Ambient on/off

Join the new world

 

[PEA] Parlamenti, dhe zgjedhjet presidentciale

Day 1,866, 05:06 Published in Albania Albania by Soldier 1995

Pershendetje qytetare te nderuar eshqipetare , veqanarsisht anetar te PEA-s . Se pari ju faleminderit per VOTAT e juaja per PARLAMENT, edhe pse ishin pak, ato vota na zbardhen FYTYREN , dhe i treguam gjitheve se NDIHMAT nuk i shperndajm shkaku i VOTAVE, por vetem per ti ndihmuar SHQIPETARET dhe per VOTA as qe kemi kerkuar ZYRTARISHT nepermjet MEDIAVE, apo MESAZHEVE pritvate qe te na VOTOJN !!

b]Party OF ETHNIC ALBANIA[/b] ka vendosur qe zyrtatisht ta mbeshtes kandidaturen e CERCIS.TOPULLI-t (KLITONI92) per PRESIDENT te ardhshem te shqiperis, me shprese qe ta heq monotonin e zgjedhjeve per CP , te cilet gjate kohe dalin nga PARTITE e CAKTUARA! Kjo mbeshtetje nga PEA do jet nje mbeshtetje SERIOZE per REVOLUCIONARET , edhe ma serioze se zgjedhjet PARLAMENTARE! Ky vendim per ta mbeshtetur KLITONI92, erdhi pas nje bisede te GJATE me REVOLUCIONARET, dhe erdhem ne perfundim se kete muaj KLTIONI92 me te vertet meriton te jet president per muajin e ardhshem!

Gjithesesi une si sekretar i pergjithshem i partis, me thirrje te KRYESIS, LAJMEROJ gjithe anetaret e PEA-s qe me daten 03.01.2013 + e EJTE ora 21:00 do kemi kongresin e DYTE te PEA-s, ku si teme kryesore do diskutojm zgjedhjet PRESIDENCIALE per muajin JANAR.
Ju lutem qe te merrni pjese ne KONGRESIN e dyte partiak, ne menyr qe te ndegjohet zeri i juaj FUQISHEM!

Ndihmat ngaPEA's :Apliko për Ndihma për Antart e Partis
CHAT i PARTIS

Nga kryesia e PARTISE!
Respekte nga SEKRETARI i PERGJITHSHEM
 

Comments

MeDzeLi
MeDzeLi Day 1,866, 05:25

V + Bravos te lumte per artikullin sqarues ; )

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,866, 16:16

Vote

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,867, 03:44

V+S

Tiger Ramadani
Tiger Ramadani Day 1,867, 04:28

ky kadidati per cp sme pelqen fare

Tiger Ramadani
Tiger Ramadani Day 1,867, 04:29

gjithsesi V artikullit

AqifPasha
AqifPasha Day 1,867, 08:19

Urime Koleg, shpresojme qe te bashkpunojme sa me shume dhe ne menyre me te drejte me te vetmen ide.
Progresi i Shqiperise dhe shqiptareve ne kete loje.

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,867, 14:39

Faleminderit per mbeshtetjen .
SHpresojme te dalim faqebardh ne kete betej 🙂

LiLo1
LiLo1 Day 1,868, 03:11

v+s ju lumte quna ...artikull shume bindes

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.