Ambient on/off

Join the new world

 

[PL/ENG] El Reto- pierwsze urodziny | eBirthday giveaway

Day 1,865, 12:25 Published in Poland Poland by El Reto

Warszawa

Jak już pewnie wywnioskowaliście z tytułu obchodzę dziś swe pierwsze eurodziny. Dokładnie rok temu zarejestrowałem się na eRepie. Zaczniemy od krótkiej międzynarodowej wersji, potem przejdziemy do części właściwej.

[ENG]
Hello my friends, allies and rest of people!
Today, the 28th December, are my first e-birthday. Exactly one year ago, bored in Christmas break, I've had registered my eRepublik account. Since then I've achieved nearly everything. I was Minister of Education four times, three times Congress Member, and once a Party President of Narodowa Demokracja- my first and only party.
Also, I'm pretty good fighter in the best MU in the world- Grom. In one year I've earned more than 15000 strength, witch gives me 722 (according to http://egov4you.info/citizens/overview) place in div 3.
It's short period of time, but very important to me. I want to thank all the people that I've already met for great game and hours of IRC talk.
To celebrate this wonderful moment, everyone who will vote this article, subscribe my newspaper and add me to friends will get q7 tank (of course leave comment with their numbers). Shouts and best wishes are appreciated.
Thank You all once more! o/


Alpy? Nie- Morskie Oko.

Już od roku siedzę razem z Wami w tym eRepowym bagnie, i chyba przyszedł czas na podsumowanie i autobiografię. Uwaga, część poniższa jest długa i nuda. Jeśli bolą Cię literki, zjedź na sam dół.
Do samego eRepa trafiłem dobre parę lat temu i spokojnie sobie dwukliczyłem. Zraziło mnie Rising, wersja kompletnie nieudana. Skończyłem, zostawiając swą postać na śmierć.
Równo rok temu, znudzony w świątecznej przerwie, szukając nowych wyzwań i chcąc poznać nowych ludzi, przypomniałem sobie o erepublik.com. Zarejestrowałem konto i zostałem na dłużej...
Na samym początku dużym plusem dla mnie było odejście od Rising, zmiana w eRepublik pozytywnie mnie zaskoczyła. Mimo wielu wad, zostałem aż do dziś.
Zaczynałem jako dwuklik, odkrywając cały eświat samotnie. Sam trafiłem na wszystkie fundacje, znalazłem podręcznik, odkryłem wiki. Golda nie zmarnowałem, bazook nie wyrzuciłem w błoto, batony oszczędzałem. Wrodzony talent do eRepa, c'nie? 😉


Z miejsc, do których chcę wrócić Bory Tucholskie są zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Partię wybrałem świadomie, jako patriota i narodowiec dołączenie do ND było dla mnie oczywistym posunięciem. Moja kariera polityczna toczyła się lawinowo. W tym samym momencie trafiłem do Departamentu Edukacyjnego ND- a zwabiła mnie tam... PM`ka słana do wszystkich członków partii. Potem poszło jak z płatka. Tak się złożyło, że ówczesny szef Dep. Edukacyjnego, był w tym samym czasie MENem (specjalna nagroda dla pierwszej osoby, która wyśle mi PM`kę zawierającą nick tej osoby oraz datę w której łączyła obie funkcje) i bez wahania przyjął mnie na staż. Nie minęła jeszcze cała kadencja, a dzięki swej ciężkiej pracy zostałem awansowany na vMENa. W sumie na tym stołku siedziałem przez 4 kadencje.
Na urząd MENa powoływał mnie dwukrotnie (Ser) Marvin,jednokrotnie przyszło mi pełnić tą funkcję w gabinecie scyzorycka i Pierre Dzoncego. Zrobiło się wtedy wiele dobrego, ale były też dramatyczne upadki, nagłe zniknięcia, małe i te większe faile. Czasem pływałem na fali popularności, czasem topiłem się w morzu flejmu. Czy będzie triumfalny powrót? Niby kilka świetnych pomysłów czeka w szafie, szkoda, że nie ma tam czasu i zapału.
Zbierając to w całość dostalibyśmy scenariusz godny Mody na Sukces, może kiedyś doczeka się ekranizacji niczym trzyczęściowy Hobbit?


Lazurowe Wybrzeże.
Choć nie, to jednak Hel.


