Ambient on/off

Join the new world

 

[Perspausdinimas]Nacionalistas apie nacionalistus

Day 1,840, 16:07 Published in Lithuania Lithuania by Nacionalistas

Straipsnis išspausdintas 1,301 erep dieną, gana seniai. Manau, kad nemažai naujosios kartos LNP narių bus visai aktualų kaip tai atrodė seniau, galėsite palyginti su dabartimi. Toliau sekantis tekstas ar jo detalės yra copypastinti, todėl greičiausiai turėtų neatitikti realybės.

Kaip įkurta Lietuvių Nacionalistų Partija?

Lietuvių Nacionalistų Partija įkurta erepublik erdvėje susipažinus dviems tautiškiems asmenims: Man (Nacionalistui) ir Cawx. Cawx tuo metu buvo gerai žinomas viešojoje erdvėje, kelis kartus vadovavo Lietuvai (CP), buvo didžiausios tuometinės partijos – Sąjūdžio pirmininkas. Aš (Nacionalistas) tuo metu buvau gana žalias naujokas, tačiau taip pat su aiškiai išreikšta ideologija, pasižymėjęs spaudoje. Mums bekalbant apie tautiškos partijos, su aiškiai išreikšta nacionalizmo ideologija, reikalingumą būtent tokią partiją sukūrė Vitingas1. Ją pavadino Lietuvių Nacionalistų Partija. Mes, vietoje kūrimo atskiros partijos, pasirinkome įsijungimą į ją. Prie partijos prisijungė nemažai Cawx bendražygių, taip pat didelis ratas mano draugų tautininkų iš realybės. Vėliau Vitingas pasitraukė, užleisdamas partijos vairą Cawx‘ui.

Kodėl pasirinktas būtent toks pavadinimas?

Orginalios priežasties pateikti negalime, kadangi Vitingas taip ir nepaaiškino šio pavadinimo. Partijoje ne kartą buvo diskutuojamas partijos pavadinimas. Pagrindiniai argumentai būtų:

1. Mums, kaip tautininkams, yra svarbus istorinis tęstinumas. Lietuvių Nacionalistų Partija egzistavo realybėje . Mes linkę tęsti gerąsias jos tradicijas:
1.1 Nuosaikumas, bet ne politkorektiškumas. Mes nesame šovinistai, tačiau taip pat nemanome, jog Lietuvoje turėtų būti kitataučių taisyklės.
1.2 Partijos įvairialypiškumas. Partijoje veikia įvairių politinių krypčių asmenys, nuo nuosaikiųjų iki radikalų. Partija – juos visus vienijantis centras.
1.3 „Lietuva – pirmiausia“ principas. Visada siekti naudos savo šaliai ir tautai, o ne svetimiems tankams ar aljansams.

2. Internacionalizmas. Erepublik yra tarptautinis žaidimas, ir mes, kaip ir dauguma pasaulio nacionalistų, esame linkę bendradarbiauti su kitų šalių tautininkais. Žodis Nacionalistas yra tarptautinis žodžio tautininkas atitikmuo (bent jau vakarų Europoje).

3. Nacionalizmo reabilitavimas. Siekimas šviesti mūsų visuomenę, paneigti „nacionalistai=nacei/fašei“
principą. Nacionalizmas yra A.Smetona, V.Kudirka, A.Maceina, o ne gilteriai.

4. Žodis Lietuvių, o ne Lietuvos, reiškia, jog mes laikome tautą valstybės pagrindu ir kūrėju. Valdžia turi tarnauti tautai, o ne tauta – valdžiai. Taip pat žodis lietuvių reiškia, jog mes stengiamės vienyti lietuvių tautybės, laikančius save lietuviais ir pripažįstančius lietuvių tautos viršenybę Lietuvoje, asmenis.


Kaip veikia Lietuvių Nacionalistų Partija?


