Ambient on/off

Join the new world

 

[Pomaranczowy Goniec] Pomaranczowy poradnik - pożyteczne strony.

Day 1,866, 09:12 Published in Poland Poland by Kelemvor Lyonsbane


Cześć!

Witajcie w kolejnym numerze Pomaranczowego Gonca, jedynej oficjalnej gazetki Pomaranczowej Alternatywy. W ten poświąteczny i przedsylwestrowy okres, w którym odpoczywają brzuchy a umysły pracują na 10% swoich możliwości, zapraszamy Was do przeczytania krótkiego poradnika o pożytecznych stronach okołoerepowych.Poniżej znajduje się lista użytecznych i pożytecznych stron okołoerepowskich:

1. Battle-Watcher – znajdziemy tu informacje na temat toczonych bitew, zarówno aktywnych jak i zakończonych, z podglądem na punkty i procenty potrzebne do zwycięstwa, które ma w danej chwili dywizja bądź ile ich wypracowała w przypadku zakończonych bitew. Najlepsze kryje się pod zakładką „Heroes” – możemy zobaczyć ile wbiła osoba, znajdująca się na pozycji Battle Hero (lub Campaign Hero) w trwającej obecnie mini bitwie, dzięki temu możemy w łatwy sposób sprawdzić, gdzie mamy szanse na wbicie BH. Dane są aktualizowane co kilka minut.


2. Egov4you – egov to potężna baza danych na temat obywateli, bojówek, państw; to masa statystyk, których próżno szukać na stronie gry. Można tu znaleźć informacje m.in. o tym, kto zadał największą liczbę obrażeń poprzedniego dnia, kto jest najbardziej doświadczonym graczem a kto najsilniejszym, kto zdobył największą liczbę któregoś z medali – wystarczy jedynie skalibrować filtr do swoich potrzeb a dane pojawią się w czytelnej formie. Egov jest jednak wykorzystywany głównie przez MON i bojówki do prowadzenia zbiórek, pozwala bowiem na zautomatyzowane zbieranie danych.


3. Tools for eRepublik – należy zwrócić szczególną uwagę na „BH/CH calculator” liczący dla nas sumę obrażeń jaką możemy zadać – wystarczy podać swój nick, ilość uderzeń lub użyć danej broni oraz wartość zdrowia, jaką jesteśmy skłonni wykorzystać w walce. „Training calculator’ umożliwia szybkie i łatwe obliczenie naszego przyrostu siły oraz dziennego i miesięcznego kosztu lub zysku z uwzględnieniem golda otrzymywanego za medal SS, w zależności od budynku treningowego i jego poziomu. Na tej stronie dostępny jest również kalkulator rentowności przedsiębiorstw.


4. Podręcznik MEN – dosyć kompleksowy przewodnik po eRepublik, tyle że bywa częściowo nieaktualny, gdyż nie każda ekipa rządowa ma chęć na uaktualnianie go.


5. Wiki eRepublik - jest to oficjalna encyklopedia dotycząca eRepublik, omówiony jest w niej praktycznie każdy elementy gry a duża część artykułów jest spolszczona.


6. eInwestor - strona zawiera dane dotyczące cen produktów i surowców (również historyczne), przydatne nie tylko dla inwestorów. Ponadto można w dosyć prosty sposób, poprzez przesuwanie suwaków, obliczyć rentowność naszych firm, a jednocześnie dokonywać symulacji w celu zmaksymalizowania zysku.


7. Userscripts - skrypty stanowią pewne rozszerzenie w stosunku do wyglądu i funkcjonalności bazowego eRepublik. Z ciekawszych polecam eRepublik Stuff, eRep+, eRepublik Battle Master, eRepublik Moving Helper, przy czym należy pamiętać, że przy użyciu kilku naraz, ich opcje mogą się dublować. W Firefoxie do obsługi skryptów potrzebny jest Greasemonkey, Chrome radzi sobie podobno bez niczego, a w Operze to wątpliwa i wymagająca wysiłku zabawka, więcej o instalacji skryptów znajdziesz TUTAJ. Poniżej są pokazane wybrane elementy wymienionych skryptów:
eRepublik Stuff


eRep+

eRepublik Battle Master


eRepublik Moving Helper
Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć, zapraszamy Cię - kliknij na któryś z poniższych linków:
Angielska wersja językowa lub polska wersja językowa

Kontakt:
- kanał #pomarancza na Quakenecie, skrót: CLICK
- forum - CLICK
- formularz kontaktowy - CLICK
- całosć poradnika - CLICK

 

Comments

El Reto
El Reto Day 1,866, 09:24

http://www.erepublikanalyzer.com/
Polecam. o/

Palahniuk
Palahniuk Day 1,866, 09:58

tego nie znałem ; p

Aareksio
Aareksio Day 1,866, 10:10

eInvestor is gone ;/,

ZdzislawKozka
ZdzislawKozka Day 1,866, 10:57

Ładnie opisane. DObre podręczniki robicie. SUb już dawno był,a vot jak zawsze dany

xenophob
xenophob Day 1,866, 11:11

tools.narrenturm.eu jest dostępny także po Polsku.

xenophob
xenophob Day 1,866, 11:16

ZA egovem jest 'literówka'.

PS Przydały by się linki do skryptów, bo po nazwie nie zawsze da się znaleźć..

Lambuzo
Lambuzo Day 1,866, 13:39

erepublik stuff wystarcza mi w zupelnosci.

volanthis
volanthis Day 1,867, 09:55

Art, którego szukałem!

v+s

Milek7
Milek7 Day 1,868, 00:17

"pozwala bowiem na zautomatyzowane zbieranie danych" - bzdura

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.