Ambient on/off

Join the new world

 

[Padiskutuokime] Draugai ePasaulyje

Day 1,562, 10:03 Published in Lithuania Lithuania by radovanas

Sveiki

Muzikinis fonas

Štai ir pirmasis mano straipsnis iš rubrikos Padiskutuokime. Įtariu, kad būtent ši rubrika bus labiausiai plėtojama. Joje ,manau, bus man aktualūs, bet iki galo neatsakyti klausimai. Atsakymus į juos tikiuosi gauti iš kitų žaidėjų. Šį kartą norėčiau padiskutuoti su vyresniais (gal ir jaunesniais) žaidėjais apie draugus ePasaulyje.

Taigi, pradedu nuo asmeninės patirties. Turbūt pirmą pakvietimą draugauti gavau iš gana žinomo ePiliečio – Pantera7 (tikslai nežinau, gal Pantera5 ar pan.). Priėmiau. Ir iškart nusivyliau. Pasižiūrėjus, ką ji rašė savo draugams (nu kur yra „My feeds“) pamačiau tik politinę reklamą!!!
Iškart ištryniau ją iš draugų ir pradėjau atsargiai į visa tai žiūrėti. Po Panteros ištrynimo iš draugų sąrašo, jis ilgai nepasipildė, nors pakvietimų buvo. Iš visai nepažįstamų ir negirdėtų ePiliečių. Vėliau nusprendžiau „draugauti" tik su bent kiek žinomesniais asmenimis. Tą patys galite pasižiūrėti. Vėliau pamaniau: „Koks skirtumas tie draugai, juk man netrukdo. Nuo šiol visiems spausiu „Yes““. Tiesa, vieno veikėjo negalėjau palikti draugų sąraše. Tai – žymusis gliookas II. Jei jau nerandi vietos eLietuvoje, tai bent neemigruok pas mūsų priešus Nr 1 (arba Nr 2, Nr 1 – Rusija). Apie jį dar pakalbėsiu...

Taigi, tikiuosi skaitytojai komentaruose galės man atsakyti į šios klausimus:

Ar verta turėti daug draugų?
Kokia jų turėjimo reikšmė Jums?
Ar draugauti su visais norinčiais, ar rinktis pagal kokius nors kriterijus?
Ar verta pačiam siūlytis į draugus?
Ar daug draugų turėjimas ilgainiui atneša apčiuopiamos naudos?

 

Comments

Dunz
Dunz Day 1,562, 10:14

Ar verta turėti daug draugų?
Čia labiau toks asmeninis siekis, o šiaip - realios naudos jis neduoda, tik žalą, mat tie "draugai" dažiau spaminą tik, o ne naudingą informaciją rašo. Tad, geriau turėti tik patikimus asmenius.

Kokia jų turėjimo reikšmė Jums?
Asmeninis siekis.

Ar draugauti su visais norinčiais, ar rinktis pagal kokius nors kriterijus?
Geriausia rinktis pagal patikimumą.

Ar verta pačiam siūlytis į draugus?
Jeigu tas žmogus patikimas - kodėl gi ne?

Ar daug draugų turėjimas ilgainiui atneša apčiuopiamos naudos?
Na, nebent, kad pagerini santykius šiek tiek su kitais žmonėm.

LS HQ
LS HQ Day 1,562, 10:17

Taip-daugiau mato shout svarbia info. /Informacijos greitesnis pernesimas, /na as renkuosi pagal vyru prota ir merginu grozi, o jei grazi ir protinga tai is vis saunu,/ tai zinoma, kad verta, zinosi kas tave myli, kas nekencia, tikrai taip/-i si bene rimtai ir atsakysiu. Turejimas uzsienio draugu, leidzia matyt info del samdymo misiju, svarbia informacija, ju straipsnius, (ypac jei dirbi ambasadoriumi) ir apskritai leidzia praplesti savo akiratu ar kalbos igudzius. Tiesa as vengiu draugu is priesisku valstybiu, bet ir tie kartais pravercia.

BEaST'as
BEaST'as Day 1,562, 10:18

"...žymusis gliookas II. Jei jau nerandi vietos eLietuvoje, tai bent neemigruok pas mūsų priešus..."
O is ko sprendi, kad jis emigraves?

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,562, 10:58

Nu pas manes sistema paprasta, turiu pridėjęs simboliškai, du draugus in real. Poto turiu miga, giedriu ir asirgitawe pas anuos įdomu ir naudinga shoutus paskaitinėt, o keli likusieji... nespamina, bet ir info nėra kažkokios daug, argi gaila(: Gliookas su pantera irgi buvo kažkada drauguose, bet man, jau jų straipsniu užtenka... shoutuose nebenoriu. Kažkas gal žaidžia rinkimu tehnologijas čia, bet bendruomene pas mus pakankamai maža - nieko neapgausi, naudos mažai o atrodai durnai.

radovanas
radovanas Day 1,562, 11:37

Jis jau grįžo?! Atsiprašau.

Migasss
Migasss Day 1,562, 11:39

1) Šiandien pasiryžau puse iš jų atsikratyti. Šalinau užsieniečius, kurie tik spamindavo. Jeigu draugai gerai atrinkti, jų turėti tikrai apsimoka dėl naudingos informacijos.