O bojówkach, w których dłużej rezydowałem chyba nawet noweli byśmy nie napisali. Zaczynałem w GOANDzie, wtedy jeszcze całkiem sprawnie działającej bojówce Akademii ND. Choć o mastercardach nie było mowy, a o sponsorów ciężko, ale zawsze było za co bić. A w jakim towarzystwie!
Odchodząc z mej matczynej bojówki zdałem egzamin dojrzałości- wbiłem swoje pierwsze BH. Było to, o ile mnie pamięć nie myli, pod koniec marca. Nie było wtedy takich bajerów jak fabryka rakiet, czy małe i duże bomby, nie mówiąc o udziwnieniach jak dywizje. Na polu bitwy każdy był równy. Chyba od początku gry odkładałem na ten moment bazooki i batony. Wybór padł na powstanie w Saksonii, godzina była chyba 3-cia w nocy. Jak na grzecznego, nie kradnącego BH gracza, zacząłem na samym początku bitwy wbijając koło 1,5 miliona obrażeń. Przysypiałem na klawiaturze, jakoś do połowy bitwy gdy ktoś mnie przebił. Niewiele, ale przebił. Na moje szczęście chyba przysnął przed kompem, bo na parę minut przed końcem bitwy wbiłem refila (wtedy jeszcze dochodziło po 100 co godzina- przp. red. dla młodych graczy) i znalazłem się minimalnie na prowadzeniu. Radość była ogromna, wtedy posiadania BH przez gracza tak młodego- to był respekt na dzielni.
Daleko nie poszedłem. Trafiłem do GONDu, mej pierwszej prawdziwej PGB. Zaczęła się zabawa z egovem, pierwsze zbiórki, pierwsza kasa za dofy. Szału nie było, bo czym jest dof dla gościa wbijającego ~50k na allince.Jakoś jednak dało się przeżyć, bo eNDecka ekipa tam była świetna. Do dziś wspominam spędzone tam chwile.
Jednak przyszedł sierpień, sporo wolnego czasu, niezła fabryka rakiet, trochę siły i druga dywizja. Wszystko to złożyło się i zostałem wolnym strzelcem. Oj nastukało się trochę tych BH wtedy. Bez większego problemu wchodził jeden dziennie, nie paląc batonów i nie zużywając zbieranych długo bazook.
Złote źródełko wyschło wraz z nadejściem dywizji trzeciej. Wtedy na poważnie trzeba było się zastanowić nad wyborem bojówki. Nie ma co ukrywać, kryterium było jedno- kasa. Jak była szansa by kasy dodać prestiż, członkostwo w elicie i fajny avek- nie wahałem się, dołączyłem do Gromu. Międzynarodowa sława, miliony golda, tanki q8 i piękne kobiety- to wszystko spłynęło na mnie w kolejnych dniach bytności w Gromie.
I tak to się powoli toczy do dziś.

Dolina Chochołowska zimą. Kto nie chciałby mieć takiego domku?

Cały rok. Sporo czasu. Co udało mi się osiągnąć?
Jest 12 medali HW, tych zdobywanych regularnie, co miesiąc.
Są 3 medale Kongresmena i to pewnie tyle jak na najbliższy czas. Kongresowe przepychanki i nieróbstwo mnie nie kręci, swe miejsce wolę oddać komuś młodemu.
Jest trochę BH, kilka tych zdobytych w uczciwej walce, kilka kradzionych rakietą w ostatnich sekundach. Przybywa ich z każdym dniem, bo jakoś na napka zarobić trzeba.
Są 4 RH zdobyte w pocie czoła. Jak widać szybki net, sprawna ręka i trochę samozaparcia aby wstać o 4 rano i odpalić RW gdzieś w Szwecji czy Kanadzie popłaca.
Są 62 medale SS, dużo jak na rok gry. Tych regularnie przybywa, co 2-3 dni nowa statuetka ląduje na półce.
Jest 1 medal SB i o dziwo, żaden z refów nie jest multi, a kilka daje mocno zarobić.
Jest też jeden medal Mercenary, czyli prawdziwego zdrajcy. Gdzieś trzeba wybić te bazooki, których człowiek z hitem z q7 powyżej 14k nie używa.
No i 13 TP oznacza ponad 100 milionów wbitych dla ePl. A zbierze się jeszcze więcej, szczególnie, że e-ojczyzny zmieniać nie zamierzam.


Bynajmniej nie Tama Hoovera, lecz Solina- Bieszczady.