LNP valdžia de jure priklauso Partijos pirmininkui. Jo sprendimas gali būti lemiamas. Visgi de facto partijoje aukščiausią galią turi partijos taryba, kurios dalis yra nusistovėjusi, kurios naujas pirmininkas nedrįsta taip paprastai paleisti. Į partijos tarybą įtraukiami aktyvūs partijos nariai, taip pamažu auginant naują kartą. Šiuo metu Lietuvių Nacionalistų Partijai vadovauja būtent partijos senųjų narių užauginta naujoji pamaina: Dariukas, Hellsingas, DrMonte, NesimatoLT, Karolis Lietuvis, greičiausiai turbūt bus prie jos prijungtas ir Audriuz. Senieji partijos vilkai: Aš(Nacionalistas), Cawx, Nexrow, Vilkdagis, zip.Paulius, pokštasq vienaip ar kitaip yra jau atitolę nuo partijos vairo. Vieni paliko žaidimą, kiti paliko partiją, dar kiti twoclickina ar turi kitų interesų sričių. Visgi seniai padarė savo.

Šalia partijos tarybos ir pirmininko egzistuoja rinkimų štabas. Ši institucija yra nauja, ji padeda mums sėkmingai pasirodyti daugelyje seimo rinkimų, perskirstant balsus, balsuojant taip, jog svetimtaučiai nepapultų į seimą, o papultų aktyviausi. Visgi šiai institucijai dar yra kur tobulėti. Ji paprastai surenkama iš galinčių būti aktyviais rinkimų metu.

Koks galėtų būti LNP tikslas? Kodėl LNP toleruoja keltų kryžius ir mėgsta pajuokauti slidžiom temom?LNP siekis yra radikalus pakreipti nuosaikesne kryptimi, o nuosaikesnius (konformistus) pakreipti į veiklesnę ir radikalesnę kryptį. Ir taip, mes siekiame, jog mūsų partijos narys taptų aktyvus nacionalistas ir realybėje. Mes organizuojame susitikimus, keičiamės informacija ir apie realybės įvykius, diskutuojame. Mes nemanome, jog žmogų reikia atstumti vien todėl, jog jis yra radikalas. Mes manome, jog žmonių pažiūros keičiasi, stengiamės jog iš statistiškai jauno erepublik žaidėjo išaugtų patriotas, dalyvaujantis realioje tautinėje veikloje, o ne murzininkas ar koks tolerastiškas jaunuolis.

Kokie yra esminiai Lietuvių Nacionalistų Partijos trūkumai? Kokios partijos perspektyvos?

1. Kadrų trūkumas. Mums trūksta asmenų, kurie galėtų dalyvauti valstybinio lygmens problemų sprendime.

2. Radikalumo atsisakymas. Per daug galvojama apie tai, ką pasakys kitos partijos, noras būti tokiais, kaip visi. Mes ir patys žinome kas mes esame. Nereikia atsisakyti savo idėjinių principų tam, kad įtikti visiems. To niekada nebus.

3. Pasenęs įvaizdis. Partija, kuri per ilgai nesikeičia pamažu praranda įtaką ir populiarumą. Šiuo metu man keista, kaip partijos oponentai neklijuoja LNP megztų berečių įvaizdžio. Mes atrodome ne kaip XXI a. tautininkai, o kaip XIX arba XXa. Tautininkų partijos nariai. Nauji laikai reikalauja naujo įvaizdžio amžinosioms vertybėms puoselėti.Ir visigi partijos ateitis yra šviesi. Anksčiau ar vėliau dabartiniai partijos nariai įgaus reikiamos patirties ir taps itin svarbūs Lietuvoje. Kartu jie ves LNP į naują klestėjimo amžių. Artėja nacionalistų laikas.P.S Visas straipsnis yra mano SUBJEKTYVI nuomonė. Aš nesu LNP tarybos narys, todėl galimi tam tikri neatitikimai.