2) Kaip ir minėjau, per shout'us gali greit sužinoti visas aktualijas ir naujienas. Be to, gali greit sužinoti apie LK davinius.

3) Anksčiau priimdavau visus. Dabar priimsiu TIK lietuvius ir galbūt, išskirtiniais atvejais ir įtakingus užsieniečius, kurie galėtų teikti kokybišką informaciją iš užsienio.

4) Čia jau tavo diskrecija.

5) Mano nuomone, ,,draugo" turėjimas tame sąraše, neturi jokios įtakos tarpusavio bendravimui.

Migasss
Migasss Day 1,562, 11:42

Beje, visai patiko šie pamąstymai. Trūksta tokių straipsnių mūsų spaudoje. Visgi spustelsiu tą ,,Sub" mygtuką.

Asirgitawe
Asirgitawe Day 1,562, 11:52

Ar verta turėti daug draugų?
Kaip žurnalistui, tai man pravartu turėti užsienio draugų, tiek iš EDEN ar iš ONE. Tiesiog kartais parašo neblogos informacijos. O iš Lietuvių, tai dažnai orderis vos ne kur kovoti, numetame vienams kitam linkui mūšių, davinių ir t.t.

Kokia jų turėjimo reikšmė Jums?
Labai aptogus greitos informacijos šaltinis. Straipsniai pvz kaip KAM kur kautis nelabai praverčia, jeigu spaudą skaitai tik kartą per dieną. Užėjus į pagrindinį pamatai "šūkius" kur pamušti sieną ir tai yra patogu.

Ar draugauti su visais norinčiais, ar rinktis pagal kokius nors kriterijus?
Aš asmeniškai rekomenduoja 50-100 aktyvių Lietuvos piliečių. Nors pats turiu virš 500, tačiau nejaučiu spamo, nors maždaug kas 10 minučių naujas shoutas. PVZ: šiandien nebūčiau sužinojęs, kad Flaustino(bulgarų tankas) kala prieš turkus.

Ar verta pačiam siūlytis į draugus?
Verta. Mažai kas tau pasisiūlys. Pirmiausia rekomenduočiau į draugus įsidėti CP. Nurodymai labai pravers.

Ar daug draugų turėjimas ilgainiui atneša apčiuopiamos naudos?
Kaip minėjau, tiesiog informacijos šaltinį, aš bent jį taip naudoju. Daugelį naujokų iškart kviečiu prie draugų, kad jie bent jau bendrautų su kažkuo, nes dažnai naujokai tik po kokio gero mėnesio prisijungia prie Skype chato, kur visas žaidimo įdomumas.

afor
afor Day 1,562, 13:08

turiu per 500, shoutai kas 6-10min eina.spamo nesijaucia, informacijos teka daug, net nereik uzsienio spaudos vartyt. del svarbios lietuviskos informacijos irgi nebuna bedu, kadangi svarbi informacija daznai pasikartoja vis kito zaidejo.
naudos labai daug, bet pagrindia greita informacija, kuri gali lemt netgi aukso puodo laimejima, tai dazniausia nauji scriptai, kurie del adminu itakos veikia 1-2 dienas.
speji sudalyvauti daugumoje loteriju, tanku dalinimuose uz vote ar sub.
bent as jokio minuso nematau, noreciau tureti 2000 draugu
beto, jei neesi kokiose skype catuose, tai draugai pagyvina zaidima tais shoutais

Samdinys
Samdinys Day 1,562, 22:32

Feedai yra tarsi žinių prenumerata. Jei randi žmogų, kurio naujienos gali būti įdomios - prenumeruojies jį (trauki į "draugus"). Tai taip pat pusėtina priemonė pašnipinėti ePriešus (viena iš priežasčių kodėl į "draugus" neretai lenda priešiško bloko valstybių gyventojai). Taip pat netrūksta ir "draugų" kolekcionierių.

PetrasVykintas
PetrasVykintas Day 1,563, 02:52

mano drauguose daugiausiai lenku, turku ir indonezu MU vadai, per kuriuos galiu gauti pagalbos, jei reikia kazkuriame musyje. matau daug irc kanalu, kuriuose daznai dalinami tankai, plius strateginiai zmones, per kuriuos matau uzsienio naujienas trumpai ir man to uztenka. daug draugu - daug demesio ir terpe reklamuot kazka ir buti isgirstas.

Kursis Kurenas
Kursis Kurenas Day 1,563, 09:42

Mano draugų patirtis labai panaši. Kai įgyvendinau Guinness eWorld Records projektą, siuntinėjau PM šalių prezidentams, kad jie paskatintų savo tautiečius registruoti rekordus. Kartu pridėjau juos prie savo draugų - taip lengviau skleisti informaciją apie projektą visam pasauliui. Minusas - tam 'feede' krūvos užsienio žinučių, dauguma skirtingomis kalbomis - lietuviška informacija kartais prapuola, nes, kaip žinia, tame 'feede' negali filtruoti žinučių pagal šalis ar žaidėjus.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.