęła wiele osób do siebie, a późniejsze odbicie to walka o utrzymanie top5 w obliczu zbliżającej się Pomarańczowej Alternatywy.

Tu natomiast dane z początku i końca analizowanego okresu, szczególnie polecam zwrócić uwagę na błękitny kolor oznaczający przyrost 😉Jak zawsze podkreślam, powyższe wartości są w zasadzie bezużyteczne bez właściwego odniesienia, dlatego poniżej tempo zmian:Poniższy wykres to obiecane globalne ujęcie zmian w partiach (uwzględniono powstałe niedawno PDL, z danymi zbieranymi od momentu ich wejścia do top10):Po pierwsze, z przytupem zadebiutowała Partia Dobrych Ludzi, szybko pojawiając się na 10 miejscu w rankingu, wypychając tym samym Bluerose Party z top10, obecnie w obliczu wymierającego NP jest na 8-ej pozycji. Co najlepsze na tym wykresie, to to, że Pomarańczowa Alternatywa w przeciągu miesiąca znacznie awansowała, zmieniając top7 na top4! (kosztem NP, PPC i PI). Oznacza to, że po raz pierwszy w naszej historii, wystawimy własną listę kandydatów do kongresu.Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć, zapraszamy Cię - kliknij na któryś z poniższych linków:
Angielska wersja językowa lub polska wersja językowa

Kontakt:
- kanał #pomarancza na Quakenecie, skrót: CLICK
- forum - CLICK
- formularz kontaktowy - CLICK

SPIS TREŚCI -- Praca i trening -- Codzienny rozkaz -- Zbiórka -- Bitwy, kampanie i surowce -- Fundacje -- Gazety -- Podstawy IRCa -- mIRC - konfiguracja -- XChat - konfiguracja -- Mieszko - komendy -- Pomocne strony -- Kapitan i dowódca -- Prezes partii (PP) -- Kongresmen -- Prezydent (CP) -- Minister Obrony Narodowej (MON) -- Metody zarabiania w eRepublik -- Gry i zabawy IRCowe
Jak zdobyć medal BH i CH -- Jak zdobyć medal RH

 

Comments

Sirielle
Sirielle Day 1,945, 12:07

PA \o/

Kris Nowak
Kris Nowak Day 1,945, 12:10

daje vote, bo sub dawno temu i nie żałuję

Dropp
Dropp Day 1,945, 12:11

Kazali zagłosować to głosuje. o/

RightDefender
RightDefender Day 1,945, 12:14

PA \o/

miszgames
miszgames Day 1,945, 12:17

V

wr00belstejn
wr00belstejn Day 1,945, 12:18

PA \o/

El Reto
El Reto Day 1,945, 12:20

Lesqx prezesem?
Słowa zawodzą, gdy chcę to skomentować.

staruszek
staruszek Day 1,945, 12:36

Sporo mulciakow macie w szeregach, co z tego ze niedlugo admini je usuna ale wazne ze w tym miesiacu PA bedzie w kongu. Polecam przegladnac sobie liste czlonkow PA.

RightDefender
RightDefender Day 1,945, 12:50

staruszek: cieszę się, że znasz wszystkie multi w tej grze i znasz rozmieszczenie każdego : ) Niestety ja nie posiadam takiej wiedzy, gdyż nigdy się tego typu zagrywkami nie zajmowałem. Polecam poszukiwanie teorii spiskowych gdzie indziej.

staruszek
staruszek Day 1,945, 13:28

Udajesz czy naprawde tak sadzisz? Chyba az takim nowicjuszem w erepie nie jestes ...

RightDefender
RightDefender Day 1,945, 14:05

Jak sądze? Uważam po prostu, że rzucanie oskarżeń o multi jest zagraniem na dosyć niskim poziomie. Nie mam wpływu na to jacy dołączają do PA w grze(ale z tych którzy tu dotrą staram się promować tych którzy coś sobą reprezentują-> niejednokrotnie dużo więcej niż obecne władze/wielu kongresmenów), nigdy mulciarstwa nie popierałem (ba, walczyłem z nim nie raz) i wiem że nikt z ważniejszych osób w PA takich multikont nie posiada(bo wie co spotkałoby go z mojej ręki). Nie widzę też nigdzie opcji "wyrzuć z partii" czy to u mnie, czy to kiedy pełniłem kiedyś funkcję prezesa, abym mógł nią wyrzucać z partii osoby które nie grają już w erepa. Jeśli chcesz układać teorie spiskowe to trafiłeś pod zły adres.