Pagarbiai,
Nacionalistas

 

Comments

Brisiaus Galas
Brisiaus Galas Day 1,840, 16:19

Sveikas sugrįžęs?

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,840, 16:21

Oba, entas pabudo iš tūkstantmečio miego:) Smagu paskaityti partijos istoriją:) Didelis Vote!

P.S. Visai nesenai atšventėm trečia gimtadienį;)

BlMBA
BlMBA Day 1,840, 20:49

v+s

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,840, 22:20

tik mink tu takeli kauno skyriaus jaunasasai politruke. Ir kaip jus nacbolai dar laiko randat erepui jus gi uzimti zmones: mitingai eisenos protestai fakelai stovyklos kliedesiai internetinei erdvei apie sviesia socialistine ateiti o kur dar uzseniecius dubasint ir izeidinet

Samdinys
Samdinys Day 1,841, 23:05

2-oji nuotrauka sutaupo tūkstantį žodžių.

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,841, 23:16

"ar koks tolerastiškas jaunuolis." ane tai isklauyk keturiu paloskiu: atrodai kaip gaidys su ta sudpankio skiautere dubasit tave reikia nes neatitinki mano panetkiu ir isvaizdos standartu. Tikras bachuriuks turi but su lakerkom ir keturiu paloskiu kostiuku pasidabines ne ozio barzda nesioti. Benglus dubasint reikia

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,841, 23:52

3. Nacionalizmo reabilitavimas. Siekimas šviesti mūsų visuomenę, paneigti „nacionalistai=nacei/fašei“
principą. Nacionalizmas yra A.Smetona :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Smetona nuo nieko neslepdamas propogavo fasizma ir plagijuodamas italus tas pacias idejas igyvendino tautininku judejime. Tai kad ir ka tu cia bepilstytum bandydamas paneigti „nacionalistai=nacei/fašei“ nieko nepavyks nacionalistai yra nacei/fašei

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,841, 23:57

wiki: Lietuvių nacionalistų partija atkūrė „Geležinį vilką“ kaip atskirą padalinį. Jis turėjo tapti panašiu į vokiečių nacių SA (Sturmabteilung) ar SS (Schutzstaffel). Voldemarininkai veikė išvien su nacių Vokietijos saugumu SS, jo 3/A operatyviniu būriu. Dalyvavo Tautos darbo apsaugos bataliono organizavime, jo kuopų vadovų skyrime, jų pajungimą žydų šaudyme Kauno VII forte. Sutiko nekelti Lietuvos nepriklausomybės klausimo iki karo pabaigos. Cia as apie erepa?

DrMonte
DrMonte Day 1,841, 00:10

Bezddaliau, kai tavo vaikams vieną dieną darželyję pasiūlys pasikeisti rolėmis - mergaitėms pabūti berniukais, o berniukams - mergaitėmis, tada ir papasakosi koks tu esi tolerantiškas, kaip tu myli visus gėjus ir spalvinas vaiorykštines eisenas.

havajai
havajai Day 1,841, 00:24

to>Bezddalius ar yra skirtumas tarp nacionalistų ir nacionalsocialistų?Wiki tai ne tas šaltinis,kuris gali būti pateikiamas kaip neginčijamas šaltinis.

Udra
Udra Day 1,841, 00:41

Įdomus straipsnis. Tik kad patys nacionalistai ne visada tokie jau nacionalistiški ir "Už Lietuvą". Kiekvienam perskaičiusiam siūlau apmastyt savo vertybes.