Medale medalami, ale nie to najważniejsze jest w grze.
Gra jest oparta w większości na module społecznym i to ludzie trzymają tu mnie jak i wielu innych. Dzięki tej grze poznałem wielu wspaniałych ludzi, przez nich siedzę nocami na IRCu zamiast spać w ciepłym łóżeczku.
Tu mogła by się pojawić długa lista nicków moich znajomych, bliższych i dalszych. Takowej nie będzie.
Specjalne podziękowania tylko dla 3 osób. Dziękuję wiecznemu szefowi Avenged7fold, nadwornemu syjoniście krawczowi i po prostu Mativowi. Dzięki chłopaki za utrzymanie mnie przy tej grze, to przez Was to wszystko się jakoś toczy do dziś.
Pozdrowienia dla wszystkich z którymi wymieniłem choćby jedną linijkę na IRCu, lub zamieniłem PM`kę.
A teraz przejdźmy do świętowania...

Mazury

Moi kochani, oprócz specjalnej nagrody za konkurs z tekstu (dla tych co doczytali), mam do rozdania w sumie ponad 1000 tanków q7 (i trochę golda w zapasie gdyby zabrakło). Każdy kto da vota, subskrybuje moją gazetkę i doda mnie do znajomych otrzyma jeden czołg q7 (potwierdzenie z numerami vota i suba wpisujcie w komentarzach, albo piszcie pm`ki, będzie miał możliwość weryfikacji i rozdania tanków komu trzeba).
Shouty i życzenia w komentarzach mile widziane.Bierzcie i bijcie z tego wszyscy!

Pozdro,
urodzinowy Reto.

P.S:
Zapraszam wszystkich na imprezkę urodzinową na #eNDecja ! Tam Gerald (dla którego najserdeczniejsze podziękowania za pomoc oraz gorące pozdrowienia ślę z tego miejsca) rozdaje tanki!
 

Comments

mativ
mativ Day 1,865, 12:29

Winszuje i winszować nie przestane póki flaszki nie dostane 😛
Tony golda, kompletu medalików, 100k siły. 100 lat w grze nie życzę bo szkoda tyle czasu na to 😛

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,865, 12:30

"Zapraszam wszystkich na imprezkę urodzinową na #eNDecja ! Tam Gerald (dla którego najserdeczniejsze podziękowania za pomoc oraz gorące pozdrowienia ślę z tego miejsca) rozdaje tanki! "


Potwierdzam! z tą tylko różnicą, że Gerald nie rozdaje tanki, a tankuje : D dziś gin z tonikiem, zapraszam na imprezkę, El Reto stawia.

vejderr
vejderr Day 1,865, 12:31

nie

Alma Llanera
Alma Llanera Day 1,865, 12:42

graty 🙂

Quox
Quox Day 1,865, 12:46

najlepszego! 😉

tornadoretkinia
tornadoretkinia Day 1,865, 12:47

\o/

KielekPL
KielekPL Day 1,865, 12:48

a dam vouta, stu lat

Thortom
Thortom Day 1,865, 12:51

najlepszego : ) 100 lat w erepie.

Mistrzu Yoda
Mistrzu Yoda Day 1,865, 12:54

Mecz sie kolejne lata 🙂

Basowy
Basowy Day 1,865, 12:55

heppi berzdej 🙂

kacper5422
kacper5422 Day 1,865, 12:56

Hepi hepi

kacper5422
kacper5422 Day 1,865, 12:57

btw. vote + sub ; p

hubertuses
hubertuses Day 1,865, 12:57

Jakie PIĘKNE zdjęcia!

Półwysep Helski - żałuję, że byłem tylko raz. Geograficzna i przyrodnicza osobliwość na wyciągnięcie ręki każdego Polaka
Mazury - wielu miejsc jeszcze w życiu nie widziałem, ale cały ten obszar uważam w tej chwili za najcudowniejsze miejsce na świecie. Mimo, że odwiedza je bardzo wielu turystów, nie zostały przez nich opanowane i każdy może znaleźć tam miejsce dla siebie. Zarówno jeśli szuka imprez, jak i chwili wytchnienia, by obcować z nienaruszoną przez człowieka naturą. No i warunki dla żaglówek... bajka.
Góry - aż tak mnie nie pociągają, ale przyroda i krajobraz niejednokrotnie zapierają dech w piersiach.
No i Warszawa - miasto o burzliwej historii, rozwijające się w imponującym tempie. Jeżeli ktoś jest zakompleksionym polaczkiem i ogląda się na "zachód" twierdząc, że wszędzie jest lepiej niż u nas, polecam spacer centrum miasta. Odrobina "światowości" dla każdego. Do tego jak sądzę jedyna taka stolica położona w bezpośrednim sąsiedztwie parku narodowego.