Sarrena
Sarrena Day 1,946, 13:46

"wiem że nikt z ważniejszych osób w PA takich multikont nie posiada"
B-Z-D-U-R-A
Nie możesz mieć żadnej pewności. Wiem to z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam o/

RightDefender
RightDefender Day 1,946, 13:51

jeśli masz wątpliwości -> ślij tickety. Wątpie aby coś takiego miało miejsce, ale jeżeli jakimś cudem, gdzies się jakieś multi zagniezdzilo to chetnie się go pozbedziemy ; )

WujekRemo
WujekRemo Day 1,945, 12:47

Kawał dobrej roboty z tymi statystykami. Vote.

lee-oon Day 1,945, 12:58

Comment deleted

lee-oon
lee-oon Day 1,945, 12:59

"Wszystko obraca się, jak to mówią Francuzi, "O matkę Rosję". A dlaczego? Tego sam nie wiem, może Francja i Rosja mają jakieś układy, a może po prostu Francja chciała wykorzystać okazję."

Wywołałeś uśmiech na mojej twarzy 😉

Dlaczego plany Francuzów się nie udały można przeczytać tutaj: http://www.erepublik.com/pl/article/bluerose-i-kolejny-nudny-poniedzia-ek--2227726/1/20

Zasłużony vote

Arek9
Arek9 Day 1,945, 13:03

nie ma nic o partii Legionu Polsko-Węgierskiego, nie ma vote!

Mr QRCZEBLADE
Mr QRCZEBLADE Day 1,945, 13:07

Fajne i czytelne, ale takie pytanie mi się nasuwa, mimo, że nie ja powinienem je zadać...

Dziewiątką na liście TOP 10 jest Partia Dobrych Ludzi, dlaczego nie jest ujęta w tym zestawieniu?

Palahniuk
Palahniuk Day 1,945, 13:42

Na wykresie, gdzie są wszystkie partie na jednym, PDL jest, a mam dane z 10 dni więc, uznałem, że nie warto puszczać ich na samodzielnym wykresie jeszcze - w 1933 było ich 113, a w 1944 159.

Palahniuk
Palahniuk Day 1,945, 13:44

to jest 11 dni : P

Mr QRCZEBLADE
Mr QRCZEBLADE Day 1,945, 13:53

rozumiem, ja też się pomyliłem - wyprzedzili NP i są na 8ej pozycji

Dobro powraca
Dobro powraca Day 1,945, 14:11

No cóż, nie muszą o nas pisać. Niedługo to my będziemy pisać o nich...

NAVODE
NAVODE Day 1,946, 05:33

głupio byście ze wzrostem takim popsuli tebelki

Dobro powraca
Dobro powraca Day 1,946, 06:11

No coś w tym jest, "słupek" by im wypadł słabiej na naszym tle...

RightDefender
RightDefender Day 1,946, 08:34

Albo po prostu nie było was przez większośc okresu, który jest brany pod uwagę. Teorie spiskowe zawsze spoko. ; )

Pergix
Pergix Day 1,945, 14:28

oby ciągle tak dalej;)

Basowy
Basowy Day 1,946, 03:23

Jak moglbym doradzic na wykresie zbiorczym to bym te linie robil ciensze w excelu 1 wystarczy imo. I wazna rzecz tez na wykresach pojedynczych bym os pionowa zrobil stala aby mozna bylo latwiej porownac poszczegolne wykresy. Czyli np zamrozic wartosc min na 0 a max na 900 powoedzmy. To pozwoli na latwoejsze porownanie.

RightDefender
RightDefender Day 1,946, 08:33

Ale wtedy przy skali rzędu 900, zmiany każdej z partii(no poza PA i PDL) byłyby praktycznie niewidoczne. Też już to proponowałem, ale po obejrzeniu wyników Palahniuk zdecydował się jednak na coś takiego ; )

MarioNx
MarioNx Day 1,946, 04:07

V

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.