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,841, 01:54

girdejau Monte ta nesamone ten ir gera idiotu sutve

Nacionalistas
Nacionalistas Day 1,841, 02:31

O, asmeniniai heiteriai vis dar išliko 🙂

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,841, 02:45

o tave ka megti reikia? Nukopinai koloborantu partijos pavadinima kuri nusikalto Lietuvai ne ka maziau nei LKP.. Jei taves zydu genocidas ir koloboravimas su naciai netrikdo galiu dar leptet kad minima tavo rl LNP ikure BDPS su visokiais markuliai ir degsniais priesakyje.

iPSiArt
iPSiArt Day 1,841, 03:01

Bezzdaliau, nacionalistai ir naciai (nacionalsocialistai) nėra tas pats. Jei tau žodis nacionalistas rėžia ausį, ok tebūnie lietuviškas atitikmuo - tautininkas.

Tik be jokių nuorodų ar aliuzijų į tarpukarį, RL partijas ar pan. Kad vėl nepradėtum kaltint žydų genocidu ar kolaboravimu su kuom nors. Labai mėgsti viską suplakti į krūvą.

Perfrazuojant vieną anekdotą pagal tavo logiką gal ir tave reikėtų pasodint už išprievartavimą, nes aparatą gi turi, tai kas žino gal panaudosi tokiu būdu?

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,841, 03:07

Juozuk tu straipsni skaitei? cituoju: "1. Mums, kaip tautininkams, yra svarbus istorinis tęstinumas. Lietuvių Nacionalistų Partija egzistavo realybėje . "

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 04:39

''1941 m. gruodžio 17 d., Lietuvių nacionalistų partija uždrausta kaip nacistinei Vokietijai galima opozicija.''

Dėja, bet dauguma kitų faktų ištraukti iš KGB protokolų. Nesistebėčiau jeigu wiki ten rašė koks pseudomokslininkas Evaldas Balčiūnas. Jis meluodamas matyt tikina save kovojantis dėl kilnesnio tikslo. Mes čia erepe irgi tokių šeimynėlę turim...

Keista kaip dar ant Geležinio vilko neužsirovė komunistai...

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,841, 04:44

1950 m. spalio 30 d. į Lietuvą grįžęs Juozas Lukša-Daumantas Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos nariams skirtoje pro memoria peikia BDPS užsienio delegatūros sudėtį: “Didelė dalis delegatūrinio elemento susidėjo iš praeityje žinomų nacionalistų, kita dalis netilpo VLIK’e tik todėl, kad nebuvo patikimi savo charakterio silpnumu, padarę nacių okupacijos metu atatinkamų išdavimų etc.”
Jisai Jono Deksnio bendražygį Vytautą Stanevičių (Meškį) vadina “nacionalsocialistų atstovu”, per kurį voldemar..

Nacionalistas
Nacionalistas Day 1,841, 05:50

Taip, LNP RL buvo tikrai radikali jėga, galima pavadinti ją ir nacionalsocialistais, tačiau sunkiai ją galima vadinti vokiečiais. Jie buvo prolietuviški naciai. Aš tai advokatuoti nesiimsiu to, ne aš partijos pavadinimą kūriau.

LS HQ
LS HQ Day 1,841, 07:16

sveikas nacionaliste, jau nusikirpai ilgus plaukus?🙂 kazkaip avataras nelabai jau nacionalistinis:)

O siaip partijos pavadinimas geras, tegul nesikabineja, geriau skamba nei tvarkos partijos ar sajudziai visokie:)

SiauboKarys
SiauboKarys Day 1,841, 08:11

Ar tu tik ne iš LTJS? 😃

Sharass
Sharass Day 1,841, 09:36

1. Nacionalistas su Servbijos vėliava?
2."4. Žodis Lietuvių, o ne Lietuvos, reiškia, jog mes laikome tautą valstybės pagrindu ir kūrėju."
Tautiniai nacionalistai - šaknys Vokietijos Imperija arba vėliau buvęs Trečias Reichas. Pasisako už savo tautos viršenybę už kitas, diskriminuoja kitataučius savos valstybės piliečius.
Pilietiniai nacionalistai - šaknys Prancūzijoje, JAV. Jie pasisako už šalies gyventojų lojalumą ir patriotizmą savo šaliai, savo bendruomenei. Skirkit.