Myślałem, że ostatnie zdjęcie będzie podpisane "yyy... a to Radom".

aero73
aero73 Day 1,865, 12:58

v14 s132

Legrezz
Legrezz Day 1,865, 13:04

vote

Zordacz
Zordacz Day 1,865, 13:05

v18 s133

Mario A Morsik
Mario A Morsik Day 1,865, 13:06

Bierzcie i bijcie z tego wszyscy!

hhaah dobre

Najlepszego 😉

Frondysta
Frondysta Day 1,865, 13:21

v 21 s134,a znajomymi już jesteśmy 😃

Grim22
Grim22 Day 1,865, 13:57

Wszystkiego najlepszego!
v24 s136

Laciek
Laciek Day 1,865, 14:32

masz wołta za zdjęcia pozdr i stolat! o/

t34driver
t34driver Day 1,865, 14:36

Wszystkiego najlepszego 🙂 Milo widziec, ze obchodzisz urodziny i az dziw, ze to juz rok 🙂

Mateot91
Mateot91 Day 1,865, 14:46

v 32s137

Al PuniSheR
Al PuniSheR Day 1,865, 16:04

v+s+friend za 13 pln...? slabo

SenorAimar
SenorAimar Day 1,865, 16:04

Ja mieszkam w Tucholi. Milo slyszec, ze tak podoba Ci sie okolica o/
Vote

mientus_7
mientus_7 Day 1,865, 17:31

V+S za BOry Tucholskie, gdzie mieszkam! o/ Najlepszego

Xexull
Xexull Day 1,866, 00:05

Graty, powodzenia,

Big Poppa Pump
Big Poppa Pump Day 1,866, 00:13

o/

klapekboy
klapekboy Day 1,866, 01:18

Bory Tuholskie, Mazury, Hel, polskie góry... dziwne zdjęcia jak na Warszawiaka...

tuxedoo
tuxedoo Day 1,866, 01:20

no graty - w wolnej chwili sprawdz moja date urodzin... gowniarzu 😉

acha - na endecji nie ma Geralda.... za to jest Mixiu

OtoOn
OtoOn Day 1,866, 01:24

Dobry wynik jak na rok gry

Kreuzol Uronaski
Kreuzol Uronaski Day 1,866, 01:44

110v, 150 sub i najlepszego dla jubilata

Szukam Pracy
Szukam Pracy Day 1,866, 02:03

Reto, piękne zdjęcia, zaczynaliśmy bardzo podobnie w GOANDzie u naszego Mativa - piękne czasy. Siedzieliśmy w MENie jesteś mi jak eBrat 😢 łezka się kręci. Sto lat brachu ! 😃 dużo eDupeczek Q8 😃

Pepov
Pepov Day 1,866, 02:51

113 151 o7

Aniol Zaglady
Aniol Zaglady Day 1,866, 03:11

Vote 115. Sub już był. Friendsy tez 😉

BKCitizen
BKCitizen Day 1,866, 03:27

v117 sub 154, friendsy byly

Arry Stark
Arry Stark Day 1,866, 03:39

Chytry Arry nie z Radomia votuje jako 118. i subuje jako 155.

Rok to szmat czasu. Gratulacje wytrwałości

Leosio
Leosio Day 1,866, 03:51

Dawaj tanka prukwo

Tommcio
Tommcio Day 1,866, 04:09

v122 s157
najlepszego

Miru TM
Miru TM Day 1,866, 04:32

zdrówko o/

Ingerorso
Ingerorso Day 1,866, 05:00

zdrowia szczęścia i slodzyczy 🙂

damii22
damii22 Day 1,866, 05:18

v127, s159

Sztandar
Sztandar Day 1,866, 05:53

pozdro potrainuj, Reto o/

biczajaba
biczajaba Day 1,866, 06:02

v 134
s 160

Brovario Vein
Brovario Vein Day 1,866, 06:23

sto lat hehe

Xiunion
Xiunion Day 1,866, 06:24

Happy brithday !

I Ching
I Ching Day 1,866, 06:36

v138 s163. Gratki!

Dragoniksa
Dragoniksa Day 1,866, 06:38

v136 s162 Wszystkiego Najlepszego ^^ i wytrzymania następnego roku 🙂

twatwaratwa
twatwaratwa Day 1,866, 07:15

Brak mojej okolicy. Brak cyckow. Brak vote.

TanderPL
TanderPL Day 1,866, 08:38

masz v+s na urodziny ale nie waż się wysyłać mi tanka

EduCDlski
EduCDlski Day 1,866, 11:20

s168 v147

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.