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 09:38

Tautiniai nacionalistai - sviestas sviestuotas?

Juokingas tu Šarūnai...

Sharass
Sharass Day 1,841, 09:50

Švieskis, neturiu laiko čia capaliotis su tavim...
http://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_nationalism
http://en.wikipedia.org/wiki/Liberal_nationalism

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 09:56

Švieskis:

A. Smith, Nacionalizmas XX amžiuje.
N. Statkus, Etniškumas ir nacionalizmas: istorinis ir teorinis aspektai

Wiki proPesoriau;)
Gal tau dar straipsnių numest?

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 10:05

Kadangi neturi laiko, tai atsakysiu į tavo komentarą:
''1. Nacionalistas su Servbijos vėliava?''
Nacionalistas pasisako už visų tautų suverenumą ir draugystę, nepripažysta dirbtinių kolonijinių darynių tokių kaip Kosovas ar Šiaurės Osetija.
2.Taip egzistuoja toks dalykas, kaip pilietinis nacionalizmas. Jis pasireiškia JAV kovojant dėl nepriklausomybės nuo Anglijos imperijos. Bet pati JAV pastayta dirbtinai, federaciniu pamatu ant sunaikintu genčių.

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 10:12

Prancūzų atvejis kitoks, ten egzistavo tauta kuri nuvertė karalių. O realybei siūlau pačiam nuvažiuoti į Prancūziją ir pasižiūrėti kokie jie yra nacionalistai, ypač kalbiniu ir kultūriniu atžvilgiu. Aš aišku nekalbu apie tavo Šarai ''piliečius'' deginančius mašinas, Paryžiaus priemiesčiuose.

Sharass
Sharass Day 1,841, 10:17

Kuo tai wiki užkliuvo? Aš bent nuorodą daviau su turiniu, o tavo tik pavadinimai knygų...
Toks įspūdis, kad nacionalizmas pagal LNP yra tik dešiniųjų (užsimaskavusių nacionalsocialistų) reikalas. Pilietinis nacionalizmas yra liberalizmo išdava, kai svarbi išlieka pagarba ir lojalumas valstybei, jos simbolikai ir bendruomenei, bet nėra išskiriama tautinė dalis kaip dominantė prieš kitas
O vėliava vis vien nesąmonė jei jis patriotas...
Jei būtum skaitęs mano nuorodą - Prancūzija, Indija, JK.

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 10:18

Nacionalizmo šaknys: Prancūzų respublika, Tautų pavasaris, Vokietijos ir Italijos suvienijimai, Austro-Vengrijos, Osmanų, Anglijos imperiju žlugimas. Lietuvoje Vasario 16 dieną. Nacionalizmas sužlugdė ir SSRS. O su tavo ''pilietiniu nacionalizmu'' dabar sedėtumem Rusijos federacijoi ir erepa žaistumem už rusus.

Sharass
Sharass Day 1,841, 10:28

Jis galioja tik demokratinės valstybės atveju... Ar gyvensim dabar SSRS priespaudos nuotaikom visą amžių?

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 10:42

Wiki rašo visi, kas netingi ir dar su savo interpretacijom

'' bet nėra išskiriama tautinė dalis kaip dominantė prieš kitas''
Kur tu randi šita nesąmonę? Šovinizmo sąvoką paskaityk savo mėgstamoi wiki.

Man atrodo, kad kiši čia tą šovinizmą ir trečią reichą tik dėl asmeniniu nesutarimu ir ambiciju, todėl ir nebe esi ir galbūt nebebūsi VRM.

Sharass
Sharass Day 1,841, 10:55

Nacionalizmas yra plati savoka, o tu ją įspraudi į savos idėjos rėmus - tautinį nacionalizmą. Tautinis nacionalizmas yra per žingsnį nuo šovinizmo, o kartais ir perauga į tai - skinhedai pvz, kaip iliustruota šiame straipsnyje.

Man tiesiog bjauri netolerancija kitokiems nei pats esi. Tokios idėjos proteguotojams esant LNP partijoj aš ją ir palikau. Žyga ne prie ko, naiviai mąstai
Bet ir vėl čia lenda LNP nario straipsnis po neva lietuvišku, patriotišku šydu. Už jo slypi diskriminacija.

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 11:33

Nacionalizma plačia sąvoka padarė kiti žmonės - tyrinėtojai vis stengdamiesi surasti kažka savito, čia kaip ir su avangardiniu menu... Ištikro nacionalizma galim apibrėžti paprastai ir konkrečiai. Šiaip tu kaip būsimas medikas turėtum mokytis lotynų kalbos ir žinot žodžį nacija - tauta. Tavo menami prancūzai net savo parlamentą vadina Nacionaline Asamblėja - Tautinė asamblėja.

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 11:41

Todėl vien jau sąvoka: Tautiniai nacionalistai man atrodo kaip sviestas sviestuotas.

o tapatinimą su nacizmu padarė SSRS propaganda, kai buvo rėkiama apie buržuazini nacionalistą kuris meldžiasi vadui ir kunigui.

Šnekant apie LNP kur tu matai diskriminaciją? Papostink man čia, arba iškarto reportink žaidimo administracijai;)

Sharass
Sharass Day 1,841, 11:52

Tai ir sakau "slypi". Nes racionaliu mąstymu tai galima numanyt iš tautinio nacionalizmo, skinhedo nuotraukos ir kitokių simbolikų...

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 12:05

Šneki apie trečia nuotrauką? Nesu subkultūrų žinovas, bet tas jaunuolis man panašesnis į panką:)

O LNP žmonių pagal išvaizdą neskirsto ir nediskriminuoja;) Tuom ir skiriamės nuo ''tolerastų'' 😉

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,841, 12:38

pffff.....

Nutzz
Nutzz Day 1,841, 15:45

Visų pirma, tai nacionalistai pasisako už savo tautos viršenybę prieš kitas konkrečioje valstybėje. Pvz vokiečiai nori, kad Vokietijoje dominuotų vokiečiai, Ispanijoj - ispanai ir pan. Kas liečia kitas tautas, tai jie pasisako dažniausiai už draugiškus ryšius tarp tautų, kol tai liečia tų tautų buvimą savoje gimtoje teritorijoje.
O kas dėl tos diskriminacijos ir neapykantos kitiems, tai yra visiškai natūralus reiškinys, kurį galima rasti net ir tarp tų, kurie vertina toleranciją.

Nutzz
Nutzz Day 1,841, 15:46

Pvz, kai tautininkus iš kart apšaukia naciais, nors su nacizmu pastarieji retai kada ką bendro turi...

gliookas II
gliookas II Day 1,842, 02:03

Diskriminacija nors ir nera nenaturalus dalykas, bet smerktinas ir baidziamas istatymiskai. Tad mazdaug kalbeti su potekste, kad viskas cia ok, vyrai, anokia ten tautele yra virsesne uz kitus, o kitus mes engiame - nera gerai, kad ir i koki spalvota fantika tu tai ivilksi

iPSiArt
iPSiArt Day 1,842, 15:34

O kas ką engia, gliookai?

Tu bent supranti pvz. ką reiškia žodis diskriminacija jį vartojant tautiniu aspektu? Ar tiesiog pasigavęs populiarų žodį vartoji jį ant kiekvieno kampo?

Kuo pasireiškia Lietuvoje diskriminacija tautiniu aspektu? Ir ką diskriminuoja nacionalistai?

STV - netolerancija kitokiam nei esi pats įvairiai pasireiškia. Beje tų pačių kovotojų už toleranciją Lietuvoje normalūs liberalai purtosi, nes anie yra tiesiog marksistai, nepakantūs bet kokiai kitokiai nuomonei.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.